KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Ustecky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Zamčeno
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 183 poděkování
Dostal poděkování: 564 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Katerina.Stojanova » 06 bře 2019, 15:20

Petr.Rysler píše:
06 bře 2019, 14:58
Kolik hodin může maximálně trvat schůze KS? Už je hotový program schůze? Již někdy v minulosti trvala schůze KS dva dny? Stanovuje se prosím i časový limit jednotlivých vystoupení ? Děkuji za odpověď, myslím, že to sem patří.
Ne, nepatří :) Schůze byla vyhlášena v úplně jinym vlákně, kam spadá i program a případný dotazy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jiri.Snizek, Vladimir.Vlach
Kateřina Stojanová
-
Místopředsedkyně KS ÚsK
Předsedkyně MS Litoměřicko

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Restaurater
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 132 poděkování

Příspěvek od Petr.Rysler » 06 bře 2019, 15:32

Ano ,určitě. Můj dotaz byl směrován hlavně budoucím diskutujícím v Mostě, určitě se všichni těšíme na dlouhé filozofické debaty.Přesouvám se do jiné skupiny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Baudis, Vladimira.Emingerova

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: filozofický antropolog
Dal poděkování: 1373 poděkování
Dostal poděkování: 1955 poděkování

Příspěvek od Radek.Holodnak » 06 bře 2019, 15:36

OFFTOPIC[quote=Jiri.Baudis post_id=610306 time=1551881344 user_id=14306]
[quote=Radek.Holodnak post_id=610295 time=1551879459 user_id=6921]
Vy nechápete, že míň pravidel zvenčí se rovná víc pravidel zevnitř.

Jenže to vám tady nevysvětlím na fóru. Ale rád vám o různejch možnejch náhledech a přístupech k téhle problematice, protože to bytostně je obsah filozofický antropologie, popovídat na schůzi.
[/quote]

OFFTOPICNo nevim, jestli někoho osloví Emic vs. Etic přístup, nebo kulturní relativismus. :)
[/quote]

No, kéž by to bylo tak jednoduchý a bylo by to opravdu jen sporem dvou metodologií. :D Už jen to, že "emic vs etic" přístup implikuje neexistenci apriorních pojmů, nás vede do podobných úskalí, jako kulturní relativismus. To jsou sice všechno podnětný optiky, nicméně popisný, ne konstruktivní. Uvažovat jen v rovině emic vs etic je určitej diskurs, kterej je však do značné míry omezenej právě tím, jaký hranice si klade a jakou metodologii si vytyčuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Baudis, Kamil.Pikal

Jiri.Baudis
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Příspěvek od Jiri.Baudis » 06 bře 2019, 15:57

OFFTOPIC[quote=Radek.Holodnak post_id=610319 time=1551882966 user_id=6921]
OFFTOPIC[quote=Jiri.Baudis post_id=610306 time=1551881344 user_id=14306]
[quote=Radek.Holodnak post_id=610295 time=1551879459 user_id=6921]
Vy nechápete, že míň pravidel zvenčí se rovná víc pravidel zevnitř.

Jenže to vám tady nevysvětlím na fóru. Ale rád vám o různejch možnejch náhledech a přístupech k téhle problematice, protože to bytostně je obsah filozofický antropologie, popovídat na schůzi.
[/quote]

OFFTOPICNo nevim, jestli někoho osloví Emic vs. Etic přístup, nebo kulturní relativismus. :)
[/quote]

No, kéž by to bylo tak jednoduchý a bylo by to opravdu jen sporem dvou metodologií. :D Už jen to, že "emic vs etic" přístup implikuje neexistenci apriorních pojmů, nás vede do podobných úskalí, jako kulturní relativismus. To jsou sice všechno podnětný optiky, nicméně popisný, ne konstruktivní. Uvažovat jen v rovině emic vs etic je určitej diskurs, kterej je však do značné míry omezenej právě tím, jaký hranice si klade a jakou metodologii si vytyčuje.

