KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Martin.Kucera píše: 06 bře 2019, 20:24
Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 12:53 Vtvořili jste dojem, že k tomu, aby člověk byl členem, nemusí bejt dobrej Pirát, za kterýho dají jiní ruku do ohně, ale stačí prostě přijet na schůzi, pak napsat na fórum, pak se přijet ogrilovat (a vy jste, proboha, tak blbí, že si myslíte, že vás nikdo neoblbne a neochčije, to je taky bohorovná naivita) a tradááá - členství je doma. Nemůžete se pak divit, že tahle praxe mezi mosťáky vzbuzuje pocit, že pokud tohle splnili, tak mají prostě nárok na zisk členství a chápou krajské kroky jako obstrukce.
Sorry Radku, ale stanovy praví že na členství ve straně není právní nárok. Tudíž jakékoli stanovené podmínky jsou vždy jen nutné, nikoli postačující. (Samozřejmě zamítnutí žádosti je nutno zdůvodnit a rozhodnutí o zamítnutí je přezkoumatelné.)
Kontrolní komise to zřejmě bude nakonec řešit tak jako tak, jak to tak vypadá. Bohužel ale nic nevyšetří, protože když se něco rozkáže na cíčku a není o tom zápis, tak je proti tomu každá komise krátká.
Především takto nelze nic "rozkázat" - jakýkoli příkaz stranického orgánu, pokud má být vymahatelný, musí být udělen písemně a zveřejněn.
Nedělej ze mě idiota, na to nejsem zvědavej.
Ad A) rozhodně, to já přece říkám. Přečti si laskavě ještě jednou můj post a zkus nad ním zauvažovat.
Ad B) Ano, nelze. Přesto se tu na základě tohoto ne-rozkazu na rok a půl upravila praxe přijímání členů. Že právně žádnej rozkaz nevzešel je jedna věc, že byla mimo oficiální rovinu vynucována dodržování "ne-rozkazu", to je prostě fakt.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kindl, Kamil.Pikal
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Petr.Jirman píše: 06 bře 2019, 20:40 @František.Navrkal: OK, ale v daném vlákně jsem neviděl, že by někdo jiný mimoústecký předložil nominaci skupinou členů, ani v úvodním příspěvku toto nezmiňuješ....
Všichni nečlenové KS, které jsem do hlasování zařadil, mají aspoň 5 poděkování u příspěvku od členů KS, což se běžně uznává jako podpora ve smyslu skupiny členů. Třeba Giueseppe Maiello také nezískal tuto podporu, a proto jsem ho také do hlasování nezařadil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Vaclav.Zidek, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18603
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33740 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 20:54 Ad A) rozhodně, to já přece říkám. Přečti si laskavě ještě jednou můj post a zkus nad ním zauvažovat.
OFFTOPICTeď se snažíš dělat idiota ty ze mě?
V tvém postu čtu "Nemůžete se pak divit, že tahle praxe mezi mosťáky vzbuzuje pocit, že pokud tohle splnili, tak mají prostě nárok na zisk členství a chápou krajské kroky jako obstrukce."
Vzbuzování pocitů není argument, stanovy (které by měl mít každý zájemce o členství samozřejmě prostudované) hovoří o právní nenárokovosti jasně. Tudíž z toho, že někdo splnil nějaké formální podmínky ("přijet na schůzi, pak napsat na fórum, pak se přijet ogrilovat") a byl přijat, opravdu nelze usuzovat, že když je splní někdo jiný, tak to stačí.
Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 20:54Přesto se tu na základě tohoto ne-rozkazu na rok a půl upravila praxe přijímání členů. Že právně žádnej rozkaz nevzešel je jedna věc, že byla mimo oficiální rovinu vynucována dodržování "ne-rozkazu", to je prostě fakt.
Jestliže žádný rozkaz nebyl vydán, nelze ho vynucovat, a to ani mimo oficiální rovinu - proč jste prostě takové "vynucovatele" neposlali tam kam slunce nesvítí?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Hana.Vodrazkova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Tomas.Pastircak píše: 06 bře 2019, 16:34 Myslím, že by se vám hodil nějaký out-of-the-box názor. Přijde mi, že ve vašem kraji děláte spoustu věcí mizerně. Nemyslím si, že je to schválně, spíš si myslím, že je to tím, že nemáte zažitý lepší způsob. A to není výtka vůči PKS, vylepšování těchto procesů by měl vyžadovat každý člen KS. Jdete všichni za společným cílem, tak si zkuste trošku líp definovat, jaký ten cíl je, o co se snažíte a co očekáváte, protože bez toho se sežerete.

