KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 13:43
Vaclav.Zidek píše: 06 bře 2019, 13:30
Fajn v tom případě, to má být někde jasně stanoveno, aby to člověk věděl při vstupu do strany a nebo při podepisování závazku práce. Měl by vědět, že pracovat pro stranu není jen čest, ale i určité omezení ve výkonu členské práce Piráta. OFFTOPIC(BTW: předseda PKS a KoDo v jednom je evidentně i funkční model, také KoDo i zastupitel v jednom může fungovat - protože jeden KoDo se zachová nekorektně, tak omezíme všechny? To je represe) Nejde doplňovat pravidla do existujícícho právního vztahu.
Řešíš technikálie návrhu, o kterém jenom říkám, že ho chci dát na stůl pro větší transparenci a řešíš je ve vlákně, kde nemají místo.
A ne, předseda PKS a Koks sice existuje, ale je to principielně dost problém, protože schvalovat si vlastní práci je trochu styl na Babiše. A není to rozhodně kvůli Adamovi, je to obecný princip oddělení funkcí který chci dlouhodobě.
OFFTOPICJinak ve chvíli, kdy sám v jiném vlákně zásadně argumentuješ, že koks nemají nijak chráněný pracovní vztah a proto je ukončení pracovního poměru neprodloužením v pohodě tak věřím, že si dovedeš i představit variantu, že třeba od prosince podepíšeš jinou smlouvu.
OK, beru námitku, že to sem nepatří.

OFFTOPICJinak si myslím, že by to mělo být už uvedeno ve výběrovém řízení, dříve než se vůbec cokoliv podepíše a člověk projde pohovorem. Ať člověk ví na co se přesně hlásí ať nemrhá svým časem ani časem druhých, když nechce přijít o práva člena. A tady k tomu končím, když k tomu bude jinde vlákno, rád podiskutuju.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 980
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Já si fakt upřímně myslim, že kolegialita a přátelství můžou dost dobře fungovat i v dobře nastavenym normativním systému a že se tyhle dvě dimenze navzájem nevylučujou. Nicméně, všechny tyhle lidský ideály jsou sice pěkný a já jsem pro všema deseti, ale oproti jasně stanoveným normám jsou šíleně vrtkavý a příliš naivně spolíhaj na lidskou dobrotu (tady může někdo namítat, že "podle sebe soudím tebe", ale ehm...).
Takže suma sumárum - znova, mně je ve výsledku uplně jedno, kdo bude mít finální slovo v přijímání, ale přimlouvám se za to, ať jsou podmínky pro všechny stejně, jasně a srozumitelně daný, abychom se přesunuli ze stávajícího orwellovskýho stavu "všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější" do spravedlivějšího pojetí.

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Katerina.Stojanova píše: 06 bře 2019, 14:13 Já si fakt upřímně myslim, že kolegialita a přátelství můžou dost dobře fungovat i v dobře nastavenym normativním systému a že se tyhle dvě dimenze navzájem nevylučujou. Nicméně, všechny tyhle lidský ideály jsou sice pěkný a já jsem pro všema deseti, ale oproti jasně stanoveným normám jsou šíleně vrtkavý a příliš naivně spolíhaj na lidskou dobrotu (tady může někdo namítat, že "podle sebe soudím tebe", ale ehm...).
Takže suma sumárum - znova, mně je ve výsledku uplně jedno, kdo bude mít finální slovo v přijímání, ale přimlouvám se za to, ať jsou podmínky pro všechny stejně, jasně a srozumitelně daný, abychom se přesunuli ze stávajícího orwellovskýho stavu "všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější" do spravedlivějšího pojetí.
Já se domnívám, že stávající podmínky "před gentlemanskou dohodou" vyplývající ze stanov jsou naprosto dostatečně rovný a nikdy s tím nebyl problém. Od té doby, co jsem já ve straně, žije PKS v permanentním strachu z toho, že někdo navelrybaří lidi a ukradne sdružení; kolikrát jsem z toho byl nařčenej já! Nikdy se to nestalo. Až teď, ve chvíli, kdy má PKS rok a půl výhradní "právo" přijímat členy, začne to samé PKS tvrdit, že to hrozí a že lidi, které PKS přijalo, jsou velrybáři. Makes no fuckin sense.
Poslední tvou větu ale podepisuju. Pokud stále zůstane faktem to, že existují takový nebo makový pravidla, ale nad nimi bude někdo, kdo prostě řekne: "Takhle to udělejte, to bude OK," tak vlastně nemá smysl mít vůbec žádný pravidla, ale to je moc velkej anarchobulšit i na mě.
Akorát si teď tak vlastně říkám, jestli prostě PKS nebude mít paranoiu z toho, že přijdou o úřad, neustále, v jakýmkoliv systému, a jestli to prostě není přirozenej pohyb či tlak celýho demokratickýho uspořádání strany. Permanentní hrozba přímé demokracie ztrátou mandátu prostě vede k paranoie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kindl, Jana.Hladova, Kamil.Pikal
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7304 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od David.Wagner »

