KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Michal.Ketner »

Já bych teda jen uvedl historicky realie, který tady podle me jsou trochu prehlizeny:
Ta dohoda, ze bude prijimat jen PKS vznikla v dobe, kdy se MS Zatec skoro rozpadlo, bo se na nej Radek vybodl, kdyz se urazil, ze se nedostal do PKS.
Děčín měl jen tři člleny a to s primhourenyma ocima a MS Teplice se rozpadali.
V ten moment jsme se jako predsednictvo shodli, ze by to lepsi takto resit. Celkove si myslim, že je lepší, když se ten člověk účastní aspon pár krajských schuzich a potká se s lidma z kraje.
Od tý doby žádný MSko neřeklo, že ty členy příjmat chce. Proc?
Pak tu zazniva, že lidi nebyli dostatečně proškoleny z předpisů. Což je docela problém, ale řekl si o to někdo, že byste to proškolení chtěli ? Je o tom někde zápis?
Kazdopadně minimálně třeba stanovy byste měli znát, protože s nima souhlasíte při podepisovaní přihlášky.
Já jsem imho to minimálně jednou dvakrát nabizel a moc velkej zájem mi prišlo, že se neozval.
Stejně tak jsem nabízel na schuzi a rekl bych i v chatu školení systému, moc velkej zájem taky nebyl.
Ted kdyz jste chhteli skoleni na zulip, tak jsem rikal, at to zaradite na program schuze, ze to probereme.
Jakože uznávám, že se dělalo asi málo školení, když tomu nerozumíte, ale tak by to chtělo říct, že tomu někdo nerozumí a že o to někdo máte zájem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 6):
Katerina.Stojanova, David.Wagner, Frantisek.Navrkal, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Michal.Robousky

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Jan.Kunc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jan.Kunc »

Děkuji předsedajícímu za udělení slova k závěrečné řeči.

Vážené krajské fórum,
ať už jsou brány důvody, které mne vedly k podání tohoto podnětu jako relevantní či nikoliv, vycházejí z několika základních faktů a skutečností, které též vyplynuly z diskuse na tomto fóru. Za stěžejní považuji selhání komunikace ze strany PKS směrem k členům KS. Jak je vidět, není to problém posledních dnů ani měsíců, ale jedná se o problém dlouhodobý. Signály, že komunikace není dostačující, se objevovaly průběžně, ale předsednictvo je neřešilo. A přestože uznávám postup převedení těchto povinností na krajské koordinátory, nic to nemění na faktu, že dle mého názoru krajské předsednictvo selhalo v politické odpovědnosti kontroly plnění těchto povinností. Dalším závažným faktem je pro mne potvrzení neoprávněné monopolizace PKS k přijímání nových členů. Ač se dá jistě pochopit potřeba maximální předběžné opatrnosti při náboru nových členů, to že nebyli členi informování o normálním postupu přijímání prostřednictvím PMS, ať už to byl úmysl nebo ne, je pro mě nepřijatelné. Bohužel tyto kroky, ať už úmyslné nebo ne, vedly k stále se zhoršujícím vztahům a vyvrcholilo to tímto krokem. V konečném důsledku byla zásadním způsobem narušena důvěra, která je základem týmové spolupráce a bez které není možné nadále spolupracovat. Věřím, že tento krok povede ke zlepšení situace, ať již bude rozhodnuto jakkoliv. A přestože u mě předsednictvo ztratilo důvěru, vážím si jisté sebereflexe kterou prokázali, bohužel pozdě. Proto bych chtěl požádat o podporu členy KS, kteří mají stejný názor jako já.
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jan.Kunc píše: 07 bře 2019, 14:29 Dalším závažným faktem je pro mne potvrzení neoprávněné monopolizace PKS k přijímání nových členů.
Toto prostě není pravda a musím se proti tomu ohradit. Už to tu opakovaně bylo rozebráno, takže to nebudu znovu vysvětlovat, ale mrzí mě, že se tu navrhovatel uchyluje ke lhaní.

