KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj připojuji se tady k Davidovi s prosbou o odpovědi na uvedené otázky. Zahájil jsi @Jan.Kunc větou "Tímto chci dát také možnost diskuse o uvedených tématech." Tak prosím diskutuj.

Opakovat neustále stejné argumenty prostě není diskuze. Každý kdo hlasuje by měl vědět, co se bude dít po volbě. Jedna varianta je jasná - stávající PKS bude pokračovat, druhá při odvolání PKS je plná nejasností. Nerad bych byl u toho, že demokratický nástroj uvrhne kraj do měsíců chaosu. Pokud jej chcete využít, přeci musíte vědět co chcete udělat jako další krok, máte předjednány kandidáty na PKS, kteří obstojí před celým KF?

Zatím to spíše vypadá jako přestřelka mezi Předsedou KS a PMS Kadaň a PMS Most, ale výsledek se dotkne celého KF UsK a pokud nastane po odvolání PKS chaos, tak se ten chaos může dotknou i celkového volebního výsledku Pirátů v ČR. Tak tedy žádám o reakci na věcné Davidovi otázky.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jana.Hladova píše: 05 bře 2019, 17:19Dle výše vysvětleného se stalo, že si tuto pravomoc bezezbytku přisvojilo PKS bez jakékoliv džentlmenské nebo jiné dohody. Nebo-li, nebylo umožněno toto právo apriory místním sdružením, která se prostě musela podřídit vůli předsednictva.
Tohle je dosti vážné obvinění. Naštěstí ovšem snadno doložitelné či vyvratitelné.
Jednak organizační řád neumožňuje takové "plošné" převzetí pravomocí, natož natrvalo. A kromě toho i dočasné převzetí pravomocí je možné jen na základě usnesení PKS (samozřejmě zveřejněného). Takže prosím o odkaz na příslušné usnesení PKS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Vaclav.Zidek, Jakub.Pribyl, Vojtech.Pikal, Vladimir.Vlach, Jana.Hladova, Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jan.Kunc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jan.Kunc »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 02:15 Já bych se stále rád doptal @Jan.Kunc na své otázky v viewtopic.php?p=609968#p609968. Myslím, že když už vyvolám tohle, tak je mít čas argumentovat to elementární slušnost: a pokud na to nemám čas, tak nevyvolávám peklo, protože hodně lidí to teď řešit musí.
Upřímně se ti omlouvám přehlédl jsem to.
David.Wagner píše: 05 bře 2019, 00:05 No, i když navrhovatel nemá čas psát nějaké úvodní slovo v návrhu odvolat předsednictvo kraje, tak já bych měl pár otázek. Odpovědi beru ode všech.

a) jaké kroky k nápravě PKS jsi před přiznaně organizovaným odvoláváním učinil? Protože "otevřít diskuzi" odvolávačkou je poměrně razantní krok, který navíc zcela jistě neproběhl v afektu.
b) proč odvolávání celého PKS a ne třeba převolba? Myslíš, že je třeba odstranit všechny členy předsednictva? Je někdo, s kým si dovedete představit konstruktivní spolupráci dál?
c) pokud se to povede - co dál? Jaký je další krok? Kdo by měl zaujmout místa PKS?
d) pokud se to povede - máte nějaký plán jak přemostit vzniklý problém v horké části kampaně? Jsem zcela v pohodě s odvoláváním třeba dva týdny před volbama, ale zároveň hodně věřím, že by navrhovatel měl přednést i svojí vizi co se teda stane.
e) pokud se to nepovede - v jakém bodě vidíš smírčí řešení, se kterým budete spokojeni?
a) V afektu skutečně neproběhl. Kvůli bodu jedna proběhla mezi PKS a PMS Most schůzka kde se mělo vše vyjasnit. Bohužel se u dalšího zájemce o členství v MS Most situace téměř opakovala.
b) Máš pravdu, že je to vážnější krok než převolba ovšem rád bych se vyhnul tomu aby to bylo bráno jako osobní útok. Tak by dle mého názoru převolba na jednotlivé členy brána byla. Pokud se ptáš čistě mě tak ano existují členové, které bych v případě odvolání podpořil kdyby se rozhodly znovu kandidovat. Opět bych se rád vyhnul jmenování.
c) Pokud chceš znát můj názor na to jak by mělo vypadat případné nové PKS, tak by mělo být pokud možno složeno ze 2 členů obou stran tohoto "konfliktu" a jedním pokud možno neutrálním členem.
d) Teď jsi úplně nejsem jistý na co se ptáš. Mohl by jsi to trochu rozvinout nechci ti odpovídat na něco na co jsi se neptal.
e) Pokud se to nepovede za PMS Most říkám, že s PKS samozřejmě zachováme spolupráci nehodláme se zavřít do ulity a dělat že neexistují. Ovšem vezmeme si zpátky své právo přímat členy, pokud o tom bude mít PKS zájem budeme brát před hlasováním v potaz i jejich názor. Nevím jestli se to z tvého pohledu počítá jako smírčí řešení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvky (celkem 2):
Miloslava.Karfilatova, Kamil.Pikal
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Jan.Kunc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jan.Kunc »

