KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13412
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34680 poděkování
Dostal poděkování: 17602 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj,
dovolím si vsuvku, jak jsme to řešili ve Středočeském kraji. Původně (2018) přijímalo po dohodě také jen PKS, pak došlo k úpravě, že přijímá rovnou MS (jednoduší proces pro AO) ale PKS dává doporučující stanovisko k přijetí. A to z toho důvodu, že přijetím do MS se člen stává automaticky i členem kraje. Proto by PKS mělo mít přehled, koho chce kdo přijímat. Situace, kdyby MS někoho chtělo přijmout a PKS ne, ještě nenastala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Zidek, Vladimir.Vlach, Frantisek.Navrkal, Miloslava.Karfilatova, Jana.Hladova, Frantisek.Kindl

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 337
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1054 poděkování
Dostal poděkování: 604 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

Ahoj, připojuji se k názoru Vladimíra Vlacha. Návštěvu min. 2 krajských schůzí před přijetím v roce 2019 považuji za nadbytečnou u lidí, kteří kandidovali do komunálních voleb 2018 a účastnili se prokazatelně kontaktních kampaních od jara 2018 viz zmíněný dokument:
"Není vhodné přijmout žadatele hned na první schůzce, pokud ho opravdu dobře
neznáte, a je žádoucí je nejprve zapojovat do činností sdružení jako dobrovolníky a
teprve pokud se osvědčí, tak je přijmout. V případě, kdy máte pochybnosti
doporučujeme nechat uchazeče pomáhat jako dobrovolníka aspoň 6 měsíců a
podle jeho zapojení ve sdružení teprve následně rozhodnout o přijetí či zamítnutí
přihlášky."

Hodně se tady argumentuje kampaní do EU a nevhodností odvolávat PKS v tuto chvíli. Podle mě ale právě začátek kampaně a navrhované akce do kapaně ukázaly potřebu mít členy PKS z různých měst, kde je rozdílná situace, aby dokázali naplánovat kampaň použitelnou a účinnou. Konkrétně se mi jedná o navrhované akce Guláš pro potřebné a Grilování v ulicích. Guláš je nerealizovatelný v Kadani, kde jsou celkem 4 bezdomovci, které všichni osobně znají. Můžeme ty 4 guláše uvařit a donést je do zahrádkářské kolonie, kde tyto osoby zimují, ale efekt na Eurovolby bude minimální. Grilování v ulicích z hlediska požárně-bezpečnostního a hygienického považuji za nevhodné do jakéhokoliv města. Vzhledem k probíhajím skandálech se salmoleou bych doporučovala na kontaktních akcích rozdávat pouze balené potraviny. Od nového vedení kraje očekávám dostatečnou erudici toto vyhodnotit a nevhodné či vyloženě mediálně nebezpečné akce v rámci předvolební kampaně včas zarazit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miloslava.Karfilatova za příspěvky (celkem 3):
Jana.Hladova, Adam.Komenda, Kamil.Pikal

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Uživatelský avatar
Vladimir.Vlach
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 463
Registrován: 12 bře 2018, 12:31
Profese: IT technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Vladimir.Vlach píše: 05 bře 2019, 09:13 Jedno z témat tohoto jednání je výhradní pravomoc PKS na přijímání nových členů pro všechna MS v kraji.
Četl jsem doporučení odkazované v příspěvku viewtopic.php?p=609888#p609888, ale takové vysvětlení je pro mne zcela nedostatečné.
Pokud vím, tak v jiných krajích taková praxe nefunguje a taková pravomoc tedy jistě nemůže vycházet jen z uvedeného doporučení.
Některý z členů PKS v minulých dnech k tomu pronesl (pokud najdu, tak doplním přesnou citaci), že takovou pravomoc PKS má, protože mu ji MS mohou delegovat.
S tím naprosto souhlasím.
Prosím tedy o odkaz na rozpravu a hlasování, kde se této pravomoci v našem kraji vzdala MS ve prospěch PKS.
Chtěl jsem editovat původní příspěvek, ale protože už tady jsou dva další, tak pro přehlednost doplňuji sem.
Našel jsem uvedenou citaci člena PKS, František Navrkal k tomu píše "Jednalo se o dohodu na úrovni krajksého sdružení jako celku. Co je na takovéto dohodě v rozporu se stanovami? To, že stanovy nějakému orgánu přiřknou nějaké pravomoce, přeci neznamená, že je pak musí využívat." Viz viewtopic.php?p=609832#p609832

