Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Jsem pro odvolání krajského předsednictva Ústeckého kraje:

PRO
16
46%
PROTI
19
54%
ZDRŽUJI SE
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 35 - Celkem hlasů: 35

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jan.Kunc píše: 04 bře 2019, 11:07 1) Odpověď jsem dostal to ano. Ovšem ještě před ní jsem absolvoval hovor s Mikulášem Peksou, který mi tedy řekl druhou stranu důvodu. I přesto co mi Mikuláš řekl jsem se tenkrát rozhodl to přejít a doufat, že už mě předsednictvo znova takhle nevytočí.
2) Uznávám že volba slova obstrukce možná nebyla šťastná. Ovšem jak tvoje chyba, u které i věřím že nebyla chtěná, tak následný odklad hlasování o týden ( což se mi zdá přehnané), tak i tvůj alternativní návrh, který jsi předložil bez toho aby jsi se vůbec lidí kterých se to týkalo zeptal, což je možná podle stanov ale určitě to nesplňuje základní slušnost, pro mě prostě nejsou OK a vlaje nad nimi červená vlajka.
3) Jednání je zbytečně zdlouhavé odbíhá se od tématu etc. ale uznávám že tenhle bod je subjektivní.
4)Konkrétně mám na mysli Kadaň a Chomutov.
Ad 1) Tak jako je divný tím pak takhle dál argumentovat, ne? Nevím, co ti řekl Mikuláš. Furt nerozumím, co na našem postupu bylo špatně. To postup Adama a PMS Most byl v tomto zjevně špatný, protože ty přihlášky měl schraňovat Adam. Kdyby v tomto Adam jako koordinátor nepochybil a předal nám bez problémů kontakty na žadatele, mohlo vše proběhnout mnohem rychleji.

Ad 2) Odklad nebyl přehnaný, jinak by mohl někdo namítat chybný postup, naopak proti mému postupu nikdo námitku nepodal. Když se ti něco nelíbí na postupu předsedajícího, máš podat bezprostředně námitku. Alternativní návrhy si kdokoli může podávat jakékoli. Byl to ode mě pokus o konstruktivní řešení. Přijde mi absurdní, že jsem za toto popotahován. Navíc je to teda z principu irelevantní argument pro odvolání celého předsednictva, protože ten můj návrh ani předsednictvo nepřijalo a jednání jsem předsedal konkrétně já, nikoli celé předsednictvo.

Ad 3) To uznávám a snažím se toto zlepšovat, na druhou stranu, když jsem třeba v tomto usměrnil Frantu Kindla, tak mě za to tady zase pokáral on. Ono se v tomto prostě nejde zalíbit všem.

Ad 4) A co konkrétně ti přišlo nefér v našem jednání?
Radek.Holodnak píše: 04 bře 2019, 11:10 Inu, kdo seje vítr, sklízí bouři. Tohle je jen následek toho, že se kraj rozhodl udělat onu tzv. "gentlemanskou dohodu" o tom, že bude členy příbírat jen krajské sdružení. Akorát, že na gentlemanskou dohodu musí být dva. Že je to půl napůl, to imho jen ukazuje, že ta dohoda vlastně moc gentlemanská nebyla a že to byla spíše šikana ze strany PKS. Může za to na druhou stranu i Most tím, že tohle rozhodnutí, který je v rozporu se stanovama, respektoval. Jó, to by se za mně nestalo. :D
Jednalo se o dohodu na úrovni krajksého sdružení jako celku. Co je na takovéto dohodě v rozporu se stanovami? To, že stanovy nějakému orgánu přiřknou nějaké pravomoce, přeci neznamená, že je pak musí využívat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Vojtech.Karban

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Jan.Kunc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Jan.Kunc »

Frantisek.Navrkal píše: 04 bře 2019, 11:53 Ad 1) Tak jako je divný tím pak takhle dál argumentovat, ne? Nevím, co ti řekl Mikuláš. Furt nerozumím, co na našem postupu bylo špatně. To postup Adama a PMS Most byl v tomto zjevně špatný, protože ty přihlášky měl schraňovat Adam. Kdyby v tomto Adam jako koordinátor nepochybil a předal nám bez problémů kontakty na žadatele, mohlo vše proběhnout mnohem rychleji.

