KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, Predsedajici, @medialni-ulk, PKS Ustecky kraj, Krajsti predsedajici

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Příspěvky: 1504
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1423 poděkování
Dostal poděkování: 2027 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Miloslava.Karfilatova píše:
07 bře 2019, 10:35
Jen detail - nabídli jsme za Kadaň plochu na umístění baneru k volbám do EP. Byli jsme odmítnuty s tím, že už jich má kraj dost?! Nechápu. Přece každá plocha dobrá. Když je takových detailů dost, celkový obraz zájmu a spolupráce se pokřivuje.
Pokud myslíš ten u Kadaně v Stráži nad Ohří, tak s tím se počítá. Viz komunikace na Zulipu. Naopak místo něj se jeden billboard škrtne.

[
Je to sice tady asi OT, ale Jana zřejmě myslí jiný banner, ten ve Stráži beru za domluvený, náhrada za 1 v CV a s Janou jsme o tom nemluvily.
[/quote]

Mysli banner nebo billboard? Pokud banner, tak nikdo neodmitnul (jen proste nejsou jeste vyrobene, resi centrala) a nebo billboard, ale v celem kraji jich bude osm, vybrano bylo podle danych kriterii. Viz jine vlakno.

viewtopic.php?f=88&t=46192

Ale to jsme porad u te komunikace, nevim ktery mysli. Vybiralo se ze stovek ploch. :-/
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15211
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2160 poděkování
Dostal poděkování: 25747 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Jirman píše:
06 bře 2019, 23:15
3) Ustí - vypisuje krajskou nominaci do primárek pro volby do EP na základě podnětu Mikuláše, jinak by se to asi nevypsalo vůbec
Však to je naprosto v pořádku - krajské nominace jsou možnost, nikoli povinnost, takže zkrátka musí někdo (PKS nebo skupina členů) navrhnout zahájení jednání v této věci.
- grilování se nekoná, je to prý procedura navíc -
Záleží na tom kterém KS, jaké má požadavky na způsob získávání informací, ale není-li grilovačka stanovená v předpisech jako nutná podmínka, tak je zkrátka třeba o ni aktivně požádat.
jsem vyloučen z hlasování aniž by mi bylo oznámeno proč, dozvídám se dnes -
Rozlišuj mezi "byl jsem vyloučen z hlasování" a "nebyl jsem zařazen do hlasování". Do hlasování jsi nebyl zařazen, protože jsi neměl podporu skupiny členů, a že je podpora vyžadována, to na začátku rozpravy uvedeno bylo. Pokud sis nebyl jist, jakou má ta podpora mít formu, měl ses zeptat.
teď mi Václave tvrdíš, že grilování proběhlo 2.2.2018, tedy měsíc před vypsáním krajských nominací, přitom se ho zúčasnily pouze 3 osoby (Matěj, Šimon a Giuseppe), z nichž ani jeden nakonec nebyl krajem nominován...
U nás v MSK taky proběhlo grilování ještě před zahájením jednání o krajských nominacích - prostě se cca 5 uchazečů o nominace sebralo a přijelo se představit na naši krajskou schůzi (a pak ještě pokračovali na olomouckou).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal, Vojtech.Pikal, Vojtech.Karban
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 121
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 320 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jana.Hladova »

Vaclav.Zidek píše:
07 bře 2019, 09:17
Jana.Hladova píše:
07 bře 2019, 08:47
Osobně tedy musím říci, že v Kadani fungujeme i přes nekomunikativnost KP tak jak máme. Informace si zjišťujeme u Pirátů napříč republikou a máme s tím jen ty nejlepší zkušenosti. Většinou jsou všichni velmi ochotní a rychlí.
PKS nemá zajišťovat odbornost (ani není možné), od toho jsou resortní a expertní týmy (napříč republikou) a také vznikající KET.
Jana.Hladova píše:
07 bře 2019, 08:47
Jen detail - nabídli jsme za Kadaň plochu na umístění baneru k volbám do EP. Byli jsme odmítnuty s tím, že už jich má kraj dost?! Nechápu. Přece každá plocha dobrá. Když je takových detailů dost, celkový obraz zájmu a spolupráce se pokřivuje.
Pokud myslíš ten u Kadaně v Stráži nad Ohří, tak s tím se počítá. Viz komunikace na Zulipu. Naopak místo něj se jeden billboard škrtne.
Jana.Hladova píše:
07 bře 2019, 08:47
Prostě náš pocit po ročním "manželství" je hodně rozpačitý a převažuje zklamání (z komunikace a spolupráce hlavně).
U příkladu s billboardem a dalších mám pocit, že ta komunikace vázne vinou obou stran. Tedy prosím zaregistruj se na Zulipu, jakožto oficiálním stranickém komunikačním kanále a hned uvidíš více informací i to jak to doopravdy je s tím billboardem.
Jana.Hladova píše:
07 bře 2019, 08:47
... aby se členové PKS hodně zamysleli nad tím (nemalým) počtem těch co vyjádřili svou nespokojenost. Takže nechť rozhodne "Vox populi" :-)
Každý má hlasovat podle svého vědomí a svědomí, ne podle toho koho je víc.