[/quote]

:) Já tě jen škádlil, v reálu si o takovejchhle věcech popovídáš jen s jinym antropologem, filosofem, možná sociologem :D Takže jsem rád, že takovýhle vzdělání má tady i někdo jinej ;) někdy si pěkně osobně popovídáme ;) nezahlcujme to tady off topic příspěvky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Baudis za příspěvek:
Radek.Holodnak

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 320 poděkování
Dostal poděkování: 1150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 06 bře 2019, 16:34

Myslím, že by se vám hodil nějaký out-of-the-box názor. Přijde mi, že ve vašem kraji děláte spoustu věcí mizerně. Nemyslím si, že je to schválně, spíš si myslím, že je to tím, že nemáte zažitý lepší způsob. A to není výtka vůči PKS, vylepšování těchto procesů by měl vyžadovat každý člen KS. Jdete všichni za společným cílem, tak si zkuste trošku líp definovat, jaký ten cíl je, o co se snažíte a co očekáváte, protože bez toho se sežerete.

Zkusím vám tu uvést pár kroků, které bych vám doporučil, typicky to jsou úplné drobnosti, které vám významně zlepší váš Pirátský život. (Pokud vám linky do ostatních fór nefungují, znamená to, že máte ostatní kraje skryté - vyberte pravým tlačítkem Otevřít odkaz v anonymním okně a tam vám to pojede)

Bod 1, který je suverénně nejdůležitější: Nezapomínejte prosím, že jste Piráti. Spoustu vašich problémů by vyřešil naprosto elementární Pirátský nástroj - transparentnost. Můj pocit z vašeho krajského fóra je ten, že většinu věcí řešíte až reaktivně - je nějaký problém, tak se to objeví na fóru. Zvažte řešit témata více proaktivně, pište o tom, co se děje, transparentně informujte své stranické kolegy, ono se najde pár bláznů z jiných krajů, kteří vám to tu čtou (třeba já) a pokud se jim něco nebude zdát, tak vám s tím třeba i zkusí poradit. Je moc hezký, že si to řešíte na externích komunikátorech nebo osobně, ale to je způsob, kterým se jen izolujete - a často právě vůbec nebudete vědět, že byste něco mohli dělat lépe. Jasně, když to budete psát na fórum, riskujete, že vám do toho někdo zvenčí (třeba já) bude kecat, ale myslím, že to za to stojí.

Příklad 1: Méně "dotaz na informace k nepřijetí člena xxx", více "xxx - představení" s řešením detailů takového člena(Příklady PlK - méně do hloubky, příklad SčK - hardcore ). Máte v KS celkem 7 členů, jejichž počet příspěvků na fóru je roven 0, což znamená, že tito členové byli přijati bez toho, že by se na fóru jakkoliv představili, bez toho, že by si o nich kdokoliv mohl cokoliv přečíst, přičemž evidentně je to běžná praxe i u velmi nedávno přijímaných členů. Třeba u nás v PlK je představení se na fóru nutnou podmínkou pro přijetí, a osobně bych to i chápal podle pravidel pro Členství, ačkoliv jsem to nenašel v žádných předpisech nijak jednoznačně. Je ale určitě dobrý nápad mít nějakou možnost si dohledat, s kým mám tu čest. Osobně doporučuji požádat členy vašeho kraje, aby si takové představení doplnili i retrospektivně, také doporučuji vůbec nepřijímat členy, kteří se na fóru vůbec nepředstavili. Představení se na fóru slouží také jako elementární způsob prokázání, že daný člen zvládá alespoň elementární základy práce s fórem, což považuju za naprosto nezbytné.

Příklad 2: Méně alternativních návrhů bez diskuse s těmi, kterých se to nejvíc přímo týká. Osobně snahu o "stoprocentní pokrytí MS" považuju za fail, protože nechápu výhody existence takových nesourodých MS oproti členství pouze v kraji, zvláště pak za situace, kdy se předsednictvu KS "nelíbí" přijímání členů MS, pak MS zcela ztrácí význam. Od pohledu do vašich fór MS nevidím prakticky žádnou aktivitu ani v jednom z existujících MS, snad krom věcí, které se na fóru řeší "povinně" (schůze a volby předsednictev), i u těch poměrně často chybí zápisy, takže se dá jen hádat, co se na schůzích vlastně řešilo.

