KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jana.Hladova »

A mohu se zeptat Václave, popravdě, kolika nováčkům si tyto příručky rozdal ty? V době kdy byli přijati?





quote=Vaclav.Zidek post_id=610640 time=1551985404 user_id=13608]
Miloslava.Karfilatova píše: 07 bře 2019, 19:55 Tohle vysvětlení mělo taky podle mě přijít od vas a hned na začátku, protože podle mě i větší borci, než já, nováček v tom tapou. A nejvic mě naštvala ta retorika, ve smyslu, že jsme si měli říct, ze jsme nevyuzivali práva a tak. Většina novych lidi má proste problém zorientovst se ve zkratkach, procedurach. Nejde říct, že se něčeho vzdal, když o tom nevěděl.
Vím, že se opakuji, ale jak tady zaznělo, uvedení do pravidel strany, stanov, zkratek atd, má na starost příslušný KoDo. Je to přímo z nařízení PO (personálního odboru). Příručky, které Vám měl alespoň předat tohle vše vysvětlují. Případně to má vysvětlit už v době, kdy podepisujete přihlášku (jelikož její součást je souhlas se stanovami a neměli byste podepisovat nic s čím nejste seznámeni).

Rovnou přikládám zmíněné základní příručky co jste měli dostat od Adama:
https://drive.google.com/open?id=1bYsUC ... DAT2RcaFzE
https://drive.google.com/open?id=1xP5kA ... ClUAMnE1YT
[/quote]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 2):
Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 337
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1054 poděkování
Dostal poděkování: 604 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

Jana.Hladova píše: 07 bře 2019, 23:07 A mohu se zeptat Václave, popravdě, kolika nováčkům si tyto příručky rozdal ty? V době kdy byli přijati?





quote=Vaclav.Zidek post_id=610640 time=1551985404 user_id=13608]
Miloslava.Karfilatova píše: 07 bře 2019, 19:55 Tohle vysvětlení mělo taky podle mě přijít od vas a hned na začátku, protože podle mě i větší borci, než já, nováček v tom tapou. A nejvic mě naštvala ta retorika, ve smyslu, že jsme si měli říct, ze jsme nevyuzivali práva a tak. Většina novych lidi má proste problém zorientovst se ve zkratkach, procedurach. Nejde říct, že se něčeho vzdal, když o tom nevěděl.
Vím, že se opakuji, ale jak tady zaznělo, uvedení do pravidel strany, stanov, zkratek atd, má na starost příslušný KoDo. Je to přímo z nařízení PO (personálního odboru). Příručky, které Vám měl alespoň předat tohle vše vysvětlují. Případně to má vysvětlit už v době, kdy podepisujete přihlášku (jelikož její součást je souhlas se stanovami a neměli byste podepisovat nic s čím nejste seznámeni).

Rovnou přikládám zmíněné základní příručky co jste měli dostat od Adama:
https://drive.google.com/open?id=1bYsUC ... DAT2RcaFzE
https://drive.google.com/open?id=1xP5kA ... ClUAMnE1YT
[/quote]

Už do toho opravdu nechci zabrusovat, protože je to fakt únavný . Nemá cenu se tu hádat, kdo komu dal příručky, kdo nedal, protože to opravdu nebyl cil mého původního příspěvku. Mimochodem tyhle a asi 20 dalších příruček jsem dostala pri prijeti od Lucie Spacilove z PO. Posilaji se automaticky. Nechci se opakovat, Janě diky za podporu, ale jeste jednou, všechno v priruckach neni a informaci je pro zacatek opravdu dost, takže chvili trva to vstřebat.
Btw Vašku, do mrtvol se nekope.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miloslava.Karfilatova za příspěvek:
Frantisek.Kindl

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Uživatelský avatar
Hana.Vodrazkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 127
Registrován: 10 bře 2018, 11:11
Profese: manažerka
Bydliště: Chomutovská 1619. Kadaň 432 01
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Hana.Vodrazkova »

Vaclav.Zidek píše: 07 bře 2019, 20:03
Miloslava.Karfilatova píše: 07 bře 2019, 19:55 Tohle vysvětlení mělo taky podle mě přijít od vas a hned na začátku, protože podle mě i větší borci, než já, nováček v tom tapou. A nejvic mě naštvala ta retorika, ve smyslu, že jsme si měli říct, ze jsme nevyuzivali práva a tak. Většina novych lidi má proste problém zorientovst se ve zkratkach, procedurach. Nejde říct, že se něčeho vzdal, když o tom nevěděl.
Vím, že se opakuji, ale jak tady zaznělo, uvedení do pravidel strany, stanov, zkratek atd, má na starost příslušný KoDo. Je to přímo z nařízení PO (personálního odboru). Příručky, které Vám měl alespoň předat tohle vše vysvětlují. Případně to má vysvětlit už v době, kdy podepisujete přihlášku (jelikož její součást je souhlas se stanovami a neměli byste podepisovat nic s čím nejste seznámeni).