Nechci být útočný, tak doufám, že tak nezním. Ale vidím tady prostě nepochopení jednotlivých rolí ve straně, případně některých vnitřních předpisů. A to je zase o té komunikaci, že jako noví členové jste se vším nebyli řádně seznámeni. Dokonce k tomu máme i "brožurky", ale to se možná ani k Vám nedostalo.

Některé materiály - schválně jestli se k Vám dostaly.

https://drive.google.com/drive/u/0/fold ... od5iCejYIs
https://drive.google.com/drive/u/0/fold ... od5iCejYIs

PKS má zajišťovat základní proškolení členů a k tomu jednoznačně nedošlo.

Co se týká Zoolipu tak si myslím, že se měl od začátku používat jednotný pirátský a k tomu určený komunikační nástroj a tím je Fórum. Zoolip funguje pár týdnů a na zlepšení komunikace, o které já mluvím, neměl vliv. I když oceňuji, že se poprvé telefonicky ozvali někteří členové předsednictva, aby se zeptali co se děje, že jsme podpořili tento podnět:-) Vážím si toho, ale trochu pozdě.

Pevně věřím, že bude každý hlasovat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, nic jiného od Pirátů ani neočekávám:-)

Ty a útočný Václave? Přes tohle jsem tady přece expert já (Afektovaná teta) :) :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kindl, Hana.Vodrazkova, Kamil.Pikal

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 4575
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9511 poděkování
Dostal poděkování: 5367 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Závěrečné slovo krajského předsednictva

Navrhovatel Honza Kunc uvedl pro odvolání krajského předsednictva tyto důvody:
  1. Obstrukce při přijímání členů do MS Most.
  2. Obstrukce při zakládání MS Kadaň.
  3. Dlouhodobě špatné vedení krajských schůzí, včetně malé učasti členů předsednictva.
  4. Dle mého názoru neférové jednání vůči některým kandidátům v komunálních volbách.
Tyto jeho důvody byly diskutovány ve vlákně Honzova členského podnětu. V rámci našeho závěrečného slova shrneme tuto diskuzi a připojíme k ní společné vyjádření.

1) Přijímání zájemců o členství z Mostu

Zde šlo o přijímání zájemců o členství Jana Coufala, Lindy Berchinové a Lukáše Ryšavého. Časový sousled věcí popsal Michal Ketner v příslušném vlákně, který ještě dále doplnil Adam Komenda.

Přijímání členů vnímáme jako jedna z našich nejdůležitějších rozhodnutí. To, že jsou členové předsednictva svědomití a chtějí si v souladu s demokratickým minimem získat veškeré informace, které považují za nutné pro učinění takovýchto rozhodnutí, nelze tedy snad vytýkat.

Za nás šlo čistě o komunikační problém, koneckonců příslušní zájemci byli přijati. Tento problém navíc vznikl především chybným postupem koordinátora Adama Komendy, který si neponechal členské přihlášky předmětných žadatelů, v důsledku čehož nám nebyl včas a řádně poskytnout kontaktní údaje na zájemce o členství, což způsobilo zbytečné zdržení.

Dále nás na celé věci zaráží, že se sám navrhovatel ve věci již v minulosti vyjádřil, že považuje věc za vyřešenou.

Doufáme, že z výše uvedeného je zřejmé, že od nás rozhodně nešlo o nějakou obstrukci, ale o zcela standardní proces, který mírně narušilo pouze pochybení Adama Komendy ve správě přihlášek.