Zkusím vám tu uvést pár kroků, které bych vám doporučil, typicky to jsou úplné drobnosti, které vám významně zlepší váš Pirátský život. (Pokud vám linky do ostatních fór nefungují, znamená to, že máte ostatní kraje skryté - vyberte pravým tlačítkem Otevřít odkaz v anonymním okně a tam vám to pojede)

Bod 1, který je suverénně nejdůležitější: Nezapomínejte prosím, že jste Piráti. Spoustu vašich problémů by vyřešil naprosto elementární Pirátský nástroj - transparentnost. Můj pocit z vašeho krajského fóra je ten, že většinu věcí řešíte až reaktivně - je nějaký problém, tak se to objeví na fóru. Zvažte řešit témata více proaktivně, pište o tom, co se děje, transparentně informujte své stranické kolegy, ono se najde pár bláznů z jiných krajů, kteří vám to tu čtou (třeba já) a pokud se jim něco nebude zdát, tak vám s tím třeba i zkusí poradit. Je moc hezký, že si to řešíte na externích komunikátorech nebo osobně, ale to je způsob, kterým se jen izolujete - a často právě vůbec nebudete vědět, že byste něco mohli dělat lépe. Jasně, když to budete psát na fórum, riskujete, že vám do toho někdo zvenčí (třeba já) bude kecat, ale myslím, že to za to stojí.

Příklad 1: Méně "dotaz na informace k nepřijetí člena xxx", více "xxx - představení" s řešením detailů takového člena(Příklady PlK - méně do hloubky, příklad SčK - hardcore ). Máte v KS celkem 7 členů, jejichž počet příspěvků na fóru je roven 0, což znamená, že tito členové byli přijati bez toho, že by se na fóru jakkoliv představili, bez toho, že by si o nich kdokoliv mohl cokoliv přečíst, přičemž evidentně je to běžná praxe i u velmi nedávno přijímaných členů. Třeba u nás v PlK je představení se na fóru nutnou podmínkou pro přijetí, a osobně bych to i chápal podle pravidel pro Členství, ačkoliv jsem to nenašel v žádných předpisech nijak jednoznačně. Je ale určitě dobrý nápad mít nějakou možnost si dohledat, s kým mám tu čest. Osobně doporučuji požádat členy vašeho kraje, aby si takové představení doplnili i retrospektivně, také doporučuji vůbec nepřijímat členy, kteří se na fóru vůbec nepředstavili. Představení se na fóru slouží také jako elementární způsob prokázání, že daný člen zvládá alespoň elementární základy práce s fórem, což považuju za naprosto nezbytné.

Příklad 2: Méně alternativních návrhů bez diskuse s těmi, kterých se to nejvíc přímo týká. Osobně snahu o "stoprocentní pokrytí MS" považuju za fail, protože nechápu výhody existence takových nesourodých MS oproti členství pouze v kraji, zvláště pak za situace, kdy se předsednictvu KS "nelíbí" přijímání členů MS, pak MS zcela ztrácí význam. Od pohledu do vašich fór MS nevidím prakticky žádnou aktivitu ani v jednom z existujících MS, snad krom věcí, které se na fóru řeší "povinně" (schůze a volby předsednictev), i u těch poměrně často chybí zápisy, takže se dá jen hádat, co se na schůzích vlastně řešilo.


