KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Jirman
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 55
Registrován: 01 led 2019, 11:48
Profese: auditor EK
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Petr.Jirman »

Frantisek.Navrkal píše: 06 bře 2019, 20:56 Vždyť jsem to psal při tom zahájení jednání. Už jsem to tu jednou citoval. Grilování neproběhlo, protože je to postup navíc. Někteří zájemci o nominaci prostě přijeli na zasedání v prosinci. Hlavně to jednání o nominacích bylo vyvoláno až poměrně pozdě, takže nebyl na takové věci už vůbec čas.
Moc nerozumím tomu, proč jste si neudělali čas na grilování a považujete to za postup navíc. Myslel jsem, že je to u Pirátů důležitá součást každé nominace/volby. V Hradci vypsali primárky a pak důsledně a transparentně ogrilovali všechny kandidáty včetně místního favorita a na mne jako někoho hlásícího se zvenčí to působilo transparentně a důvěryhodně. Byl tam i Mikuláš a Lukáš od Vás z Ústí, tak si myslím, že mohou poreferovat. V Praze se dokonce kvůli počtu grilovalo dvakrát. Myslím si, že tak by to mělo být všude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jirman za příspěvky (celkem 4):
Hana.Vodrazkova, Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl, Kamil.Pikal
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi.
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Petr.Jirman píše: 06 bře 2019, 22:16
Frantisek.Navrkal píše: 06 bře 2019, 20:56 Vždyť jsem to psal při tom zahájení jednání. Už jsem to tu jednou citoval. Grilování neproběhlo, protože je to postup navíc. Někteří zájemci o nominaci prostě přijeli na zasedání v prosinci. Hlavně to jednání o nominacích bylo vyvoláno až poměrně pozdě, takže nebyl na takové věci už vůbec čas.
Moc nerozumím tomu, proč jste si neudělali čas na grilování a považujete to za postup navíc. Myslel jsem, že je to u Pirátů důležitá součást každé nominace/volby. V Hradci vypsali primárky a pak důsledně a transparentně ogrilovali všechny kandidáty včetně místního favorita a na mne jako někoho hlásícího se zvenčí to působilo transparentně a důvěryhodně. Byl tam i Mikuláš a Lukáš od Vás z Ústí, tak si myslím, že mohou poreferovat. V Praze se dokonce kvůli počtu grilovalo dvakrát. Myslím si, že tak by to mělo být všude.
Ahoj, udělali si čas na grilování, ale v době, kdy ty jsi ještě nevěděl, že budeš kandidovat do EP. A to na schůzi 2. 12. - viewtopic.php?f=407&t=44688
To, že jsi se rozmyslel na poslední chvíli není přeci vina PKS UsK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Petr.Jirman píše: 06 bře 2019, 22:16
Frantisek.Navrkal píše: 06 bře 2019, 20:56 Vždyť jsem to psal při tom zahájení jednání. Už jsem to tu jednou citoval. Grilování neproběhlo, protože je to postup navíc. Někteří zájemci o nominaci prostě přijeli na zasedání v prosinci. Hlavně to jednání o nominacích bylo vyvoláno až poměrně pozdě, takže nebyl na takové věci už vůbec čas.
Moc nerozumím tomu, proč jste si neudělali čas na grilování a považujete to za postup navíc. Myslel jsem, že je to u Pirátů důležitá součást každé nominace/volby. V Hradci vypsali primárky a pak důsledně a transparentně ogrilovali všechny kandidáty včetně místního favorita a na mne jako někoho hlásícího se zvenčí to působilo transparentně a důvěryhodně. Byl tam i Mikuláš a Lukáš od Vás z Ústí, tak si myslím, že mohou poreferovat. V Praze se dokonce kvůli počtu grilovalo dvakrát. Myslím si, že tak by to mělo být všude.
Tak to zmiňuješ spíše výjimky. Běžně se takovéto věci nedělaly. Taky neustále motáš dohromady primárky a nominace. Primárky probíhají na úrovni celostátního fóra.

