Účast Pirátů na TV Barrandov

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.
Odpovědět

Máme vyslat zástupce Pirátů do předvolebních debat na TV Barrandov?

Ano
200
65%
Ne
93
30%
Nevím
13
4%

Celkem hlasujících: 306 - Celkem hlasů: 306

Martin.Martin
Místní předsednictvo
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: Účast Pirátů na TV Barrandov

Příspěvek od Martin.Martin » 29 bře 2019, 17:00

Rozhodně ano, jinak se o nás budou bavit jako v Maďarsku (tjk ukážou naše fotky, řeknou že jsme ti špatní a my nebudeme mít ani příležitost bránit se).

Soukup je náš politický soupeř a svou účastí ho legitimizujeme
- kdo je schopný pomýšlet na to, že by volil JaroSopaJaroSopaJaroSopa, žádnou legitimizaci nepotřebuje

Zvyšujeme důvěryhodnost dané televize
- díky FOX news víme, že komerční televize dokáže získat důvěryhodnost i s nulovou objektivitou a nulovou účastí opozice

Části našich příznivců to bude vadit
- očekával bych větší škody, kdyby jsme působili flegmaticky, či jinak slabě. Jedna z nejčastějších víčitek, kterou slýchám je pořád ještě to, že "jsme se ještě moc nepředvedli".

Není jisté, zda se nám podaří oslovit elektorát, který se na Barrandov dívá
- pokaždé, když ex-volič SPD volí Piráty, vzroste množství jednorožců v dětských snech
- navíc už jsem potkal nezanedbatelné množství lidí, kteří volí Piráti/SPD/ANO z protestních důvodů (tjk, že se o politiku vlastně vůbec nijak nezajímají a rozhodují se podle toho, jestli jim zrovna dneska v reklamě jejich strany ten uřvanej mimozemšťan vadil příliš)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
Martin.Shanil

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2288 poděkování
Dostal poděkování: 5413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 29 bře 2019, 22:48

Vit.Jurasek píše:
29 bře 2019, 10:55
takže to bude chtít natrénovat "popření narativu"
Já bych naopak jejich narativu přitakal ad absurdum: kdybych tam šel já, tak se představím, že jsem z Prahy, že piju fakt hodně kafe, a že jsem neoliberál a neomarxista současně... a sám přejdu do protiútoku, a začnu se ptát, co to podle nich znamená a jak si představují můj program a moje názory a postoje...

Vtipné by bylo vytvořit pár bonmotů ve stylu, jak je vlastně program "manželství pro všechny" subverzivní vůči islámu, protože fundamentalistické muslimské země naopak v některých případech homosexualitu trestají smrtí, apod. V podstatě když už to musí být, tak by bylo zábavné připravit si sadu vnitřních rozporů, které divákům TV Barrandov zavaří mozek :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvek:
Vit.Jurasek
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 29 bře 2019, 22:53

Jako kdybych na TV Barrandov šel já (což se klidně hlásím, ačkoliv hlasuji pro "ne" - jako když už tam někoho chcete, tak pošlete aspoň někoho, kdo jim to fakt nandá, což si pište, že bych udělal), tak bych svoje vystoupení uvedl tím, že naši zákazníci nás žádají, abychom vyřadili ze základní nabídky programů IPTV, kterou naše firma přeprodává, vyřadili TV Barrandov. Což pochopitelně nesmíme, protože zákon nařizuje operátorům kabelovek a IPTV zahrnout všechny programy, které mají licenci na pozemní vysílání.

Myslím, že je to taková pěkná perlička, kterou kdybych dostal šanci divákům téhle televize sdělit, tak by to klidně bude stát za to. Myslím, že lidi, kteří se na to koukají, skutečně nechápou, v jak moc izolované sociální bublině se ocitli, a využít jejich vlastní kanál k tomu, aby se to dozvěděli, by byl docela hack.
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 29 bře 2019, 23:09

Tak se mi to v hlavě rozleželo: pokud fakt chcete na TV Barrandov, tak jediná šance je pojmout to konfrontačně, recesisticky, nekompromisně. Cílem nemá být přesvědčit diváky TV Barrandov - ale udělat z toho virál, který se bude šířit mezi našimi sympatizanty na sociálních sítích. Moje představa našich replik, pokud pro ně dostaneme prostor:

- Vážení diváci, pokud se koukáte na tento pořad na této televizi, jste nejspíš naprostí idioti a stejně nás volit nebudete.
- Jasně, ten Soroš nás platí, ale on platí hrozně špatně, víte. To je někdy půlka měsíce a vy čekáte na výplatu a ono furt nic.
- My tu legalizaci homosexuálních manželství podporujeme hlavně proto, abychom naštvali muslimy a odradili je od imigrace. Víte, oni tu homosexualitu moc nemusí, takže to zafunguje jako taková jako zeď.
- Ano, samozřejmě k vám mluvím opilý a zfetovaný, my Piráti totiž do médií jinak vůbec nevkročíme.
- Řídí nás Kalousek, ale ve sněmovně naši poslanci často hlasují opačně než on, aby tuhle skutečnost zakryli.