Bod 2: Neberte si věci osobně. Už bod 2) původního návrhu (Obstrukce při vytváření MS Kadaň) je úplně mimo, protože alternativní návrhy (i ty špatné a neschválené) prostě do demokratické diskuse patří. Já chápu, že celá situace je už spíš průser v osobní rovině, ale váš cíl není se rozhádat, ale opět spojit, v rámci možností. Komunikace je nejdůležitější.

Bod 3: Nastudujte si Pirátské předpisy, zejména pak Stanovy a Jednací řád CF, a podívejte se, jak to funguje v jiných krajích. Můžete se leccos přiučit a najít si další otázky, ať už "proč to dělají takhle blbě?", nebo "proč my to takhle vlastně neděláme?". Třeba koukněte k nám do fóra PlK, příp. pro MS do
fóra Plzně.
Já opravdu nevím, za co ti lidi dávají ty lajky, ale hezky se ukazuje, jak jakmile napíše někdo, kdo není součástí ani jedné party, rázem dostane lajky od všech, protože není problematickej. :D To je jedno.
Ad bod 1) mnoho hezkých slov pro nulový obsah, jinými slovy říct si tohle je prd platný, to tady za ta léta bylo tisíckrát, nakonec to skončilo u toho, že se fórum do značné míry dočasně přestalo používat, protože nebyl nikdo, kdo by na něm chtél diskutovat z důvodu šikany apod.
Ad příklad 1) Tahle bohapustá naivita mě fascinuje. Ty si fakt myslíš, že kdokoliv, kdo opravdu chce nějak infiltrovat Piráty, není schopen napsat ten jeden příspěvek na fórum tak, aby mu to všichni zbaštili, a podobný divadlo je schopen hrát taky na tom jednom "grilování"? Ono "dohledat si s kým mám tu čest" určitě není realizovatelný tak, že si přečteš jeho příspěvek se žádostí o členství, fuuuu... A naopak: právě to, že budeme spoléhat na tyhle formální mechanismy "napsal - splnil - přijat", tak akorát tu opravdovou kontrolu - kontrolu kolektivem - umrtvujeme. "Já jsem ale napsal příspěvek, byl na grilování, a ostatní jste pak už vzali! Proč mě nechcete vzít?" Takže představení na fóru taky může sloužit jako elementární způsob přetvářky a pouhýho formalistickýho splnění povinnosti, po který si zájemce bude myslet, že má nárok na přijetí, protože u ostatních vidí, že to tak bylo. Já neříkám, že to není slušnost. To samozřejmě je. Ale podmínka chápaná jako formální podmínka k zisku členství? Kodifikovaná? Není lepší mluvit samy za sebe LIDI a ne to mluvení vynucovat právem?
Ad příklad 2) Takhle to lze podat. A nebo to taky lze podat tak, že právě to, že se přijímání členů nějaký MSka nelíbí PKS je ACTUALLY PROGRESS. Ono za každou cenu lpět na tom, že kraj bude pod palcem držet 5 lidí, kteří jakejkoliv pokus o nabrání členů interpretují jako velrybaření, to samozřejmě lze. A jakýkoliv PKS může tvrdit, že jakýkoliv MS je, jak uvádíš, "nesourodé". Ale z toho se mi teda chce blejt, při předtavě toho, jak někdo, s kým se vidím jednou za čtvrt roku, kádruje mě, moje kolegy, který vídám denně, a naší společnou práci. Jedno nesourodé MSko rovná se problém a hrozba, dvě nesourodá MSka už můžou být novou politikou a tváří celého sdružení. Říká se tomu demokracie a je třeba demokracii chápat v opozici k sektářství. Protože to, co je tu za praxi teď, kdy o tom, kam strana půjde - třeba tím, jaký členy si volí za kolegy - je sektářství, ne demokracie.

Bod 3) Přesně, nastudujte si stanovy. Zjistíte tam, že PKS nemá právo uzurpovat si pravomoc přijímání členů od PMS. Kdybyste si přečetli stanovy a nevymejšlili na cígu šmeliny, jak je vochcat a jak centralizovat, tak tady nemusíme vůbec nic řešit.

