KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět
Jakub.Pribyl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 158
Registrován: 11 úno 2016, 12:37
Profese: hydrolog
Dal poděkování: 346 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Jakub.Pribyl »

Adam.Komenda píše: 19 bře 2019, 20:51
V pirátské straně jsem zatím rok působil jako asistent poslance Mikuláše Peksy a také jako pirátský koordinátor v Ústeckém kraji. Jako dobrovolník jsem pomáhal v kampani před parlamentními volbami 2017, jako koordinátor mám za sebou komunální kampaň v roce 2018.
Jaká je tvoje definice dobrovolnické práce? Za aktivitu v parlamentní kampani jsi dostal odměnu. viewtopic.php?f=315&t=37671

Otázka na ostatní, máte v plánu kandidovat v krajských volbách na volitelné pozici? (počítám s první 10)
Dík
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Pribyl za příspěvek:
Jana.Hladova
Adam.Komenda
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 132
Registrován: 06 zář 2017, 15:39
Profese: Student práv
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Adam.Komenda »

Děkuji za otázku, v kampani jsem začal pomáhat ke konci srpna, členem jsem se stal 14.9.2017. Vzpomínám si, že jsem tehdy rozdával pirátské listy, například na slavnostech v Mostě, vinobraní v Litoměřicích, slavnostech v Lovosicích, či Roudnici nad Labem, také jsem pomáhal s distribucí bannerů a merche mezi lidi v Mostě a okolí. Posléze mi bylo členy předsednictva nabídnuto, že bych mohl za dobře odváděnou práci v kampani dostat odměnu, pokud udržím své tempo práce až do voleb, které byly někdy v druhé polovině října. S tím jsem souhlasil, posléze předsednictvo schválilo záměr na asistenta PKS pro pomoc při volbách. V kampani jsem pomáhal aktivně dál a po volbách mi byla skutečně vyplacena odměna. Na začátku kampaně jsem skutečně pomáhal jako dobrovolník, ale vzhledem k tomu, že mi byla později vyplacena odměna, byla chyba nazvat to dobrovolnictvím a za to se omlouvám. Sice jsem zpočátku skutečně pracoval zadarmo, ale vzhledem k pozdějšímu vyplacení odměny za dobře vykonávanou práci není fér to nazývat dobrovolnictvím, práce čistě zadarmo to prostě nebyla, ještě jednou se omlouvám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Komenda za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Zidek, Jiri.Snizek, Miloslava.Karfilatova
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Adam.Komenda píše: 20 bře 2019, 10:06 Mikuláši, hovořili jsme spolu o kumulací funkcí koordinátora a člena předsednictva kraje. Opravdu není vhodné, aby koordinátor byl i členem krajského předsednictva, ve funkci koordinátora ke konci měsíce končím. Co se týče funkce asistenta, tak od ledna u tebe už pracuji jen na úvazek 4000. Nečekal jsem, že tento minimální úvazek může být brán jako kumulace.

Nicméně pokud budu zvolen, nemám problém s tím, že jako asistent u tebe skončím. Rád budu vykonávat neplacenou funkci místopředsedy, kde budu moci aktivně pomáhat prosazovat pirátské ideály a bojovat za lepší kvalitu života obyvatel Ústeckého kraje.
To opět není pravda, protože ti ještě dobíhal kontrakt, těch 4000 máš až od tohoto měsíce. Faktem nicméně je, že pro nás oba bude lepší, když to Tebe ani mě nadále nebude omezovat v politické činnnosti, tím, že bychom byli nějak spojováni. Takže se tady veřejně dohodněme, že Tvoje smlouva končí k 31.3.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Adam.Komenda
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 132
Registrován: 06 zář 2017, 15:39
Profese: Student práv
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Adam.Komenda »

Mikuláši, naposledy si mi 12 000 z expertovného vyplatil za leden , tehdy si mi řekl, že je to naposledy a že ty peníze potřebuješ pro mediálního experta na kampaň do EP. Řekl si mi, že za měsíc únor a následující měsíce až do května mi budeš vyplácet už jen 4000, dle asistentské smlouvy. Na expertovné, jsme žádný kontrakt aspoň co vím neměli. Prosím zkontroluj záznamy, ano můžu se plést, ale osobně jsem přesvědčen, že za měsíc únor jsem dostal už jen 4000, můžu to doložit výpisy z účtu o přijatých platbách. Jinak nemám problém s ukončením naší spolupráce k 31.3
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 980
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Adame, zřejmě jsi přehlédl můj dotaz, tak opakuji - co stojí za tvým rozhodnutím kandidovat, když jsi v minulosti xkrát deklaroval, že tak neučiníš, prosím?