Kdykoli mohl kdokoli vyvolat členský podnět, že chce, aby někdo byl nominován. Udělal to až Mikuláš Peksa svým členským podnětem.

Postup byl zcela standardní, v souladu s předpisy i zvyklostmi v kraji.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Tomas.Pastircak píše: 06 bře 2019, 22:11
Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 21:07 Ad bod 1) mnoho hezkých slov pro nulový obsah, jinými slovy říct si tohle je prd platný, to tady za ta léta bylo tisíckrát, nakonec to skončilo u toho, že se fórum do značné míry dočasně přestalo používat, protože nebyl nikdo, kdo by na něm chtél diskutovat z důvodu šikany apod.
Ad příklad 1) Tahle bohapustá naivita mě fascinuje. Ty si fakt myslíš, že kdokoliv, kdo opravdu chce nějak infiltrovat Piráty, není schopen napsat ten jeden příspěvek na fórum tak, aby mu to všichni zbaštili, a podobný divadlo je schopen hrát taky na tom jednom "grilování"? Ono "dohledat si s kým mám tu čest" určitě není realizovatelný tak, že si přečteš jeho příspěvek se žádostí o členství, fuuuu... A naopak: právě to, že budeme spoléhat na tyhle formální mechanismy "napsal - splnil - přijat", tak akorát tu opravdovou kontrolu - kontrolu kolektivem - umrtvujeme. "Já jsem ale napsal příspěvek, byl na grilování, a ostatní jste pak už vzali! Proč mě nechcete vzít?" Takže představení na fóru taky může sloužit jako elementární způsob přetvářky a pouhýho formalistickýho splnění povinnosti, po který si zájemce bude myslet, že má nárok na přijetí, protože u ostatních vidí, že to tak bylo. Já neříkám, že to není slušnost. To samozřejmě je. Ale podmínka chápaná jako formální podmínka k zisku členství? Kodifikovaná? Není lepší mluvit samy za sebe LIDI a ne to mluvení vynucovat právem?
No, třeba je to dost dobrý způsob, jak se o kandidatuře daného člověka dozví kdokoliv nezúčastněný jindy, než v době, kdy PMS/PKS vyhlásí "Hlasování o přijetí", což je obvykle už docela pozdě na nějaké zásadní protesty typu "ale on támhle chodí hajlovat". Neříkám, že to nejde, ale je to dost blbý způsob. Argumentovat stylem "když se představí, bude se kašlat na background checky" je dost šikmá plocha. Nárok na přijetí neexistuje, s tím by měl být každý obeznámen, ale zároveň je takové přijímací vlákno dobrým způsobem jak na sebe upozornit "haló, nezapomněli jste na mě náhodou?"
Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 21:07Ad příklad 2) Takhle to lze podat. A nebo to taky lze podat tak, že právě to, že se přijímání členů nějaký MSka nelíbí PKS je ACTUALLY PROGRESS. Ono za každou cenu lpět na tom, že kraj bude pod palcem držet 5 lidí, kteří jakejkoliv pokus o nabrání členů interpretují jako velrybaření, to samozřejmě lze. A jakýkoliv PKS může tvrdit, že jakýkoliv MS je, jak uvádíš, "nesourodé". Ale z toho se mi teda chce blejt, při předtavě toho, jak někdo, s kým se vidím jednou za čtvrt roku, kádruje mě, moje kolegy, který vídám denně, a naší společnou práci. Jedno nesourodé MSko rovná se problém a hrozba, dvě nesourodá MSka už můžou být novou politikou a tváří celého sdružení. Říká se tomu demokracie a je třeba demokracii chápat v opozici k sektářství. Protože to, co je tu za praxi teď, kdy o tom, kam strana půjde - třeba tím, jaký členy si volí za kolegy - je sektářství, ne demokracie.
Píšeš dost nesrozumitelně OFFTOPICvyloženě bych řekl, že v tomto odstavci blábolíš, protože s mým příkladem nemá nic moc společného, ale pokusím se pochopit a odpovědět.
"Nesourodé" MS mám na mysli takové, které nemá důvod držet pospolu - např. natolik politicky nesouvisející místa, jako je Kadaň se Žatcem, Kadaň s Chomutovem nebo Žatec s Lounama. Osobně je mi celkem volný, že to takhle máte, je to vaše věc, protože subsidiarita (a je to čistě vaše věc, jakože UsK), ale přijde mi to naprosto zbytečné, přijde mi to jako tvorba orgánů jen za účelem, abychom měli orgány. Část s demokracií a sektářstvím už jsem nepřeložil, to mi přijde úplně mimo, tak si to rád nechám vysvětlit.

Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 21:07Bod 3) Přesně, nastudujte si stanovy. Zjistíte tam, že PKS nemá právo uzurpovat si pravomoc přijímání členů od PMS. Kdybyste si přečetli stanovy a nevymejšlili na cígu šmeliny, jak je vochcat a jak centralizovat, tak tady nemusíme vůbec nic řešit.
Zopakuju předchozí - i když PKS nemá právo vynucovat si tento názor, je asi dobrý, aby mělo aspoň základní přehled a možnost vyjádření / poradního hlasu, protože kraj, ve kterém pojedou MS proti sobě a proti PKS je velmi špatný kraj.
Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 21:07 Jinak vážně dneska nejvíce lajků Piráti dávají příspěvkům, který jsou nejmíň obsažný... ale nekonfliktní? Hmmm.
Holt tvé konfliktní příspěvky asi této konfliktní situaci moc nepomáhají, se stim smiř ;)
Nezlob se, ale hodnocení smysluplnosti například žatecko-kadaňského spojení slyšet od pražáka registrovaného v roce 2017... :)))))) Ty nemůžeš vědět, že svého času to mělo svý jasný opodstatněný, velkou míru propojení a smysluplnou náplň společných akcí, společného postupu apod. Že časem došlo k zpřetrhání vazeb a ke vzniku de facto nového na předchozím vývoji nezávislého uskupení v Kadani, to je věc jiná, a zareagovali jsme na ni tak, že jsme působnost MS Žatec z Kadaně stáhli a "nechali jim samostatnost". Jinými slovy prostě jsme působištěm pružně reagovali na aktuální potřeby a tak se to teda imho má dělat. To samé platí o působnosti MS Žatec nad Louny. Má to svoje důvody, ale nějak se mi nechce je vysvětlovat někomu, kdo o tom ví prd, ale je rychle hotovej se soudy typu "natolik politicky nesouvisející", to se nezlob.

Že ti můj text přijde nesrozumitelný, to je možný. Ale nevím, co víc s tím můžu dělat, než že pokrčím rameny. Můj příklad uvádějící, jak je něco jako "nevhodnost té které buňky" zdánlivá, relativní a závisející na výkladu a pozici, je podle mého jasnej a rozvádí argumentaci proti paušalizovaným mechanickým úkonům chápaným jako povinnosti pro vznik členství.

A jestli mi ještě jednou dneska řekne, že na členství nevzniká právní nárok, tak už mi fakt bouchnou saze. NEVZNIKÁ. Pak se ale PKS nemá chovat tak, že to v členech nabraných za poslední rok a půl vytváří takovej dojem, že si na to pak stěžují do té míry, že odvolávají PKS.