Rovnou přikládám zmíněné základní příručky co jste měli dostat od Adama:
https://drive.google.com/open?id=1bYsUC ... DAT2RcaFzE
https://drive.google.com/open?id=1xP5kA ... ClUAMnE1YT
Vašku příruček a pokynů mi chodí celý rok hafo v každém newsletteru i od různých dalších lidí. Jsem normální pracující člověk, mám velkou rodinu a teď jsem i zastupitelkou a vše se snažím zvládat jak nejlépe umím. Rozhodně ale všechno nečtu - zvláště když mě nikdo nikdy neupozornil co je nezbytné či nutné. Snažím se aspoň vědět, kde co najít a když potřebuji pomoc, tak se ptám.
Přece si opravdu nemyslíš, že příručky nahradí tu komunikaci o které tu mluvíme?!?
Ty jako kodo by jsi měl členy podporovat a ne jim neustále předhazovat co všechno si měli prostudovat sami.
Sice jsi byl výše nazván oponentem návrhu, což považuji za nešťastné, právě ve tvé funkci kodo, ale ty jsi se té role držel velmi aktivně sám dále, bez ohledu na to, že ať to skončí jakkoliv, ty by jsi měl v budoucnu "pečovat" o celý region, komunikovat se všemi členy a zřejmě podle tvých slov "dohnat" vše co Adam udělal špatně. Umíš si to představit v této atmosféře?

Nemám čas nonstop sledovat forum, natož zulip (o kterém mimochodem nikdo nikdy neoznámil, že jde o nějaký ofiko nástroj - čímž neříkám, že není lepší než FB, ale pokud chcete všechny informovat, tak od toho snad je registrace a meily na foru - aby se ta informace opravdu dostala ke všem a včas...) a "internet je sice naše moře", ale trochu jsme v tom našem kraji sjeli na špatnou vlnu. Jde o výhodu pro rychlé získávání zdrojů a kontaktů, ale rozhodně ne náhradu osobních jednání.
Proto z toho ani nechci dělat žádné závěry a opravdu se těším na schůzi, kde se snad při troše vůle od všech leccos vyjasní a věřím, že cílem nás všech je se nějak domluvit a vést ten kraj lépe. ikdyž moderátor je určitě potřeba a doufám, že je zajištěn.
Také věřím, že bude celé předsednictvo (které jsem nikdy neviděla pohromadě :), některé členy snad slyšela mluvit jen 1x naživo) a že se pro mě tedy stane "čitelnějším" a poznám více než Františkovo zdejší rozbory a Michalovo narážky a mlčení ostatních.
PROSÍM NEREAGUJTE, NECHTE SI TO NA SCHŮZI, STEJNĚ SE SEM UŽ ANI NEDOSTANU (mám aspoň na ty 2 večery program s rodinou :) a myslím, že bude lepší, když se všichni trošku zklidníme a zkusíme v neděli jednat klidně a konstruktivně. Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Vodrazkova za příspěvky (celkem 5):
Miloslava.Karfilatova, anonym80093, Jana.Hladova, Kamil.Pikal, Frantisek.Kindl
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Miloslava.Karfilatova píše: 07 bře 2019, 23:46
Btw Vašku, do mrtvol se nekope.
Nejde o kopani do mrtvol, jen znovu a znovu vysvetluji, ze to neni prace PKS po kterem to chcete, ja nemuzu za to, ze odvolavate PKS soubezne s ukoncenim spoluprace s Adamem.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Hana.Vodrazkova píše: 08 bře 2019, 00:01 Ty jako kodo by jsi měl členy podporovat a ne jim neustále předhazovat co všechno si měli prostudovat sami.
Ano, já když mne někdo požádá o vysvětlení, tak mu to pomůžu pochopit. Neodvolávám se na samostudium jako lék všeho. Ale většina lidí tím chce začít.
Hana.Vodrazkova píše: 08 bře 2019, 00:01 Sice jsi byl výše nazván oponentem návrhu, což považuji za nešťastné, právě ve tvé funkci kodo, ale ty jsi se té role držel velmi aktivně sám dále, bez ohledu na to, že ať to skončí jakkoliv, ty by jsi měl v budoucnu "pečovat" o celý region, komunikovat se všemi členy a zřejmě podle tvých slov "dohnat" vše co Adam udělal špatně. Umíš si to představit v této atmosféře?
Na Pirátech si cením toho, že můžeš říct svůj názor a nikdo tě za to nepranýřuje nebo neodsune na okraj propasti. Já osobně umím vykonávat práci i s lidmi, s kterými nutně nemusím ve všem souhlasit (a dělal jsem to i mimo stranu), jedna věc je práce a druhá je názor. Vlka "nenávist" nekrmím. Věřím, že i vy (z části tajemná skupina) jako Piráti chápete potřebu různosti názorů a oponentury jako takové a budete schopni spolupracovat i s někým, kdo nemlčí, když má k něčemu informace a názory. (Ikdyž jsem KoDo, náleží mi stále práva člena strany).
Hana.Vodrazkova píše: 08 bře 2019, 00:01 ... natož zulip ...
Zulip má appku do telefonu (jako messenger od FB) a je možné nastavit emailové notifikace (jako u fora).
Hana.Vodrazkova píše: 08 bře 2019, 00:01 PROSÍM NEREAGUJTE, NECHTE SI TO NA SCHŮZI, STEJNĚ SE SEM UŽ ANI NEDOSTANU (mám aspoň na ty 2 večery program s rodinou :) a myslím, že bude lepší, když se všichni trošku zklidníme a zkusíme v neděli jednat klidně a konstruktivně. Díky
Reaguji, protože, jak jsem již avizoval měsíc dopředu 10. 3. má manželka narozeniny a ve spojitosti s víkendovou prací v kampani, nemůžu i tento den dát straně.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 337
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1054 poděkování
Dostal poděkování: 604 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