2) Jednání o založení MS Kadaň

Navrhovatel tento bod dále v diskuzi rozvedl tak, že za problematické považuje zdržení způsobené chybou předsedajícího při zahájení jednání o založení MS Kadaň a alternativní návrh v tomto jednání, který chtěl podat jako návrh předsednictva František Navrkal.

K chybě předsedajícího nepochybně došlo a za tuto chybu se i v jednacím vlákně předsedající omluvil. Honza Kunc předsedajícímu v diskuzi vyčetl, že v důsledku této své chyby odložil konec doby pro navrhování a termín hlasování ve věci. Jako předsednictvo v zájmu legitimity celého jednání takovýto postup považujeme za správný, navíc jej předsedající pouze navrhl a mohl se proti němu kdokoli vyjádřit. Neučinil tak ani Honza Kunc ani nikdo jiný. Stejně tak nikdo proti tomuto postupu nepodal v rámci jednání námitku.

Alternativní návrh usnesení, který chtěl František Navrkal, aby krajské předsednictvo vzalo za svůj, nevyvolal ve věci žádné další zdržení, a to nejen kvůli tomu, že jej František Navrkal ještě v rámci projednávání v rámci předsednictva stáhl, ale i kvůli tomu, že podávání alternativních návrhů nezpůsobuje jakýkoli odklad lhůt v rámci jednání.

Zde argumentace navrhovatele nedává smysl jak z důvodu toho, že je zde za zcela oddělené jednání jednoho člena předsednictva kritizováno předsednictvo celé, tak i z důvodu toho, že jednání Františka Navrkala rozhodně nelze považovat za obstrukce. Předsedající František Navrkal se jistě dopustil chyby při zahájení jednání, ale vyrovnal se s ní zcela v souladu se stranickými předpisy, krajskými zvyklostmi jednání i zásadami dobré praxe. Co se týká jeho alterntivního návrhu, tak v jednání v důsledku samotné jeho existence nemohlo v jednání z principu dojít k jakékoli prodlevě.

3) Vedení zasedání krajského fóra a účast na nich

Toto dále navrhovatel specifikoval takto:
Jednání je zbytečně zdlouhavé odbíhá se od tématu etc. ale uznávám že tenhle bod je subjektivní.
Tuto výtku předseda kraje, tedy člověk, který typicky zasedáním krajského fóra předsedá, uznal. Předsedat jednání je poměrně složitá věc.

Co se týká účasti členů předsednictva na zasedáních krajského fóra, tak kromě zasedání v Teplicích 2. 12. 2018 byla vždy na zasedání přítomna většina členů předsednictva. Určitě toto není optimální stav, ale je potřeba si asi v tomto kontextu uvědomit, že svoje funkce členů předsednictva vykonáváme dobrovolnicky.

4) Jednání vůči některým kandidátům v komunálních volbách

Mělo dle vyjádření navrhovatele konkrétně jít o to, že:
Konkrétně u Kadaně to bylo schvalování jejich kandidátky, které se díky "pomoci" některých členům PKS stihla za 5 minut 12.
Zde Michaela Schwarzová zjistila, že kadaňští sestavují kandidátku chybným způsobem. Reagovala tehdy na dotaz Adama Komendy ohledně správného postupu, od kterého chtěla s organizací primárních voleb pomoci Hana Vodrážková.

To, že se primární volby udály takto na poslední chvíli, bylo dáno tím, že kadaňští členi nebyli řádně poučeni o správném postupu, což je chyba územně příslušného koordinátora Adama Komendy i předsednictva, že na jeho činnost předsednictvo dostatečně nedohlédlo. Navíc došlo k velké prodlevě mezi tím, kdy Míša upozornila Adama Komendu na pochybení při organizaci primárních voleb, a tím, kdy Adam věc začal dále řešit.

Vzhledem k tomu, že kroky předsednictva v této věci jedině přispěly řádnému podání kandidátky do zastupitelstva Kadaňe, nemyslíme, že z naší strany šlo o závažné pochybení. Šlo zde z naší strany přinejhorším o opomenutí kontrolovat práci koordinátora v zaučování členů.