Vaclav.Zidek píše: 06 bře 2019, 08:06 Ahoj připojuji se tady k Davidovi s prosbou o odpovědi na uvedené otázky. Zahájil jsi @Jan.Kunc větou "Tímto chci dát také možnost diskuse o uvedených tématech." Tak prosím diskutuj.

Opakovat neustále stejné argumenty prostě není diskuze. Každý kdo hlasuje by měl vědět, co se bude dít po volbě. Jedna varianta je jasná - stávající PKS bude pokračovat, druhá při odvolání PKS je plná nejasností. Nerad bych byl u toho, že demokratický nástroj uvrhne kraj do měsíců chaosu. Pokud jej chcete využít, přeci musíte vědět co chcete udělat jako další krok, máte předjednány kandidáty na PKS, kteří obstojí před celým KF?

Zatím to spíše vypadá jako přestřelka mezi Předsedou KS a PMS Kadaň a PMS Most, ale výsledek se dotkne celého KF UsK a pokud nastane po odvolání PKS chaos, tak se ten chaos může dotknou i celkového volebního výsledku Pirátů v ČR. Tak tedy žádám o reakci na věcné Davidovi otázky.
Jak už jsem psal Davidovy nebylo to úmyslně ignorováno jednoduše jsem to přehlédl. Co se týče předjednaných kandidátů. Ano máme připravené kandidáty, nemůžu ovšem předjímat jestli obstojím před celým KF.
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Kunc píše: 06 bře 2019, 11:05Máš pravdu, že je to vážnější krok než převolba ovšem rád bych se vyhnul tomu aby to bylo bráno jako osobní útok. Tak by dle mého názoru převolba na jednotlivé členy brána byla.
Však ti nic nebránilo založit podnět na převolbu celého předsednictva. Ten by pak nebyl osobním útokem o nic víc než podnět na odvolání PKS, ale znamenalo by to podstatně míň komplikací.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od David.Wagner »

Jan.Kunc píše: 06 bře 2019, 11:05
David.Wagner píše: 06 bře 2019, 02:15 Já bych se stále rád doptal @Jan.Kunc na své otázky v viewtopic.php?p=609968#p609968. Myslím, že když už vyvolám tohle, tak je mít čas argumentovat to elementární slušnost: a pokud na to nemám čas, tak nevyvolávám peklo, protože hodně lidí to teď řešit musí.
Upřímně se ti omlouvám přehlédl jsem to.
David.Wagner píše: 05 bře 2019, 00:05 No, i když navrhovatel nemá čas psát nějaké úvodní slovo v návrhu odvolat předsednictvo kraje, tak já bych měl pár otázek. Odpovědi beru ode všech.