Prostě dostat tam co nejvíc rozporů. Říkat věci, které budou naoko potvrzovat propagandu, která se proti nám vede, ale současně je dovede ad absurdum způsobem, který zaručeně rozesměje nejen naše příznivce, ale i odpůrce. Myslím, že v tomhle směru se nesla řada našich úspěšných předvolebních letáků v minulosti, jenže teď by bylo potřeba to samé natrénovat pro živé vystoupení. Samozřejmě bude otázka, kdo do toho bude ochoten jít. Když by se tam objevili přímo leadeři... no jako proč ne, pokud se tím před částí voličů nezdiskreditují, že se tam vůbec ukážou... bebz ohledu na to, co budou říkat.. a navíc, leadeři by měli mluvit spíš vážně. Spíš bych tam vyslal nějaký "suicide squad", ale mediální expert nejsem...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 5):
Petr.Vileta, Vit.Jurasek, Michal.Lupecka, Vojtech.Pikal, Josef.Spak

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 471 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Příspěvek od Antonino » 29 bře 2019, 23:26

Michael.xChaos.Polak píše:
29 bře 2019, 22:53
Jako kdybych na TV Barrandov šel já (což se klidně hlásím, ačkoliv hlasuji pro "ne" - jako když už tam někoho chcete, tak pošlete aspoň někoho, kdo jim to fakt nandá, což si pište, že bych udělal), tak bych svoje vystoupení uvedl tím, že naši zákazníci nás žádají, abychom vyřadili ze základní nabídky programů IPTV, kterou naše firma přeprodává, vyřadili TV Barrandov. Což pochopitelně nesmíme, protože zákon nařizuje operátorům kabelovek a IPTV zahrnout všechny programy, které mají licenci na pozemní vysílání.

Myslím, že je to taková pěkná perlička, kterou kdybych dostal šanci divákům téhle televize sdělit, tak by to klidně bude stát za to. Myslím, že lidi, kteří se na to koukají, skutečně nechápou, v jak moc izolované sociální bublině se ocitli, a využít jejich vlastní kanál k tomu, aby se to dozvěděli, by byl docela hack.
Ve vší dlouhodobé úctě k Tobě, z toho, co jsi napsal, nejsi imho vhodný kandidát :). Tam nemá jít o to jim něco nandat nebo vysvětlovat. To první jsou emoce a kdo je využívá prohrává kontumačně. To druhé je intelektualismus, což je snad na daném místě ještě horší. A nejde o hledání pravdy, poučení atd.

V tom kotli vyhraje jen ten, kdo dokáže jednoduše, chytře, vtipně a pokud možno galantně zesměšnit protistranu či Soukupa, nejlépe jeho vlastními zbraněmi (bumerang). Pokud u toho dokáže prodat i pár myšlenek z programu, tím lépe. Vítězem bude vtipný asertivní pohodář s nadhledem, co se neutopí ve vysvětlování, obraně či útoku. Stále mne napadá jediný člověk z těch nemnoha Pirátů, co mám nakoukané, a to je Ivan.

Naštěstí pro Piráty, Soukup nebývá moc připravený a není příliš chytrý. Je to tedy imho spíše o správném výběru osobnosti (viz výše) než nějakém velkém faktografickém připravování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Adam.Vyplel

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 528 poděkování
Dostal poděkování: 735 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 29 bře 2019, 23:28

A proč, Martine? Sice mě za to následně kdosi zesměšnil, nicméně, za svým již vyjádřeným názorem si stojím: podle mě bychom neměli selektovat média podle kvality, jestliže chceme bojovat s fake news o Pirátech a rozšiřovat povědomí lidí o nás a naší skutečné činnosti a názorech i mezi (dosud) nevoliči.

Antonino

Příspěvek od Antonino » 29 bře 2019, 23:57

Petra.Smutna píše:
29 bře 2019, 23:28
A proč, Martine? Sice mě za to následně kdosi zesměšnil, nicméně, za svým již vyjádřeným názorem si stojím: podle mě bychom neměli selektovat média podle kvality, jestliže chceme bojovat s fake news o Pirátech a rozšiřovat povědomí lidí o nás a naší skutečné činnosti a názorech i mezi (dosud) nevoliči.
Jde tu o volby a cílem je získat maximum hlasů (krátkodobě) a případně dlouhodobě posílit potenciál. Všechny ty hezký slova jsou jen hesla. Já jsem velkej idealista, ale tady to rozhodování mělo být pragmatické. Mělo podlehnout odborné a velmi kritické analýze, zvážit rizika a příležitosti.