Bod 2: Neberte si věci osobně. Už bod 2) původního návrhu (Obstrukce při vytváření MS Kadaň) je úplně mimo, protože alternativní návrhy (i ty špatné a neschválené) prostě do demokratické diskuse patří. Já chápu, že celá situace je už spíš průser v osobní rovině, ale váš cíl není se rozhádat, ale opět spojit, v rámci možností. Komunikace je nejdůležitější.

Bod 3: Nastudujte si Pirátské předpisy, zejména pak Stanovy a Jednací řád CF, a podívejte se, jak to funguje v jiných krajích. Můžete se leccos přiučit a najít si další otázky, ať už "proč to dělají takhle blbě?", nebo "proč my to takhle vlastně neděláme?". Třeba koukněte k nám do fóra PlK, příp. pro MS do
fóra Plzně.
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27832 poděkování
Dostal poděkování: 21122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 06 bře 2019, 17:41

Tak vážení, procedurální hlasování o termínu dopadlo výukově: viewtopic.php?p=610347#p610347

První kolo hlasování tedy proběhne 7.3. od 20:00 do 9.3. 20:00, případné druhé kolo bude následovat bezprostředně.

Prosím tedy o co nejdřívější doručení závěrečných slov.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
David.Wagner, Frantisek.Navrkal, Jan.Kochert, Lukas.Blazej
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Jirman
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: auditor EK / externí poradce na MF
Dal poděkování: 71 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Příspěvek od Petr.Jirman » 06 bře 2019, 20:13

Vážení Piráti z Ústeckého kraje,

velice se mi líbil příspěvek Tomáše z Plzeňského kraje a proto i já jsem se rozhodl přispět se svou troškou do mlýna a poskytnout Vám out-of-the-box zkušenost se svým dobrodružstvím s mojí kandidaturou do EP, kde i Ústecký kraj hraje také svoji kapitolu. Na Sylvestra 2018 jsem se rozhodl kandidovat jako nezávislý kandidát za Piráty do EP. Důvody, proč jsem se rozhodl tak pozdě, jsem popisoval jinde a nejsou pro tento příspěvek důležité. Kandidaturu jsem zaslal do Královehradeckého kraje, do Prahy a k Vám do Ústí, protože jsou to regiony mne regionálně blízké a měli otevřené primárky, takže mohu porovnat přístup v těchto regionech.

1) Do Hradce jsem kandidaturu zaslal na Nový rok odpoledne, deadline pro přihlášky byl 4.1.2019, grilování plánováno 6.1.2019 a hlasování potom. Okamžitě se se mnou emailem spojila koordinátorka Líba, která výběrko vypsala, ještě večer na Nový rok, a okamžitě mi se vším pomohla a dokonce mne proaktivně přihlásila i na CF, jelikož jako nečlen bez registrace ve fóru jsem nemohl takřka nic. Dne 6.1.2016 proběhlo asi dvouhodinové grilování v Hradci, kde jsem uspěl a obdržel jsem nominaci od KhK. Obdobný postup byl i v Praze jen s tím rozdílem, že v Praze jsem nominaci nezískal.

2) Dne 3.1.2019 vypsalo výběrko na primárky Ústí (František Navrkal).
viewtopic.php?f=407&t=45319
Deadline pro přihlášky byl 10.1.2019, hlasování mělo začít den nato od 11.1.2019. O grilování žádná zmínka. Přihlásil jsem se včas dne 5.1.2019 stejně jako většina ostatních účastníků včetně těch z jiných regionů (Marcel, Lukáš Lev, Markéta, Matěj a Giuseppe.) Na rozdíl od většiny ostatních jsem nebyl připuštěn do hlasování. Nejen, že jsem nebyl připuštěn k hlasování, ale ani mi nebyl sdělen důvod proč a ani z vlákna to není vůbec patrné. Předpokládám, že jsem nesplnil nějakou podmínku, o které jsem v té době nevěděl a ostatní ji splnili, i když to z vlákna není patrné, jak ji splnili. Nikdo mi nenapsal ani řádku. Něco jako například: "Hele Petře, nemůžeme tě připustit do hlasování, protože nesplňuješ to a to, zkus to napravit..." To by mi úplně stačilo a zkusil bych to napravit. Já jsem to v tý době neřešil, protože jsem si myslel, že si za to můžu sám, protože neznám pravidla, ale když teď tady čtu tu debatu, tak jsem si na ten rozdíl chování hradecké koordinátorky a nekomunikativnost a z mého pohledu i jistou netransparentnost z Ústí vzpomněl, protože mne to v tu chvíli mrzelo. Vím, že bych nominaci z Ústí asi stejně nezískal, protože mne tam nikdo nezná, ale to, že jsem nebyl připuštěn k hlasování si myslím by mělo vždy být alespoň zdůvodněno.