Prosím tedy o odkaz na zmiňovanou "dohodu na úrovni Krajského sdružení"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Vlach za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Miloslava.Karfilatova, Jana.Hladova, Frantisek.Kindl
Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1527
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Vladimir.Vlach píše: 05 bře 2019, 09:13Jedno z témat tohoto jednání je výhradní pravomoc PKS na přijímání nových členů pro všechna MS v kraji.
Technická: Jsem přesvědčen, že takovou pravomoc si PKS vyhradit nemůže, protože právo přijímat členy má předsednictvo MS vyhrazeno čl. 7 odst. 5) c) Stanov. Na stanovisko PKS můžete brát ohled v rámci nějaké gentlemanské dohody (a osobně to spíše doporučuji jako krok k lepším mezilidským vztahům v rámci kraje), ale není možné takovou pravomoc vynucovat. Osobně bych doporučil si tuto gentlemanskou dohodu upravit ve stylu "pokud se PKS nevyjádří, je to jeho smůla",tedy aby PKS mělo možnost se vyjádřit, ale aby z této možnosti nebyla nutnost (tedy aby PKS nezaujetím stanoviska nezpůsobilo obstrukce).
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Miloslava.Karfilatova píše: 05 bře 2019, 09:44 Hodně se tady argumentuje kampaní do EU a nevhodností odvolávat PKS v tuto chvíli. Podle mě ale právě začátek kampaně a navrhované akce do kapaně ukázaly potřebu mít členy PKS z různých měst, kde je rozdílná situace, aby dokázali naplánovat kampaň použitelnou a účinnou. Konkrétně se mi jedná o navrhované akce Guláš pro potřebné a Grilování v ulicích. Guláš je nerealizovatelný v Kadani, kde jsou celkem 4 bezdomovci, které všichni osobně znají. Můžeme ty 4 guláše uvařit a donést je do zahrádkářské kolonie, kde tyto osoby zimují, ale efekt na Eurovolby bude minimální. Grilování v ulicích z hlediska požárně-bezpečnostního a hygienického považuji za nevhodné do jakéhokoliv města. Vzhledem k probíhajím skandálech se salmoleou bych doporučovala na kontaktních akcích rozdávat pouze balené potraviny. Od nového vedení kraje očekávám dostatečnou erudici toto vyhodnotit a nevhodné či vyloženě mediálně nebezpečné akce v rámci předvolební kampaně včas zarazit.
Ahoj, když už jsi odbočila od tématu. Akce organizuju já za pomoci dobrovolníků - PKS mi to samozřejmě schvaluje z politického pohledu (jako aby to mělo více užitku než škody pro stranu) a schvaluje finanční zajištění.

Grilování a guláče byl návrh na akce, nikoliv zadání. Tyto akce provozují v KhK, LiK, Pha (a dalších), přímo Piráti - mimochodem na ulici se běžně připravuje jídlo, třeba na jarmarku (ale nebudu odobočovat).

Tyto návrhy jsem přinesl já z celostátního školení ke kampani. Prosím tedy neobviňuj z nich PKS, jejich schopnosti vést kraj se mých nápadů a obsahu školení organizovaných na centrále toliko netýkají.

Celou zprávu jsi četla na zulipy (a pak kopírovala do Kadaně), cituji: "Celou sobotu byl brainstorming na téma kampaň, co se v minulosti povedlo a co ne. A mám tu několik poznatků na akce, které stojí minimum, ale můžou dost zviditelnit Piráty celkem nenásilnou formou." a pak pokračovalo výčtem, který obsahoval i Guláše a grilování.

Prosím dávejte za vinu PKS, jen to co opravdu udělalo ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 5):
Katerina.Stojanova, Jakub.Pribyl, Vojtech.Pikal, Michaela.Schwarzova, Frantisek.Navrkal

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36865 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Takže postupně;

1) Registruji hlas PROTI návrhu postupu Františka Navrkala. Prosím tedy Frantu, pokud na postupu trvá, aby si pro něj sehnal podporu skupiny členů (což by mělo být 6, palce pod příspěvkem beru).

2) Na základě toho, že postup byl zatím nepřijat a dle informace o zvyklosti je tedy na mě vyhlásit nové termíny hlasování.
1. kolo hlasování proběhne od 7.3. 20:00 do 9.3. 20:00. (Dva dny na rozmyšlenou od úvodního slova jsou bohatě dodrženy.) Druhé kolo bude následovat bezprostředně.

3) Registruji návrh Lukáše Blažeje, aby 1. kolo hlasování proběhlo 8.3. 10:00 do 10.3. 10:00, je někdo PROTI tomuto návrhu?