Ad 2) Odklad nebyl přehnaný, jinak by mohl někdo namítat chybný postup, naopak proti mému postupu nikdo námitku nepodal. Když se ti něco nelíbí na postupu předsedajícího, máš podat bezprostředně námitku. Alternativní návrhy si kdokoli může podávat jakékoli. Byl to ode mě pokus o konstruktivní řešení. Přijde mi absurdní, že jsem za toto popotahován. Navíc je to teda z principu irelevantní argument pro odvolání celého předsednictva, protože ten můj návrh ani předsednictvo nepřijalo a jednání jsem předsedal konkrétně já, nikoli celé předsednictvo.

Ad 3) To uznávám a snažím se toto zlepšovat, na druhou stranu, když jsem třeba v tomto usměrnil Frantu Kindla, tak mě za to tady zase pokáral on. Ono se v tomto prostě nejde zalíbit všem.

Ad 4) A co konkrétně ti přišlo nefér v našem jednání?
1) Nevím jestli to tu opakovat, protože to samozřejmě nemám jak dokázat a bylo by to slovo proti slovu, každopádně nepřipadá mi divné tím argumentovat je to prostě jedna z věcí kterou jste u mě ztratili důvěru.
2) Bod 2 se týká celého procesu založení MS Kadaň a kdyby byl tvůj návrh skutečně pokus o konstruktivní řešení tak by jsi se těch členů kterých se to přímo týká zeptal jestli to chtějí. A ano ten návrh jsi nakonec stáhl po vlně nevole, to na mém vnímání situace moc nemění.
3) Myslím si, že už netřeba reakce
4) Konkrétně u Kadaně to bylo schvalování jejich kandidátky, které se díky "pomoci" některých členům PKS stihla za 5 minut 12.
Radek.Holodnak píše: 04 bře 2019, 11:10 Inu, kdo seje vítr, sklízí bouři. Tohle je jen následek toho, že se kraj rozhodl udělat onu tzv. "gentlemanskou dohodu" o tom, že bude členy příbírat jen krajské sdružení. Akorát, že na gentlemanskou dohodu musí být dva. Že je to půl napůl, to imho jen ukazuje, že ta dohoda vlastně moc gentlemanská nebyla a že to byla spíše šikana ze strany PKS. Může za to na druhou stranu i Most tím, že tohle rozhodnutí, který je v rozporu se stanovama, respektoval. Jó, to by se za mně nestalo. :D
V rozporu to přímo asi není ale rozhodně je to natahuje, ale ve zbytku s tebou souhlasím.
Vaclav.Zidek píše: 04 bře 2019, 11:31 Otevření již uzavřené věci je prostě špatně to jako bys někomu řekl, že ti už nic nedluží a za týden se ozval, že vlastně ještě jo.
Uzavřené jak pro koho. Jinak jsem reagoval na to, že si naznačoval nějaké jin důvody pro tenhle podmět proto jsem tě vyzýval ať je napíšeš buď ti je potvrdím nebo vyvrátím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvek:
Hana.Vodrazkova
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jan.Kunc píše: 04 bře 2019, 12:47
Vaclav.Zidek píše: 04 bře 2019, 11:31 Otevření již uzavřené věci je prostě špatně to jako bys někomu řekl, že ti už nic nedluží a za týden se ozval, že vlastně ještě jo.
Uzavřené jak pro koho. Jinak jsem reagoval na to, že si naznačoval nějaké jin důvody pro tenhle podmět proto jsem tě vyzýval ať je napíšeš buď ti je potvrdím nebo vyvrátím.
Jak pro koho, no pro tebe to uzavřené bylo - "Odpověď jsme dostali v Krajském facebookovém chatu. A tím považujeme věc za uzavřenou"

A k jiným důvodům:

a) ptal jsem se po dalších důvodech - já je neznám, ale do tvé hlavy nevidím
b) napsal jsi "potvrdím nebo vyvrátím"
c) tedy existují jiné důvody, protože bys pak nemohl volit mezi potvrdím nebo vyvrátím (neexistující by šly jen vyvrátit)

Se v tom nějak zamotáváš.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Jan.Kunc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 26 úno 2018, 21:06
Profese: Operátor výroby/seřizovač
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Jan.Kunc »

Vaclav.Zidek píše: 04 bře 2019, 13:23 Jak pro koho, no pro tebe to uzavřené bylo - "Odpověď jsme dostali v Krajském facebookovém chatu. A tím považujeme věc za uzavřenou"

