Jan Čáha [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Jan.Caha
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 87
Registrován: 01 bře 2019, 00:28
Profese: ZZ
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování

Jan Čáha [PŘIJAT]

Příspěvek od Jan.Caha »

Ahoj Piráti,

jmenuji se Jan Čáha je mi 30 let, v současné době bydlím v Praze, trvalé bydliště mám stále v Jílovém u Prahy, kam se v nejbližších měsících plánujeme s rodinou přestěhovat. V Jílovém bych chtěl založit buňku, začít vytvářet nějáke hodnoty a aktivně podporovat piráty... Piráty volím už několik let, možná od roku 2012, politiku jsem začal sledovat po vašem vstupu do PS, vlastně sleduji jenom Vás, to ostatní se nadá poslouchat. V Praze jsem věšel bannery pro Zdeňka Hřiba, jsem moc rád že to dopadlo Praha potřebuje velkou změnu a pokud si to nepokazí bude to parádní PR. V současné době pracuji jako zdravotnický záchranář na ZZSSČK, zde také jako instruktor vzdělávacího a výcvikového střediska a pro soukromou firmu školím první pomoc. Ve zdravotnictví pracuji necelích 10 let, proto bych se rád stal členem KET pro zdravotnictví v našem kraji. Minulí měsíc jsem se konečně rozhoupal a přišel na schůzi MS Benešov v Týnci, a byl jsem mile překvapen, jen tak dál. Plánuji přijít na schůzi 16.3. v Pice.

Mějte se fajn
Čáha Jan

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Caha za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Dalibor.Zahora
Jestliže nebudete bojovat za svá práva v době, kdy můžete lehce zvítězit bez krveprolévání, může přijít doba, kdy budete muset bojovat proti drtivé přesile a s jen mizivou šancí na přežití!
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: Jan Čáha

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj Honzo,

Díky moc za představení a za účast na schůzí v Týnci, kde jsi určitě vešel v kontakt s Honzou Korbelem, který bydlí nedaleko Jílového. Také díky za potencionální rozšíření KET v oblasti zdravotnictví, kde se rýsuje super tým a samozřejmě za plán vytvořit v Jílovém MS :)

Přikládám též standardní sérii otázek (některé si však již zodpověděl ve svém úvodním příspěvku).

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidovals ve veřejných volbách?
3. Byl jsi agent nebo spolupracovník STB? Je proti tobě v současné době vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) zapojit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4182 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Čáha

Příspěvek od Jan.Korbel »

S Honzou jsme se v Týnci opravdu potkali a už se těším, až to tu rozjedeme ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Jan.Caha
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 87
Registrován: 01 bře 2019, 00:28
Profese: ZZ
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování

Re: Jan Čáha

Příspěvek od Jan.Caha »

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Protože držíte program, a stojíte si za ním. Ideologicky jste mi asi nejblíže. Nad žádnou jinou stranou jsem neuvažoval.

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidovals ve veřejných volbách?
Politickou minulost zatím nemám, aktivistickou ano. Nekandidoval jsem.

3. Byl jsi agent nebo spolupracovník STB? Je proti tobě v současné době vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Nebyl, nejsem a neočekávám.

4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Jsem pro legalizaci drog k léčebným účelům a to nejen konopí, ale i LSD, psilocybinu a ketaminu.
Pěstování konopí pouze pro vlastní potřebu, jasně daná pravidla. Spíš než konopí bych řešil alkohol, který je v důsledku horší a tím pádem i dražší následná léčba.

5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Dotace jsou určitě fajn, ale pouze v případě že se využívají smysluplně a upřednostní se menší zemědělci, kterým bude potřeba pomoc s byrokracií. To, co předvádí Andrej je HANBA!

6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Bohužel nedokážu odpovědět.

7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Největší díru vidím na Hradě :D Ale daleko víc mi vadí kamery na každém rohu, určitě si díky nim nepřipadám bezpečněji. Ochrana osobních údajů, asi nemůže být nikdy stoprocentní. A největší nebezpečí bych viděl při zneužití zdravotnické dokumentace.

8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Svoboda projevu je daná. Nedával bych jí na stejnou úroveň jako hanobení rasy a vyzývání k násilí, myslím že náš právní řád na to myslí a perzekvuje.
Co mi přijde za hranicí, jsou projevy na sociálních sítích, které většinou zůstanou bez postihu!