4) Děkuji Navrhovateli za úvodní slovo: viewtopic.php?p=609964#p609964
Prosím tedy o závěrečná slova odvolávané, navrhovatele, a nejpodpořenějšího odpůrce, za kterého považuji v tuto chvíli Václava Žídka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Blazej, Miloslava.Karfilatova, Jana.Hladova, Vojtech.Karban

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36865 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ještě bych se chtěl vyjádřit, jako člen RV, asi, k tématu přijímání členů MS.

MS (resp. PMS) mají pravomoc přijímat členy ze stanov. Pokud si to nějak omezí vlastními rozhodnutími, je to jejich věc.
PKS může tuto pravomoc omezit nebo převzít, jako nadřízený orgán v rámci dohledu - viz. (§ 6 (4) OŘ)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Vladimir.Vlach, Frantisek.Navrkal, Lukas.Blazej, Dalibor.Zahora, Jana.Hladova, Vojtech.Karban

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Vladimir.Vlach píše: 05 bře 2019, 09:13 Jedno z témat tohoto jednání je výhradní pravomoc PKS na přijímání nových členů pro všechna MS v kraji.
Četl jsem doporučení odkazované v příspěvku viewtopic.php?p=609888#p609888, ale takové vysvětlení je pro mne zcela nedostatečné.
Pokud vím, tak v jiných krajích taková praxe nefunguje a taková pravomoc tedy jistě nemůže vycházet jen z uvedeného doporučení.
Některý z členů PKS v minulých dnech k tomu pronesl (pokud najdu, tak doplním přesnou citaci), že takovou pravomoc PKS má, protože mu ji MS mohou delegovat.
S tím naprosto souhlasím.
Prosím tedy o odkaz na rozpravu a hlasování, kde se této pravomoci v našem kraji vzdala MS ve prospěch PKS.

EDIT: citace doplněna v dalším příspěvku viewtopic.php?p=610016#p610016
To jsem psal já, ale nejde o delegaci, nýbrž o dobrovolné neužívání pravomoci přijímat členy místních předsednictev. Kdykoli by tuto neformální dohodu mohlo kterékoli místní předsednictvo porušit. Vzhledem k tomu, že jde o neformální dohodu, protože na cokoli jiného by byla nutná změna stanov, neexistují nějaká delegační usnesení.

A není pravda, že podobná praxe jinde neexistuje. Jak třeba v Praze nebo Středočeském kraji funguje podobná praxe, kterou tu popsal Dalibor.
Dalibor.Zahora píše: 05 bře 2019, 09:38 Ahoj,
dovolím si vsuvku, jak jsme to řešili ve Středočeském kraji. Původně (2018) přijímalo po dohodě také jen PKS, pak došlo k úpravě, že přijímá rovnou MS (jednoduší proces pro AO) ale PKS dává doporučující stanovisko k přijetí. A to z toho důvodu, že přijetím do MS se člen stává automaticky i členem kraje. Proto by PKS mělo mít přehled, koho chce kdo přijímat. Situace, kdyby MS někoho chtělo přijmout a PKS ne, ještě nenastala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Vladimir.Vlach

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Jana.Hladova »

Vojtech.Pikal píše: 04 bře 2019, 21:55 Děkuji za upřesnění krajského zvyku.
Podle něj by se tedy mělo hlasovat již 6.3. od cca 21:00, s tím, že hlasování potrvá 96 hodin.

Zároveň registruji návrh na posunutí hlasování na 10.3. od 20:00 do 12.3. 20:00. Je někdo proti tomuto postupu?
Jsem pro posunutí hlasování na termín navržený Františkem Navrkalem, neboť je férové dát prostor diskusi, která má sloužit k možnosti prezentace obou stran a nezasvěceným, aby byli zasvěceni. Ještě bych zde ráda upozornila, že by bylo vhodné aby byla schůze 10.3. přenášena on-line pro ty kteří se nemohou zúčastnit.
Děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 2):
Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: KF ÚsK 5/2019 Odvolání krajského předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Vojtech.Pikal píše: 05 bře 2019, 12:31
Oznámení moderátora:
1) Registruji hlas PROTI návrhu postupu Františka Navrkala. Prosím tedy Frantu, pokud na postupu trvá, aby si pro něj sehnal podporu skupiny členů (což by mělo být 6, palce pod příspěvkem beru).
Doručuji podporu skupinou členů:
Screenshot_2019-03-05 (1) KF ÚsK 5 2019 Odvolání krajského předsednictva - Fórum Pirátské strany.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“