Návrh na zrušení povinného očkování

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Ondra.kl píše: 07 bře 2019, 12:24
Michael.xChaos.Polak píše: 07 bře 2019, 11:52... a opět se dotýká základní otázky, zda jsou děti "majetkem" rodičů či "společnosti"...
Což ovšem není validní otázka. Je to otázka typu: Jsou děti ryby nebo ptáci? Ani JEDNO!!!
Přesně tak. Přesnější otázka by byla: Má za děti, které se ještě objektivně nedokážou v některých ohledech rozhodnout, rozhodovat rodič nebo společnost? Podle mě v otázkách, kde bude prokázán významný dopad na např. jejich zdraví by to měla být společnost, tedy stát. Ale měl by tak činit jen v nezbytně nutné míře a v případech, kdy samostatné rozhodnutí dítěte je nepravděpodobné. Pokud se 10leté dítě samo odmítá nechat očkovat, mělo by mu to rozhodnutí být umožněno a mělo by to být rozhodnutí dítěte.

V opačném případě se dostáváme do onoho zásadního etického sporu, že rodič rozhoduje o něčem, co se jeho osobně netýká, ale může tím výrazně ovlivnit budoucnost někoho jiného (dítěte).

Vím, že řeknu velmi kontroverzní názor, ale podle mě jsou práva dětí v dnešní společnosti výrazně potlačována, a to zejména právo na vlastní rozhodnutí v situaci, kdy toho jsem mentálně schopen. Rodičům (v některých případech institucím) se dává právo rozhodovat o mně do té míry, až to hraničí s vlastnictvím. A to je špatně. OFFTOPICSoučasně je zřejmé, že z dítěte, které nemělo možnost se samostatně rozhodovat a přijímat za to zodpovědnost (a nebylo k tomu vedeno) se v 18 letech jen těžko rázem stane svobodný a zodpovědný jedinec.

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2337
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2220 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Jakub.Backa »

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1779 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Hana.Hajnova »

nestíhám vlákno úplně sledovat, ale k tomuto tématu doporučuji třeba článek https://www.heroine.cz/spolecnost/584-h ... keta_38_42 který shrnuje bez zbytečných emocí základní fakta, proč se tolik rodičů povinnému očkovacímu kalendáři brání.

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Ivan.Mikolas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 487
Registrován: 22 čer 2009, 18:50
Profese: technik, ekonom
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 1536 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Ivan.Mikolas »

k uvedené diskusi uvedu asi velké časti neznámá fakta...
http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie ... OepLRUEbaA
je rozumné rozlišovat očkování jako prevenci v rozumné míře a očkování jako kšeft farmaceutických firem - a jako vždy, hledat řešení někde uprostřed...
Ivan Mikoláš, http://www.mcc.cz
člen KS Praha, garant programového bodu Podnikání
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

IMHO je poněkud zvláštní a populací poněkud nevstřícně přijímaný trend kombinovaných očkování, typicky "hexavakcin". Člověku přijde, že se farmaceuti zoufale snaží o maximalizaci zisku bez ohledu na následky - takže pokud by probíhalo očkování po více stupních, IMHO kombinaci dejme tomu proti dvou třem smrtelně nebezpečným chorobám jako to bývalo dřívávějc, tak by proti očkování jako takovému tak masivní odpor nebyl. Případů postižení (autismem apod.) očkováním by i patrně znatelně ubylo.

Prosím odborníky, aby mi můj zpátečnický postoj vyvrátili.

