Konopex - 19.-21. 4. 2019

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konopex - 19.-21. 4. 2019

Příspěvek od Janka.Michailidu »

zdravím kybersoudruhy z rodného kraje! :fet:

jak už tady nakousl Radek, ozvala jsem se mu předevčírem, jelikož se chystáme s celým legalizačním týmem [já, garant (Michal Ketner), Tomáš Vymazal a jeho asistent (Ivan Prouza)] dorazit a podpořit tak naši účast na Konopexu.

abych se trochu zapojila do diskuze o relevanci pirátské přítomnosti na konopném veletrhu (tedy většinově komerční akce určené z velké části k propagaci firem).. částečně samozřejmě souhlasím s Kubou. Mně se tyhle akce (tradičně už roky pirátsky dobrovolničím v Praze na Cannafestu) osobně úplně nezamlouvají přesně kvůli tomu naprosto evidentnímu komerčnímu přesahu (zlatem posprejované nahé hostesky, soutěže o ceny, spousta blikátek a "free gifts" k nalákání zákazníka na ceny pomalu dražší než na eshopech)..
"bohužel" ale na takovéhle akce chodí spousta "naší" cílovky (konopných enthusiasts), kterou jinak potkáváme jen právě na MMM. Můžeme k nim takhle dostat informace o tom, jak se posouváme v našem legalizačním tažení, nechat je podepsat petici (kterou máme ještě určitě v plánu využít) a taky, jak už bylo poznamenáno v redminu, je možné tam zpropagovat blížící se eurovolby, přičemž se nám do společného evropského programu podařilo dostat také konopnou i obecně psychotropní agendu - takže v tomto směru je opravdu co prezentovat :)

ráda pomůžu, pokud to bude v mých silách.. (ale bylo by to na dálku, bo v ostravě se pravděpodobně zjevíme v pátek nebo až na sobotu)

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: Konopex - 19.-21. 4. 2019

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Jakub.Dedek píše: 23 bře 2019, 21:43
Jan.Nezhyba píše: 23 bře 2019, 05:25 Vážený KODO necheš to prosím trochu tedy koordinovat
Jmenuji se Kuba a prosím mě tak i označuj, Honzo (garante). ;-)

Já se jen ptám, co nám ta akce přináší a co přinášíme my. Konopex je "tržnice", kde se prodávají věci v souvislosti s konopím. Je postavena na byznysu. Piráti prosazují její legalizaci.

Taky se nemusíme oficiálně účastnit akce na prodej PC a dalších, když máme v programu digitalizaci (blbý příměr, ale lepší mě nenapadl).

Nejsem přímo proti účasti Konopexu, je mi docela jedno, zda tam budeme nebo ne. Jen jsem chtěl začít diskuzi k tomu, co od té akce očekáváme, abychom to mohli potom vyhodnotit. Nebo to budeme brát jako tradiční akci a pak v pohodě.

Tak prosím o případné dobrovolníky, kteří se hlásí na akci. Zatím registruji: Hozna, Gabča, Irek, Dominika a spol.

Záměr ke schválení je vytvořen pro PKS tady: https://redmine.pirati.cz/issues/19439
ja to požil naschvál stran slova koordinovat - :)
Ja se pozastavil nad tou polemizací nad naší účastí ta je asi zřejmá v mnoha ohledech ne jen ohledně one legalizace, ale konponých produktů komplexně a to včetně využití třebas konopneho betonu pro stavby, dříku pro kompozity na bazi woodplastik třeba ;)
Očekával jsem tedy komunikaci ve stylu co potřebujeme kolik toho potřebujem a co vše se má na stánek zařídit, včeetně toho jak se to bude financovat
naše účast tam je docela jednak už tradiční a dverak \Kubo 8-) zasadni a to s ohledem na to co tam provádí i ti druzí ano deme se tam ukázat a tak trochu prodavat ty piratske temata
v souvislosti s tím námět by tu byl
-konopne semínka od Jirky Konopníka - mohli by jsme s ním domluvit dodání semínek balení by bylo asi na nás to by se dalo zajistit at to mame i s Pirátskou etitketou
- zajímalo by mně jake a kolik budemem mit k dispozici propagační materiály - potřebujeme filtrovačky opět dobrat nějaké kusy atd.


díky ale včera toho bylo docela mnoho na strávení
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: Konopex - 19.-21. 4. 2019

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Janka.Michailidu píše: 23 bře 2019, 22:46 zdravím kybersoudruhy z rodného kraje! :fet:

jak už tady nakousl Radek, ozvala jsem se mu předevčírem, jelikož se chystáme s celým legalizačním týmem [já, garant (Michal Ketner), Tomáš Vymazal a jeho asistent (Ivan Prouza)] dorazit a podpořit tak naši účast na Konopexu.

