CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 628 poděkování
Dostal poděkování: 1066 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 05 bře 2019, 19:41

Vit.Jurasek píše:
05 bře 2019, 19:32
Možná ten malý počet hlasů není tatika, ale prostá snaha dodržet deminimum (ve stylu "když netuším, nepodpořím")
2/3 odpověděly skoro na vše. Třeba Dalibor Záhora odpověděl na každou otázku a přitom se do 2. kola nedostal.
Vit.Jurasek píše:
Sám jsem brojil za úpravu volebního systému, ale zkusil bych začít dohodou na bestpractice pro kandidáty, aby bylo jednodušší naplnit deminimum a volba nestála na slepé důvěře. Návrhy:
Kandidáti sami si budou udržovat otázky členstva a své odpovědi ve svém wiki profilu.
A když se tam budou hromadit kvůli nominacím na různá místa, tak to vůbec nevadí, spíš je to dobře.
Opravdu by měl mít profil na wiki několik stran? To jsem spíše pro "otázkový" web, kde bude možnost srovnat odpovědi, jako bývá třeba před volbou prezidenta na každém rohu internetu.
Vit.Jurasek píše:
Zajistíme (přes TO/dobrovolníky) nějakou stranickou grilovací platformu. Ideálně s členským hlasováním, která otázka má pro CF větší hodnotu a archivací odpovědí.
Protože dohledat kdo na co už odpověděl a porovnat odpovědi na jednu otázku mezi různými lidmi je v podstatě nemožné.
To bych i podpořil.
Vit.Jurasek píše:
Podpoříme nějaký způsob jak v průběhu času sbírat na jedno místo zvěrstva a hrdinství jednotlivých lidí.
Abysme v době volby nebyli odkázání na nespolehlivou paměť a stručné odpovědi na otázky OFFTOPIC(na přesně tomhle už pracuji, dobrovolníci vítáni)
Kdo bude hodnotit co je a není zvěrstvo a co je hrdinství, bude to objektivní?

Za sebe bych zopakoval, že 1. kolo má být o všech přípustných, ne jen o ideálních kandidátech. A to nesouvisí s tím, že jsem kandidoval :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Dalibor.Zahora, Jan.Hora
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 5266 poděkování
Dostal poděkování: 1597 poděkování

Příspěvek od Vit.Jurasek » 05 bře 2019, 19:45

Vaclav.Zidek píše:
05 bře 2019, 19:41
Vit.Jurasek píše:
Podpoříme nějaký způsob jak v průběhu času sbírat na jedno místo zvěrstva a hrdinství jednotlivých lidí.
Abysme v době volby nebyli odkázání na nespolehlivou paměť a stručné odpovědi na otázky OFFTOPIC(na přesně tomhle už pracuji, dobrovolníci vítáni)
Každý sám pro sebe podle svého světonázoru. Nebude to objektivní a ani to není účel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvek:
David.Wagner

Vaclav.Zidek

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 05 bře 2019, 19:48

Vit.Jurasek píše:
05 bře 2019, 19:45
Vaclav.Zidek píše:
Vit.Jurasek píše:
Každý sám pro sebe podle svého světonázoru. Nebude to objektivní a ani to není účel.
Tak to je dost anti deminimum :-D
Na jednu stranu píšeš o informovaném hlasování a na druhou ti je jedno relevantnost informací?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Václav Židek

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Dal poděkování: 5266 poděkování
Dostal poděkování: 1597 poděkování

Příspěvek od Vit.Jurasek » 05 bře 2019, 19:58

Vaclav.Zidek píše:
05 bře 2019, 19:48
Vit.Jurasek píše:
Vaclav.Zidek píše:

Na jednu stranu píšeš o informovaném hlasování a na druhou ti je jedno relevantnost informací?
Nope, to mě jen špatně chápeš. To co mám na mysli je jen složitější verze toho, že by sis v průběhu času odkládal bokem do excelu (pro každého piráta zvlášť) odkazy do fóra (případně i jiné weby) a připisoval si k nim poznámku "tohle se mu povedlo", "tohle hrozně zkonil", "Tohohle člověka nechci nikdy pustit k rozhodování o penězích", ... a před volbama by sis ty excely prošel u kandidátů a podíval se cože to kandidáti poslední dva roky plácali? A třeba některého pak byl schopný konfrontovat s tím, že před dvěmi lety tvrdil o nějakém tématu něco úplně opačného.
To považuju za výrazné zlepšení deminima, ne zhoršení. A to, že to hodnocení nebude objektivní vůbec nevadí - je naprosto pochopitelné, že ta samá věc někomu přijde jako super nápad a druhému jako neopodstatněný hazard nebo zbytečnost.
(jediné co by to mohlo trochu pokazit by bylo to pokud by se ti v průběhu času hodně změnily názory na to co je a není dobrý nápad)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Vaclav.Zidek

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 05 bře 2019, 20:11

Vit.Jurasek píše:
05 bře 2019, 19:58
Vaclav.Zidek píše:
05 bře 2019, 19:48
Vit.Jurasek píše:

Nope, to mě jen špatně chápeš. To co mám na mysli je jen složitější verze toho, že by sis v průběhu času odkládal bokem do excelu (pro každého piráta zvlášť) odkazy do fóra (případně i jiné weby) a připisoval si k nim poznámku "tohle se mu povedlo", "tohle hrozně zkonil", "Tohohle člověka nechci nikdy pustit k rozhodování o penězích", ... a před volbama by sis ty excely prošel u kandidátů a podíval se cože to kandidáti poslední dva roky plácali? A třeba některého pak byl schopný konfrontovat s tím, že před dvěmi lety tvrdil o nějakém tématu něco úplně opačného.
To považuju za výrazné zlepšení deminima, ne zhoršení. A to, že to hodnocení nebude objektivní vůbec nevadí - je naprosto pochopitelné, že ta samá věc někomu přijde jako super nápad a druhému jako neopodstatněný hazard nebo zbytečnost.
(jediné co by to mohlo trochu pokazit by bylo to pokud by se ti v průběhu času hodně změnily názory na to co je a není dobrý nápad)
Jo tak pokud by to byly odkazy na nějaké jeho výroky a činy (na foru, na webech) a každý by si je posoudil sám, tak to jo ... jen s těmi názory, každý může projít vývojem názoru, jako trvat si na něčem o čem vím, že není tak úplně dobře, jen proto abych nepřiznal chybu je špatně :-)
Václav Židek

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 387 poděkování
Dostal poděkování: 2362 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba - dobojováno jest :-(

Příspěvek od David.Wagner » 05 bře 2019, 20:20

Ivan.Muzik píše:
05 bře 2019, 16:31
Dříve ve vlákně (Jana Skopalíková; 25 úno 2019, 13:36 ) se polemizovalo, kterou nominaci (členů/kraje) je těžší/průkaznější získat. Co podmínit vstup do volby získáním obojí nominace. Sice tím pár lidí odstřihneme (sám jsem členskou taky nezískal :weep: ), ale budeme mít domovské doporučení i odraz celkového dojmu kandidáta u pirátského společenství.
A – aniž by si chtěl chválit vlastní peří – myslím, že nastavení nějaké společné osnovy pro představení kandidátů nebylo/není úplně od věci.
A souhlasím i s předpokládanou aktivitou na fóru; nežiji-li každodenními pirátskými problémy, nebudu je umět uchopit v RVčku.
A určitě osvěta, ta volební (ne)účast u tak důležitý pirátský instituce je fakt hanebná :x !!
Já bych byl hodně proti tomu vázat něco na kraj A CF. Bude pak zase o kus důležitější kdo je kde organizován, kdo se dostane do konfliktu s krajskou buňkou se najednou spíš nedostane do RV (a přesně lidi, který v kraji odhalí třeba nějakou marnost tam vlastně hrozně potřebuješ) a moc tím nepomůžeš všeobecné známosti, protože to znamená, že se ten člověk z principu musí hodně soustředit na práci v kraji. A já bych upřímně teda rád viděl v RV lidi, který samozřejmě mají někde nějaký kořeny, ale přemýšlí co nejvíc nadregionálně.
Jestli někde komplikovat, tak přidat vyšší práh na hlasy přes CF což kandidáty protřídí, donutí vést kampaně a třeba se i nějak konfrontovat a dozvíme se víc o jejich názorech a postojích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 9):
Vaclav.Zidek, Tereza.Vovesova, Hana.Ancincova, Vojtech.Pikal, Eva.Novakova, Dalibor.Zahora, Jan.Hora, Milan.Dadourek, Lenka.Kozlova

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha
Profese: monitor klinických hodnocení
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 05 bře 2019, 21:08

Myslím si, že systém volby je v naprostém pořádku, protože vygeneroval opravdu skvělého kandidáta, gratuluju Patrikovi. :) Bohužel ale jenom jednoho a přitom velice dobrých kandidatů bylo víc. :/
A z navrhovaného bych asi souhlasila s úpravou podmínek pro nominaci. I když musím říct, že osobně mě tahle změna bude mrzet. Máme skvělé členy, kteří jsou známí třeba jen na lokální úrovni a zvednemeli nároky na nominaci, můžeme je od samotné kandidatury odradit hned na začátku. Tak se třeba tihle lidé nikdy nedostanou ani do širšího povědomí CF. :/
A na závěr obrovské díky všem, kteří mi dali hlas. Výsledek mě moc potěšil a rozhodně motivoval. :)
Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 05 bře 2019, 21:38, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Jan.Hora, Tereza.Hubackova, Milan.Dadourek, Lenka.Kozlova
Tereza Vovesová

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 1368 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 05 bře 2019, 21:20

Pro mě je nepřehledné když desítky kandidátů odpovídají na dotazy v tom samém vlákně. Ohledně volebního systému jsem psal v příslušném tématu. --> viewtopic.php?p=610068#p610068
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Pavel.Tauer, Milan.Dadourek

Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Profese: ITak
Dal poděkování: 557 poděkování
Dostal poděkování: 863 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba - dobojováno jest :-(

Příspěvek od Jan.Prokop » 05 bře 2019, 21:21

Ivan.Muzik píše:
05 bře 2019, 16:31
A určitě osvěta, ta volební (ne)účast u tak důležitý pirátský instituce je fakt hanebná :x !!
Možná jsem přišel na technický bug, přiznámvám se mě to hlasování minulo, byl jsem celkem překvapený, že už proběhlo, přemýšlel jsem proč, když u ostatních poctivě hlasuju a všiml jsem si, že mi nepřišla na tuhle volbu volbu notifikace z heliosu (z emailu helios@pirati.cz), co normálně chodilo, mohl byste to někdo prověřit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Vovesova, Ivan.Muzik

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1771 poděkování
Dostal poděkování: 1499 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 05 bře 2019, 22:06

IMHO to někdo nerozeslal, v Heliosu je na to tlačítko. Nicméně to šlo minimálně privátní zprávou a newsletterem, možná i opakovaně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Daniel.Galuszka
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“