Jinak vážně dneska nejvíce lajků Piráti dávají příspěvkům, který jsou nejmíň obsažný... ale nekonfliktní? Hmmm.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 4):
Vladimir.Vlach, Frantisek.Kindl, Vit.Rous, Vladimira.Emingerova
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Martin.Kucera píše: 06 bře 2019, 21:03
Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 20:54 Ad A) rozhodně, to já přece říkám. Přečti si laskavě ještě jednou můj post a zkus nad ním zauvažovat.
OFFTOPICTeď se snažíš dělat idiota ty ze mě?
V tvém postu čtu "Nemůžete se pak divit, že tahle praxe mezi mosťáky vzbuzuje pocit, že pokud tohle splnili, tak mají prostě nárok na zisk členství a chápou krajské kroky jako obstrukce."
Vzbuzování pocitů není argument, stanovy (které by měl mít každý zájemce o členství samozřejmě prostudované) hovoří o právní nenárokovosti jasně. Tudíž z toho, že někdo splnil nějaké formální podmínky ("přijet na schůzi, pak napsat na fórum, pak se přijet ogrilovat") a byl přijat, opravdu nelze usuzovat, že když je splní někdo jiný, tak to stačí.
Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 20:54Přesto se tu na základě tohoto ne-rozkazu na rok a půl upravila praxe přijímání členů. Že právně žádnej rozkaz nevzešel je jedna věc, že byla mimo oficiální rovinu vynucována dodržování "ne-rozkazu", to je prostě fakt.
Jestliže žádný rozkaz nebyl vydán, nelze ho vynucovat, a to ani mimo oficiální rovinu - proč jste prostě takové "vynucovatele" neposlali tam kam slunce nesvítí?
Tudíž z toho, že někdo splnil nějaké formální podmínky ("přijet na schůzi, pak napsat na fórum, pak se přijet ogrilovat") a byl přijat, opravdu nelze usuzovat, že když je splní někdo jiný, tak to stačí.
Dík, žes zopakoval pointu, kterou jsem vyjádřil. Tohle je přesně to, co říkám. Přesto praxe PKS za poslední rok a půl vytvořila v nových členech dojem, že tam jakýsi nárok prostě je, protože vše, co bylo třeba k tomu, stát se členem, bylo splnit tři formální kroky nastavený a kontrolovaný PKS.

Jestliže žádný rozkaz nebyl vydán, nelze ho vynucovat, a to ani mimo oficiální rovinu - proč jste prostě takové "vynucovatele" neposlali tam kam slunce nesvítí?
Já jsem s tím Františka a ostatní samozřejmě do prdele poslal okamžitě, byl jsem tím ale mimořádné zhnusenej a stalo se to jedním z důvodů, proč jsem odešel do pirátského důchodu.
Že to za tu dobu, co jsem pryč, přeroste do takový praxe, že ani většina nových členů vůbec netuší, že je může přijímat i někdo jiný, než PKS, protože PKS systematicky jede mantru centralistickýho přijímání, byť neformálně, to jsem teda nečekal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 6):
Hana.Vodrazkova, Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl, Vit.Rous, Kamil.Pikal, Vladimira.Emingerova
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Nenapadlo třeba někoho, že kritériem přijetí by mělo být to, jestli je to dobrej člověk, zapálenej pro věc, duší Pirát, solidní a spolehlivej kolega apod.?
Přijde mi fakt alarmující, že se tu neustále točíme kolem toho, jestli to bude přijímat PKS nebo PMS, ale furt se pohybujeme v rovinách formálních kroků typu "povinně se představit, povinně přijet na schůzi, povinně se dát grilovat" a to je vše. Já jsem tyvoe netušil, že jsme se transformovali v bezduchý výpočetní stroje, který musí mít na všechno jasně danou tabulku s možností pouze A nebo B.
Naposledy upravil(a) Radek.Holodnak dne 06 bře 2019, 21:21, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 5):
Hana.Vodrazkova, Adam.Komenda, Frantisek.Kindl, Kamil.Pikal, Vladimira.Emingerova
Uživatelský avatar
Petr.Jirman
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 55
Registrován: 01 led 2019, 11:48
Profese: auditor EK
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Petr.Jirman »

