KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj, jako RegP Ústeckého kraje mne trochu překvapuje, že nepadají žádné dotazy na stávající PKS, ani na kandidáty. Sám je nechci psát, pokud mne někdo nebude delegovat, jelikož jistě by v tom někteří viděli konflikt s mojí prací KoDo. Ale prosím ptejte se, ať to tu alespoň vypadá jako demokratická diskuze, nebo všem stačí co bylo vyřčeno, aby se mohl řádně rozhodnout podle deminima?

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Martin.Strnad píše: 14 bře 2019, 19:57
Mým cílem je osobně (osobním jednáním, výzvou na schůzí PKS - né jen výzvou pomocí fóra) dávat dohromady expertní týmy z řad všech členů pirátů (a ne-pirátů) v Ústeckém kraji. Sdílením zkušeností, materiálů, postupů a procesů lze řešit problémy velmi efektivně. Problém, které jiné MS vyřešilo nebo řeší a návrh Pirátů projde zastupitelstvem může být pro ostatní města tím pravým příkladem a z tohoto faktu těžit.


Ahoj, nebylo řešeno jen výzvou na foru, viz zápisy ze schůzí, kde jsi nebyl - forum sloužilo pro sběr dat.:

viewtopic.php?f=407&t=45467&p=605722#p605722
viewtopic.php?f=407&t=43973&start=10#p586281

Tedy v tomto bodě, je tvá výtka trochu lichá. Čelnové byli vyzváni, aby se podívali kolem sebe i mimo Piráty, jestli znají odborníky co by se k zapojení hodili a případně se s nimi PMS nebo PKS spojilo a řešilo, zapojení.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Martin.Strnad píše: 14 bře 2019, 19:57 MARTIN STRNAD - PŘIHLÁŠKA NA POZICI PŘEDSEDY PŘÍPADNĚ MÍSTOPŘEDSEDY PKS


Krajské předsednictvo má být (z mého pohledu) právě tím, kdo tyto věci koordinuje a spojuje dohromady. PKS by mělo zajistit dostatečnou prezentaci pozitivních výsledků, posktytovat a zajišťovat prostor pro osobní představení a diskuzi mezi městy, informace dále šířila i mezi další členy, aktivně sledovala své i další MS a tím si udržovat přehled, kdo danou věc řešil i mimo ÚsK a zajistit společný kontakt.

Prosím o vysvětlení, jak kapacitou 5 mozků ve volném čase chceš pojmout vše co se děje v ČR. Od toho jsou resortní týmy, zastupitelské skupiny a již zmíněné KET. Informace mají téci plošně bez "kontrolních uzlů" v podobě PKS. Sám máš volného času už minimum (jestli můžu soudit, podle poklesu spolupráce se mnou), tedy ... kde bys chtěl ty osobně vzít desítky hodin týdně pro sledování všech "kauz" v každém MS v ČR? Prosím odpověz, protože zrovna organizace času v tvém volnu ve prospěch Pirátů je podstatná část práce PKS podle tvé vize. Prostě jestli jsi dost dobře promyslel, co vše už nebudeš stíhat, když budeš realizovat "slib" z kandidátské řeči.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jan.Kunc píše: 15 bře 2019, 11:00 Dále bych se rád věnoval nováčkům, kteří přicházejí do strany.
Věnoval by ses i nováčkům ze severní části kraje, nebo myslíš, jen v nějaké "dojezdové" vzdálenosti? A věnoval by ses jim online nebo i osobním kontaktem?

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Jana.Hladova »

Vážení,
diskuse tady opravdu "nefrčí" . Co se týká technické skrz funkci zastupitele, kterou Martin Strnad nemá (což je mimochodem velká škoda), děkuji za upozornění. Nicméně práce se svým pirátským kolegou, který v zastupitelstvu je, udělá víc než mnozí jiní zastupitelé napříč politickým spektrem. V tomto je naprosto příkladný Pirát. Co se týká nominační řeči Franty Navrkala, tak schůzi jsem skoukla ze záznamu a jeho konkrétně bych tedy omluvila, i když mnoho členů, kteří zde budou hlasovat a jsou odkázáni na informace zde, by ji určitě uvítalo. Já bych se tedy určitě ráda kandidátů zeptala, ale ráda bych dotazy konkretizovala až po zveřejnění jejich kandidátských řečí. Myslím tedy ty, kteří se zde do této chvíle ani nepokusili prezentovat či zapojit do diskuse. Václav se sice snaží, ale to není kandidát do PKS a jak sám objektivně poznamenal jeho angažmá v tomto směru je trochu konfliktní. Jeho názory na věc již všichni známe. Mne by zajímal postoj ostatních kandidátů ze stávajících členů PKS na další činnost tohoto orgánu. Nebo si myslí, že není třeba nic představovat? Že není třeba přesvědčovat tu nespokojenou část členů o změně přístupu a stylu vedení KS? Očekávala bych tedy, že po tom co současné vedení uznalo chyby v komunikaci, bude toto jeden z prvních legitimních kroků, dokazujících, že komunikovat chtějí, a že mají co říci. Z toho co píše Míša je evidentní, že si za svou prací stojí a současně ví co a jak změnit. Tak já bych ráda ty návrhy. Přesvědčte mne že si zasloužíte podporu nejen mou, ale i ostatních členů v kraji:-).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvek:
Martin.Strnad

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Jana.Hladova »

Vaclav.Zidek píše: 17 bře 2019, 09:45
Martin.Strnad píše: 14 bře 2019, 19:57
Mým cílem je osobně (osobním jednáním, výzvou na schůzí PKS - né jen výzvou pomocí fóra) dávat dohromady expertní týmy z řad všech členů pirátů (a ne-pirátů) v Ústeckém kraji. Sdílením zkušeností, materiálů, postupů a procesů lze řešit problémy velmi efektivně. Problém, které jiné MS vyřešilo nebo řeší a návrh Pirátů projde zastupitelstvem může být pro ostatní města tím pravým příkladem a z tohoto faktu těžit.