PKS nikoho neobvinovalo z velrybarstvi, já jsem akorát tady Honzovi řekl, že to u nich teď tak z venku vypadá.

A fakt si nejsem jistej, jestli se nekdo z PKS trese o místo, pokud vím, tak je to jenom pruda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Katerina.Stojanova, Michaela.Schwarzova, Vladimir.Vlach

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Vy nechápete, že míň pravidel zvenčí se rovná víc pravidel zevnitř.

Jenže to vám tady nevysvětlím na fóru. Ale rád vám o různejch možnejch náhledech a přístupech k téhle problematice, protože to bytostně je obsah filozofický antropologie, popovídat na schůzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvek:
Kamil.Pikal
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 14:36 PKS nikoho neobvinovalo z velrybarstvi, já jsem akorát tady Honzovi řekl, že to u nich teď tak z venku vypadá.

A fakt si nejsem jistej, jestli se nekdo z PKS trese o místo, pokud vím, tak je to jenom pruda.
Já jsem tohle říkal v kontextu toho, jaká byla praxe za Velkého MS Žatec, kdy velrybářská obvinění padala jak na běžícím páse. :D
Jinak soudit, jak to vskutku je, na základě nějakých vnějších manifestací typu "je to jenom pruda", samozřejmě možný je, ale já si myslím, že tyhle pnutí a neviditelný táhla jsou mnohem víc latentní, mnohdy i nevědomý. To je ale vedlejší.

Stejně tak pokud někde existuje nějaká "mocenská struktura" a ta vidí, že někde rychle roste buňka nabírající více členů, tak je naprosto přirozený, že je ta buňka začne zajímat. V určité chvíli prostě můžeš každou takovou buňku interpretovat jako velrybaření. Tisíckrát můžeš mít dobrej úmysl a tisíckrát můžeš bejt svině. A jak to posoudíš na základě toho, že to nějak vypadá? Navíc to "vypadá" ve straně nejčastějc znamená to, že "takhle mi to řekli ti, se kterejma to na kraji táhnu". Ať to tak je, či není, chci jen říct, že jakejkoliv úspěch jakýhokoliv MS může PKS vnímat jako svoje ohrožení a začít tak užívat narativ velrybaření. Neříkám, že to tak je, jen s tím mám osobní zkušenost a je to stále zdviženej prst.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 5):
Adam.Komenda, Frantisek.Kindl, Miloslava.Karfilatova, Jana.Hladova, Kamil.Pikal
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7304 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od David.Wagner »

Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 14:39
David.Wagner píše: 06 bře 2019, 14:36 PKS nikoho neobvinovalo z velrybarstvi, já jsem akorát tady Honzovi řekl, že to u nich teď tak z venku vypadá.

A fakt si nejsem jistej, jestli se nekdo z PKS trese o místo, pokud vím, tak je to jenom pruda.
Já jsem tohle říkal v kontextu toho, jaká byla praxe za Velkého MS Žatec, kdy velrybářská obvinění padala jak na běžícím páse. :D
Jinak soudit, jak to vskutku je, na základě nějakých vnějších manifestací typu "je to jenom pruda", samozřejmě možný je, ale já si myslím, že tyhle pnutí a neviditelný táhla jsou mnohem víc latentní, mnohdy i nevědomý. To je ale vedlejší.