Můžeme si o tom povídat na KF LiK v Lípě, pokud tam někdo z Vás dorazí. Já to sem nepíšu kvůli tomu, že bych chtěl něčeho dosáhnout, jen kvůli tomu, že můžu porovnat, jak tuto proceduru dělali v Hradci a v Praze a tam mi přislo, že to dělali lépe a možná i to je důvod těch problémů, co máte teď tady. Jinak se nechci přiklánět na žádnou stranu, protože netuším, kdo může za co, tak se omlouvám, pokud jsem nějak narušil Vaši bojovou náladu na severu.

S pozdravem
Petr Jirman
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jirman za příspěvky (celkem 5):
Vladimir.Vlach, Jana.Hladova, Hana.Vodrazkova, Frantisek.Kindl, Kamil.Pikal
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi ani Ministerstvu financí.

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 8760 poděkování
Dostal poděkování: 5006 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 06 bře 2019, 20:23

@Petr.Jirman Nebyl jsi zařazen do hlasování, protože jsi nepředložil návrh na svoji nominaci podpořený skupinou členů.

Psal jsem to standardně v úvodním příspěvku:
Kandidatura probíhá přihlášením, jde-li o člena krajského sdružení Ústeckého kraje, jinak nominací skupinou členů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 21129 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 06 bře 2019, 20:24

Radek.Holodnak píše:
06 bře 2019, 12:53
Vtvořili jste dojem, že k tomu, aby člověk byl členem, nemusí bejt dobrej Pirát, za kterýho dají jiní ruku do ohně, ale stačí prostě přijet na schůzi, pak napsat na fórum, pak se přijet ogrilovat (a vy jste, proboha, tak blbí, že si myslíte, že vás nikdo neoblbne a neochčije, to je taky bohorovná naivita) a tradááá - členství je doma. Nemůžete se pak divit, že tahle praxe mezi mosťáky vzbuzuje pocit, že pokud tohle splnili, tak mají prostě nárok na zisk členství a chápou krajské kroky jako obstrukce.
Sorry Radku, ale stanovy praví že na členství ve straně není právní nárok. Tudíž jakékoli stanovené podmínky jsou vždy jen nutné, nikoli postačující. (Samozřejmě zamítnutí žádosti je nutno zdůvodnit a rozhodnutí o zamítnutí je přezkoumatelné.)
Kontrolní komise to zřejmě bude nakonec řešit tak jako tak, jak to tak vypadá. Bohužel ale nic nevyšetří, protože když se něco rozkáže na cíčku a není o tom zápis, tak je proti tomu každá komise krátká.
Především takto nelze nic "rozkázat" - jakýkoli příkaz stranického orgánu, pokud má být vymahatelný, musí být udělen písemně a zveřejněn.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Jirman
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: auditor EK / externí poradce na MF
Dal poděkování: 71 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Příspěvek od Petr.Jirman » 06 bře 2019, 20:40

@František.Navrkal: OK, ale v daném vlákně jsem neviděl, že by někdo jiný mimoústecký předložil nominaci skupinou členů, ani v úvodním příspěvku toto nezmiňuješ....

Toto vlákno slouží k přihlašování a vedení rozpravy.

Přihlášení kandidáti (chronologicky):
Lukáš Lev Červinka
Mikuláš Peksa
David Wagner
Marcel Kolaja
Matej Šandor
Markéta Gregorová
Lukáš Blažej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jirman za příspěvek:
Kamil.Pikal
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi ani Ministerstvu financí.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“