Tomáš Guth Jarkovský

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 411
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Tomáš Guth Jarkovský

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Ahoj Piráti,

Jmenuji se Tomáš Guth Jarkovský a po více než roce, co jsem registrovaným příznivcem jsem se rozhodl do toho praštit a stát se členem.

Je mi 22 let, pracuji a žiji v Praze, ale velkou většinu života jsem jihočech a spojení s jihem spíše chci udržovat než trhat.

Mám za sebou více než 2 roky studia IT ale obecně se věnují širší škále témat, zejména těch souvisejících s mojí práci asistenta poslance. U Františka Kopřivy jsem od března minulého roku a mimo administrativní práci se věnují detailněji tématům rovnosti a rovnoprávnost, dodržování lidských práv a zahraniční a obranné politice. V žádném z těchto okruhů bych se nenazval odborníkem, nicméně se celkem aktivně snažím současné znalosti rozšiřovat a uplatňovat.

Proč Piráti?
Patřím k těm statisícům lidí, kteřím až Piráti ukázala, že politika jde dělat i bez lhaní, kradení nebo tahání se po zádech jiných. Je to i transparentně, otevřeně, férově. Moderní liberálně sociální strana, jejíž středobodem je svoboda a otevřenost, navíc s fungující vnitřní přímou demokracií, je tak ideální a v našem prostoru jedno z mála míst, kde se může mladý liberál zapojit a vědět, že ma dopad.
A proto chci být Pirát.
Naposledy upravil(a) Tomas.Guth.Jarkovsky dne 09 bře 2019, 13:19, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Klara.Bidarova, Mikulas.Peksa, Frantisek.Kopriva, Josef.Spak, Ivo.Vlasaty, Lukas.Mares

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 411
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Re: Tomáš Guth Jarkovský

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

S tím že tedy plán byl se představit tady a představit se na MS Českobudějovicko jindy (Bohužel na nedávný sjezd v v Týně jsem kvůli zdravotnímu kurzu dorazit nestihl.), tedy nejprve být neuchyceným krajským členem a pak se uchytit.
Nicméně jestli to je zbytečně nezvyklý postup, tak si klidně počkám na příští MS a tento post přesunu do správné části fóra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvek:
V__

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Guth Jarkovský

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Využiju této příležitosti ke grilování (ač nejsem z Jčk, ale zas Franta Kopřiva je středočeský poslanec, takže...).

Co považuješ za největší problém v ČR z témat co zmiňuješ?
"tématům rovnosti a rovnoprávnost, dodržování lidských práv a zahraniční a obranné politice."
Prosím konkrétní příklady, klidně více, díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Josef.Spak

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 411
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Re: Tomáš Guth Jarkovský

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Dalibor.Zahora píše: 09 bře 2019, 13:10 Co považuješ za největší problém v ČR z témat co zmiňuješ?
"tématům rovnosti a rovnoprávnost, dodržování lidských práv a zahraniční a obranné politice."
Prosím konkrétní příklady, klidně více, díky.
Ahoj, určitě rád podstoupím grilování jakékoli.
Není to úplně lehké srovnávat vážnosti problémů v těchto různých okruzích, protože mají hodně různé projevy i následky.

Co se týká rovnosti a rovnoprávnosti pohlaví, tak je hlavně problém, že naše povědomí a přístup k rovnosti celkem stagnuje, a to nás pomalu kulturně a společensky oddaluje od zbytku Evropy a západního světa. Třeba v měření Gender Equality Index se ČR v letch 2005-2015 skoro neposunula, zatímco Evropský průměr se nám více as více vzdaluje (Mám pocit že zrovna v GEI jsme asi 3. nejhorší v Evropě). Je to jeden z těch faktorů, co z nás v očích zbytku Evropy i světa dělá rurální východnoevropskou exotiku a hezkýma památkama, namísto rovnocenné moderní země v srdci Evropy. A tedy určitě nejsem sociolog ani politolog abych se odvážil tipovat důsledky takovéto ostrakizace v nějakém dlouhodobém měřítku, ale třeba na (ne)udržování ČR v EU to asi vliv má. Nehledě na to, že to je dost zřejmý příklad "pomalejšího pruhu" vícerychlostní Evropy.

Asi největší problém je, že témata rovnosti a lidských práv se navíc čast stávají cílem a rukojmím ideologiím, které pro fugování potřebují nepřítele lidu. Když nejsou romové ani uprchlíci, tak se dá aspoň štrašit před plíživou gender lobby, která chce rozložit rodinu i samotnou identitu jedince. Pak i třeba takové "drobnosti" jako zrušení nucené sterilizace pro změnu pohlaví, což je něco, co reálně ovlivňuje jednotky lidí ročně (kterým to VÝÝÝÝRAZNĚ zlepší život), je označeno za salámovou metodu pro plíživou gender ideologii. Takovým asi největším příkladem teď je Istanbulská Úmluva. Dokud byli nepřítelem lidu uprchlíci, Istanbulská Úmluva nebyla problém a i konzervativnější státy (Turecko, Polsko) jí celkem bez problému ratifikovali. Teď je z ní dekret konce civilizace.

