Zdeněk Chromý

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 259 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování

Re: Zdeněk Chromý

Příspěvek od Antonino » 17 bře 2019, 22:33

ditachroma píše:
17 bře 2019, 22:12
Aktuálních a klíčových témat je celá řada - dotační politika, kvalita a bezpečnost potravin, hospodaření v krajině atd. Máš na mysli něco konkrétního?
Všechny ty tři jsou skvělá témata :) Ještě bych přidal třeba dlouhodobě udržitelné zemědělství.
A když máš za zády tu Evropu, tak bych přidal i něco globálnějšího, jako asijský palmový olej pro energetiku i potravinářství, jihoamerická sója, či obecně podobné fenomény. Stačí pár slov tady, pokud se ti chce. Jinak, každá z těch věcí má své vlákno, pro důkladnější diskusi.

OFFTOPICRaději dodám - já tě nepřezkušuji. Nemám k tomu ani pravomoc. Opravdu se jen ptám se zvědavosti :)
Naposledy upravil(a) Antonino dne 17 bře 2019, 23:29, celkem upraveno 1 x.
Antonino Milicia

Osobní svoboda a zodpovědnost | Efektivní stát | Udržitelná ekonomika | Udržitelné životní prostředí | Rozvoj společnosti | Osobní rozvoj

zdenekchromy
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: manažer obchodu
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od zdenekchromy » 17 bře 2019, 22:39

OK. Zdeněk

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 787 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 18 bře 2019, 11:28

Zrovna jsem se také chtěl zeptat na vztah Zdeňka a Dity :)
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1101 poděkování
Dostal poděkování: 1039 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 18 bře 2019, 12:19

Ahoj Zdeňku. Mohl bys nám prosím odpovědět na naši standardní sadu otázek? Díky. Jinak bych doplnil, že Zdeňek s Ditou byli na poslední schůzi našeho KS v Berouně.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidovals ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Drtina, Radek.Cernohous
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

zdenekchromy

Příspěvek od zdenekchromy » 28 bře 2019, 01:46

Ahoj Honzo,
díky za otázky, tady jsou mé odpovědi:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Jak už jsem psal v prvním příspěvku, Piráti jsou mi blízcí, protože jsou transparentní stranou, bez korupčních skandálů, s jasnou vizí a energií a neokoukanými tvářemi. Nikdy jsem neuvažoval o vstupu do žádné jiné strany či politického hnutí.

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidovals ve veřejných volbách?
Nemám žádnou politickou nebo aktivistickou minulost. Ve veřejných volbách jsem nekandidoval.

3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Nic takového neexistuje, žádné trestní řízení proti mé osobě není vedeno a nic takového neočekávám.

4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Konopí k léčebným účelům ano. Co se týče ostatních drog, zejména tvrdých drog, tak jsem proti.

5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Začínající a malé podnikatele bych podpořil, zejména producenty lokálních potravin a výrobků. Velké firmy a holdingy viz Babišfert by tyto dotace dostávat neměly.

6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
OSA je kapitola sama o sobě, chtít např. poplatek za rádio v kadeřnictví je "Kocourkov". Autorský zákon zavání cenzurou, platba poplatků z prázdných médií je nesmyslná.

7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Nakládání s osobními údaji je citlivá záležitost, lehce zneužitelná, navíc je to pro celou řadu firem velký byznys. Různá call centra, pojišťovny, poskytovatelé půjček atd. vás kontaktují, aniž byste jim někdy svoje osobní údaje přímo poskytly.

8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Zákony v této věci jsou podle mě jasně definovány, ta hranice je tenká, jak dalece je porušena, záleží na posouzení orgány činnými v trestním řízení.

9. Co si myslíš o imigraci?
Imigrace je neodmyslitelně spojená s lidskými dějinami, nelze jí nikdy úplně zabránit. Mezinárodní pomoc by měla nejvíce směřovat přímo do postižených zemí. Je třeba zajistit, aby z nich neodcházela inteligence, která může významně přispět ke stabilizaci stavu daných zemí.

10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Referendum, které se dotýká změn v dané obci a jejích obyvatel, ano. Ústava sice připouští možnost uspořádat celostátní referendum, ale této možnosti by se mělo využívat velice zřídka.

