KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Královéhradecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Polacek
Příspěvky: 172
Registrován: 09 úno 2018, 11:27
Profese: OSVČ, krajský zastupitel
Bydliště: Zd. Nejedlého 638, 518 01 Dobruška
Dal poděkování: 249 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Petr.Polacek »

Proč nemůžeme hlasovat o tom, jak to již @Martin.Kucera navrhnul..?
"Druhou možností je usnést se, že navzdory zmatečnému hlasování o počtu místopředsedů schvalujete současný výsledek, tedy předsedu, 4 místopředsedy a jednoho náhradníka."
Jestli pozice náhradníka vyplývá ze stanov, pak není co řešit, nebo ano..?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Polacek za příspěvek:
Adam.Valenta
Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 443
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 562 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Adam.Valenta »

K tomuto řešení se připojuji právě proto, že reflektuje stanovy a narovnává "zmatečný stav"... jedinou další variantou je to celé zahodit a volit znovu.

Chápu, že to je důležité, nechci spoluracovat s místopredsedy, jejichž mandát může někdo zpochybňovat, ale pojďme už začít něco dělat. Je potřeba řešit Eurovolby, zakládání MS, aktivizaci dalších měst v kraji a zasekli jsme se na "výkladu pravidel" :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvky (celkem 2):
Petr.Polacek, Stanislav.Stipl
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Martin.Kucera »

Stanislav.Stipl píše: 05 bře 2019, 18:42 Ahoj @Libuse.Verisova,

díky za konstruktivní návrh, jen se trochu bojím, aby to zase nebylo zmatečné. Výsledek hlasování o počtu místopředsedů určitě nebyl "4 místopředsedové a náhradník", to snad ani nikdo netvrdil. Mohl by se na to prosím podívat @Martin.Kucera a navrhnout neprůstřelné znění otázky?
Mám za to, že otázka by měla znít
Výsledek volby místopředsedů (4 místopředsedové a náhradník)
1. schvaluji
2. neschvaluji
3. zdržuji se
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Stanislav.Stipl

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

@Martin.Kucera díky, a jaký je v tomto případě rozdíl mezi neschvaluji a zdržuji se?

test

Jan.Hoder
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 79
Registrován: 18 dub 2018, 09:12
Profese: právník
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Jan.Hoder »

@Stanislav.Stipl podle mě vyjadřuješ možností zdržuji se primárně nesouhlas s položenou otázkou resp. s hlasováním o takové otázce. Jinak z praktických důvodů jsem pro hlasování jak ho navrhl @Martin.Kucera abychom se někam posunuli.
Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Vážení Piráti,

musím přiznat, že mě to nebaví (to asi nikoho). Rezignuji tímto na pozici 4. místopředsedy. Gratuluji novému předsednictvu, přeji mnoho úspěchů a nabízím pomoc s tím, co bude v mých silách.

Pokusím se popsat, jak a proč z mého pohledu k situaci došlo. Hlasování o počtu místopředsedů bylo v každém případě zmatečné. Moje chyba byla, že jsem ihned nepodal námitku bez jakýchkoliv podmínek, ale místo toho jsem se pokusil najít takovou interpretaci, ve které by hlasování zmatečné nemuselo být. Bylo ale zřejmé, že na této interpretaci není taková shoda, jak to z některých příspěvků mohlo vypadat, což se projevilo poté, co jsem námitku nakonec podal sám.

Nového předsedu tímto žádám, aby jednáním a zasedáním předsedal osobně, případně předsedáním pověřil někoho z místopředsedů.

test

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

@Jan.Hoder Úspěšná možnost v hlasování musí vždy získat víc, než polovinu odevzdaných hlasů. Z tohoto pohledu jsou možnosti "neschvaluji" a "zdržuji se" ekvivalentní. Aby to hlasující nemátlo, je u Pirátů obvyklé, že hlasování obsahuje pouze jednu "negativní" možnost "zdržuji se", která je zároveň hlasem proti. Pokud se "negativní" možnost rozdělí na dvě možnosti, mají někdy členové tendenci výsledek nesprávně interpretovat tak, jako by hlasy pro "zdržuji se" neměly na výsledek hlasování vliv. Proto jsem se @Martin.Kucera ptal, proč v tomto případě odpověď rozdělil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvek:
Karel.Ficenec

test

Uživatelský avatar
Petr.Polacek
Příspěvky: 172
Registrován: 09 úno 2018, 11:27
Profese: OSVČ, krajský zastupitel
Bydliště: Zd. Nejedlého 638, 518 01 Dobruška
Dal poděkování: 249 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Petr.Polacek »

Stanislav.Stipl píše: 06 bře 2019, 18:02 Vážení Piráti,

musím přiznat, že mě to nebaví (to asi nikoho). Rezignuji tímto na pozici 4. místopředsedy. Gratuluji novému předsednictvu, přeji mnoho úspěchů a nabízím pomoc s tím, co bude v mých silách.

Pokusím se popsat, jak a proč z mého pohledu k situaci došlo. Hlasování o počtu místopředsedů bylo v každém případě zmatečné. Moje chyba byla, že jsem ihned nepodal námitku bez jakýchkoliv podmínek, ale místo toho jsem se pokusil najít takovou interpretaci, ve které by hlasování zmatečné nemuselo být. Bylo ale zřejmé, že na této interpretaci není taková shoda, jak to z některých příspěvků mohlo vypadat, což se projevilo poté, co jsem námitku nakonec podal sám.

Nového předsedu tímto žádám, aby jednáním a zasedáním předsedal osobně, případně předsedáním pověřil někoho z místopředsedů.
Stando,
nějak jsem vůbec nepochopil, co tímto vlastně sleduješ. Nejprve napíšeš, že bys rád ve vedení (tedy místopředsedou byl). Od několika lidí jsi tu dostal v tomto směru podporu. Ptali jsme se tedy Martina Kučery, jak máme nyní postupovat, aby volba byla nezpochybnitělná a dostali jasný a jednoduchý návod. A Ty teď demonstrativně ohlásíš ještě před tímto hlasování svoji rezignaci..? Jsem jediný, který to tak nějak vůbec nechápe..? Děkuju Ti za odpověď, Petr
Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Petře,
podpory si vážím, ale jak jsem uvedl, nechci být místopředsedou v případě pochybností o legitimitě volby. Postupně jsem dospěl k závěru, že ani v případě "úspěchu" v hlasování, tedy dodatečném schválení počtu 4 místopředsedů, bych nepovažoval svůj mandát za legitimní.

test

Uživatelský avatar
Petr.Polacek
Příspěvky: 172
Registrován: 09 úno 2018, 11:27
Profese: OSVČ, krajský zastupitel
Bydliště: Zd. Nejedlého 638, 518 01 Dobruška
Dal poděkování: 249 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Petr.Polacek »

Stanislav.Stipl píše: 06 bře 2019, 22:42 Petře,
podpory si vážím, ale jak jsem uvedl, nechci být místopředsedou v případě pochybností o legitimitě volby. Postupně jsem dospěl k závěru, že ani v případě "úspěchu" v hlasování, tedy dodatečném schválení počtu 4 místopředsedů, bych nepovažoval svůj mandát za legitimní.

Pokud by se v celokrajském hlasování schválilo potvrzení 4 místopředsedů, pak nerozumím tomu, co by za tím bylo nelegitimního...bohužel jsi tomu nechtěl dát ani šanci. Předpokládám tedy, že Tvým cílem je vyvolat novou volbu. Nebo resp. jaký je tedy vlastně Tvůj cíl?
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“