Frantisek.Navrkal píše: 06 bře 2019, 20:56
Petr.Jirman píše: 06 bře 2019, 20:40 @František.Navrkal: OK, ale v daném vlákně jsem neviděl, že by někdo jiný mimoústecký předložil nominaci skupinou členů, ani v úvodním příspěvku toto nezmiňuješ....
Všichni nečlenové KS, které jsem do hlasování zařadil, mají aspoň 5 poděkování u příspěvku od členů KS, což se běžně uznává jako podpora ve smyslu skupiny členů...
OK, chápu, ale nebylo by lepší tohle srozumitelně napsat již při výkopu primárek do textu? A proč neproběhlo grilování po vyhlášení primárek jako v Hradci nebo Praze? Omlouvám se za ty dotazy, jen mě zajímá jak k tomu přistupujete v Ústí...
Petr J.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jirman za příspěvky (celkem 3):
Hana.Vodrazkova, Frantisek.Kindl, Kamil.Pikal
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Petr.Jirman píše: 06 bře 2019, 21:17
Frantisek.Navrkal píše: 06 bře 2019, 20:56
Petr.Jirman píše: 06 bře 2019, 20:40 @František.Navrkal: OK, ale v daném vlákně jsem neviděl, že by někdo jiný mimoústecký předložil nominaci skupinou členů, ani v úvodním příspěvku toto nezmiňuješ....
Všichni nečlenové KS, které jsem do hlasování zařadil, mají aspoň 5 poděkování u příspěvku od členů KS, což se běžně uznává jako podpora ve smyslu skupiny členů...
OK, chápu, ale nebylo by lepší tohle srozumitelně napsat již při výkopu primárek do textu? A proč neproběhlo grilování po vyhlášení primárek jako v Hradci nebo Praze? Omlouvám se za ty dotazy, jen mě zajímá jak k tomu přistupujete v Ústí...
Petr J.
Vždyť jsem to psal při tom zahájení jednání. Už jsem to tu jednou citoval. Grilování neproběhlo, protože je to postup navíc. Někteří zájemci o nominaci prostě přijeli na zasedání v prosinci. Hlavně to jednání o nominacích bylo vyvoláno až poměrně pozdě, takže nebyl na takové věci už vůbec čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Jiri.Snizek

