KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Jiri.Princ »

Martine,
souhlasím s tebou, Josef je určitě nejlepší, nejdisciplinovanější, ovládá interní předpisy i odposlech. Sám jsem ho chtěl navrhnout.
J.Princ
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Josef.Spak »

Martin.Kakona píše: 16 bře 2019, 13:23Navrhuji Josefa Spaka. Myslim, ze je pro tuhle funkci ta nejlepsi volba z nas. Dost se orientuje v internich predpisech.
Děkuju za navržení, pro tuto chvíli musím odmítnout. Jsem ochotný kandidovat nanejvýš jako "záloha", tedy jako náhradník, pokud se bude volit. Nebo pokud se nám krajského zástupce v RV nepovede zvolit napoprvé. Důvodů je celá řada, uvedu je v pořadí dle důležitosti.
  1. Jsem předsedou "velkého" místního sdružení Českobudějovicko a souběh s republikovým výborem už je pro mě na hraně proveditelnosti, možná i nežádoucí kumulace funkcí. Můžu se mýlit, ale jako předseda MS mám myslím práce víc než dost. Nerad bych pokračoval ve šlépějích našeho předchozího zástupce - neúčastí nebo nekvalitní účastí na jednáních a hlasováních RV.
  2. Vzhledem k mojí iniciativě např. ohledně odvolání předchozího zástupce z RV bych měl z úspěšné kandidatury smíšené pocity. Sice si myslím, že valná většina mojí aktivity šla správným směrem, ale nechci aby mě to brzdilo. Určitě můžete říct, "tak to běž dělat sám, když sis to odvolání vymyslel". I tak bych radši dal prostor jiným zájemcům.
  3. Loňské hlasování o dovolbě předsednictva kraje. Ano, k přípustnosti chyběl jeden hlas, šlo o typově jinou funkci a leccos se od té doby událo. Ale výsledek okolo padesáti procent mi přijde málo. Chtěl bych ho respektovat a pokud možno ještě chvíli počkat.
  4. Jsem členem teprve od června 2018. Přihlížení k délce členství je sice pochybné, ale stejně jako hlasování v září 2018 je to důvod k sebereflexi. Myslím že bych tomu měl dát ještě aspoň půl roku a věnovat se spíš podpoře zastupitelů, rozšiřování Pirátů o členy, příznivce a odborníky, nebo nedávno získané služební zodpovědnosti místního předsedy. Navíc jsem nabídl spolupráci technickému odboru.
Rád bych zmínil, že republikový výbor není jen o předpisech:
https://wiki.pirati.cz/rules/or#republikovy_vybor píše:Republikový výbor má následující kompetence:
a) schvalování celostátní strategie strany (§ 2),
b) schvalování programových a ideových dokumentů,
c) vydávání vnitřních předpisů – např. pravidel pro členy a příznivce, organizačního řádu, rozpočtových pravidel, pravidel hospodaření a vzorového jednacího řádu,
d) schvalování strategických finančních rozhodnutí – např. schvalování rozpočtu strany a výsledků hospodaření a vydávání souhlasu se záměry, jejichž náklady přesahují prahovou hodnotu (§ 11 odst. 2 písm. b) pravidel hospodaření),
e) dohled nad republikovým předsednictvem – ukládání úkolů republikovému předsednictvu, projednávání úkolů vrácených republikovým předsednictvem (čl. 10 odst. 2 písm. h) stanov), projednání vyžádaných a průběžných zpráv republikového předsednictva,
f) zodpovědnost za kandidátní listiny pro volby do veřejných funkcí – dohled nad volební spoluprací a další úkoly podle volebního řádu,
g) příprava zpráv, návrhů a podkladů pro celostátní fórum,
h) rozhodování v dalších celostátních záležitostech, kde by svolání celostátního fóra nebylo účelné nebo možné pro časovou tíseň.
A co se týká kyselých poznámek:
Jiri.Princ píše: 16 bře 2019, 14:10Josef je určitě nejlepší, nejdisciplinovanější, ovládá interní předpisy i odposlech.
Musím uznat, že teď jsi mě dostal.
  • Disciplína je lenost, která nebrání občas normálně fungovat? Být tebou bych nepsal "určitě nejlepší". V něčem asi nejlepší budu, ale hodně specificky a diskutabilně vzhledem k náplni funkce.
  • Ovládání předpisů je schopnost číst, psát a počítat? To je laťka nastavená proklatě nízko.
  • Odposlech znamená nezapomenout úplně všechno, když s někým mluvím? Fakt nevím o čem je řeč, zapomněl jsem si nasadit čepičku z alobalu, takže mi asi emzáci na dálku vypláchli mozek.
Prosím omluvte mě, jdu se válet smíchy po podlaze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 4):
Ludek.Blaha, Martin.Kakona, Jan.Novak, Zuzana.Kudlackova
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Navrhuji Jiřího Prince, protože se excelentně vyzná v lidech.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Josef.Soumar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 240
Registrován: 30 kvě 2014, 10:10
Profese: Finančník
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 379 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Josef.Soumar »