Velice mě také mrzí, že navrhovatel vůbec nereflektuje ve své závěrečné řeči, že jsme požádali KF o převolení. Prosím jej, aby vysvětlil, proč přesto považuje za přínosné nyní krajské předsednictvo odvolat.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Jan.Kunc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jan.Kunc »

Frantisek.Navrkal píše: 07 bře 2019, 14:41
Jan.Kunc píše: 07 bře 2019, 14:29 Dalším závažným faktem je pro mne potvrzení neoprávněné monopolizace PKS k přijímání nových členů.
Toto prostě není pravda a musím se proti tomu ohradit. Už to tu opakovaně bylo rozebráno, takže to nebudu znovu vysvětlovat, ale mrzí mě, že se tu navrhovatel uchyluje ke lhaní.
Po všem co jsem si zde přečetl například od Radka Holodňáka a svým vlastním pozorováním jsem k tomuto názoru dospěl. Tudíž to za lež nepovažuji.
Frantisek.Navrkal píše: 07 bře 2019, 14:41 Velice mě také mrzí, že navrhovatel vůbec nereflektuje ve své závěrečné řeči, že jsme požádali KF o převolení. Prosím jej, aby vysvětlil, proč přesto považuje za přínosné nyní krajské předsednictvo odvolat.
"A přestože u mě předsednictvo ztratilo důvěru, vážím si jisté sebereflexe kterou prokázali, bohužel pozdě". Samozřejmě jsme o možnosti stáhnutí návrh vzhledem k Vaší žádosti diskutovaly a rozhodly se v pokračování našeho návrhu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvek:
Jana.Hladova
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jan.Kunc píše: 07 bře 2019, 14:52 Samozřejmě jsme o možnosti stáhnutí návrh vzhledem k Vaší žádosti diskutovaly a rozhodly se v pokračování našeho návrhu.
Prosim te, pokud myslenky co tu vypisujes nejsou jen tve, mel bys deklarovat, koho zastupujes v tomto jednani. Porad volas po transparenci a otevrenem pristupu, mluvis o ztrate duvery a sam tajis s kym jednas o odvolani PKS a volbe noveho PKS. A to ani nemluvim o tom, ze nechcete rict, kdo je Vasim kandidatem(ty) do PKS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 3):
David.Wagner, Michal.Robousky, Zdenek.Stepanek

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1528
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3099 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Já bych měl dva čistě technické procedurální dotazy, jelikož si PKS schválilo převolení:
- V případě, kdy bude PKS v rozhodujícím hlasování odvoláno, znamená to, že jejich usnesení o převolení je bezpředmětné (=už nebudou členy PKS, tedy se jich netýká odstavec o převolení a začíná nová volba), že?
- V případě, kdy PKS nebude odvoláno (a bude tedy zahájeno jeho převolení na základě výše zmíněného usnesení), kdy bude končit mandát takto převolenému PKS? Předpokládal bych (na základě bodu 4 § 31a JdŘ), že dnem konce mandátu současného PKS, tedy k 20.11.2019, že?

Myslím, že je rozumnější tyto informace vyjasnit předem, než je objasňovat až nějak reaktitvně v případě jejich nepochopení.
Jan.Kunc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jan.Kunc »

Vaclav.Zidek píše: 07 bře 2019, 15:05
Jan.Kunc píše: 07 bře 2019, 14:52 Samozřejmě jsme o možnosti stáhnutí návrh vzhledem k Vaší žádosti diskutovaly a rozhodly se v pokračování našeho návrhu.
Prosim te, pokud myslenky co tu vypisujes nejsou jen tve, mel bys deklarovat, koho zastupujes v tomto jednani. Porad volas po transparenci a otevrenem pristupu, mluvis o ztrate duvery a sam tajis s kym jednas o odvolani PKS a volbe noveho PKS. A to ani nemluvim o tom, ze nechcete rict, kdo je Vasim kandidatem(ty) do PKS.
Pokud tito lidé budou chtít tak se k tomu sami přihlásí, pokud ne nemám žádné právo jejich jména zveřejňovat. Co se týče případných kandidátů platí to samé nehledě na to, že to dle mého názoru ještě není úplně aktuální
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvky (celkem 2):
Hana.Vodrazkova, Vladimira.Emingerova
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 337
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1054 poděkování
Dostal poděkování: 604 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

