Dita Chromá

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
ditachroma
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 10 bře 2019, 15:25
Profese: manažerka obchodu
Dostal poděkování: 3 poděkování

Dita Chromá

Příspěvek od ditachroma »

Piráti jsou jediná strana, která není spojená s korupcí, je transparentní a představuje čerstvý vítr na stojaté české politické scéně. Je proevropská a disponuje novými nápady, energií a neokoukanými tvářemi s jasnými vizemi. Mám vysokoškolské vzdělání v rostlinolékařském oboru, znalost zemědělské problematiky na národní a mezinárodní úrovni - aktivně jsem se účastnila Předsednictví České republiky v Radě Evropské unie v roce 2009 (vedení dvou pracovních skupin), znalost několika cizích jazyků.
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dita Chromá

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Zdravím Dito, nebo Zdeňku?

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

ditachroma
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 10 bře 2019, 15:25
Profese: manažerka obchodu
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Dita Chromá

Příspěvek od ditachroma »

Zdravím, tady Dita
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dita Chromá

Příspěvek od Jan.Korbel »

Ahoj Dito. Mohla bys prosím sepsat nějaké představení? Jako např. Honza Čáha. Já bych doplnil, že Dita se Zdeňkem byli na poslední schůzi našeho KS v Berouně.

Dále prosíme o odpovědi na naši standardní sadu otázek.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidovals ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Petr.Prochazka
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
ditachroma
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 10 bře 2019, 15:25
Profese: manažerka obchodu
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Dita Chromá

Příspěvek od ditachroma »

Ahoj Honzo,
děkuji za otázky, ráda Ti na ně odpovím:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Piráti jsou transparentní, nezkorumpovaní, mají energii a drajv něco v tomto státě změnit, proto jsem se pro ně rozhodla. Nikdy jsme neuvažovala o vstupu do jiné politické strany.

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidovals ve veřejných volbách?
Nemám žádnou politickou nebo aktivistickou minulost a ve veřejných volbách jsem nekandidovala.

3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Mohu s klidným svědomím říci, že nic takového neexistuje, ani žádné trestní řízení proti mé osobě není vedeno a ani nic takového neočekávám.

4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Souhlasím s použitím konopí k léčebným účelům. S legalizací tvrdých drog nesouhlasím.

5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Jsem pro podporu malých a začínajících podnikatelů, tam to má svůj smysl. V případě etablovaných velkých firem to vidím jako neopodstatněné.

6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
K první otázce mohu pouze sdělit, že autorský zákon považuji za příliš striktní. Vybírat poplatky z prázdných médií je pouze tahání peněz lidem z kapes.

7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Častokrát mě kontaktují různí lidé s nabídkami zboží, pojistek, služeb apod., přesto, že jsem jim nikdy své osobní údaje neposkytla. Nakládání s osobními údaji by mělo být zpřísněno.

8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Jsem přesvědčena, že zákony na to dobře pamatují. Jak je tato tenká linie porušena, je už na policii a soudech.

9. Co si myslíš o imigraci?
Myslím si, že by se mělo především pomáhat přímo v konkrétních zemích. Každá žádost o azyl by měla být pečlivě posouzena. Jak může do EU projít osm uprchlíků na jeden pas?

10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Jsem pro místní referendum, které má přímý dopad na dění v obcích. Celostátní referendum by se mělo využívat výjimečně a ne paušálně, jak navrhuje Okamůra.

11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Chování našeho stařičkého mocnáře a jeho premiéra, korupční skandály, lidská závist a hloupost. Buďme rádi, že pozitivních věcí je přece jen více.

12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano, mám zájem zapojit se do těchto aktivit.

13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Ráda bych se zapojila do krajského expertního týmu, který se zabývá zemědělstvím nebo školstvím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ditachroma za příspěvek:
Martin.Martin
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“