Nicméně, když už se to nějak demokraticky rozhodlo, tak je třeba jít dál a pokračovat alespoň teď v racionálním přístupu a myslet na výsledek, který to má přinést a jak k němu dojít. Já bych nebyl fanoušek tam jít, ale pokud se to udělá dobře, tak to může mít i pozitivní přínos. Ostatně teď už není cesty zpět.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22472 poděkování
Dostal poděkování: 19153 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 29 bře 2019, 23:58

Petra.Smutna píše:
29 bře 2019, 23:28
... jestliže chceme bojovat s fake news o Pirátech a rozšiřovat povědomí lidí o nás a naší skutečné činnosti a názorech i mezi (dosud) nevoliči.
Když ve společnosti zatvrzelých a přesvědčených "flastenců" řekneš byť jen "každá kultura má cosi pozitivního", okamžitě jsi za vítače, multikulturalistu a tak, protože ani Pražák, co si koupil chalupu někde na Vodňansku není nic dobrého, to ví přece každý. :P Je to vetřelec, nabubřelec, povýšenec, blbec, drzoun a určitě i zloděj, protože "slušný člověk" by na tak drahou chalupu neměl. :twisted:
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 30 bře 2019, 00:01

Antonino píše:
29 bře 2019, 23:26
Ve vší dlouhodobé úctě k Tobě, z toho, co jsi napsal, nejsi imho vhodný kandidát :). Tam nemá jít o to jim něco nandat nebo vysvětlovat. To první jsou emoce a kdo je využívá prohrává kontumačně. To druhé je intelektualismus, což je snad na daném místě ještě horší. A nejde o hledání pravdy, poučení atd
Ale já vůbec nemluvím o vysvětlování. Mluvím o emocích. Mluvím o tom, že by mohlo být zábavné diváky TV Barrandov proste urazit a nasrat. A mohlo by to být zábavné pro naše voliče a případně potenciální sympatizanty, kteří by si to pak pouštěli jako virální video na Internetu :-)

Že vhodný kandidát nejsem, to je dané do značné míry tím, že neumím veřejně vystupovat, to je pravda. Musel by to být dobrý herec.

Nemyslím, že můj návrh projde, ale když už teda v anketě zvítězila varianta "ano", tak bychom mohli mít ještě anketu, zda na TV Barrandov chceme vystupovat konstruktivně nebo destruktivně. Jsme totiž myslim v rámci "prodemokratické" části politického spektra asi jediná strana, která je hozenou rukavici v tomto směru přijmout a na demagogii zareagovat ironií, výsměchem... prostě Voskovec+Werich revival, udělat z toho Soukopovi Osvobozené divadlo, trochu...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Michal.Lupecka

Antonino

Příspěvek od Antonino » 30 bře 2019, 00:20

Michael.xChaos.Polak píše:
30 bře 2019, 00:01
Antonino píše:
29 bře 2019, 23:26
Ve vší dlouhodobé úctě k Tobě, z toho, co jsi napsal, nejsi imho vhodný kandidát :). Tam nemá jít o to jim něco nandat nebo vysvětlovat. To první jsou emoce a kdo je využívá prohrává kontumačně. To druhé je intelektualismus, což je snad na daném místě ještě horší. A nejde o hledání pravdy, poučení atd
Ale já vůbec nemluvím o vysvětlování. Mluvím o emocích. Mluvím o tom, že by mohlo být zábavné diváky TV Barrandov proste urazit a nasrat. A mohlo by to být zábavné pro naše voliče a případně potenciální sympatizanty, kteří by si to pak pouštěli jako virální video na Internetu :-)

Že vhodný kandidát nejsem, to je dané do značné míry tím, že neumím veřejně vystupovat, to je pravda. Musel by to být dobrý herec.

Nemyslím, že můj návrh projde, ale když už teda v anketě zvítězila varianta "ano", tak bychom mohli mít ještě anketu, zda na TV Barrandov chceme vystupovat konstruktivně nebo destruktivně. Jsme totiž myslim v rámci "prodemokratické" části politického spektra asi jediná strana, která je hozenou rukavici v tomto směru přijmout a na demagogii zareagovat ironií, výsměchem... prostě Voskovec+Werich revival, udělat z toho Soukopovi Osvobozené divadlo, trochu...
1) To, co píšeš, je možné jen teoreticky. Prakticky (připomínám, že je to on-line přenos) je to tak ostrá hrana, že to nelze takto uřídit, i pokud by to byl dobrý nápad, což neříkám.
2) Kdo jsou pirátští voliči? Opravdu někdo ví, odkud se přesně berou ty preference? Pochybuji o tom.
3) Je či má být strategií Pirátů "někoho urazit či nasrat?". To je strategie Zemana a Soukupa. Ty preference, co Piráti teď mají, jsou imho za tu slušnou práci v Parlamentu, ne že se umí s někým dořezat.
4) Opakuji, to není kreativní cvičení či sranda. Jde o tyto VOLBY, ale i dlouhodobou důvěru strany.
5) Tohle je (těžký) job pro mediální odbor či jiné profíky, ne na anketu mezi mediálními laiky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvek:
Petr.Vileta

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“