CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Ondra.kl »

btw ... vezměte v úvahu že pro spoustu lidí je ten volební systém novinkou a z této volby si vezmou ponaučení - upraví své chování při dalších volbách. Nicméně je asi potřeba propagovat fungování tohoto způsobu volby přes KF a MS ... ke všem členům. Informační letáček ukazující výhody i nevýhody a úskalí volebního systému by mohl zasílán (resp. odkazován) i z oznámení o volbě.

POZN. co tak pozoruju, tak strana narostla moc rychle a bude trvat tak rok dva, než se přijatí rozkoukají.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav.Zidek píše: 05 bře 2019, 09:17 Tak jsou odle mne tři možnosti, buď nominace jsou moc "snadné", volební systém není vhodný pro tak početnou dovolbu, lidi moc taktizují a "nerozumí" postoji přijatelný a dávají jen ty, které by chtěli mít v "cíli".
A co takhle?

Franta, Pepa a Karel chtějí běžet závod na 500 metrů a já je mohu nebo nemusím pustit na startovní čáru. Já sice vím, že Franta je moc tlustý a 500 metrů neuběhne a Karlovi je 95, takže určitě nevyhraje, ale já si řeknu "jsem demokrat" a na startovní čáru je pustím všechny. Jinými slovy, spousta lidí klikne na nominaci, protože "proč by ne?". :)
Andrej.Ramaseuski píše: 05 bře 2019, 11:49 no, prosim vas, kdo by neznal honzu lipavskeho nebo dalibora zahoru?
Tak čistě za mě:
Lipavský je poslanec, je v nějakých výborech a komisích, on by toho měl chudák moc. ;) OFFTOPICNe, fakt nebudu volit poslance do vyšších stranických funkcí, to jsem mohl vstoupit do ČSSD.
Záhora je zase moc velký levičák a Marek Nečada v RV úplně stačí. :P OFFTOPICPánové prominou, napůl rejpám, napůl to myslím vážně.
No a pak tu máme demokratické minimum, takže pokud je někdo superaktivní v Ostravě nebo Praze, ale na fóru je teprve půl roku a má tu představení a jeden příspěvek ve vlákně nějaké kampaně, tak sorryjako, neznám, nevolím a jeden "dotazník" mě nepřesvědčí. Já volím ty, jejich názory znám, jsou podobné těm mým a zdají se být i "morální" (nenapadá mě lepší slovo, prostě osobní integrita).
Vaclav.Zidek píše: 05 bře 2019, 14:56 Automaticky považují za nepřijatelného každého s kým nesouhlasí. Asi celkově, problém lidi vs kompromis.
To je přesně můj případ. ;) Já si představím, že nevolím kandidáta, ale hlasuji o tom, co si všichni dáme k obědu, protože nelze objednat z jídelního lístku cokoliv, ale pouze omezený sortiment. Můžu hlasovat pro vepřový řízek, pro hovězí biftek, dokonce pro bramborové placky, protože to jsem schopen opravdu sníst, ale nikdy nebudu hlasovat pro špenát, to bych nepozřel ani v hypnóze. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 8):
Andrej.Ramaseuski, Dalibor.Zahora, Matej.Sandor, Rostislav.Reha, Vit.Fux, Petr.Lysek, Milan.Dadourek, Lenka.Kozlova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2452
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2007 poděkování
Dostal poděkování: 3229 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jan.Korbel píše: 05 bře 2019, 22:06 IMHO to někdo nerozeslal, v Heliosu je na to tlačítko. Nicméně to šlo minimálně privátní zprávou a newsletterem, možná i opakovaně.
Uznávám moje chyba. Jinak nejde to technicky nějak zajistit, aby to chodilo automaticky? Já mám třeba na zprávy z heliosu nastavený příznak, aby mi to nezapadlo mezi ostatní balast ve schránce, sz tolik nesleduju, že drtivá většina zpráv jsou tam právě zdublovaný ty z heliosu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Matej.Sandor
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vit.Jurasek píše: 05 bře 2019, 19:32 ...
Kandidáti sami si budou udržovat otázky členstva a své odpovědi ve svém wiki profilu.
Možná je to cesta, ještě přísnější nastavení by mohlo být, kdo neodpoví na otázky nebude připuštěn k volbě - paradoxně bychom v této volbě neměli v RV Patricka, což by byla podle mě škoda. Takže nejsem o téhle možnosti přesvědčen.
Podpoříme nějaký způsob jak v průběhu času sbírat na jedno místo zvěrstva a hrdinství jednotlivých lidí.
To by se hodilo, ale narážíš na problém lidské síly (myslím, že kapacity na to nejsou) a pak kdo o tom bude rozhodovat, což je daleko rizikovější. Možná co by se dalo použít, je vyhodnocovat účast na hlasování v Heliosu - údaje, kdo (ne)hlasoval, tam jsou - převézt to do statické tabulky, kde si budeš moct vyfiltrovat účast člena na hlasování - to mi přijde jako realizovatelná věc a navíc relativně objektivní - založil sem k tomu vlákno s anketou

Vyhodnocovat účast členů na hlasování?
viewtopic.php?f=75&t=46407&p=610181#p610181
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vaclav.Zidek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jinak jsem v první bezprostřední reakci zapomněl poděkovat těm, co mi dali hlas.
Díky za připomenutí @Tereza.Vovesova
Poměrně vysoký počet hlasů mě povzbudil, a proto se hodí připomenout slova klasika: Nic nekončí, jedeme dál! :)

Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Tereza.Vovesova, Ivan.Muzik, Eva.Novakova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Dalibor.Zahora píše: 06 bře 2019, 08:55 Jinak jsem v první bezprostřední reakci zapomněl poděkovat těm, co mi dali hlas.
Díky za připomenutí @Tereza.Vovesova
Poměrně vysoký počet hlasů mě povzbudil, a proto se hodí připomenout slova klasika: Nic nekončí, jedeme dál! :)

Obrázek
OFFTOPICKrom palce by to tu chtělo smajlíka v hodnocení příspěvku :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Matej.Sandor »

Taky bych chtěl všem poděkovat za hlasování. Bylo to už 7. celostátní hlasování, kde se během posledních dvou měsíců objevilo moje jméno (zbytek byli primárky do EU). O to víc si vážím každý obdržený hlas.
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba - dobojováno jest :-(

Příspěvek od Rostislav.Reha »

David.Wagner píše: 05 bře 2019, 20:20 Já bych byl hodně proti tomu vázat něco na kraj A CF. Bude pak zase o kus důležitější kdo je kde organizován, kdo se dostane do konfliktu s krajskou buňkou se najednou spíš nedostane do RV (a přesně lidi, který v kraji odhalí třeba nějakou marnost tam vlastně hrozně potřebuješ) a moc tím nepomůžeš všeobecné známosti, protože to znamená, že se ten člověk z principu musí hodně soustředit na práci v kraji. A já bych upřímně teda rád viděl v RV lidi, který samozřejmě mají někde nějaký kořeny, ale přemýšlí co nejvíc nadregionálně.
Jestli někde komplikovat, tak přidat vyšší práh na hlasy přes CF což kandidáty protřídí, donutí vést kampaně a třeba se i nějak konfrontovat a dozvíme se víc o jejich názorech a postojích.
Tohle je (pevne doufam) uplne zcestna myslenka, jakkoliv nejake dublovani nominaci povazuju za uplne zbytecnou byrokracii - predstava, ze tu mame kraj, ve kterem bude nejaky "jediny spravedlivy" bojovat s clenskou zakladnou a na CF pak jako superhvezda projde do RV, to me hodne desi. Uz ted zacina byt hlasovani CF jen a jen otazka popularity a toho, kdo ma nabrano a "podchyceno" nejvice clenu.
Ja proste nemuzu ani v prvnim kole hlasovat pro lidi, ktere neznam, brani mi v tom prave to, co se zde zminuje nejvice - deminimum. Nemam proste dost informaci. Ty doby, kdy jsem znal vsechny kandidaty osobne nebo minimalne z mnoha jejich projevu uz jsou bohuzel pryc. A dlouhe zkusenosti s nekterymi cleny RV me k tomu vede take. Predstavte si, ze byste ty lidi volili do RP nebo dokonce na predsedu strany - a pritom RV je RP v mnoha ohledech nadrizeno a maji vyrazne vetsi pravomoce a odpovednost, i kdyz se to dost obecne podcenuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Daniel.Galuszka, Milan.Dadourek

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Prokop píše: 06 bře 2019, 00:50
Jan.Korbel píše: 05 bře 2019, 22:06 IMHO to někdo nerozeslal, v Heliosu je na to tlačítko. Nicméně to šlo minimálně privátní zprávou a newsletterem, možná i opakovaně.
Uznávám moje chyba. Jinak nejde to technicky nějak zajistit, aby to chodilo automaticky?
Momentálně je to tak, že to musí rozeslat předsedající. Automatické rozesílání by jistě šlo nějak doprogramovat, ale a) TO má momentálně podstatně důležitější věci na práci, b) při současném nastavení by to znamenalo i určitá nežádoucí rizika. Takže v nejbližších měsících nikoli.
Rostislav.Reha píše: 06 bře 2019, 10:32Ja proste nemuzu ani v prvnim kole hlasovat pro lidi, ktere neznam, brani mi v tom prave to, co se zde zminuje nejvice - deminimum.
Já se klidně přiznám, že jsem u kandidátů přihlížel i k tomu, jak dlouho jsou členy - protože u někoho, kdo je členem méně než rok, mám prostě vážné pochybnosti o tom, zda má dostatečně zažité naše principy, vnitrostranické mechanismy, a nastudované předpisy (samozřejmě nemusí je umět nazpaměť, ale měl by vědět, kde co najde). Jeden odstrašující příklad v podobě jistého krajského zástupce (uznávám, v tomhle konkrétním případě bohužel nejde o nováčka) a řada zkušeností s různými místními předsednictvy, které v tom často plavou, pro mě hovoří jasně.
RV je klíčový "zákonodárný" stranický orgán. Ano, nová krev je zapotřebí, ale opravdu bych preferoval, aby kandidáti měli aspoň něco "odžito a odpracováno" třeba na oblastní úrovni v PKS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Ivan.Muzik, Daniel.Galuszka, Petr.Vileta, Rostislav.Reha, Milan.Dadourek

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Martin.Kucera píše: 06 bře 2019, 10:43 RV je klíčový "zákonodárný" stranický orgán. Ano, nová krev je zapotřebí, ale opravdu bych preferoval, aby kandidáti měli aspoň něco "odžito a odpracováno" třeba na oblastní úrovni v PKS.
Tomuhle pozadavku rozumim, ale nejen PKS resi stanovy a dalsi vnitrni smernice. Take jde i o samostudium, zajem o resene kauzy uvnitr strany a dalsi pozice, ktere se musi pravidly zabyvat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“