Shrnutí

Krajské předsednictvo jistě může fungovat mnohem lépe než doposud a jsme rádi, že i díky podnětu k našemu odvolání jsme zjistili nové informace, které nám pomohli více pochopit, co jsme dělali špatně a co je třeba zlepšit. Je třeba evidentní, že krajské předsednictvo musí provádět důkladnější kontrolu práce koordinátorů.

Nemyslíme si ovšem, že je nyní vhodné přistupovat k našemu odvolání z funkce, což by způsobilo mnohé komplikace. Do zvolení nového předsednictva by pravomoce krajského předsednictva přešly na předsednictvo republikové, které je již nyní přetížené. Nová volba by také probíhala pod velkým časovým tlakem, což by věci jistě neprospělo.

Přestože navrhovatelovo odůvodnění považujeme z velké části za fakticky nesprávné a celkově za nedostatečné, rozhodli jsme se hlavně kvůli jiným nám vytčeným chybám požádat o převolení, abychom umožnili personální obměnu v rámci krajského předsednictva tímto vhodnějším způsobem. Proto nyní doporučujeme krajskému fóru krajské předsednictvo neodvolat a provést případné změny v předsednictvu až převolením.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Jakub.Pribyl
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15211
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2160 poděkování
Dostal poděkování: 25747 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jana.Hladova píše:
07 bře 2019, 11:38
PKS má zajišťovat základní proškolení členů a k tomu jednoznačně nedošlo.
1) Co si představuješ pod "základním proškolením členů"?
2) Proškolení členů IMHO daleko spíš spadá do náplně práce krajského koordinátora (na rozdíl třeba od předsedání jednáním KF, s kterýmžto nešvarem se v některých krajích setkáváme).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Frantisek.Navrkal, Katerina.Stojanova, Vojtech.Karban, Vojtech.Pikal, Jakub.Pribyl, Dalibor.Zahora
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 22476
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 30800 poděkování
Dostal poděkování: 23965 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já si tedy přisadím, že proškolení členů spadá do práce KoKS, ale politickou zodpovědnost za to má samozřejmě předsednictvo, pokud si kraj nezřídil krajský personální odbor či jiný odpovědný tým.
Ale primárně je to zodpovědnost každého, aby byl nápomocen neznalým a aby se snažil doučit a pochopit, co nezná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Frantisek.Navrkal, David.Wagner, Frantisek.Kindl, Hana.Vodrazkova, Vladimir.Vlach, Vladimira.Emingerova
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 121
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 320 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jana.Hladova »

Mám na mysli proškolení ohledně systémů komunikace, kdo co má na starosti, v kompetenci, na koho se máme s čím obracet, jaké další orgány v rámci strany fungují a co zajišťují. A pokud toto vše má dělat koordinátor, tak co potom dělá předsednictvo, krom toho že přijímá nové členy? Dále vzhledem k tomu, že jsme se stali členy krátce před komunálními volbami, tak i ohledně sestavování kandidátek, volební strategie atd. Obraceli jsme se tedy většinou na koordinátory. Nicméně dle pirátských zásad týmové spolupráce je základním úkolem předsednictva informovat členy a zajišťovat spolupráci a kontakt v rámci kraje. Spousta věcí (a informací) se též objevovala na jakémsi krajském chatu, kde se do diskusí zapojovalo hlavně předsednictvo a pár dalších lidí, což bylo velmi nepraktické. Někteří noví členové ani nevěděli, že takový komunikační kanál existuje. Povinnosti předsednictva nejsou v předpisech přesně definovány, stejně jako povinnosti KoDo a proto je těžké jednoznačně říci kdo co měl udělat a neudělal. Teď je mi spousta věcí jasnější, díky informační smršti v rámci zde probíhající debaty. O různých zvyklostech a nepsaných pravidlech:-) :)Martin.Kucera píše:
07 bře 2019, 12:00
Jana.Hladova píše:
07 bře 2019, 11:38
PKS má zajišťovat základní proškolení členů a k tomu jednoznačně nedošlo.
1) Co si představuješ pod "základním proškolením členů"?
2) Proškolení členů IMHO daleko spíš spadá do náplně práce krajského koordinátora (na rozdíl třeba od předsedání jednáním KF, s kterýmžto nešvarem se v některých krajích setkáváme).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kindl, Hana.Vodrazkova, Vladimir.Vlach

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Příspěvky: 1504
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1423 poděkování
Dostal poděkování: 2027 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jana.Hladova píše:
07 bře 2019, 11:38