Dobré ráno,
Prosím o informaci, proč se nehlasuje o odvolání Krajského předsednictva.Bylo odhlasováno, že má začít 7.3.2019 ve 22.00 h. A pokud se začne hlasovat později, bude prodloužená lhůta ke hlasování?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miloslava.Karfilatova za příspěvek:
Kamil.Pikal

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36865 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Zahájil jsem hlasování: viewtopic.php?f=407&t=46440

Omlouvám se za zdržení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Kamil.Pikal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Michal.Ketner píše: 07 bře 2019, 14:16 Ta dohoda, ze bude prijimat jen PKS vznikla v dobe, kdy se MS Zatec skoro rozpadlo, bo se na nej Radek vybodl, kdyz se urazil, ze se nedostal do PKS.
To je samozřejmě lež, za kterou ti v neděli nalouskám přes prdel. ;)
Pravda je taková, že jsem odcházel už s tím, že jsem toto uváděl jako jeden z důvodů, takže to ti nějak nevychádzá. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvek:
simcascho
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36865 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jana.Hladova píše: 07 bře 2019, 13:06 Mám na mysli proškolení ohledně systémů komunikace, kdo co má na starosti, v kompetenci, na koho se máme s čím obracet, jaké další orgány v rámci strany fungují a co zajišťují. A pokud toto vše má dělat koordinátor, tak co potom dělá předsednictvo, krom toho že přijímá nové členy?
Dovolím si zareagovat na toto, protože se to hodí i jako informace do převolby;

Tedy, jaké jsou úkoly a zodpovědnosti předsednictva? Aktuálně to nejlépe definuje organizační řád a také přijatá strategie.
Organizační řád píše:§ 23 Oblastní předsednictvo
Oblastní předsednictvo má ve své působnosti následující úkoly:

a) vedení a organizace činnosti oblastního sdružení a plnění jeho úkolů, pokud není k jejich plnění určen jiný tým,
b) plnění usnesení oblastního fóra,
c) přijímání nových členů a vzetí na vědomí zániku členství.
Samozřejmě je třeba také si připomenout ostatní úkoly oblastního sdružení jako celku:OFFTOPIC[quote]§ 20 Oblastní sdružení
(1) Oblastní sdružení je týmem, který je v nejužším kontaktu s občany. Reprezentuje přitom stranu na lokální úrovni v souladu s celostátní strategií, značkou a jednotnou komunikací navenek.

(2) Úkoly oblastního sdružení související s místní samosprávou a výkonem mandátu:
a) sledování a provádění politiky v příslušné obci, městě či městské části anebo kraji,
b) materiální zázemí pro případný zastupitelský klub a jiné volené zástupce.

(3) Úkoly oblastního sdružení související s volbami:
a) celostátní, krajská i lokální volební kampaň v dané oblasti,
b) jednání s jinými subjekty o volební spolupráci (např. jednání o kandidátech na senátora ve své oblasti v případě pověření republikovým předsednictvem).

(4) Úkoly oblastního sdružení související s chodem strany:
a) přijímání nových členů do oblastního sdružení,
b) pravidelné schůze oblastního fóra a oblastní akce přiměřeně časté místním poměrům (např. jednou za měsíc),
c) schvalování vlastního rozpočtu (u místního sdružení jen v opodstatněných případech).

(5) Úkoly oblastního sdružení v mediální působnosti:
a) vydávání veřejných stanovisek aspoň jednou za 2 měsíce,
b) kontakt s místními médii a seznam oblastních novinářů.