Stejně tak pokud někde existuje nějaká "mocenská struktura" a ta vidí, že někde rychle roste buňka nabírající více členů, tak je naprosto přirozený, že je ta buňka začne zajímat. V určité chvíli prostě můžeš každou takovou buňku interpretovat jako velrybaření. Tisíckrát můžeš mít dobrej úmysl a tisíckrát můžeš bejt svině. A jak to posoudíš na základě toho, že to nějak vypadá? Navíc to "vypadá" ve straně nejčastějc znamená to, že "takhle mi to řekli ti, se kterejma to na kraji táhnu". Ať to tak je, či není, chci jen říct, že jakejkoliv úspěch jakýhokoliv MS může PKS vnímat jako svoje ohrožení a začít tak užívat narativ velrybaření. Neříkám, že to tak je, jen s tím mám osobní zkušenost a je to stále zdviženej prst.
Bratře, opusťme co bylo před lety. Nabírání v Mostě bylo trochu problematické a za svým osobním názorem zr zo vypadá blbě a doufám ve vysvětlení si stojím. Nemlať ale současné PKS tim, co já (zrovna kterej ho tady krizituju) reknu, to je absurdní. Historické problémy si s nimi res přímo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Radek.Holodnak

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 14:46 Bratře, opusťme co bylo před lety. Nabírání v Mostě bylo trochu problematické a za svým osobním názorem zr zo vypadá blbě a doufám ve vysvětlení si stojím. Nemlať ale současné PKS tim, co já (zrovna kterej ho tady krizituju) reknu, to je absurdní. Historické problémy si s nimi res přímo.
Ale tak ty problémy jsou dávno zapomenutý a odpuštěný. Já jsem, tyvole, ve straně vyrostl, 5 let to pro mě byl pomalu smysl života a i ti lidi, co mě nejvíc srali, jsou pro mě pořád rodina (a snad je to vzájemný). Většina toho byla hejt z lásky. Neříkám to proto, že bych byl zhrzenej, jen proto, že to se prostě stává, že lidi jsou lidi a sledujou svoje zájmy, ty zájmy maskujou, a imho je maskují tím šikovnějc, čím více se můžou schovávat za instituce, normy a striktní pravidla.
Já tu mosteckou situaci vlastně neznám, já jen tak obecně glosuju to, že pokud ta situace je taková, jaká říkáš, tak v první řadě selhalo PKS tím, že vznik takové buňky umožnilo a samo nabralo členy, kteří teď velrybaří. To je vše. (tohle btw taky neříkám proto, že bych vás už neměl rád, ale protože mám uspokojivý pocit z toho, že došlo na má slova o tom, že to nebude fungovat :D )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Schwarzova, Frantisek.Kindl, Jakub.Pribyl
Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 02 srp 2018, 13:38
Profese: Restaurater
Bydliště: Terezín
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Petr.Rysler »

Kolik hodin může maximálně trvat schůze KS? Už je hotový program schůze? Již někdy v minulosti trvala schůze KS dva dny? Stanovuje se prosím i časový limit jednotlivých vystoupení ? Děkuji za odpověď, myslím, že to sem patří.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kindl, Jana.Hladova, Vladimira.Emingerova
Jiri.Baudis
Příspěvky: 277
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 340 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jiri.Baudis »

Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 14:37 Vy nechápete, že míň pravidel zvenčí se rovná víc pravidel zevnitř.

Jenže to vám tady nevysvětlím na fóru. Ale rád vám o různejch možnejch náhledech a přístupech k téhle problematice, protože to bytostně je obsah filozofický antropologie, popovídat na schůzi.
OFFTOPICNo nevim, jestli někoho osloví Emic vs. Etic přístup, nebo kulturní relativismus. :)
Naposledy upravil(a) Jiri.Baudis dne 06 bře 2019, 15:29, celkem upraveno 1 x.
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“