KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 980
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 13:02
Katerina.Stojanova píše: 06 bře 2019, 12:48 Btw, píšeš, že Adam de facto z vody uvařil část mosteckýho MS, jehož nynější členové museli projít grilováním ze strany PKS, zároveň obhajuješ myšlenku, aby přijímání spadlo do budoucna ryze na bedra PMS. Tak já nevím, považuješ to za problematický, nebo ne?
Ale vždyť přece TOHLE JE PŘESNĚ TA POINTA!
Takže tady se zavedla praxe, kdy o členech rozhoduje PKS, ale i přesto, že to tak je, to nezabránilo vzniku sdružení, který teď PKS chápe jako diverzní. Nejdůležitější otázka je však jinde: PROČ v Mostě mohlo vzniknout na zelený louce bez užších vazeb a na bedrech jednoho jedinýho člověka takový MSko, který teď kraji přerostlo přes hlavu tím, že se dožaduje plnění byť špatné, ale krajem zaběhnuté praxe?
No protože Peksa řekl, že "to bude v pohodě", protože si do strany přitáhl Adama jako svýho protégé a nastala praxe, že co řekne poslanec, do PKS posvětí a Adam případně zrealizuje. Asi se ale poněkud přepočítal, když neodhadl Adamovy osobní ambice, nebo nevím. Je to ale jen další, x-tá manifestace dvojího metru ve sdružení. Jedni členové musí škemrat o členství a čekají na ně měsíce, jiní, VIP členové, mají během měsíce svou buňku, štempl na kandidátce plný cizích lidí apod.
Pokud jste jako kraj na DOPORUČENÍ RV (doporučení, sic!) zavedli praxi, která systematicky a dlouhodobě nahradila přátelství, důvěru, vnitřní kontrolu a zodpovědnost kolegů přímo v místě působení mechanickým direktivním přístupem, za něž jsou zodpovědní lidé, kteří absolutně nemůžou tušit, jací daní zájemci o členství jsou ve skutečnosti, tak se prostě nemůžete divit, že se tohle děje.
To, co píšeš, je naprosto královskej paradox, kterej jsi vystihla.
Kvůli špatnýmu personálnímu přístupu PKS vzniklo diverzní KS, který požaduje, aby s ním bylo nakládáno v souladu s tím špatným personálním přístupem, a ve chvíli, kdy se tak neděje (obstrukce při nabírání členů), tak logicky zjišťují, že ty špatně nastavený pravidla vlastně visí ve vzduchu a de facto neexistují. A když začnou uplatňovat svoje práva dle stanov, tak je začnete chápat jako diverzanty.
Je to absurdní jako kráva. To tomu právě nasazuje tu korunu. Domnívám se, že kdybyste nevytvořili mechanickej přijímací proces, který vytváří pocit nárokovosti členství, nemusíte tohle vůbec řešit. Ale dobře vám tak, muselo vás to jedno udostihnout a kousnout do zadku.
Hele, na tohle fakt nemůžu adekvátně reagovat, protože jsem z toho chumlu poparlamentní nově příchozí skvadry, která už spadla do grilování v kompetenci PKS. Nutno dodat, že předtím už jsem se x měsíců scházela s klukama ryze na úrovni MS, ale v rámci přijímání nelze podle jednoho případu generalizovat, což mě ovšem znovu přivádí k tý myšlence, kterou jsem zanechala výš, a to sice, tlačme na standardizování celýho postupu. Protože ano, tohle je v meritu věci špatně, bez ohledu na to, kdo bude tou skupinkou, která to v konečným případě odklepne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Hana.Vodrazkova