A já tu nejsem od toho, abych konfliktní situaci pomáhal, ale naopak ji pořádné vyhrotil, protože není nic lepšího, než když se situace vyhrotí až na kost, páč jen pak přijde nějaký kloudný řešení. Nejsem tu od toho, abych pomáhal, ale tancoval na hrobě personální politiky, jejíž smrt jsem předpokládal. :D

Já ani basically nejsem v opozici s tím, co říkáš. Napsals to pěkně, je na tom dost pravdy. Jenom prostě nevím, co si myslíš, že změníš tím, že tohle někomu napíšeš. Tak to asi tak nějak lidi ví, že by se měli chovat "jako Piráti". Ale stejně to (třeba) nedělají. Já jsem pak na podobný promluvy do duše alergickej. To asi ví každej, že "máme bejt hodní". My řešíme co s tím, když někdo hodnej není, lépe řečeno když někdo o někom jiným řekne, že není hodnej. A vy mi říkáte, že tohle, jestli někdo je nebo není hodnej, rozsoudíme tím, že vytvoříme jednotnej mechanickej mustr na formální kroky. Ne. To prostě neberu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 3):
Jana.Hladova, Frantisek.Kindl, Kamil.Pikal
Uživatelský avatar
Petr.Jirman
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 55
Registrován: 01 led 2019, 11:48
Profese: auditor EK
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Petr.Jirman »

Vaclav.Zidek píše: 06 bře 2019, 22:20 Ahoj, udělali si čas na grilování, ale v době, kdy ty jsi ještě nevěděl, že budeš kandidovat do EP. A to na schůzi 2. 12. - viewtopic.php?f=407&t=44688
To, že jsi se rozmyslel na poslední chvíli není přeci vina PKS UsK.
Václave,
moje rozhodnutí jestli kandidovat nebo ne s tímto vůbec nesouvisí. Já se jen snažím porovnat stejnou proceduru ve 3 krajích, kde jsem se zúčastnil krajských nominací do primárek pro volby do EP a ten Váš z mého pohledu vyšel nejhůře, i když jste asi dodrželi všechny pravidla...

1) Hradec - koordinátor vypisuje krajskou nominaci do primárek pro volby do EP /rozprava/ - pozvánka na grilování - zúčastní se 9 z 10 zájemců - následuje hlasování (ten kandidát, co nepřijel dostal na zadek)
2) Praha - je to podobné, jen daleko více kandidátů
3) Ustí - vypisuje krajskou nominaci do primárek pro volby do EP na základě podnětu Mikuláše, jinak by se to asi nevypsalo vůbec - grilování se nekoná, je to prý procedura navíc - jsem vyloučen z hlasování aniž by mi bylo oznámeno proč, dozvídám se dnes - teď mi Václave tvrdíš, že grilování proběhlo 2.2.2018, tedy měsíc před vypsáním krajských nominací, přitom se ho zúčasnily pouze 3 osoby (Matěj, Šimon a Giuseppe), z nichž ani jeden nakonec nebyl krajem nominován...

...jako člověk zvenčí (out-of-the-box) Vám říkám, že procedura v Hradci a Praze mi přišla transparentnější. To je všechno. Je na Vás, co s tím uděláte, klidně nic. Tohle také není nic proti kandidátům z Ústí, myslím, že všichni 3 jsou v pohodě a v Lípě se s Vámi rád uvidím, pokud jedete.
S pozdravem
Petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jirman za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kindl, Kamil.Pikal, Vladimira.Emingerova
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi.
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Petr.Jirman píše: 06 bře 2019, 23:15
Václave,
moje rozhodnutí jestli kandidovat nebo ne s tímto vůbec nesouvisí. Já se jen snažím porovnat stejnou proceduru ve 3 krajích, kde jsem se zúčastnil krajských nominací do primárek pro volby do EP a ten Váš z mého pohledu vyšel nejhůře, i když jste asi dodrželi všechny pravidla...
Tady prostě jen grilování proběhlo v prosinci, kdo chtěl přijet přijel, pak se řešila hlasování (logicky po grilování). Že ostatní měli grilování v lednu, to je jejich rozhodnutí.
Petr.Jirman píše: 06 bře 2019, 23:15 a v Lípě se s Vámi rád uvidím, pokud jedete.
Tak když PKS UsK iniciovalo společnou schůzi s LiK, tak na ni i přijedou lidé z UsK, to je asi základ. :-)