9. Co si myslíš o imigraci?
Určitě aktuální téma i do budoucna. Mělo by se pomáhat v cílových oblastech, pokud jde o sociální migranty, ale těžko je rozlišovat... Lidé co utíkají před válkou by neměli přecházet tisíce kilometrů, ale měli by zůstávat co nejblíže svému domovu rodinám co zůstali, pokud někdo takový je, pokud ne měli by mít možnost azylu.

10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Trošku bych se ho bál, vzhledem k tomu jak dopadly volby do PS viz ANO a SPD, ale jinak jsem pro. Lidi jsou moc lehce ovlivnitelní! Koblihou a tak...

11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
korupce, Zeman, Babiš, SPD, KSČM, špatný bytový fond Prahy, nedokončený IZIP, stárnoucí populace, sucho

12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Určitě ANO

13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) zapojit?
KET pro zdravotnictví, jak už jsem psal

Snad vám to takto bude stačit .)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Caha za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Stepan.Drtina
Jestliže nebudete bojovat za svá práva v době, kdy můžete lehce zvítězit bez krveprolévání, může přijít doba, kdy budete muset bojovat proti drtivé přesile a s jen mizivou šancí na přežití!
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4182 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Čáha

Příspěvek od Jan.Korbel »

Díky za odpovědi. Můžeš prosím ještě rozvést tu aktivistickou minulost? :) Jinak jsem dohledal (nic o tom nevím):
wikipedie píše:Psilocybin je psychedelický indol ze skupiny tryptaminů, obsažený v různých druzích hub, například rodu Psilocybe (lysohlávka), Panaeolus (kropenatec), nebo Gymnopilus (šupinovka). Mnozí uživatelé těchto hub je považují za prostředek k získání náboženské či transcendentní zkušenosti (entheogen) nebo k meditaci.
wikipedie píše:Ketamin je léčivo používané v humánní i veterinární medicíně jako anestetikum např. pod obchodními názvy Ketanest, Ketaset, Ketalar, Narkamon a Calypsol. Působí jako antagonista NMDA receptorů,[2] ve vysokých, plně anestetických dávkách obsazuje i opioidní receptory a sigma-receptory. Podobně jako fencyklidin (PCP) vyvolává stavy nazývané disociativní anestezie a zhruba od roku 1965 je zneužíván i jako rekreační droga. Kromě anestetického účinku způsobuje halucinace a hypertenzi. Ketamin je chirální sloučenina a často se prodává jako směs obou izomerů (enantiomerů), S-ketaminu a R-ketaminu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Stepan.Drtina
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Jan.Caha
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 87
Registrován: 01 bře 2019, 00:28
Profese: ZZ
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování

Re: Jan Čáha

Příspěvek od Jan.Caha »

Jestliže nebudete bojovat za svá práva v době, kdy můžete lehce zvítězit bez krveprolévání, může přijít doba, kdy budete muset bojovat proti drtivé přesile a s jen mizivou šancí na přežití!
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4182 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Čáha

Příspěvek od Jan.Korbel »

Pobavit se můžeme, ale budou to chtít vědět ostatní. Lepší, když to napíšeš sám ;-)
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Jan.Caha
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 87
Registrován: 01 bře 2019, 00:28
Profese: ZZ
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování

Re: Jan Čáha

Příspěvek od Jan.Caha »

Neni to nic hrozneho, ale taky to neni nic co bych chtel resit na verejnem foru... Ber to tak ze jsem to mohl klidne zatlouct.)
Naposledy upravil(a) Jan.Caha dne 06 bře 2019, 13:06, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Caha za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Jestliže nebudete bojovat za svá práva v době, kdy můžete lehce zvítězit bez krveprolévání, může přijít doba, kdy budete muset bojovat proti drtivé přesile a s jen mizivou šancí na přežití!
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2824
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Čáha

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Ahoj, uděláme to transparentně, nebudeme, pokud možno, zatloukat jako katolická církev. Pokud by tě zveřejnění informací mohlo vážně poškodit, mohlo by to v budoucnu poškodit i nás.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Jan.Caha
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 87
Registrován: 01 bře 2019, 00:28
Profese: ZZ
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování

Re: Jan Čáha

Příspěvek od Jan.Caha »

Ver mi ze Vas to urcite poskodit nemuze, jenom me...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Caha za příspěvek:
Jiri.Snizek
Jestliže nebudete bojovat za svá práva v době, kdy můžete lehce zvítězit bez krveprolévání, může přijít doba, kdy budete muset bojovat proti drtivé přesile a s jen mizivou šancí na přežití!
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“