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18603
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33740 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Frantisek.Navrkal píše: 06 bře 2019, 21:29Vždyť jsem to psal při tom zahájení jednání. Už jsem to tu jednou citoval.
Petr asi myslí, že není úplně všeobecně známé, že se palcování bere jako sbírání podpory skupiny členů.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1527
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 21:07 Ad bod 1) mnoho hezkých slov pro nulový obsah, jinými slovy říct si tohle je prd platný, to tady za ta léta bylo tisíckrát, nakonec to skončilo u toho, že se fórum do značné míry dočasně přestalo používat, protože nebyl nikdo, kdo by na něm chtél diskutovat z důvodu šikany apod.
Ad příklad 1) Tahle bohapustá naivita mě fascinuje. Ty si fakt myslíš, že kdokoliv, kdo opravdu chce nějak infiltrovat Piráty, není schopen napsat ten jeden příspěvek na fórum tak, aby mu to všichni zbaštili, a podobný divadlo je schopen hrát taky na tom jednom "grilování"? Ono "dohledat si s kým mám tu čest" určitě není realizovatelný tak, že si přečteš jeho příspěvek se žádostí o členství, fuuuu... A naopak: právě to, že budeme spoléhat na tyhle formální mechanismy "napsal - splnil - přijat", tak akorát tu opravdovou kontrolu - kontrolu kolektivem - umrtvujeme. "Já jsem ale napsal příspěvek, byl na grilování, a ostatní jste pak už vzali! Proč mě nechcete vzít?" Takže představení na fóru taky může sloužit jako elementární způsob přetvářky a pouhýho formalistickýho splnění povinnosti, po který si zájemce bude myslet, že má nárok na přijetí, protože u ostatních vidí, že to tak bylo. Já neříkám, že to není slušnost. To samozřejmě je. Ale podmínka chápaná jako formální podmínka k zisku členství? Kodifikovaná? Není lepší mluvit samy za sebe LIDI a ne to mluvení vynucovat právem?
No, třeba je to dost dobrý způsob, jak se o kandidatuře daného člověka dozví kdokoliv nezúčastněný jindy, než v době, kdy PMS/PKS vyhlásí "Hlasování o přijetí", což je obvykle už docela pozdě na nějaké zásadní protesty typu "ale on támhle chodí hajlovat". Neříkám, že to nejde, ale je to dost blbý způsob. Argumentovat stylem "když se představí, bude se kašlat na background checky" je dost šikmá plocha. Nárok na přijetí neexistuje, s tím by měl být každý obeznámen, ale zároveň je takové přijímací vlákno dobrým způsobem jak na sebe upozornit "haló, nezapomněli jste na mě náhodou?"
Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 21:07Ad příklad 2) Takhle to lze podat. A nebo to taky lze podat tak, že právě to, že se přijímání členů nějaký MSka nelíbí PKS je ACTUALLY PROGRESS. Ono za každou cenu lpět na tom, že kraj bude pod palcem držet 5 lidí, kteří jakejkoliv pokus o nabrání členů interpretují jako velrybaření, to samozřejmě lze. A jakýkoliv PKS může tvrdit, že jakýkoliv MS je, jak uvádíš, "nesourodé". Ale z toho se mi teda chce blejt, při předtavě toho, jak někdo, s kým se vidím jednou za čtvrt roku, kádruje mě, moje kolegy, který vídám denně, a naší společnou práci. Jedno nesourodé MSko rovná se problém a hrozba, dvě nesourodá MSka už můžou být novou politikou a tváří celého sdružení. Říká se tomu demokracie a je třeba demokracii chápat v opozici k sektářství. Protože to, co je tu za praxi teď, kdy o tom, kam strana půjde - třeba tím, jaký členy si volí za kolegy - je sektářství, ne demokracie.
Píšeš dost nesrozumitelně OFFTOPICvyloženě bych řekl, že v tomto odstavci blábolíš, protože s mým příkladem nemá nic moc společného, ale pokusím se pochopit a odpovědět.
"Nesourodé" MS mám na mysli takové, které nemá důvod držet pospolu - např. natolik politicky nesouvisející místa, jako je Kadaň se Žatcem, Kadaň s Chomutovem nebo Žatec s Lounama. Osobně je mi celkem volný, že to takhle máte, je to vaše věc, protože subsidiarita (a je to čistě vaše věc, jakože UsK), ale přijde mi to naprosto zbytečné, přijde mi to jako tvorba orgánů jen za účelem, abychom měli orgány. Část s demokracií a sektářstvím už jsem nepřeložil, to mi přijde úplně mimo, tak si to rád nechám vysvětlit.

Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 21:07Bod 3) Přesně, nastudujte si stanovy. Zjistíte tam, že PKS nemá právo uzurpovat si pravomoc přijímání členů od PMS. Kdybyste si přečetli stanovy a nevymejšlili na cígu šmeliny, jak je vochcat a jak centralizovat, tak tady nemusíme vůbec nic řešit.
Zopakuju předchozí - i když PKS nemá právo vynucovat si tento názor, je asi dobrý, aby mělo aspoň základní přehled a možnost vyjádření / poradního hlasu, protože kraj, ve kterém pojedou MS proti sobě a proti PKS je velmi špatný kraj.
Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 21:07 Jinak vážně dneska nejvíce lajků Piráti dávají příspěvkům, který jsou nejmíň obsažný... ale nekonfliktní? Hmmm.
Holt tvé konfliktní příspěvky asi této konfliktní situaci moc nepomáhají, se stim smiř ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 2):
Hana.Vodrazkova, Vladimira.Emingerova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“