a) jaké kroky k nápravě PKS jsi před přiznaně organizovaným odvoláváním učinil? Protože "otevřít diskuzi" odvolávačkou je poměrně razantní krok, který navíc zcela jistě neproběhl v afektu.
b) proč odvolávání celého PKS a ne třeba převolba? Myslíš, že je třeba odstranit všechny členy předsednictva? Je někdo, s kým si dovedete představit konstruktivní spolupráci dál?
c) pokud se to povede - co dál? Jaký je další krok? Kdo by měl zaujmout místa PKS?
d) pokud se to povede - máte nějaký plán jak přemostit vzniklý problém v horké části kampaně? Jsem zcela v pohodě s odvoláváním třeba dva týdny před volbama, ale zároveň hodně věřím, že by navrhovatel měl přednést i svojí vizi co se teda stane.
e) pokud se to nepovede - v jakém bodě vidíš smírčí řešení, se kterým budete spokojeni?
a) V afektu skutečně neproběhl. Kvůli bodu jedna proběhla mezi PKS a PMS Most schůzka kde se mělo vše vyjasnit. Bohužel se u dalšího zájemce o členství v MS Most situace téměř opakovala.
b) Máš pravdu, že je to vážnější krok než převolba ovšem rád bych se vyhnul tomu aby to bylo bráno jako osobní útok. Tak by dle mého názoru převolba na jednotlivé členy brána byla. Pokud se ptáš čistě mě tak ano existují členové, které bych v případě odvolání podpořil kdyby se rozhodly znovu kandidovat. Opět bych se rád vyhnul jmenování.
c) Pokud chceš znát můj názor na to jak by mělo vypadat případné nové PKS, tak by mělo být pokud možno složeno ze 2 členů obou stran tohoto "konfliktu" a jedním pokud možno neutrálním členem.
d) Teď jsi úplně nejsem jistý na co se ptáš. Mohl by jsi to trochu rozvinout nechci ti odpovídat na něco na co jsi se neptal.
e) Pokud se to nepovede za PMS Most říkám, že s PKS samozřejmě zachováme spolupráci nehodláme se zavřít do ulity a dělat že neexistují. Ovšem vezmeme si zpátky své právo přímat členy, pokud o tom bude mít PKS zájem budeme brát před hlasováním v potaz i jejich názor. Nevím jestli se to z tvého pohledu počítá jako smírčí řešení.
Super, díky.

a) může se k tomu @Frantisek.Navrkal nějak vyjádřit? Jak opakovala?
b) mohl jsi zcela normálně založit podnět na převolbu celého předsednictva. Výsledek stejný, mnohem méně komplikací. Mohl ses o tom s kýmkoliv poradit, mohl jsi si nastudovat příslušná organizační pravidla.
c) no, chci. A teda zcela upřímě mě odpověď "vlastně chceme dva lidi z pěti" a "někoho neutrálního" (by mě zajímalo, kdo na tohle projde) a celá definice ne podle kvality kandidátů, ale podle kmenové příslušnosti hodně zklamala a jde čistě k velrybaření. Sorry, ve chvíli, kdy třeba za hlasy z Mostu mluvíš jenom ty, o kandidátech mluvíš jako o "připravených" (ale představení úplně neprobíhá) tak to zní řádově víc jako mocenskej tah než jako vnitrostranická diskuze nad problémy.
d) rozjíždíme kampaň. V rámci kampaně má PKS řadu povinností, nemluvě o nějaké mediální prezentaci. Čekal bych jasně strukturované "navrhneme člověka XY, kterej má následující kvality a proto to super zvládne", čekal bych že pak on řekne "a tohle jsou moje priority a takhle změním styl řízení PKS".
e) no, upřímně mě všechno co píšeš vede víc a víc k tomu, že jsme dospěli do stavu kdy by PKS mělo rozhodně začít MS schvalovat členy a to jsem původně byl dost zásadně proti. Ale díky za formulaci "vezmeme si zpět svoje právo", to rozhodně zní konstruktivně!
(jsem docela proti furt, co o to, ale tohle tahání na sílu není úplně dobro)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Katerina.Stojanova, Michal.Robousky

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

@Jan.Kunc
Ad c) Hodláš podniknout nějaké další kroky, pokud po případné volbě nového PKS nebude složení takové, jaké by podle tebe ideálně mělo být? Já si totiž osobně dost dobře nedokážu představit, že volbu nastavíme nutně tak, aby z ní vzešli toliko 3 vítězní kandidáti a to ještě takoví, kteří se v tomhle aktuálním sporu nějakým způsobem vyprofilovali a je u nich tedy zjevné, na jaké straně barikády stáli. Ptám se především proto, že výsledek tvého podnětu poměrně razantně zahýbe situací v KS, tak pevně doufám a věřím, že jsi si toho vědom a myslel jsi alespoň o krok dopředu. Předem dík!