11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Chování premiéra a prezidenta, korupce, běhání občanů po úřadech, úplatnost lidí za koblihu a medové řeči...

12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Mám zájem zapojit se do těchto aktivit.

13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Rád bych se zapojil do krajského expertního týmu, který se zabývá zemědělskou problematikou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi zdenekchromy za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Radek.Cernohous

zdenekchromy

Příspěvek od zdenekchromy » 29 bře 2019, 00:34

Ahoj Antonino,

Co se týče dotací, jsem pro podporu začínajících a malých podnikatelů, pro lokální producenty potravin. Když projíždíš třeba Rakouskem, máš možnost na benzinkách zakoupit lokální/místní potraviny, tak proč by to tak nemohlo fungovat i u nás obecně, ne ojediněle. Jsem proti tomu poskytovat dotace velkým, etablovaným firmám a holdingům.

Spotřebitel má právo mít přístup ke kvalitním a bezpečným potravinám za své peníze. Jsem pro systém dohledatelnosti (jako např. ve Spojeném království) až k prvovýrobci/pěstiteli či chovateli, pokud je finální produkt shledán jako nevyhovující - obsahující rezidua pesticidů, nadměrné množství mykotoxinů, původce chorob atd.

Hospodaření v krajině a trvale udržitelné zemědělství spolu úzce souvisí - s půdou by mělo být šetrně zacházeno viz protierozní opatření a vhodná volba plodin, dodržování osevních postupů atd. Každoročně jsou nenávratně odplaveny tisíce a tisíce tun zeminy z našich polí. Už na střední škole nás učili, že v našich klimatických podmínkách se 1 cm půdy tvoří asi 100 let a tvorba celého půdního profilu pak trvá přibližně 1000 let. Erozí je ročně odnesena 0,5 mm silná vrstva půdy, tj. 1 cm za 20 let, to je zarážející. Stejně tak je klíčová ochrana vodních zdrojů - dnes máme např. řadu starých zátěží kvůli rozsáhlému používání triazinů (účinné látky herbicidů). Definice trvale udržitelného zemědělství je všeříkající a všeobjímající - mělo by být ekologicky únosné, ekonomicky životaschopné, sociálně odpovědné, šetrné vůči přírodním zdrojům a sloužit jako základna pro příští generace.

Palmový olej - jsem proti bezhlavému kácení pralesů, které jsou pro rychlý zisk nahrazovány plantážemi palmy olejné. Vypalování původních pralesů a nekontrolovatelné časté požáry s tím spojené mají nejen dopad na zvýšení CO2 v atmosféře, ale i na biodiverzitu dané krajiny, která je pak nenávratně poškozena. Dnes jsem četl v jednom časopise rozhovor s paní Goetzovou, ředitelkou odboru bezpečnosti potravin MZe, podle které palmový olej není zas až tak špatný pro lidskou výživu a avokádo zas až tak zdravé. Musel jsem se štípnout, abych se přesvědčil, zda se mi to nezdá. Je ale určitě dobře, že výrobci potravin jsou povinni od 1. ledna 2014 uvádět ve složení výrobku palmový olej a že od roku 2021 se v EU nebude smět používat palmový olej v biopalivech.

Jihoamerická sója - pro krmení hospodářských zvířat dnes bohužel téměř nenahraditelný zdroj bílkovin. Je třeba investovat do technologií - např. zlepšit extrakci proteinů z ostatních dostupných plodin, řešením může být též navýšení ploch bílkovinných plodin v EU či vyšlechtění bílkovinných plodin s vyššími výnosy. Dnes se hovoří i o chovu hmyzu v průmyslových halách nebo pěstování mořských řas (na moři) jako o alternativních krmivech pro hospodářská zvířata. Možnosti, jak omezit závislost na jihoamerické sóji, tedy jsou, i když je to běh na dlouhou trať, ale nejsou nereálné a nerealizovatelné.

Tak toto jsou mé odpovědi, snad dostačující :)

Měj se dobře

Zdeněk
Tito uživatelé poděkovali autorovi zdenekchromy za příspěvky (celkem 2):
Antonino, Jan.Prokop

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“