Co se týká zahraniční politiky, tak budu asi celkem neunikátní, protože bych řekl že jeden z největšich problémů je podpora a legitimizace Orbána a orbánovských režimů. Jakákoli podpora, že něco takovéhle je normální nebo nedejbože ideální způsob jak udržet státní suverenitu, je nejenom hloupé, ale spíše zraňující nejen nás, tak zbytek V4 i Evropy. A zrovna Visegrád, který by v tomhle mohl (měl?) fungovat jako způsob jak Orbána diplomaticky kárat a usměrňovat, se trochu stává kroužkem kde se oligarchové a xenofobové plácají po zádech. To samozřejmě nechutně zlehčuju, ale řekl bych že tohle je ze zahraniční politiky možná největší problém. Na různých místech prosakující nekritická afinita k Číně a Rusku je samozřejmě taky vážný problém, ale o dost hůře se mapuje a odhadují rozsahy a následky. Docela se vyčítá a vyčítala roztříštěnost české zahraniční politiky a přetahování Babiš-Zeman-Petříček, ale to bych řekl, že je spíše diplomaticky trapné a ukazuje to na neschopnost, než že by to přinášelo velké a vážné dopady.

Co se týká obranné politiky, tak vlastně díky bohu, že se například schvalování zahraničních misí se nestalo velkým politickým tématem nebo bojištěm. Největší problém je v tuhle chvíli velmi pravděpodobně kyberbezpečnost, protože jak několikaměsíční hackerský útok na ministerstvo zahraničí, tak docela opakované zlehčování problémů ze strany vrcholných politiků ("BIS a NÚKIB = čučkaři") ukazují, že jako cíl nějakého většího kyberútoku bychom asi dostali hodně za uši. Udržovat si schopné lidi za zlomky platů soukromé sféry je už tak náročné, a z politických důvodů zatracovat jejich práci tomu asi taky vskutku nepomáhá. Co se týká vážnosti potenciální krize (tedy útoku), tak ze všech zmíněných problémů jsou tady následky nejvyšší. Nicméně na odhad pravděpodobnosti, že se něco takové stane, nemám vzdělání ani informace.

Inu, teď si uvědomuju, že jsi to asi myslel "prosím konkrétní příklady, klidně jich uveď více" spíše než než "prosím konkrétní příklady, klidně se rozepiš více"...
Inu...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Frantisek.Kopriva

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Guth Jarkovský

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky, pro mě to bylo konkrétní i takhle. ;) Možná se ještě později na něco zeptám, ale nechci to tu zcela zahltit, můžeme to případně probrat někdy na pivu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Tomas.Guth.Jarkovsky

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Klara.Bidarova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 343
Registrován: 24 říj 2018, 11:35
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

Re: Tomáš Guth Jarkovský

Příspěvek od Klara.Bidarova »

Ahoj Tomáši, děkuji za představení se tady i za tvé osobní představení včera na zasedání KF.
Je na tobě kam chceš vstoupit, jestli do krajského sdružení nebo konkrétně do místního sdružení Českobudějovicko. Prosím ještě o upřesnění, moc tomu ted nerozumím :) Děkuju
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Bidarova za příspěvek:
Josef.Spak
Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Guth Jarkovský

Příspěvek od Josef.Spak »

Tomas.Guth.Jarkovsky píše: 09 bře 2019, 11:08 Jmenuji se Tomáš Guth Jarkovský a po více než roce, co jsem registrovaným příznivcem jsem se rozhodl do toho praštit a stát se členem.

Je mi 22 let, pracuji a žiji v Praze, ale velkou většinu života jsem jihočech a spojení s jihem spíše chci udržovat než trhat.
Ahoj Tomáši, Klára mi volala, že bys možná chtěl do MS Českobudějovicko. To je bezva :)

Co se týká místní a krajské politiky, tak nejzajímavější z toho co nabízíš je paradoxně právě to přerušené IT :)

Pro přehlednost doplním - tady v tématu ani v profilu na fóru to nemáš - na wiki se píše že jsi z Borovan. Takže vzhledem k letům stráveným tady na jihu resp. mimo Prahu souhlasím že členství v MS ČB dává smysl, pokud stíháš. Zrovna v oblasti Ledenice, Borovany nemáme moc aktivních lidí, ale fanoušci jsou, takže vskutku je co dělat.

Jaké jsou tvé časové možnosti pro fyzická nebo online setkávání s lidmi v Jihočeském kraji, nebo okrese ČB?

Například, máš šanci se o víkendu dostat na pár hodin do Českých Budějovic? (nechci podporovat Budějicentrismus, ale věci jsou od toho aby se používaly, to platí i pro pirátská centra)

Nenechme se od potkávání a spolupráce zdržovat někdy nepružnými termíny schůzí. Kdyžtak mi prosím napiš do zpráv na fóru, případně mail (buď přímo mě nebo předsednictvu na ceskobudejovicko@ ), FB, po domluvě i jinak. Ať si zavoláme nebo se sejdeme, a něco vymyslíme co nejdřív.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 2):
Klara.Bidarova, Tomas.Guth.Jarkovsky
Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 411
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Re: Tomáš Guth Jarkovský

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Tak 18.3. budu v ČePiCi od 16:00 na seznamení s Pepou/Josefem (nevím co jak preferuješ), takže když tam budou někteří jihočeši i jiní, rád se seznámím osobněji i s ostatními.

Pokusím se přinést kdyžtak různé zájemce o pirátskou politiku z jihočeské bubliny přátel, ale nemůžu garantovat. :-/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 5):
Klara.Bidarova, Josef.Spak, Zuzana.Kudlackova, Lukas.Mares, V__

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Guth Jarkovský

Příspěvek od Josef.Spak »

@Klara.Bidarova Na schůzi MS Českobudějovicko 31.3. jsme Tomáše pogrilovali a podal přihlášku, která je momentálně u mě.
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Guth Jarkovský

Příspěvek od Josef.Spak »

Přihlášku jsem předal včera @Klara.Bidarova - dnes skončilo hlasování předsednictva: viewtopic.php?f=774&t=46830&p=615097#p615097
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Guth.Jarkovsky, Klara.Bidarova
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“