PKS má zajišťovat základní proškolení členů a k tomu jednoznačně nedošlo.
V kontextu petice, za nepropuštění Adama, je zajímavé, že jste stvrdili "podpisem", že svou práci dělá dobře a přitom nevíte co je náplní práce KoDo. Zajištění proškolení, nebo alespoň doporučení podkladů pro samostudium je věc přímo nařízená od PO každému KoDo.
Jana.Hladova píše:
07 bře 2019, 11:38


Co se týká Zoolipu tak si myslím, že se měl od začátku používat jednotný pirátský a k tomu určený komunikační nástroj a tím je Fórum. Zoolip funguje pár týdnů a na zlepšení komunikace, o které já mluvím, neměl vliv.
Zkus se do Zulipu podívat, je tam x vláken s tématy jenom k našemu kraji. Oproti foru má určté výhody, třeba v posílání interních dokumentů, ne vše je pro veřejnost, některé věci prostě podléhají určitému stupni diskrétnosti či utajení. Ale to víš, když máte uzavřenou skupinu pro Kadaň. A obyčejné povídání, kdo půjde na kterou akci, kdo co vyvěsí na web, apod. ... to nemusíme znepřehledňovat forum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Katerina.Stojanova, Vojtech.Pikal, Michal.Robousky
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Příspěvky: 1504
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1423 poděkování
Dostal poděkování: 2027 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jana.Hladova píše:
07 bře 2019, 13:06
Mám na mysli proškolení ohledně systémů komunikace, kdo co má na starosti, v kompetenci, na koho se máme s čím obracet, jaké další orgány v rámci strany fungují a co zajišťují. A pokud toto vše má dělat koordinátor, tak co potom dělá předsednictvo, krom toho že přijímá nové členy?
KoDo je placená funkce, členství v PKS je nehrazená dobrovolnická práce a jde především o politickou práci v kraji (vnitřní i veřejnou - kontrola mediálních výstupů významů akcí, dohled nad rozpočtem a jeho plánování, zodpovědnost stavu kraje vedení strany atd.).
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Republikový výbor
Příspěvky: 1504
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1423 poděkování
Dostal poděkování: 2027 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Dlouho jsem přemýšlel jestli využít práva, které jsem dostal uznáno jako odpůrce od Vojty Pikala, protože jsem byl upozorněn na omezení práv člena strany tím, že jsem její zaměstnanec, tak mé závěrečné slovo bude možná trochu netradiční. Vyhnu se všemu co je pocitové a budu se držet holých faktů.

1) odvolání a zvolení nového předsednictva z pohledu termínů
Když dojde k odvolání PKS, bude v této situaci, navolení nového trvat delší dobu, tedy dejme tomu, že nové bude třeba 1.5. 2019 - tomuto stávajícímu končí mandát 20.11.2019 a od 20.10.2019 se bude vést diskuze o kandidátech.
2) problém se jeví především komunikační
Pokud se někdo má naučit lépe komunikovat (a komunikace je oboustranná věc), tak tím, že ho vyměníme za jiného se to nikdo nenaučí. Jen špatná komunikace bude doplněna hořkostí a lidi více rozdělí
3) Nové PKS
Zatím neznáme jediné jméno kandidátů do nového PKS, to je špatné řešení samo o sobě. Nevíme, jestli ti noví členové PKS komunikují lépe, lépe povedou schůze, nebo budou oporou ostatním díky dobré znalosti strany v dlouholetém kontextu.
4) Informovaná volba
Dostali jsme tu hodně informací, hodně slov vysvětlení, prezentovali nám jednotliví aktéři nepochopení kroku druhých. Pokud to očistíme o emoce, moc toho nezbude, ale přesto, jsou tu stanovy, odkazy na dokumenty a jednání v jiných vláknech. Prosím pročtěte je před volbou a zvažte své postoje. Hlasujte každý sám za sebe, stejně jako to žádáme po druhých. Hlas má vést k řešení, ne k pocitu "tak jim to natřu" (a to myslím, obě strany vzájemně).
Tak díky za pozornost a věřím, že jsem se udržel v kontextu věcí, které jsou věcné nebo univerzálním připomenutím deminima.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Kvapil, Frantisek.Navrkal, Vladimir.Vlach, Zdenek.Stepanek
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů