KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 980
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 12:27 Jinak teda aby to bylo úplně jasný - tuhle situaci považuju za produkt docela zjevnýho selhání politiky PKS a lepení situace nařízeníma, který nefungujou.

Mechanika toho, že kraj kontroluje lidi který prochází MS protože nevěří těm MS je imho fakt postavená na hlavu - MS bez důvěry by nemělo nikdy vzniknout, a případně se pak situace musí řešit. Pokud důvěru má, může přijímat logicky. Jedno vzdálené grilování fakt nic neprověří.

Že pak kolem toho vznikla spirála kmenovýho válečnictví, pomluv i urážek OFFTOPIC(koukám se na kuloární Janu i Pandovo pálení diagnoz po lidech, obojí je hrozná marnost) a procesních přehrotů je velkej smutek a zbytečnost. Že se to kombinuje se situací kolem Adama je zase pro mě jenom doklad toho, že PO by jako celek fakt nemělo mít pasivní volební právo a ideálně by nemělo zasahovat do politických procesů kraje...(ideál, kterýho se těžko dosáhne, vím)
Zkusme se ale prosím oprostit od toho "kdo s kým", hrát si na hry o trůny a skrývat před sebou věci. To fakt nemůže dojít k funkčnímu kraji.
Osobně jsem přijetí tohodle procesu nebyla přítomná, ale co je mi známo, bylo přijato na základě doporučení RP, doručeného na podzim 2017, tedy po úspěšných parlamentních volbách, kdy se očekával (a mimochodem, to očekávání se potvrdilo) přehršel nových zájemců, jejichž jedinou motivací by mohlo být pouze svezení se na vlně nové značky.
PKS dostalo páky "ogrilovat" zájemce před poměrně širokým auditoriem členů KF a pověřit případně KoDo rešerší jednotlivých zájemců. Za mě to dává velký smysl. Že se to překlenulo i do dalšího období nepovažuju za zas tak strašnej problém, vzhledem k tomu, že se takový postup celkem ověřil. Takže tu, prosím, přestaňme plesat nad fake news, že šlo o nějakou politiku, která vzešla ze zvůle PKS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Michal.Robousky

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7301 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od David.Wagner »

Vaclav.Zidek píše: 06 bře 2019, 12:33
David.Wagner píše: 06 bře 2019, 12:27 Že se to kombinuje se situací kolem Adama je zase pro mě jenom doklad toho, že PO by jako celek fakt nemělo mít pasivní volební právo a ideálně by nemělo zasahovat do politických procesů kraje...(ideál, kterýho se těžko dosáhne, vím)
To jsem asi nepochopil, protože propuštění Adama není politické rozhodnutí a jak jinak PO zasáhlo do dění v kraji? PO ani koordinátor nemají v politických věcech žádnou pravomoc. Pokud se podívám na hodnocení Adama, tak nejen PKS bylo nespokojeno s prací Adama.

OFFTOPICPokud Adam souhlasí, zveřejním hodnocení, ať máme nějaké hard argumenty do debaty, která věřím s odvoláním PKS nesouvisí. Ale můžeme to probrat jinde.
Vašku, ty i Adam se zapojujete do politického života kraje intenzivně a zrovna vy oba máte jasně danou stranu. Adam se pak třeba odvolává na to, že jeho údajná šikana měla mít souvislost s jeho hlasováním (já bych teda spíš řekl porušením slibů a lhaním, ale tak to je jinej příběh) - kde upřímně kombinace Koks + jediný zastupitel musí vést k problémům. A zcela zjevně celá diskuze o Adamovi nějak vyhrotila konflikty, netvařme se, že ne. Stejně tak je to Adam, kdo založil, napřijímal a s požehnáním PKS stvořil během ani ne roku z ničeho MS Most v dvojjediné úloze Kokse a lídra kandidátky.
Ale to je otázka systematického řešení nad úrovní kraje, které teda chci co nejrychleji iniciovat na RV.

Kateřino, ale pokud byl strach z nových zájemců, tak to stejně tak po opadnutí prvních měsíců mohly řešit v klidu MS a zase se té praxe vzdát. A pokud ty MS k tomu přijímání důvěru nemají, tak ať to s nimi PKS řeší - nebo ať PKS přijme plošný opatření, že člověk musí být rok RegP třeba nebo sníst žížalu, ne řešit to individuálně kde stejně nemá možnost to nějak zásadně prověřit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl, Vladimira.Emingerova

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 980
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 12:41
Vaclav.Zidek píše: 06 bře 2019, 12:33
David.Wagner píše: 06 bře 2019, 12:27 Že se to kombinuje se situací kolem Adama je zase pro mě jenom doklad toho, že PO by jako celek fakt nemělo mít pasivní volební právo a ideálně by nemělo zasahovat do politických procesů kraje...(ideál, kterýho se těžko dosáhne, vím)
To jsem asi nepochopil, protože propuštění Adama není politické rozhodnutí a jak jinak PO zasáhlo do dění v kraji? PO ani koordinátor nemají v politických věcech žádnou pravomoc. Pokud se podívám na hodnocení Adama, tak nejen PKS bylo nespokojeno s prací Adama.

OFFTOPICPokud Adam souhlasí, zveřejním hodnocení, ať máme nějaké hard argumenty do debaty, která věřím s odvoláním PKS nesouvisí. Ale můžeme to probrat jinde.
Vašku, ty i Adam se zapojujete do politického života kraje intenzivně a zrovna vy oba máte jasně danou stranu. Adam se pak třeba odvolává na to, že jeho údajná šikana měla mít souvislost s jeho hlasováním (já bych teda spíš řekl porušením slibů a lhaním, ale tak to je jinej příběh) - kde upřímně kombinace Koks + jediný zastupitel musí vést k problémům. A zcela zjevně celá diskuze o Adamovi nějak vyhrotila konflikty, netvařme se, že ne. Stejně tak je to Adam, kdo založil, napřijímal a s požehnáním PKS stvořil během ani ne roku z ničeho MS Most v dvojjediné úloze Kokse a lídra kandidátky.
Ale to je otázka systematického řešení nad úrovní kraje, které teda chci co nejrychleji iniciovat na RV.

Kateřino, ale pokud byl strach z nových zájemců, tak to stejně tak po opadnutí prvních měsíců mohly řešit v klidu MS a zase se té praxe vzdát. A pokud ty MS k tomu přijímání důvěru nemají, tak ať to s nimi PKS řeší - nebo ať PKS přijme plošný opatření, že člověk musí být rok RegP třeba nebo sníst žížalu, ne řešit to individuálně kde stejně nemá možnost to nějak zásadně prověřit.
Nevím, do jaký míry prověřuje důvěryhodnost potenciálního člena jeho roční status RegP, ale beru to jako součást vtipu se žížalou. Já tu jenom uvádím na pravou míru, že nejde o svévolnou politiku PKS, ani žádnou "gentlemantskou dohodu", se kterou se tu pořád operuje, byť je to lež. Ve vlákně Honzova podnětu leží mimochodem odkaz na konkrétní zprávu RP. Jestli MS (ne)mají ze stran PKS k přijímání členů aktuálně důvěru, nebo ne, se nikdy neřešilo a ani to není součástí tohodle problému, takže mě zaráží, jak si je někdo jist tím, proč věci vůbec fungují tak, jak fungují. Vytáhl to naprosto off topic Radek, přestože si to IMHO zaslouží uplně jinej samostatnej prostor.
Btw, píšeš, že Adam de facto z vody uvařil část mosteckýho MS, jehož nynější členové museli projít grilováním ze strany PKS, zároveň obhajuješ myšlenku, aby přijímání spadlo do budoucna ryze na bedra PMS. Tak já nevím, považuješ to za problematický, nebo ne?

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 12:41
Vaclav.Zidek píše: 06 bře 2019, 12:33
David.Wagner píše: 06 bře 2019, 12:27 Že se to kombinuje se situací kolem Adama je zase pro mě jenom doklad toho, že PO by jako celek fakt nemělo mít pasivní volební právo a ideálně by nemělo zasahovat do politických procesů kraje...(ideál, kterýho se těžko dosáhne, vím)
To jsem asi nepochopil, protože propuštění Adama není politické rozhodnutí a jak jinak PO zasáhlo do dění v kraji? PO ani koordinátor nemají v politických věcech žádnou pravomoc. Pokud se podívám na hodnocení Adama, tak nejen PKS bylo nespokojeno s prací Adama.

OFFTOPICPokud Adam souhlasí, zveřejním hodnocení, ať máme nějaké hard argumenty do debaty, která věřím s odvoláním PKS nesouvisí. Ale můžeme to probrat jinde.
Vašku, ty i Adam se zapojujete do politického života kraje intenzivně a zrovna vy oba máte jasně danou stranu. Adam se pak třeba odvolává na to, že jeho údajná šikana měla mít souvislost s jeho hlasováním (já bych teda spíš řekl porušením slibů a lhaním, ale tak to je jinej příběh) - kde upřímně kombinace Koks + jediný zastupitel musí vést k problémům. A zcela zjevně celá diskuze o Adamovi nějak vyhrotila konflikty, netvařme se, že ne. Stejně tak je to Adam, kdo založil, napřijímal a s požehnáním PKS stvořil během ani ne roku z ničeho MS Most v dvojjediné úloze Kokse a lídra kandidátky.
Ale to je otázka systematického řešení nad úrovní kraje, které teda chci co nejrychleji iniciovat na RV.
Jedno ti můžu garantovat, není v UsK politická funkce do které bych mohl být zvolen. A tedy pokud se zapojuju, tak to hlavně pro lepší chod Pirátů v UsK, své politické ambice si můžu hojit jedině v LiK.

Pokud tady proti někomu vystupuju, tak hlavně protože jsem u těch rozhovorů byl, viděl jinou realitu než je předkládána a nebo se snažím vysvětlit nepřesnosti v postupech a procesech. Zatímco tady diskutuju, plánuji akci v Chomutově, kam snad dorazí lidé z Kadaně a Mostu (bude velká v hotelu), což bych nedělal pokud by mi šlo o politikaření a přenášení vlivu v kraji dál od těchto míst.

Ukaž mi, že bych zasahoval do jiných politických debat kraje, třeba o programu, nebo o osazení kandidátních listin apod. Pokud jsem někdy vystoupil, tak jenom ve snaze narovnat nedorozumění nebo rovnou vyvrátit lež.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Vladimir.Vlach

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Frantisek.Navrkal píše: 05 bře 2019, 17:53
Jana.Hladova píše: 05 bře 2019, 17:19 Já to tedy vidím jinak. Dle výše vysvětleného se stalo, že si tuto pravomoc bezezbytku přisvojilo PKS bez jakékoliv džentlmenské nebo jiné dohody. Nebo-li, nebylo umožněno toto právo apriory místním sdružením, která se prostě musela podřídit vůli předsednictva.
Vidět to tak můžeš, ale není to pravda. Žádnou pravomoc si krajské předsednictvo nepřisvojilo, to jen své pravomoci přijímat zájemce o členství do strany místní sdružení dobrovolně nevyužívala a do místních sdružení přijímala pouze členy strany, které do strany předtím přijalo krajské předsednictvo.
Františku, nezlob se na mě, ale ty normálně lžeš jako když tiskne.
Ten tvůj tlach o tom, že se místní sdružení dobrovolně zavázala, je totální lež. Vůbec to nebylo tak, že někdo z kraje přišel a zeptal se, jestli to tak chceme dělat. Praxe byla taková, že tohle bylo téma ne schůzí, ale cigárek v pauzách schůzí, kdy prostě někdo přišel a řekl: "Hele, teď budou / byly volby, bude se hlásit hodně lidí, tak teď bude o členech rozhodovat kraj." A já říkám: No tak to teda v žádným případě, to je proti stanovám. A na to byla reakce: "No, ale teď to tak prostě bude. JE to genlemanská dohoda. Děláme to přece pro stranu."
Jenže ke gentlemanské dohodě musí být dva. Tady nešlo o žádnou dohodu, ale o direktivní neformální příkaz, a já to teda řeknu: o systematický navádění k porušování stanov strany, respektive neoprávněný uzurpování si práv MS v rozporu se stanovami.
Takže přestaň lhát, že šlo o dobrovolnou dohodu. Třeba tady u nás tohle NECHTĚL NIKDO. Jenže vy (obecnej plurál) jste pak té situace, kdy já jsem i na základě tohohle failu ohlásil odchod, využili toho, že většina MSek byla najednou nová nebo plná "čerstvých členů", kterým jste tuhlenctu sračku navěšeli na nos a řekli jim, že "tak to prostě je." Ne, že to je gentlemanská dohoda, která není závazná, ale normálně jste prostě vytvořili formalistickej dojem toho, že jediným, kdo může přijímat na kraji členy, je krajské předsednictvu. A vzhledem k tomu, že tímhle způsobem jste do strany přijali i kadaňský nebo mosťáky, tak jste je jen utvrdili v tom, že to takhle je standard.
Že jste ale celou dobu v podstatě kecali a uzurpovali si něco, na co nemáte právo, to se mnohým ukazuje až teď - kdy se naráží na mantinely vaší stupidní krátkozraké personální politiky, za kterou by celý PKS mělo jít okamžitě od válu. Vy jste totiž důvěru k lidem a kolektivní kontrolu nahradili direktivním hodnocením cizích lidí cizími. Vtvořili jste dojem, že k tomu, aby člověk byl členem, nemusí bejt dobrej Pirát, za kterýho dají jiní ruku do ohně, ale stačí prostě přijet na schůzi, pak napsat na fórum, pak se přijet ogrilovat (a vy jste, proboha, tak blbí, že si myslíte, že vás nikdo neoblbne a neochčije, to je taky bohorovná naivita) a tradááá - členství je doma. Nemůžete se pak divit, že tahle praxe mezi mosťáky vzbuzuje pocit, že pokud tohle splnili, tak mají prostě nárok na zisk členství a chápou krajské kroky jako obstrukce. Tohle je jen produkt toho, co vy jste si sami vybudovali, a proti čemu jsem já od začátku varoval a jmenoval jako jeden z důvodů svýho odchodu z aktivního působení ve straně.
Takže naposledy, Franto, přestaň lhát. Nebyla to žádná dohoda, bylo to nařízení, na který nikdo z vás neměl právo, ale podařilo se vám vytvořit takovej dojem, že to většina současné členské základny kraje bere jako bernou minci.
Teď se akorát bojíte, že vás sežerou děti vašeho vlastního stupidního systému. Dobře vám tak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 8):
Adam.Komenda, Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl, Jan.Kranda, Vit.Rous, Kamil.Pikal, Vladimira.Emingerova
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 980
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Já si tu skutečně jen odložím:

https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... lenove.pdf
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7301 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od David.Wagner »

Katerina.Stojanova píše: 06 bře 2019, 12:48 Nevím, do jaký míry prověřuje důvěryhodnost potenciálního člena jeho roční status RegP, ale beru to jako součást vtipu se žížalou. Já tu jenom uvádím na pravou míru, že nejde o svévolnou politiku PKS, ani žádnou "gentlemantskou dohodu", se kterou se tu pořád operuje, byť je to lež. Ve vlákně Honzova podnětu leží mimochodem odkaz na konkrétní zprávu RP. Jestli MS (ne)mají ze stran PKS k přijímání členů aktuálně důvěru, nebo ne, se nikdy neřešilo a ani to není součástí tohodle problému, takže mě zaráží, jak si je někdo jist tím, proč věci vůbec fungují tak, jak fungují. Vytáhl to naprosto off topic Radek, přestože si to IMHO zaslouží uplně jinej samostatnej prostor.
Btw, píšeš, že Adam de facto z vody uvařil část mosteckýho MS, jehož nynější členové museli projít grilováním ze strany PKS, zároveň obhajuješ myšlenku, aby přijímání spadlo do budoucna ryze na bedra PMS. Tak já nevím, považuješ to za problematický, nebo ne?
Pokud má PKS k MS nedůvěru v to, že vybere dobře svoje členy tak nemá nechat vzniknout to MS nebo zavést plošný pravidla, který budou jasně platit pro všechny. Krátce po volbách v 2017 byla nějaká krátkodobá situace, kde PKS mohlo chtít osobní přítomnost, ale to je rok a půl zpět. A to přijímání skrze MS taky Jan jasně označil jako ten hlavní bod, přes kterej nejede vlak, tak se asi není čemu divit, že se o něm bavíme.
A to, že někdo je zároveň koks placený za přijímání lidí a zároveň si ho tito přijmutí navolí na čelo je takový hloupý samo o sobě a problém celostranickej.
Vaclav.Zidek píše: 06 bře 2019, 12:51 Ukaž mi, že bych zasahoval do jiných politických debat kraje, třeba o programu, nebo o osazení kandidátních listin apod. Pokud jsem někdy vystoupil, tak jenom ve snaze narovnat nedorozumění nebo rovnou vyvrátit lež.
No, třeba kandiduješ do RV. A přestaň se bránit, že ty osobně nic - je to systémovej problém, musí mít systémový řešení, u Adama to zjevně byla toxická kombinace. Dlouhodobě jiná cesta než oddělit personální aparát a volené funkce není, pokud se chceme furt tvářit jako strana maximálně o transparenci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Frantisek.Kindl

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 980
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Btw, bez ohledu na to, jestli padne všeobecná shoda na přijímání nových členů na úrovni PKS, nebo PMS, bych se stokrát radši hádala o to, aby byl tenhle postup standardizovaný. Protože to, že někomu stačí účast na schůzích KF ve dvou případech, zatímco někomu strikně ve třech, a pak jsou tu ještě tací, co jsou pro jistotu přibíráni do KF ještě uplně jinou cestou (typicky Adam Komenda skrze RP), je mnohem větší zlo, který nebudí bůhví jakou důvěru a jistotu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Vladimir.Vlach

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Katerina.Stojanova píše: 06 bře 2019, 12:48 Btw, píšeš, že Adam de facto z vody uvařil část mosteckýho MS, jehož nynější členové museli projít grilováním ze strany PKS, zároveň obhajuješ myšlenku, aby přijímání spadlo do budoucna ryze na bedra PMS. Tak já nevím, považuješ to za problematický, nebo ne?
Ale vždyť přece TOHLE JE PŘESNĚ TA POINTA!
Takže tady se zavedla praxe, kdy o členech rozhoduje PKS, ale i přesto, že to tak je, to nezabránilo vzniku sdružení, který teď PKS chápe jako diverzní. Nejdůležitější otázka je však jinde: PROČ v Mostě mohlo vzniknout na zelený louce bez užších vazeb a na bedrech jednoho jedinýho člověka takový MSko, který teď kraji přerostlo přes hlavu tím, že se dožaduje plnění byť špatné, ale krajem zaběhnuté praxe?
No protože Peksa řekl, že "to bude v pohodě", protože si do strany přitáhl Adama jako svýho protégé a nastala praxe, že co řekne poslanec, do PKS posvětí a Adam případně zrealizuje. Asi se ale poněkud přepočítal, když neodhadl Adamovy osobní ambice, nebo nevím. Je to ale jen další, x-tá manifestace dvojího metru ve sdružení. Jedni členové musí škemrat o členství a čekají na ně měsíce, jiní, VIP členové, mají během měsíce svou buňku, štempl na kandidátce plný cizích lidí apod.
Pokud jste jako kraj na DOPORUČENÍ RV (doporučení, sic!) zavedli praxi, která systematicky a dlouhodobě nahradila přátelství, důvěru, vnitřní kontrolu a zodpovědnost kolegů přímo v místě působení mechanickým direktivním přístupem, za něž jsou zodpovědní lidé, kteří absolutně nemůžou tušit, jací daní zájemci o členství jsou ve skutečnosti, tak se prostě nemůžete divit, že se tohle děje.
To, co píšeš, je naprosto královskej paradox, kterej jsi vystihla.
Kvůli špatnýmu personálnímu přístupu PKS vzniklo diverzní KS, který požaduje, aby s ním bylo nakládáno v souladu s tím špatným personálním přístupem, a ve chvíli, kdy se tak neděje (obstrukce při nabírání členů), tak logicky zjišťují, že ty špatně nastavený pravidla vlastně visí ve vzduchu a de facto neexistují. A když začnou uplatňovat svoje práva dle stanov, tak je začnete chápat jako diverzanty.
Je to absurdní jako kráva. To tomu právě nasazuje tu korunu. Domnívám se, že kdybyste nevytvořili mechanickej přijímací proces, který vytváří pocit nárokovosti členství, nemusíte tohle vůbec řešit. Ale dobře vám tak, muselo vás to jedno udostihnout a kousnout do zadku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 8):
Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova, Vladimir.Vlach, Frantisek.Kindl, Jan.Kranda, Jan.Kochert, Vit.Rous, Kamil.Pikal
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Katerina.Stojanova píše: 06 bře 2019, 13:00 Btw, bez ohledu na to, jestli padne všeobecná shoda na přijímání nových členů na úrovni PKS, nebo PMS, bych se stokrát radši hádala o to, aby byl tenhle postup standardizovaný. Protože to, že někomu stačí účast na schůzích KF ve dvou případech, zatímco někomu strikně ve třech, a pak jsou tu ještě tací, co jsou pro jistotu přibíráni do KF ještě uplně jinou cestou (typicky Adam Komenda skrze RP), je mnohem větší zlo, který nebudí bůhví jakou důvěru a jistotu.
Jestli chceš standardizovaný proces přijímání, tak jen více prohloubíš průsery, který tímto už vznikly.
Tohle JE následek standardizovanýho přijímání cizích lidí cizími lidmi.
Já nevím, jak chceš standardizovat postupy v situaci, kdy máš funkční MSko a do něj se ti přihlásí kámoš ze střední, se kterým chodíš léta na pivo, máte se rádi a víš, že to je skvělej a rovnej člověk. Takže ten, i když ho potřebuješ pro práci TEĎ a on má chuť pracovat TEĎ, bude čekat rok v čekačce?
Na druhou stranu: přijde úplně cizí člověk, bude mít skvělou řeč, grilovačkou projde jak po másle, no prostě "Pirát od srdce"... ale nebude nikdo, kdo za něj dá ruku do ohně. Tak co? Tak ho přijmeš okamžitě, jako bych ho přijal v prvním případě? Ne, dáš mu asi čekačku, protože ho potřebuješ prověřit a zjistit, jestli to myslí vážně, jestli fakt chce pracovat... A u někoho to zjistíš za tři hodiny, u někoho za tři měsíce a u někoho i po roce nevíš, jestli není svině.

Prostě proces přijímání musí být tak individuální, jako jsou individuální všichni zájemci, a rozhodovat o tom může zodpovědně a informovaně pouze kolektiv, kterýho se to NEJBLÍŽE týká.

Uvědomme si hlavně to, že nejvyšší instancí nemůže být to, jestli se něco zdá OK našemu poslanci. To je totiž základní zdroj toho problému, jehož jednou z více manifestací je nynější spor Most vs kraj.
Naposledy upravil(a) Radek.Holodnak dne 06 bře 2019, 13:17, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 3):
Jana.Hladova, Frantisek.Kindl, Vit.Rous
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“