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

@Radek.Holodnak Nelžu. To odmítám. O příkaz nemohlo jít právě proto, že by to bylo proti předpisům. Pokud jsi názoru, že došlo k porušení předpisů, oznam to kontrolní komisi. Dále už tohle téma nehodlám komentovat, protože tvoje argumentace je naprosto absurdní.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 980
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 13:06
Katerina.Stojanova píše: 06 bře 2019, 13:00 Btw, bez ohledu na to, jestli padne všeobecná shoda na přijímání nových členů na úrovni PKS, nebo PMS, bych se stokrát radši hádala o to, aby byl tenhle postup standardizovaný. Protože to, že někomu stačí účast na schůzích KF ve dvou případech, zatímco někomu strikně ve třech, a pak jsou tu ještě tací, co jsou pro jistotu přibíráni do KF ještě uplně jinou cestou (typicky Adam Komenda skrze RP), je mnohem větší zlo, který nebudí bůhví jakou důvěru a jistotu.
Jestli chceš standardizovaný proces přijímání, tak jen více prohloubíš průsery, který tímto už vznikly.
Tohle JE následek standardizovanýho přijímání cizích lidí cizími lidmi.
Já nevím, jak chceš standardizovat postupy v situaci, kdy máš funkční MSko a do něj se ti přihlásí kámoš ze střední, se kterým chodíš léta na pivo, máte se rádi a víš, že to je skvělej a rovnej člověk. Takže ten, i když ho potřebuješ pro práci TEĎ a on má chuť pracovat TEĎ, bude čekat rok v čekačce?
Na druhou stranu: přijde úplně cizí člověk, bude mít skvělou řeč, grilovačkou projde jak po másle, no prostě "Pirát od srdce"... ale nebude nikdo, kdo za něj dá ruku do ohně. Tak co? Tak ho přijmeš okamžitě, jako bych ho přijal v prvním případě? Ne, dáš mu asi čekačku, protože ho potřebuješ prověřit a zjistit, jestli to myslí vážně, jestli fakt chce pracovat... A u někoho to zjistíš za tři hodiny, u někoho za tři měsíce a u někoho i po roce nevíš, jestli není svině.

Prostě proces přijímání musí být tak individuální, jako jsou individuální všichni zájemci, a rozhodovat o tom může zodpovědně a informovaně pouze kolektiv, kterýho se to NEJBLÍŽE týká.
To zní sice velice ideálně, ale jako všechno na první pohled perfektní to má jeden IMHO velmi utopistickej aspekt - ta tradice bude v rámci jednotlivejch MS přirozeně naprosto odlišná, a dřív nebo později se někdo z MS Most začne dožadovat toho, aby měl pro přijetí stejný podmínky, jako jeho kámoš, co se snaží dostat do MS Kadaň. Musej bejt jasně stanovený, pro všechny STEJNÝ podmínky, aby celej ten proces budil důvěru.

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 12:59 No, třeba kandiduješ do RV. A přestaň se bránit, že ty osobně nic - je to systémovej problém, musí mít systémový řešení, u Adama to zjevně byla toxická kombinace. Dlouhodobě jiná cesta než oddělit personální aparát a volené funkce není, pokud se chceme furt tvářit jako strana maximálně o transparenci.
Ano kandidoval jsem do RV a CF rozhodlo, že tam zatím nemám být.

U Adama to byla třeba toxická kombinace, ale jak chceš oddělit volené funkce a personální aparát. Ty jsi vlastně taky personální aparát (asistent poslance) a jsi na kandidátce do EP. Kdo se "pracovní smlouvou" sváže se stranou, když by ji nedůvěřoval? A když ji důvěřuje, tak je otázka času, kdy se více zapojí než jen v rámci smlouvy. Je mrak lidí co mají placenou podpůrnou funkci (asistent poslance, TO, AO, KoDo) a zároveň mají politickou funkci (veřejnou nebo stranickou). Jako máš málo lidí, abys to mohl pevně selektovat.

EDIT: Další věc je, že ikdyž máš pracovní úvazek, tak jsi pořád Pirát a náleží ti i práva Piráta, to je i důvod proč jsem velmi pro, aby se stanovila jasnější pravidla kumulací a střetu zájmů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Kamil.Pikal

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7306 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od David.Wagner »

Vaclav.Zidek píše: 06 bře 2019, 13:15
David.Wagner píše: 06 bře 2019, 12:59 No, třeba kandiduješ do RV. A přestaň se bránit, že ty osobně nic - je to systémovej problém, musí mít systémový řešení, u Adama to zjevně byla toxická kombinace. Dlouhodobě jiná cesta než oddělit personální aparát a volené funkce není, pokud se chceme furt tvářit jako strana maximálně o transparenci.
Ano kandidoval jsem do RV a CF rozhodlo, že tam zatím nemám být.

U Adama to byla třeba toxická kombinace, ale jak chceš oddělit volené funkce a personální aparát. Ty jsi vlastně taky personální aparát (asistent poslance) a jsi na kandidátce do EP. Kdo se "pracovní smlouvou" sváže se stranou, když by ji nedůvěřoval? A když ji důvěřuje, tak je otázka času, kdy se více zapojí než jen v rámci smlouvy. Je mrak lidí co mají placenou podpůrnou funkci (asistent poslance, TO, AO, KoDo) a zároveň mají politickou funkci (veřejnou nebo stranickou). Jako máš málo lidí, abys to mohl pevně selektovat.
Píšu "personál PO", ten se za mě má jednoznačně stát úředním aparátem. Je totiž docela zásadní rozdíl, že zatímco já jsem placenej za jasně vymezenou odbornou práci, tak personál PO je placený za vztahy se členy, nabírání členů, jejich hodnocení ve výběrkách a tak dále. Tam je ten střet zájmů řádově vyšší.
Naposledy upravil(a) David.Wagner dne 06 bře 2019, 13:26, celkem upraveno 2 x.

Podporuji myšlenky.

Jan.Kunc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jan.Kunc »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 11:28 Super, díky.

a) může se k tomu @Frantisek.Navrkal nějak vyjádřit? Jak opakovala?
b) mohl jsi zcela normálně založit podnět na převolbu celého předsednictva. Výsledek stejný, mnohem méně komplikací. Mohl ses o tom s kýmkoliv poradit, mohl jsi si nastudovat příslušná organizační pravidla.
c) no, chci. A teda zcela upřímě mě odpověď "vlastně chceme dva lidi z pěti" a "někoho neutrálního" (by mě zajímalo, kdo na tohle projde) a celá definice ne podle kvality kandidátů, ale podle kmenové příslušnosti hodně zklamala a jde čistě k velrybaření. Sorry, ve chvíli, kdy třeba za hlasy z Mostu mluvíš jenom ty, o kandidátech mluvíš jako o "připravených" (ale představení úplně neprobíhá) tak to zní řádově víc jako mocenskej tah než jako vnitrostranická diskuze nad problémy.
d) rozjíždíme kampaň. V rámci kampaně má PKS řadu povinností, nemluvě o nějaké mediální prezentaci. Čekal bych jasně strukturované "navrhneme člověka XY, kterej má následující kvality a proto to super zvládne", čekal bych že pak on řekne "a tohle jsou moje priority a takhle změním styl řízení PKS".
e) no, upřímně mě všechno co píšeš vede víc a víc k tomu, že jsme dospěli do stavu kdy by PKS mělo rozhodně začít MS schvalovat členy a to jsem původně byl dost zásadně proti. Ale díky za formulaci "vezmeme si zpět svoje právo", to rozhodně zní konstruktivně!
(jsem docela proti furt, co o to, ale tohle tahání na sílu není úplně dobro)
a) Znovu by se opakovala situace kdy by nebyl zájemce grillován kvůli Teplické schůzy.
b) Uznávám že převolba by byla možná lepší volba ovšem domluvili jsem se na odvolání.
c) Omlouvám se jestli to špatně vyznělo. "Připravení" kandidáti chápej jako kandidáti ochotní kandidovat ne ti kteří budou zvoleni ať se stane cokoliv. Ano nechci tady zveřejnovat jména, pokud to ti kandidáti budou chtít tak se sami ozvou. A nikdy rozhodně netvrdím že mluvím za celý Most a jsem si jist že i v Mostě jsou lidé kteří PKS podpoří. Nikdy nikoho nebudu nutit aby hlasoval jak bych já chtěl. Chci aby se mnou hlasovaly lidé kteří jsou o tom přesvědčení ne protože jim to nikdo řekl.
d) Pokud vím manager kampaně se stále hledá. A jak už jsem jednou psal kvůli volbám opravdu tenhle podnět neexistuje tudíž ikdyž nerad budu předjímat, že případné nové předsednictvo nebude mít potřebu měnit volební strategie toho starého.
e)Jestli to na tebe působí špatně tak mě to mrzí. A formulace "vezmeme si zpět svoje právo" mi nepřipadá špatná. Toho práva jsem se ve prospěch PKS vzdali a teď si hodláme vzít zase zpět.