abych se trochu zapojila do diskuze o relevanci pirátské přítomnosti na konopném veletrhu (tedy většinově komerční akce určené z velké části k propagaci firem).. částečně samozřejmě souhlasím s Kubou. Mně se tyhle akce (tradičně už roky pirátsky dobrovolničím v Praze na Cannafestu) osobně úplně nezamlouvají přesně kvůli tomu naprosto evidentnímu komerčnímu přesahu (zlatem posprejované nahé hostesky, soutěže o ceny, spousta blikátek a "free gifts" k nalákání zákazníka na ceny pomalu dražší než na eshopech)..
"bohužel" ale na takovéhle akce chodí spousta "naší" cílovky (konopných enthusiasts), kterou jinak potkáváme jen právě na MMM. Můžeme k nim takhle dostat informace o tom, jak se posouváme v našem legalizačním tažení, nechat je podepsat petici (kterou máme ještě určitě v plánu využít) a taky, jak už bylo poznamenáno v redminu, je možné tam zpropagovat blížící se eurovolby, přičemž se nám do společného evropského programu podařilo dostat také konopnou i obecně psychotropní agendu - takže v tomto směru je opravdu co prezentovat :)

ráda pomůžu, pokud to bude v mých silách.. (ale bylo by to na dálku, bo v ostravě se pravděpodobně zjevíme v pátek nebo až na sobotu)
Juhu tak to se těším a rezervuji si jeden tanec prosím ;)
abych se vrátil k tomu co tu bylo nakousnuto ano je to komerční veletrh to se ale jaksi očekavá tady to pozlatko zase takto neletí, ale hostesky se tam už ukazují bohužel ne stříkané zlatem chjooo :lol:
upřímně mě tedy štve a od počátku politizování jiných akcí a to docela hrubým způsobem a to od počátku třebas ukliďmě česko mam v paměti a to živé anabázi skrze podporu na začátku od te doby mám tedy z toho pachut nehezkou - ja uklizim furtk a fotit se uu toho zrovna nemusím - na pochvalu a super palec hore je uklidit i dvakrat mimo termin jen tak protože je to třeba a u toho se blesknout
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konopex - 19.-21. 4. 2019

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Čau,

taky si myslím, že bychom se tam měli ukázat. Já jsem to bral tak trochu jako axiom, proto už to mám napsané v kalendáři (ipso facto si mě Kubo taky napiš jako dobrovolníka). Mi osobně nevadí, že to není festival o legalizaci jako spíše veletrh produktů - důležité je, že jsme jediná strana, která tyto akce vykrývá a s komunitou je v nefalšovaném přátelství. Naopak si myslím, že netradiční nepřítomnost by mohla zažehnout pochyby o tom, zdali jsme se po vstupu do Sněmovny nezměnili, či zdali se před volbama do EP "nelekli" nežádané mediální pozornosti.

Těším se na všechny :fet:
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2663 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: Konopex - 19.-21. 4. 2019

Příspěvek od Jakub.Dedek »

...Můžeme k nim takhle dostat informace o tom, jak se posouváme v našem legalizačním tažení...
Tohle se mi líbí. Nebylo by na škodu speciálně na tuto akci připravit rozumně zpracovaný propagační materiál, který bychom tam rozdávali, co jsme udělali, na čem to stojí a podobně. Pak bychom to natiskli a tak bychom propagovali společně s dalšími věcmi.

Budu potřebovat pomoc z nějakým hard dokumentem nadupaným informacím ohledně legalizace (ideálně pokud legalizační tým dá dohromady nějaký breefing a pošle na mail), pak bychom se na to s krajským MO podívali a dali hlavy dohromady nad prezentací. Tu bychom pak představili zde a doladili. Může být? Takhle se mi ta účást i mi začíná líbit. :-)

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konopex - 19.-21. 4. 2019

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Jakub.Dedek píše: 24 bře 2019, 20:21
...Můžeme k nim takhle dostat informace o tom, jak se posouváme v našem legalizačním tažení...
Tohle se mi líbí. Nebylo by na škodu speciálně na tuto akci připravit rozumně zpracovaný propagační materiál, který bychom tam rozdávali, co jsme udělali, na čem to stojí a podobně. Pak bychom to natiskli a tak bychom propagovali společně s dalšími věcmi.

Budu potřebovat pomoc z nějakým hard dokumentem nadupaným informacím ohledně legalizace (ideálně pokud legalizační tým dá dohromady nějaký breefing a pošle na mail), pak bychom se na to s krajským MO podívali a dali hlavy dohromady nad prezentací. Tu bychom pak představili zde a doladili. Může být? Takhle se mi ta účást i mi začíná líbit. :-)
MO JmK má stopro rešerší v časové řadě o tom, co už Tomáš Vymazal udělal. Jančí Leitnerová od Radka Holomčíka by to měla mít tuším.
Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: Konopex - 19.-21. 4. 2019

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Jakub.Dedek píše: 24 bře 2019, 20:21
...Můžeme k nim takhle dostat informace o tom, jak se posouváme v našem legalizačním tažení...
Tohle se mi líbí. Nebylo by na škodu speciálně na tuto akci připravit rozumně zpracovaný propagační materiál, který bychom tam rozdávali, co jsme udělali, na čem to stojí a podobně. Pak bychom to natiskli a tak bychom propagovali společně s dalšími věcmi.

Budu potřebovat pomoc z nějakým hard dokumentem nadupaným informacím ohledně legalizace (ideálně pokud legalizační tým dá dohromady nějaký breefing a pošle na mail), pak bychom se na to s krajským MO podívali a dali hlavy dohromady nad prezentací. Tu bychom pak představili zde a doladili. Může být? Takhle se mi ta účást i mi začíná líbit. :-)
Kubo bylo tady avízo k navštěvě - asi bych to dal dohromady s mediálním koordinátorem a legalized týmem
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“