Ahoj,

podporuji navržené Martina Kákonu, Dana Leštinu a Pepu Špaka a dovolím si navrhnout Michala Horáka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Soumar za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Zuzana.Kudlackova
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Jiri.Princ »

Ahoj piráti,

teď vážně - navrhuji do RV místo Oldy Honzu Nováka a Martina Cryo Brože neboť:
: jsou zkušení a protřelí matadoři
: jsou úspěšnými komunálními tvářemi
: jsou čitelní, názorově homogenní
: nejsou poplatní aktuálně moderním trendům
J.Princ
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Jan.Novak »

Ahoj,

děkuji za navržení, bohužel, jsem členem Kontrolní Komise, což je neslučitelné s výkonem člena RV (moc soudní X zákonodárná).

Jinak si dovolím lehce polemizovat s Martinem Kučerou - myslím, že v tomto případě "pouze" dovolit do konce mandátu, který zbýval Oldovi. Máme místní zvyklosti a řídit se máme přiměřeně CF, není nutné zcela. Nicméně pokud si za tímto výkladem stojí, tak samozřejmě platí výklad AO.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Michal.Horak »

Martin.Kucera píše: 14 bře 2019, 17:36 . Jestliže náhradník neexistuje, tak volební období končí předčasně, je vyhlášena nová volba a po zvolení započne nové dvouleté volební období.
Takže tímto jsou zodpovězeny všechny dotazy a dohady a já tímto děkuji za pomoc s výkladem.
Tudíž dovolbu měním na volbu, ale na volebním mechanismu to vůbec nic nemění, takže dál navrhujte.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Kudlackova, Josef.Spak
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Jiri.Roubicek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 101
Registrován: 20 bře 2018, 14:59
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Jiri.Roubicek »

Naprosto souhlasim s Martinem Kakonou.
Josef Spak je pro mne jasna volba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Roubicek za příspěvek:
Martin.Kakona
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Jiri.Roubicek píše: 22 bře 2019, 08:55 Naprosto souhlasim s Martinem Kakonou.
Josef Spak je pro mne jasna volba.
Je to velmi dobrá volba! Koneckonců viz Josefův komentář z 16. března 2019, 17:04.
Pokud bych se ale měl rozhodnout mezi funkčním jihokrajským zástupcem v RV a funkčním předsedou místního sdružení, volím předsedu.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KF JčK 8/2019 dovolba krajského zástupce v RV - rozprava

Příspěvek od Dan.Lestina »

Napíšu pro formu krátkou kandidátskou řeč.
Kdo by chtěl vědět víc o mě a mých politických názorech, odkážu na nominační vlákno k proběhlým primárkám na kandidátku do EP: viewtopic.php?f=350&t=45523

Případné dotazy související s volbou do RP ale asi spíš patří do tohoto vlákna.

Proč mě volit?
1) Úplně bych na to nekašlal, protože by mě to bavilo.
2) Myslím si o sobě, že ke straně i politice přistupuju se zdravým odstupem.
3) Když zastávám nějaký názor, je myslím jedoduché mi ho vyvrátit argumentem, ale těžké mi ho vyvrátit tím, že si stádo okolo mě myslí něco jiného, nebo tím, že si nějaká autorita myslí něco jiného.
4) Myslím si o sobě, že mám logické, střídmé a sympatické politické názory.
5) Potřebuju si cvičit skilly jako empatické vyjednávání se spoustou lidí najednou, mluvení před lidma, orientace v "právních" textech a jejich aktivní spoluutváření... Mj. protože mám obavu, že na mě dříve nebo později zbyde nějaká (další) veřejná funkce, tak ať se za mě nemusíte stydět tolik.

Proč mě možná nevolit?
1) Zezačátku bych na to maličko kašlal, protože toho mám fuckt moc, ale polepšil bych se, třeba do půl roku. To je jeden z hlavních důvodů, proč bych se ještě po prvním kole rozmýšlel, jestli to vzít, nebo ne.
2) Můj odstup od strany by mohly zlé jazyky označit až za skepsi nebo škarohlídství (Ale neměly by pravdu... většinou. Rád říkám, že je to u Pirátů strašný, ale jsem bytostně přesvědčen, že všude jinde je to ještě horší.).
3) Budu lidi štvát tím, že se nenechám přesvědčit stádem nebo autoritou.
4) Za tu dobu, po kterou jsou Piráti ve Sněmovně, pozoruju, že se pirátský mainstream politických názorů začíná pomalu posouvat směrem k menší shodě se mnou.
5) Zatím ty výše vyjmenované dovednosti neovládám zdaleka tak, jak bych chtěl. To je druhý z hlavních důvodů, proč bych rád měl protikandidáta, kterému bych mohl vítězství s chutí přenechat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Kudlackova, Josef.Soumar

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“