Katerina.Stojanova píše: 06 bře 2019, 12:12 @Jan.Kunc
Ad c) Hodláš podniknout nějaké další kroky, pokud po případné volbě nového PKS nebude složení takové, jaké by podle tebe ideálně mělo být? Já si totiž osobně dost dobře nedokážu představit, že volbu nastavíme nutně tak, aby z ní vzešli toliko 3 vítězní kandidáti a to ještě takoví, kteří se v tomhle aktuálním sporu nějakým způsobem vyprofilovali a je u nich tedy zjevné, na jaké straně barikády stáli. Ptám se především proto, že výsledek tvého podnětu poměrně razantně zahýbe situací v KS, tak pevně doufám a věřím, že jsi si toho vědom a myslel jsi alespoň o krok dopředu. Předem dík!
Hodlám přijmout rozhodnutí většiny hlasujících. Pokud se ukáže že můj názor je menšinový nezbývá mi nic jiného než takové rozhodnutí přijmout a respektovat ho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvky (celkem 4):
Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova, Kamil.Pikal, Vladimira.Emingerova
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Frantisek.Navrkal píše: 06 bře 2019, 13:10 @Radek.Holodnak Nelžu. To odmítám. O příkaz nemohlo jít právě proto, že by to bylo proti předpisům. Pokud jsi názoru, že došlo k porušení předpisů, oznam to kontrolní komisi. Dále už tohle téma nehodlám komentovat, protože tvoje argumentace je naprosto absurdní.
Přestaň mluvit jako politik, Františku. To je nechutná demagogie. Nemohlo jít o příkaz, protože by to bylo proti předpisům. Ale ono to je proti předpisům, jenom vy jste z obliga, protože jste to udělali tak vychcaně, že jste začali jet narativ o gentlemanské dohodě místo toho, abyste si to dali odhlasovat. Protože kdybyste si to dali odhlasovat, tak se jedná o příkaz, kterej je proti předpisům. Já moc dobře vím, že máš krytou prdel, nic to ale nemění na tom, že tvoje názvoslovná výmluva je pouze výmluva.
Kontrolní komise to zřejmě bude nakonec řešit tak jako tak, jak to tak vypadá. Bohužel ale nic nevyšetří, protože když se něco rozkáže na cíčku a není o tom zápis, tak je proti tomu každá komise krátká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 5):
Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova, Adam.Komenda, Frantisek.Kindl, Kamil.Pikal
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Katerina.Stojanova píše: 06 bře 2019, 13:13
Radek.Holodnak píše: 06 bře 2019, 13:06
Katerina.Stojanova píše: 06 bře 2019, 13:00 Btw, bez ohledu na to, jestli padne všeobecná shoda na přijímání nových členů na úrovni PKS, nebo PMS, bych se stokrát radši hádala o to, aby byl tenhle postup standardizovaný. Protože to, že někomu stačí účast na schůzích KF ve dvou případech, zatímco někomu strikně ve třech, a pak jsou tu ještě tací, co jsou pro jistotu přibíráni do KF ještě uplně jinou cestou (typicky Adam Komenda skrze RP), je mnohem větší zlo, který nebudí bůhví jakou důvěru a jistotu.
Jestli chceš standardizovaný proces přijímání, tak jen více prohloubíš průsery, který tímto už vznikly.
Tohle JE následek standardizovanýho přijímání cizích lidí cizími lidmi.
Já nevím, jak chceš standardizovat postupy v situaci, kdy máš funkční MSko a do něj se ti přihlásí kámoš ze střední, se kterým chodíš léta na pivo, máte se rádi a víš, že to je skvělej a rovnej člověk. Takže ten, i když ho potřebuješ pro práci TEĎ a on má chuť pracovat TEĎ, bude čekat rok v čekačce?
Na druhou stranu: přijde úplně cizí člověk, bude mít skvělou řeč, grilovačkou projde jak po másle, no prostě "Pirát od srdce"... ale nebude nikdo, kdo za něj dá ruku do ohně. Tak co? Tak ho přijmeš okamžitě, jako bych ho přijal v prvním případě? Ne, dáš mu asi čekačku, protože ho potřebuješ prověřit a zjistit, jestli to myslí vážně, jestli fakt chce pracovat... A u někoho to zjistíš za tři hodiny, u někoho za tři měsíce a u někoho i po roce nevíš, jestli není svině.