OFFTOPICBTW: 1.5 měsíce jsi mlčel na fóru (naposledy jsi promluvil k primárním volbám do EP) a dnes jsi promluvil v rozpravě o odvolání PKS a zase na téma EP, Máš to ale štěstí na přihlášení na fórum v ten pravý čas ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

OFFTOPIC[quote=Frantisek.Navrkal post_id=610379 time=1551900206 user_id=5954]
Psal jsem to standardně v úvodním příspěvku:
[quote]Kandidatura probíhá přihlášením, jde-li o člena krajského sdružení Ústeckého kraje, jinak nominací skupinou členů.[/quote]
[/quote]
Tenhle způsob nerovné nominace, zdá se mi poněkud nešťastným.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jana.Hladova »

Vážení Piráti,
opravdu mne těší, kolik členů se zapojilo do této diskuse a s mnoha souhlasím v mnoha věcech. To nejzákladnější a pro mne nejdůležitější, co tu zaznělo: současný kontrolní mechanismus při nabírání členů, není funkční ani efektivní. Zcela souhlasím s tím, že pokud bude chtít někdo k Pirátům z prospěchu a nebo aby je zevnitř poškozoval, ani sebelepší kontrola to neodhalí, pokud ten člověk má určitou emoční inteligenci. Také se mi od začátku nelíbí, že to jestli je kandidát vhodný posuzuje pouze PKS. Pokud ten kdo ho přivede (člen již prověřený a osvědčený - ten za kterým je evidentní práce a výsledky) se za něj zaručí a dá mu svou důvěru, protože je to právě třeba kamarád, nebo člověk který se podílel na kampani, pomáhal a pomáhá, a nezjistí se na něj nějaké evidentně neakceptovatelné kompro (FB,politická minulost apod.), tak nevidím důvod takového člověka nepřijmout. Ideální systém dle mého názoru neexistuje a tohle bude vždy jen a jen o lidech. Protože je to subjektivní záležitost. Proto vymýšlení pravidel a standardizovaných postupů je opravdu zbytečná práce. Prostě vztahy mezi členy MS a PMS musí být vybudovány na vzájemné důvěře a komunikaci. Tyhle dvě věci jsou (alespoň z mého pohledu) naprosto zásadní. V mém konkrétním případě je to tak, že pirátskou filozofii (představu jak mají věci fungovat) jsem v sobě asi měla odjakživa, a proto jsem vstoupila mezi lidi, o kterých si myslím, že to mají podobně. A protože v "jednotě je síla" tak jsem vycházela z toho, že dokážeme víc, než když budu bojovat sama. Současně se mi velmi líbí, že je zde nevšední názorová pestrost, která všechny v konečném důsledku obohacuje. A tím se dostávám k tomu, co už jsem zde jednou psala. Hlavním důvodem, proč jsem podpořila podnět odvolání předsednictva je ztráta důvěry. Možná se to někomu zdá subjektivní a malicherné, ale já to k potvrzení smysluplnosti toho co dělám potřebuji. Osobně tedy musím říci, že v Kadani fungujeme i přes nekomunikativnost KP tak jak máme. Informace si zjišťujeme u Pirátů napříč republikou a máme s tím jen ty nejlepší zkušenosti. Většinou jsou všichni velmi ochotní a rychlí. Přesto si myslím, že vzájemná spolupráce na krajské úrovni je důležitá, hlavně pro mediální obraz strany jako takový. Jen detail - nabídli jsme za Kadaň plochu na umístění baneru k volbám do EP. Byli jsme odmítnuty s tím, že už jich má kraj dost?! Nechápu. Přece každá plocha dobrá. Když je takových detailů dost, celkový obraz zájmu a spolupráce se pokřivuje. Prostě náš pocit po ročním "manželství" je hodně rozpačitý a převažuje zklamání (z komunikace a spolupráce hlavně). Nicméně poradili jsme si vždy a poradíme, akorát nás to stojí mnohem víc času a energie, než by mohlo. Velkou inspirací jsou pro nás úspěchy našich poslanců a jejich dobře odváděná práce.
Ať již dopadne hlasování o důvěře předsednictvu jakkoliv, byla bych ráda, aby to přispělo ke zlepšení výše uvedeného a pokud jim členové vysloví důvěru, aby se členové PKS hodně zamysleli nad tím (nemalým) počtem těch co vyjádřili svou nespokojenost.
Takže nechť rozhodne "Vox populi" :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Kindl, Hana.Vodrazkova, Kamil.Pikal, Radek.Holodnak, Vladimira.Emingerova