A k jiným důvodům:

a) ptal jsem se po dalších důvodech - já je neznám, ale do tvé hlavy nevidím
b) napsal jsi "potvrdím nebo vyvrátím"
c) tedy existují jiné důvody, protože bys pak nemohl volit mezi potvrdím nebo vyvrátím (neexistující by šly jen vyvrátit)

Se v tom nějak zamotáváš.
Spíš jsem jenom špatně vyjádřil myšlenku. Oficiálně jsem se to předtím rozhodl nechat být, na osobní úrovni nikoliv.
a) Připadalo mi že naznačuješ, že zatím je něco jiného a většího proto jsem tě vyzval ať řekneš co si myslíš, že to je. Pokud jsem tě jen špatně pochopil tak se ti samozřejmě omlouvám.
b+c) samozřejmě že k tomu mám i nějaké svoje důvody které jsou ale čistě pocitové a nemají faktickou váhu proto jsem je neuváděl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvek:
Vaclav.Zidek
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
Uživatelský avatar
Frantisek.Kindl
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2016, 20:39
Profese: důchodce - spisovatel
Bydliště: Legionářská 1854/3, 43001 Chomutov
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Frantisek.Kindl »

Má odpověd na příspěvky, které reagují na můj příspěvek. Musím konstatovat, že se pokračuje v nefér argumentaci, kterou jsem už několikrát v osobních jednáních vyvracel, no a ono to pokračuje dál, což mě jen utvrzuje o tom, že tohle předsednictvo, dle mého názoru, prostě není fér a Pirát by fér být měl. Abych vyvracel a vyvrátil to, co zde zaznělo, na to bych asi musel napsat obrovský traktát, který by ale zase byl vyvracen stejným sémantickým způsobem. A tak, jak jsem už avizoval a na což moji kritici nebrali zřetel a své nefér příspěvky napsali pouze proto, aby ovlivnili členy kvůlivá hlasování, tak k tomuto všemu se vyjádřím a rád odpovím na veškeré dotazy na mostecké schůzi. Když ovšem mi to nebude znemožněno s poukazem, že to není na programu schůze, což se mi už několikrát stalo, přestože se jednalo jen o pouhou krátkou otázku, na kterou mohla být stejně krátká odpověd, ovšem ale nepříjemná pro někoho z členů předsednictva. Děkuji a končím a začínám případně až v Mostě.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jan.Kunc píše: 04 bře 2019, 12:47 1) Nevím jestli to tu opakovat, protože to samozřejmě nemám jak dokázat a bylo by to slovo proti slovu, každopádně nepřipadá mi divné tím argumentovat je to prostě jedna z věcí kterou jste u mě ztratili důvěru.
2) Bod 2 se týká celého procesu založení MS Kadaň a kdyby byl tvůj návrh skutečně pokus o konstruktivní řešení tak by jsi se těch členů kterých se to přímo týká zeptal jestli to chtějí. A ano ten návrh jsi nakonec stáhl po vlně nevole, to na mém vnímání situace moc nemění.
3) Myslím si, že už netřeba reakce
4) Konkrétně u Kadaně to bylo schvalování jejich kandidátky, které se díky "pomoci" některých členům PKS stihla za 5 minut 12.
Ad 1) A co jsme konkrétně udělali v této věci špatně? Stále jsi to nevysvětlil. Nesouhlasíš s tím, že věc pokazil hlavně Adam tím, že nebyl schopný rychle zprostředkovat komunikaci?

Ad 2) Tak já bych takovýto postup samozřejmě zvolil, kdyby navrhovatelka nejdříve celou věc ještě před podáním členského podnetu s předsednictvem diskutovala, což se ovšem nestalo. Diskuzi s dotčenými členy jsem přeskočil, aby případně předsednictvo stihlo podat návrh v rámci lhůty pro navrhování. Také mě upřímně nenapadlo, že by to těm lidem mohlo vůbec nějakým zásadním způsobem vadit. Byl jsem tou reakcí skutečně zaskočen. Ale hlavně tímto nedošlo k žádnému dalšímu zdržení, takže nevím, proč to považuješ za takový problém.

Ad 3) Tak mě stačí, pokud jsi z mého vyjádření pochopil, že role předsedajícího je skutečně složitá. Klidně si to můžeš na nějakém zasedání vyzkoušet.