Prostě proces přijímání musí být tak individuální, jako jsou individuální všichni zájemci, a rozhodovat o tom může zodpovědně a informovaně pouze kolektiv, kterýho se to NEJBLÍŽE týká.
To zní sice velice ideálně, ale jako všechno na první pohled perfektní to má jeden IMHO velmi utopistickej aspekt - ta tradice bude v rámci jednotlivejch MS přirozeně naprosto odlišná, a dřív nebo později se někdo z MS Most začne dožadovat toho, aby měl pro přijetí stejný podmínky, jako jeho kámoš, co se snaží dostat do MS Kadaň. Musej bejt jasně stanovený, pro všechny STEJNÝ podmínky, aby celej ten proces budil důvěru.
No, s tím já teda nesouhlasím. Chápu to jako legitimní názor, ale nesouhlasím s tím a nemyslím si, že tahle situace musí nastat. Právě proto, že direktivní vztahy znovu nahradíš kolegialitou a přátelstvím, k tomuhle nebude docházet. Protože co je mi, člověku, co chce makat pro Most, po tom, jak se přijímají lidé v Žatci, kteří chtějí makat pro Žatec. Navíc, pokud přijmu tu identitu Piráta za svou, tak přece najednou chápu, proč je třeba u cizích lidí mít lhůty delší a proč známé a přátele můžeme nabírat třeba okamžitě.
Ta situace, kterou ty popisuješ, může nastat pouze v případě, že mindset všech bude stále nastavenej formalisticky na normy. Ale tam, kde není norma, nemůže nikdo říct: "Ale on tam byl přijatej za měsíc a já čekám půl roku." Inu, čekáš, právě proto, že není norma. A tak je to správně.
Nastavit pro všechny STEJNÝ podmínky prostě nelze a snažit se utopickýymu ideálu nastavovat formalistický pravidla, to nedává smysl. Pokud si myslíme, že nejzodpovědnější instancí k přijímání členů jsou přímo kolegové na lokální úrovni, a já si to myslím, tak v každým MSku je prostě bude přijímat někdo jinej. A každý MSko bude mít, jak píšeš, jinou tradici. Jenže to přece odpovídá tomu, že všude jsou jiní lidé, jiné vztahy, jiné podmínky, jiná očekávání.
Proč tuhle jinakost, která vždycky byla zdrojem naší síly, teď chceme zadupat do země a nahradit ji mustrem?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 5):
Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl, Kamil.Pikal, Vladimira.Emingerova
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 13:19
Vaclav.Zidek píše: 06 bře 2019, 13:15
David.Wagner píše: 06 bře 2019, 12:59 No, třeba kandiduješ do RV. A přestaň se bránit, že ty osobně nic - je to systémovej problém, musí mít systémový řešení, u Adama to zjevně byla toxická kombinace. Dlouhodobě jiná cesta než oddělit personální aparát a volené funkce není, pokud se chceme furt tvářit jako strana maximálně o transparenci.
Ano kandidoval jsem do RV a CF rozhodlo, že tam zatím nemám být.

U Adama to byla třeba toxická kombinace, ale jak chceš oddělit volené funkce a personální aparát. Ty jsi vlastně taky personální aparát (asistent poslance) a jsi na kandidátce do EP. Kdo se "pracovní smlouvou" sváže se stranou, když by ji nedůvěřoval? A když ji důvěřuje, tak je otázka času, kdy se více zapojí než jen v rámci smlouvy. Je mrak lidí co mají placenou podpůrnou funkci (asistent poslance, TO, AO, KoDo) a zároveň mají politickou funkci (veřejnou nebo stranickou). Jako máš málo lidí, abys to mohl pevně selektovat.
Píšu "personál PO", ten se za mě má jednoznačně stát úředním aparátem. Je totiž docela zásadní rozdíl, že zatímco já jsem placenej za jasně vymezenou odbornou práci, tak personál PO je placený za vztahy se členy, nabírání členů, jejich hodnocení ve výběrkách a tak dále. Tam je ten střet zájmů řádově vyšší.
Fajn v tom případě, to má být někde jasně stanoveno, aby to člověk věděl při vstupu do strany a nebo při podepisování závazku práce. Měl by vědět, že pracovat pro stranu není jen čest, ale i určité omezení ve výkonu členské práce Piráta. OFFTOPIC(BTW: předseda PKS a KoDo v jednom je evidentně i funkční model, také KoDo i zastupitel v jednom může fungovat - protože jeden KoDo se zachová nekorektně, tak omezíme všechny? To je represe) Nejde doplňovat pravidla do existujícícho právního vztahu.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7306 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od David.Wagner »

Vaclav.Zidek píše: 06 bře 2019, 13:30
Fajn v tom případě, to má být někde jasně stanoveno, aby to člověk věděl při vstupu do strany a nebo při podepisování závazku práce. Měl by vědět, že pracovat pro stranu není jen čest, ale i určité omezení ve výkonu členské práce Piráta. OFFTOPIC(BTW: předseda PKS a KoDo v jednom je evidentně i funkční model, také KoDo i zastupitel v jednom může fungovat - protože jeden KoDo se zachová nekorektně, tak omezíme všechny? To je represe) Nejde doplňovat pravidla do existujícícho právního vztahu.
Řešíš technikálie návrhu, o kterém jenom říkám, že ho chci dát na stůl pro větší transparenci a řešíš je ve vlákně, kde nemají místo.
A ne, předseda PKS a Koks sice existuje, ale je to principielně dost problém, protože schvalovat si vlastní práci je trochu styl na Babiše. A není to rozhodně kvůli Adamovi, je to obecný princip oddělení funkcí který chci dlouhodobě.
OFFTOPICJinak ve chvíli, kdy sám v jiném vlákně zásadně argumentuješ, že koks nemají nijak chráněný pracovní vztah a proto je ukončení pracovního poměru neprodloužením v pohodě tak věřím, že si dovedeš i představit variantu, že třeba od prosince podepíšeš jinou smlouvu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Frantisek.Kindl, Vit.Rous

Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“