Vážení diskutující,
nechtěla jsem už po závěrečných řečech vůbec reagovat a hrotit emoce. Ale musím. V každé společnosti, každé skupině, ať už pracovní nebo politické, jako právě tady, jsou nováčci ti slabší a zranitelnější. Jak uvádí @Vojtěch.Pikal - každý se má učit sám nebo se ptát starších a zkušenějších. To platí ve velkých, dobře fungujících skupinách. Jak ale uvedl @Michal.Ketner výš, taková situace v našem kraji nebyla. Většina MS byla v rozpadu a doplnila se o mnoho nových členů, kteří se tedy neměli od koho učit v rámci MS. To evidentně KPS zaregistrovalo, když převzalo nábor členů pod KPS. Co ale nezaregistrovalo, že převzetí pravomoci znamená také převzetí odpovědnosti. Taky to, že nováček si může přečíst dostupné dokumenty, ale nezjistí z nich krajské zvyklosti. V tom je zcela odkázán na zkušenější. Nikdo se nemůže ptát na to, co neví! V tom je základní argumentační chyba KPS. Nováčci jsou právě v mnoha věcech odkázaní na zkušené členy a berou je jako autority. A v tom je ta odpovědnost a riziko a možná i pokušení pro zkušenější. Správně si vybrat, jestli se k nováčkům budou chovat jako mazáci na vojně a trošku si je vychutnaj, nebo je vyignorujou nebo si nad nima vezmou ochrannou ruku jako starší bratři.
Naposledy upravil(a) Miloslava.Karfilatova dne 07 bře 2019, 16:24, celkem upraveno 1 x.

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jan.Kunc píše: 07 bře 2019, 15:40 Pokud tito lidé budou chtít tak se k tomu sami přihlásí, pokud ne nemám žádné právo jejich jména zveřejňovat. Co se týče případných kandidátů platí to samé nehledě na to, že to dle mého názoru ještě není úplně aktuální
Neni aktualni, nebylo by kdyby slo o prevolbu. Takhle je to aktualni protoze chces podporu a vlastne chces, aby lide volili proti demokratickemu minimu
3. nepodpořím návrh, jestliže důvodová zpráva nebyla uvedena, nebo nepokryla všechny podstatné dopady návrhu anebo se odvolávala na neprokazatelné nebo nepravdivé skutečnosti
A personalni obsazeni noveho PKS je vlastne primarni dopad tveho navrhu.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
anonym80093
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 27
Registrován: 11 dub 2018, 22:26
Profese: Student
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od anonym80093 »

Vaclav.Zidek píše: 07 bře 2019, 15:05
Jan.Kunc píše: 07 bře 2019, 14:52 Samozřejmě jsme o možnosti stáhnutí návrh vzhledem k Vaší žádosti diskutovaly a rozhodly se v pokračování našeho návrhu.
Prosim te, pokud myslenky co tu vypisujes nejsou jen tve, mel bys deklarovat, koho zastupujes v tomto jednani. Porad volas po transparenci a otevrenem pristupu, mluvis o ztrate duvery a sam tajis s kym jednas o odvolani PKS a volbe noveho PKS. A to ani nemluvim o tom, ze nechcete rict, kdo je Vasim kandidatem(ty) do PKS.
Vašku dovolím si nesouhlasit, protože toto vlákno se týká odvolání současného předsednictva, nikoliv potencionálního nového. Ani zatím nikdo neví, zda k odvolání dojde. Nebylo by to trochu nefér dát někomu nálepku "Chtěl jsem do předsednictva" v případě, že se žádné odvolání nestane ? Já osobně celý tenhle spor chápu jako obrovské selhání v komunikaci a to nejen stranické, ale hlavně lidské. Pokud je nejasnost budoucího stavu věcí pro někoho překážkou, tak ať to zahrne do svého rozhodování ve volbě o odvolání PKS. To je absolutně v pořádku a pochopitelné.
AD ztráta důvěry: Pokud tu zaznělo, že jedna strana sporu má pocit, že ze strany PKS byli dělány nějáké obstrukce v příjmání členů, docela chápu, že nechtějí své kandidáty vystavit v budoucnu podobnému zacházení. Nehledě na to, zda k takovým obstrukcím skutečně docházelo, nebo je to jen domněnka.


Za sebe nemám vůbec problém říct, že jsem podpořil návrh na odvolání PKS, ikdyž z jiných důvodů než třeba Honza Kunc. Především tedy kvůli absolutně arogantnímu způsobu komunikace PKS s řadovými členy. Měl jsem jisté výčitky, protože si myslím, že pokud by se situace začala řešit dříve, tak by se to dalo vykomunikovat lépe a nebyla by to pro stranu taková rána. O správnosti toho, že jsem Honzův podnět podpořil, mne však utvrzuje fakt, že člen PKS, který má jako hobby diagnostikovat svým názorovým oponentům ve straně mentální choroby, tu přichází s tím, že si za ním ti stejní lidé mají chodit automaticky pro rady ohledně stranických systémů. Takovýhle přístup totiž vede jedině k prohlubování propasti mezi lidmi ve straně a to mě upřímně mrzí.
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“