Ahoj, nebylo řešeno jen výzvou na foru, viz zápisy ze schůzí, kde jsi nebyl - forum sloužilo pro sběr dat.:

viewtopic.php?f=407&t=45467&p=605722#p605722
viewtopic.php?f=407&t=43973&start=10#p586281

Tedy v tomto bodě, je tvá výtka trochu lichá. Čelnové byli vyzváni, aby se podívali kolem sebe i mimo Piráty, jestli znají odborníky co by se k zapojení hodili a případně se s nimi PMS nebo PKS spojilo a řešilo, zapojení.
Jen technická. Ano na krajské schůzi, kde obecně nebývají všichni členové (možná proto, že někdy takto strávený čas není úplně efektivní), se skutečně KET řešily. Došlo se ale pouze k tomu, že se stále fungování těchto týmů ladí a moc nikdo neví jak přesně mají fungovat. Takže pokud u toho někdo nebyl, rozhodně o nic moc nepřišel. Můj dojem je takový, že nastavení, medializace a informace o fungování těchto orgánů, asi nejsou efektivní a bylo by potřeba se více věnovat jejich zatraktivnění pro členy KS, hlavně tedy ty co jsou zastupiteli a řeší témata z oblastí působnosti KET. Ti co měli zájem se zapojili, ostatní buď zájem nemají, nebo o tom neví. Informace o tom, že máme jakousi mediální spojku, byla naprosto nová a já osobně bych ji uvítala mnohem dříve. Tato mediální spojka by měla být spojkou mezi pirátskými zastupiteli a oblastními médii (ta komunální zvládneme sami), kde bychom potřebovali prezentovat naše dílčí úspěchy v zastupitelstvech aby lidé věděli o naší práci nejen z celostátních deníků.

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jana.Hladova píše: 17 bře 2019, 11:06 Tato mediální spojka by měla být spojkou mezi pirátskými zastupiteli a oblastními médii (ta komunální zvládneme sami), kde bychom potřebovali prezentovat naše dílčí úspěchy v zastupitelstvech aby lidé věděli o naší práci nejen z celostátních deníků.
Medialni spojka pracuje od 1.3. a o dva tydny drive byl vybran Jindra, o obojim jsem informoval a dokonce byla i schuzka s Jindrou v Supici pred nastupem do funkce. Info bylo v Zulipy, i na FB chatu. Na forum, jsem to nedaval, jednalo se operativni informaci.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jana.Hladova píše: 17 bře 2019, 10:51 Václav se sice snaží, ale to není kandidát do PKS a jak sám objektivně poznamenal jeho angažmá v tomto směru je trochu konfliktní. Jeho názory na věc již všichni známe.
Ještě k tomuto ... já se snažím, hlavně rozhýbat věcnou diskuzi z pozice RegP, pochybuji, že mé názory všichni znáte - k převolbě jsem se praktivky nevyjádřil, já se vyjadřoval především k narušení "akceschopnosti" odvoláním celého PKS a také jsem řešil něpřesnosti, které se používali jako argument.

Takže bych byl rád, kdybys nepředjímala ... děkuji :-). Když mne vyzvete k vyjádření názoru, udělám to, ale k převolbě jsem se ještě vůbec nevyjadřoval, jen položil dotazy v domnění, že se odváží více lidí dotazovat. Případně reagovat i jinak.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Jan.Kunc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Jan.Kunc »

Vaclav.Zidek píše: 17 bře 2019, 09:58
Jan.Kunc píše: 15 bře 2019, 11:00 Dále bych se rád věnoval nováčkům, kteří přicházejí do strany.
Věnoval by ses i nováčkům ze severní části kraje, nebo myslíš, jen v nějaké "dojezdové" vzdálenosti? A věnoval by ses jim online nebo i osobním kontaktem?
Díky za dotaz Václave. Věnovat nováčkům bych se chtěl v celém kraji (pokud by si je samozřejmě nerozhodl vzít pod křídla jiný člen PKS blíž k nim) a to jako online tak osobně. Podle toho co by danému víc vyhovovalo a kde by se nacházel nebo kde by se byl popřípadě ochoten sejít. Jinak auto mám, takže jsem ochoten dojet po Ústeckém kraji, kdyby to bylo potřeba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Zidek, Kamil.Pikal, Miloslava.Karfilatova
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: KF ÚsK 6/2019 Převolba PKS ÚsK

Příspěvek od Petr.Rysler »

Mohl bys Václave na krajský chat a zullip umístit výše dané termíny k převolbě? Zdá se mi, že buď členové nechodí an forum a nevědí, že se začíná již brzo hlasovat, nebo jim je to jedno či jak je to zvykem ,se začne všechno řešit a hrotit na poslední chvíli.
Sám jsem chtěl navrhnout /ono by to v převolbě asi nešlo, nepídil jsem se po tom / vzhledem k přibývajícímu počtu členů navýšit počet členů PKS na 7, s ohledem i na MS.
Ale nevidím zatím žádný zájem ,třeba se to rozjede.
Ve vší úctě, Jano Hladová, od Tebe to očekávám. Už jen svojí kandidaturou to zde oživíš. Pak už jenom upozornit lidi na zulipu , že se něco děje a dnes je neděle, tak na chatu to vypukne. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Jana.Hladova
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“