Nicméně mám ničím neodůvodněný pocit, že chtějí za každou cenu ušetřit; návštěva doktora a jeden - anebo série několika vpichů nabroušenou jehlou do těla spoluobčana? Každá návštěva (+ očkovačka) stojí nenasytné zdravotní pojišťovny asi příliš mnoho peněz... Musí si přeci stavět své architektonicky vzácné a nenahraditelné betonové paláce a dávat okázale najevo svou historickou nezpochybnitelnost!
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2337
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2220 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Jakub.Backa »

Josef.Kadlecek píše: 16 bře 2019, 22:19 IMHO je poněkud zvláštní a populací poněkud nevstřícně přijímaný trend kombinovaných očkování, typicky "hexavakcin". Člověku přijde, že se farmaceuti zoufale snaží o maximalizaci zisku bez ohledu na následky - takže pokud by probíhalo očkování po více stupních, IMHO kombinaci dejme tomu proti dvou třem smrtelně nebezpečným chorobám jako to bývalo dřívávějc, tak by proti očkování jako takovému tak masivní odpor nebyl. Případů postižení (autismem apod.) očkováním by i patrně znatelně ubylo.

Prosím odborníky, aby mi můj zpátečnický postoj vyvrátili.

Nicméně mám ničím neodůvodněný pocit, že chtějí za každou cenu ušetřit; návštěva doktora a jeden - anebo série několika vpichů nabroušenou jehlou do těla spoluobčana? Každá návštěva (+ očkovačka) stojí nenasytné zdravotní pojišťovny asi příliš mnoho peněz... Musí si přeci stavět své architektonicky vzácné a nenahraditelné betonové paláce a dávat okázale najevo svou historickou nezpochybnitelnost!
Ano, chtějí ušetřit. Trauma novorozenci ze šesti vpichů. Zrůdy!!!

Naopak, kdyby jim šlo o peníze za výkony a nákup vakcín, tak by samozřejmě nutili rodiče k více návštěvám a více vakcínám, nikoli k méně návštěvám a jedné vakcíně.

Možná by bylo fajn k tématu se vyjadřovat, řekneme teprve po 15 minutách googlení a čtení s porozuměním.

P. S. Případů autismu po očkování nemůže ubývat, když jich je 0. *Thinking black man meme*
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Josef.Kadlecek píše: 16 bře 2019, 22:19 Případů postižení (autismem apod.) očkováním by i patrně znatelně ubylo.
Proboha, prosím, než zase něco podobného po celé této diskusi napíšeš, tak si aspoň zjisti, co je to autismus. Docela mě děsí, že člen Pirátské strany může zcela vážně uvádět jako příklad něco, co je mnohokrát vyvrácené, a hlavně ze samé podstaty vyloučené. Je to stejné, jako bys nás zde přesvědčoval, že 5/0 = 500 nebo to bude platit jen v některých případech, pokud nebudeme očkovat hexavakcínou.

Nebo se taky může stát, že strana obdrží více než jeden odstrašující bludný balvan...

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Já myslel odborníky, ale neva; MUDr. Jan Vavrečka, Ph.D.:
"ČR je nejrepresivnější očkovací diktatura"
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2337
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2220 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Jakub.Backa »

Josef.Kadlecek píše: 17 bře 2019, 21:01 Já myslel odborníky, ale neva; MUDr. Jan Vavrečka, Ph.D.:
"ČR je nejrepresivnější očkovací diktatura"
Ten pan je odborník na co? To Ph.D. má z vakcinologie nebo imunologie?
Už název toho článku ukazuje, že odborníkem nebude, podobně jako Eleková.

Edit: 5 vteřin googlení - Ph.D. mezinárodní obchod a lékařský atest z ortopedie. Chápete, že to není odborník na očkování? Pokud Vás po očkování nebolí pata. ;)
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na zrušení povinného očkování

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Josef.Kadlecek píše: 17 bře 2019, 21:01 Já myslel odborníky, ale neva; MUDr. Jan Vavrečka, Ph.D.:
"ČR je nejrepresivnější očkovací diktatura"
Jakou odbornost musím mít na to, abych věděl, že autismus nevzniká očkováním? Ono by mnohdy stačilo, aby neodborníci v laické diskusi mluvili aspoň jen o tom, o čem aspoň něco vědí. Aspoň něco málo...

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“