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jan.Kunc píše: 06 bře 2019, 11:05
c) Pokud chceš znát můj názor na to jak by mělo vypadat případné nové PKS, tak by mělo být pokud možno složeno ze 2 členů obou stran tohoto "konfliktu" a jedním pokud možno neutrálním členem.
U toho se pozastavím. Padlo tady dříve, že PKS by mělo mít členy z celého kraje. Tedy máte už někoho předjednaného za MS Děčín, MS Ústí a MS Litoměřice? A kdo je v tomto sporu podle Vás neutrální? Tak si to projděme, kdo je pro Vás přijatelný v novém PKS ze stávajícího PKS. Vycházím z vyřčeného, Franta - ne, Míša - ne, Miki (věřím v tom) bude v EP, Vojta - řekl, že po odvolání si dá v PKS pauzu. A Panda se nevyjádřil, ale mám tušení, že by neprošel hlasováním, protože je na některé moc upřímný. Tedy kde jsou ti 2 z druhé strany sporu s kterýma počítáš?
Jan.Kunc píše: 06 bře 2019, 11:05 e) Pokud se to nepovede za PMS Most říkám, že s PKS samozřejmě zachováme spolupráci nehodláme se zavřít do ulity a dělat že neexistují. Ovšem vezmeme si zpátky své právo přímat členy, pokud o tom bude mít PKS zájem budeme brát před hlasováním v potaz i jejich názor. Nevím jestli se to z tvého pohledu počítá jako smírčí řešení.
Jak s tímto právem naložíte, je to velká zodpovědnost, protože přijímáním členů do MS je přimáte i do KS a to tedy znamená, že tito lidé budou rozhodovat i třeba o MS Děčín, které je nikdy nevidělo?

A na závěr, ikdyž to není popořadě, takže máme odvolat známé PKS, které sice není dokonalé, ale přesto odvádí dlouhou dobu svou práci řádně (podle stanov). A nahradit ho předjednanými kandidáty, které nechceš jmenovat a tedy vůbec netušíme, jakou práci budou odvádět, jaké mají reference. Tedy rozhodnutí může skončit tím, že bude odvolané PKS, nové neprojde hlasováním a bude se horkou jehlou šít záplata. Nezlob se nechci Vás urazit, ale to je přesně "kupovat zajíce v pytli" a to už od školky všem v bajkách radí, nedělej to co jsi dobře nepromyslel. A hlavně nekupuj zajíce v pytli.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od David.Wagner »

Jinak teda aby to bylo úplně jasný - tuhle situaci považuju za produkt docela zjevnýho selhání politiky PKS a lepení situace nařízeníma, který nefungujou.

Mechanika toho, že kraj kontroluje lidi který prochází MS protože nevěří těm MS je imho fakt postavená na hlavu - MS bez důvěry by nemělo nikdy vzniknout, a případně se pak situace musí řešit. Pokud důvěru má, může přijímat logicky. Jedno vzdálené grilování fakt nic neprověří.

Že pak kolem toho vznikla spirála kmenovýho válečnictví, pomluv i urážek OFFTOPIC(koukám se na kuloární Janu i Pandovo pálení diagnoz po lidech, obojí je hrozná marnost) a procesních přehrotů je velkej smutek a zbytečnost. Že se to kombinuje se situací kolem Adama je zase pro mě jenom doklad toho, že PO by jako celek fakt nemělo mít pasivní volební právo a ideálně by nemělo zasahovat do politických procesů kraje...(ideál, kterýho se těžko dosáhne, vím)
Zkusme se ale prosím oprostit od toho "kdo s kým", hrát si na hry o trůny a skrývat před sebou věci. To fakt nemůže dojít k funkčnímu kraji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 5):
Vladimir.Vlach, Jana.Hladova, Frantisek.Kindl, Vit.Rous, Vladimira.Emingerova

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

David.Wagner píše: 06 bře 2019, 12:27 Že se to kombinuje se situací kolem Adama je zase pro mě jenom doklad toho, že PO by jako celek fakt nemělo mít pasivní volební právo a ideálně by nemělo zasahovat do politických procesů kraje...(ideál, kterýho se těžko dosáhne, vím)
To jsem asi nepochopil, protože propuštění Adama není politické rozhodnutí a jak jinak PO zasáhlo do dění v kraji? PO ani koordinátor nemají v politických věcech žádnou pravomoc. Pokud se podívám na hodnocení Adama, tak nejen PKS bylo nespokojeno s prací Adama.

OFFTOPICPokud Adam souhlasí, zveřejním hodnocení, ať máme nějaké hard argumenty do debaty, která věřím s odvoláním PKS nesouvisí. Ale můžeme to probrat jinde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Katerina.Stojanova, Jakub.Pribyl

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“