(6) Úkoly oblastního sdružení v administrativní působnosti:
a) informování administrativního odboru o změnách údajů v seznamech členů a místních sdružení,
b) svolávání ustavujícího fóra místního sdružení,
c) shromažďování návrhů na kandidáty do voleb,
d) primární volby v dané oblasti v souladu s volebním řádem.

(5) Úkoly oblastního sdružení v technické působnosti:
a) údržba technických systémů, jejichž technická správa na něj byla technickým odborem delegována.

(6) Úkoly oblastního sdružení v personální působnosti:
a) zjišťování dovedností nových členů, příznivců a ostatních dobrovolníků, jejich zapojení a provádění, a spolupráce na jejich evidenci s personálním odborem,
b) vedení seznamu úkolů, kontrola jejich plnění, shromažďování informací o činnosti za dané sdružení a předávání relevantních nebo vyžádaných informací na vyšší úroveň,
c) zabezpečení odborné a politické přípravy kandidátů do voleb,
d) řešení problémových případů chování členů a příznivců, rušení registrace příznivců a navrhování vyloučení člena ze sdružení.[/quote]

Za tyto úkoly má předsednictvo v rámci vedení odpovědnost, že se dějí, ale neočekává se, že bude tyto zajišťovat osobně.

A nakonec si tedy ještě připomeňme příslušnou část celostranické strategie, tedy co má předsednictvo dělat, jaké cíle má svou činností sledovat.
kraj.PNG

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vladimira.Emingerova
Příspěvky: 33
Registrován: 12 bře 2018, 17:17
Profese: čajovnice
Bydliště: Korozluky 24
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vladimira.Emingerova »

Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 13:02
Katerina.Stojanova píše: 06 bře 2019, 12:48 Btw, píšeš, že Adam de facto z vody uvařil část mosteckýho MS, jehož nynější členové museli projít grilováním ze strany PKS, zároveň obhajuješ myšlenku, aby přijímání spadlo do budoucna ryze na bedra PMS. Tak já nevím, považuješ to za problematický, nebo ne?
Ale vždyť přece TOHLE JE PŘESNĚ TA POINTA!
Takže tady se zavedla praxe, kdy o členech rozhoduje PKS, ale i přesto, že to tak je, to nezabránilo vzniku sdružení, který teď PKS chápe jako diverzní. Nejdůležitější otázka je však jinde: PROČ v Mostě mohlo vzniknout na zelený louce bez užších vazeb a na bedrech jednoho jedinýho člověka takový MSko, který teď kraji přerostlo přes hlavu tím, že se dožaduje plnění byť špatné, ale krajem zaběhnuté praxe?
No protože Peksa řekl, že "to bude v pohodě", protože si do strany přitáhl Adama jako svýho protégé a nastala praxe, že co řekne poslanec, do PKS posvětí a Adam případně zrealizuje. Asi se ale poněkud přepočítal, když neodhadl Adamovy osobní ambice, nebo nevím. Je to ale jen další, x-tá manifestace dvojího metru ve sdružení. Jedni členové musí škemrat o členství a čekají na ně měsíce, jiní, VIP členové, mají během měsíce svou buňku, štempl na kandidátce plný cizích lidí apod.
Pokud jste jako kraj na DOPORUČENÍ RV (doporučení, sic!) zavedli praxi, která systematicky a dlouhodobě nahradila přátelství, důvěru, vnitřní kontrolu a zodpovědnost kolegů přímo v místě působení mechanickým direktivním přístupem, za něž jsou zodpovědní lidé, kteří absolutně nemůžou tušit, jací daní zájemci o členství jsou ve skutečnosti, tak se prostě nemůžete divit, že se tohle děje.
To, co píšeš, je naprosto královskej paradox, kterej jsi vystihla.
Kvůli špatnýmu personálnímu přístupu PKS vzniklo diverzní KS, který požaduje, aby s ním bylo nakládáno v souladu s tím špatným personálním přístupem, a ve chvíli, kdy se tak neděje (obstrukce při nabírání členů), tak logicky zjišťují, že ty špatně nastavený pravidla vlastně visí ve vzduchu a de facto neexistují. A když začnou uplatňovat svoje práva dle stanov, tak je začnete chápat jako diverzanty.
Je to absurdní jako kráva. To tomu právě nasazuje tu korunu. Domnívám se, že kdybyste nevytvořili mechanickej přijímací proces, který vytváří pocit nárokovosti členství, nemusíte tohle vůbec řešit. Ale dobře vám tak, muselo vás to jedno udostihnout a kousnout do zadku.

:-O
Ty jo, my jsme diverzanti. Co se tady ještě nedozvím. A chcem se vézt na báječné vlně. Chce se mi říct nějaké sprosté slovo, děcka! Piráti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimira.Emingerova za příspěvky (celkem 2):
Hana.Vodrazkova, simcascho
:)
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“