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jana.Hladova píše: 07 bře 2019, 08:47 Osobně tedy musím říci, že v Kadani fungujeme i přes nekomunikativnost KP tak jak máme. Informace si zjišťujeme u Pirátů napříč republikou a máme s tím jen ty nejlepší zkušenosti. Většinou jsou všichni velmi ochotní a rychlí.
PKS nemá zajišťovat odbornost (ani není možné), od toho jsou resortní a expertní týmy (napříč republikou) a také vznikající KET.
Jana.Hladova píše: 07 bře 2019, 08:47 Jen detail - nabídli jsme za Kadaň plochu na umístění baneru k volbám do EP. Byli jsme odmítnuty s tím, že už jich má kraj dost?! Nechápu. Přece každá plocha dobrá. Když je takových detailů dost, celkový obraz zájmu a spolupráce se pokřivuje.
Pokud myslíš ten u Kadaně v Stráži nad Ohří, tak s tím se počítá. Viz komunikace na Zulipu. Naopak místo něj se jeden billboard škrtne.
Jana.Hladova píše: 07 bře 2019, 08:47 Prostě náš pocit po ročním "manželství" je hodně rozpačitý a převažuje zklamání (z komunikace a spolupráce hlavně).
U příkladu s billboardem a dalších mám pocit, že ta komunikace vázne vinou obou stran. Tedy prosím zaregistruj se na Zulipu, jakožto oficiálním stranickém komunikačním kanále a hned uvidíš více informací i to jak to doopravdy je s tím billboardem.
Jana.Hladova píše: 07 bře 2019, 08:47 ... aby se členové PKS hodně zamysleli nad tím (nemalým) počtem těch co vyjádřili svou nespokojenost. Takže nechť rozhodne "Vox populi" :-)
Každý má hlasovat podle svého vědomí a svědomí, ne podle toho koho je víc.

Nechci být útočný, tak doufám, že tak nezním. Ale vidím tady prostě nepochopení jednotlivých rolí ve straně, případně některých vnitřních předpisů. A to je zase o té komunikaci, že jako noví členové jste se vším nebyli řádně seznámeni. Dokonce k tomu máme i "brožurky", ale to se možná ani k Vám nedostalo.

Některé materiály - schválně jestli se k Vám dostaly.

https://drive.google.com/drive/u/0/fold ... od5iCejYIs
https://drive.google.com/drive/u/0/fold ... od5iCejYIs
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Miloslava.Karfilatova

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 337
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1054 poděkování
Dostal poděkování: 604 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

Jen detail - nabídli jsme za Kadaň plochu na umístění baneru k volbám do EP. Byli jsme odmítnuty s tím, že už jich má kraj dost?! Nechápu. Přece každá plocha dobrá. Když je takových detailů dost, celkový obraz zájmu a spolupráce se pokřivuje.
[/quote]

Pokud myslíš ten u Kadaně v Stráži nad Ohří, tak s tím se počítá. Viz komunikace na Zulipu. Naopak místo něj se jeden billboard škrtne.

[
Je to sice tady asi OT, ale Jana zřejmě myslí jiný banner, ten ve Stráži beru za domluvený, náhrada za 1 v CV a s Janou jsme o tom nemluvily.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miloslava.Karfilatova za příspěvek:
Kamil.Pikal

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“