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Jan.Kunc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Jan.Kunc »

Jakub.Pribyl píše: 20 bře 2019, 16:35 Otázka na ostatní, máte v plánu kandidovat v krajských volbách na volitelné pozici? (počítám s první 10)
Dík
Zatím to rozhodně neplánuji. Myslím že máme v kraji vzdělanější lidi, kteří by odvedli lepší práci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvky (celkem 5):
Vaclav.Zidek, Miloslava.Karfilatova, Jakub.Pribyl, Jana.Hladova, Petr.Rysler
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Jakub.Pribyl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 158
Registrován: 11 úno 2016, 12:37
Profese: hydrolog
Dal poděkování: 346 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Jakub.Pribyl »

Adam.Komenda píše: 20 bře 2019, 17:13 Děkuji za otázku, v kampani jsem začal pomáhat ke konci srpna, členem jsem se stal 14.9.2017. Vzpomínám si, že jsem tehdy rozdával pirátské listy, například na slavnostech v Mostě, vinobraní v Litoměřicích, slavnostech v Lovosicích, či Roudnici nad Labem, také jsem pomáhal s distribucí bannerů a merche mezi lidi v Mostě a okolí. Posléze mi bylo členy předsednictva nabídnuto, že bych mohl za dobře odváděnou práci v kampani dostat odměnu, pokud udržím své tempo práce až do voleb, které byly někdy v druhé polovině října. S tím jsem souhlasil, posléze předsednictvo schválilo záměr na asistenta PKS pro pomoc při volbách. V kampani jsem pomáhal aktivně dál a po volbách mi byla skutečně vyplacena odměna. Na začátku kampaně jsem skutečně pomáhal jako dobrovolník, ale vzhledem k tomu, že mi byla později vyplacena odměna, byla chyba nazvat to dobrovolnictvím a za to se omlouvám. Sice jsem zpočátku skutečně pracoval zadarmo, ale vzhledem k pozdějšímu vyplacení odměny za dobře vykonávanou práci není fér to nazývat dobrovolnictvím, práce čistě zadarmo to prostě nebyla, ještě jednou se omlouvám.
Ano tak je to v pořádku :) Co ta kandidatura v krajských volbách?
Díky moc
Uživatelský avatar
Michaela.Schwarzova
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 786
Registrován: 19 úno 2012, 18:00
Bydliště: Blahuňov
Dal poděkování: 1006 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Michaela.Schwarzova »

Jakub.Pribyl píše: 20 bře 2019, 16:35
Otázka na ostatní, máte v plánu kandidovat v krajských volbách na volitelné pozici? (počítám s první 10)
Dík
Doufám, že najdeme dost kvalitních kandidátů, takže bych se na čelo nehrnula. Do toho 10. místa možná. Ale spíš ne.
Jak jsem psala, radši bych v PKS supportovala kandidáty na čelních místech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Schwarzova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Rysler, Miloslava.Karfilatova
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jakub.Pribyl píše: 20 bře 2019, 16:35 Otázka na ostatní, máte v plánu kandidovat v krajských volbách na volitelné pozici? (počítám s první 10)
Dík
No jestli toho času budu poslanec, tak by mi to nepřišlo vůbec jako dobrej nápad. Každopádně spíš doufám, že se v kraji najde 10 jinejch lidí, kteří na to budou lepší adepti.

Když si přečteš na wiki, který témata mě zajímají, tak pro mě bude vždycky asi dávat větší smysl věnovat čas radši politice na celostátní nebo dokonce celoevropské úrovni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Petr.Rysler

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Jakub.Pribyl
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 158
Registrován: 11 úno 2016, 12:37
Profese: hydrolog
Dal poděkování: 346 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Jakub.Pribyl »

Martin.Strnad píše: 14 bře 2019, 19:57 MARTIN STRNAD - PŘIHLÁŠKA NA POZICI PŘEDSEDY PŘÍPADNĚ MÍSTOPŘEDSEDY PKS
....
Ahoj, máš velké cíle, časově náročné. Přijde mi, že kandidát na předsedu kraje by měl sledovat rozpravu o funkci do které je volen, naposledy jsi byl přihlášen na foru 15 bře 2019, 16:30, takže ti utekly některé dotazy.

Podle zápisů jsi byl naposledy na krajské schůzi 9.9.2018 (to nikomu nevyčítám, protože člověk toho má hodně, rodina, práce a až potom je politika, časově skloubit je to kolikrát náročné), jen jestli si uvědomuješ, že se od tebe očekává větší účast (jeden z důvodů puče, byla i údajně malá účast členu PKS a schůzích), což i s naplňováním tvé vize sebere mnohem více času. Jsi si toho vědom? :D

Díky za odpověď a pěkný den
Naposledy upravil(a) Jakub.Pribyl dne 21 bře 2019, 11:37, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Pribyl za příspěvky (celkem 3):
Petr.Rysler, Vaclav.Zidek, Vladimir.Vlach
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“