Ad 4) Zdržení nebylo kvůli jednání předsednictva, ale jednání příslušných kadaňských členů, kteří nejednali v souladu s volebním řádem. Je špatně, že členka předsednictva upozorní členy krajského sdružení, že postupují v rozporu se stranickými předpisy? Kdyby na to takto včas Míša neupozornuila, také to mohlo dopadnout tak, že bychom v Kadani vůbec kandidátku nepodali, protože by nebyla řádně zvolena. Naopak zde Míša postupovala v nejlepším zájmu kadaňské kandidátky.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Vladimira.Emingerova
Příspěvky: 33
Registrován: 12 bře 2018, 17:17
Profese: čajovnice
Bydliště: Korozluky 24
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Vladimira.Emingerova »

To máme asi i z toho, že jsme ještě neměli nějaký pirátský přátelský víkend. Pak se tady akorát trapně popotahujeme. Dokola čtu jen to samý a už mě to nebaví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimira.Emingerova za příspěvky (celkem 6):
Jana.Hladova, Vladimir.Vlach, Vaclav.Zidek, Hana.Vodrazkova, Frantisek.Kindl, Vit.Rous
:)
Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Jana.Hladova »

Za nás Kadaňské - iniciativu Honzy Kunce vítáme a souhlasíme i s důvody. Rozhodně jedna z věcí, které se mi na Pirátské straně líbí je tento demokratický projev nesouhlasu a nedůvěry v lidi, na kterých je naše práce na místní úrovni mnohdy velmi závislá. Za sebe říkám (a nikoliv poprvé), že těch kroků, které v nás postupně vyvolaly nedůvěru k celému vedení, bylo více.
Určitě ten problém s kandidátkou do KV a neustálé a opětovné (a nakonec naprosto neodůvodněné) prověřování nás s Hankou. Paradoxem je, že na sociopata Karla Radu, kterého jsme na kandidátce také původně měli (dokonce v první 10) nás nikdo neupozornil a vyměňovali jsme ho za 5 min 12. Zpětně to považuji za největší ohrožení důvěryhodnosti a serióznosti celé kandidátky. Tento člověk byl členem strany, načež byl vyloučen pro militantní útoky a postoje, které neskrýval.
Další věc je, že jestliže o nás (mně a Hance) člen předsednictva prohlásí, že jsme kariéristky, co jdou po moci, a že jsme spolčení s Ahmadem Raadem, tak pro mne je to urážka a pohrdání mou prací a tím, co jsme v Kadani zvládli. Nikdy by mne nenapadlo, že takové útoky a pomluvy přijdou z vlastních řad. Se zmíněným pánem v Kadani bojujeme a s celou partají ODS, kterou léta finančně podporuje. Dokonce jsme čelily nepříjemným výhružkám z jeho strany!
Mrzí mne, že přístup ze strany lidí z PKS je povětšinou defenzivní a k výtkám se staví způsobem pro mne nepochopitelným. Nikdy nikdo nezavolal, aby se zeptal co je na různých dezinformacích, které se kolem nás objevovali, pravda a chtěl slyšet náš názor a výklad. Nikdy nikdo nepřišel na schůzi, kde bychom vše rozebrali - i případné výtky a nespokojenost s tím jak to děláme.
V mé nedávné práci jsem šéfovala skupině 12ti úředníků a každý byl individualita. Problémy se řešili komunikací face to face, protože to nenahradí žádný chat ani fórum. Tomu má smysl věnovat energii a potřebný čas, protože je to maximálně efektivní. Rozhodně efektivnější než se schovat v zákopech a řešit to v chatu nebo zoolipu. Nehledě na to, že některé takto vyjádřené pocity nejsou správně pochopeny.
Osobně nemám s nikým z předsednictva problém a doufám, že ani oni mne neposuzují dle pár komentů na chatu nebo na fóru - to by bylo dosti neobjektivní. Věřím stále, že nám jde o společnou věc, jen se asi dostatečně neznáme.
Důvěru považuji za zásadní, pokud mám přispět svou energií a časem ke společné věci. Vůbec mne to, že to došlo do tohoto stadia netěší, ale z mého pohledu to asi jinak skončit nemohlo.
Na závěr bych chtěla všechny ujistit, a to nejen za sebe, ale za celé MS Kadaň, že jsme připraveni,a vždy jsme byli, pomoci s kampaní do EP jak jen budeme moci (již jsme nabídli místa na banery, ale byli jsme odmítnuti) a budeme podporovat a pomáhat našim kandidátům. Úspěch strany je pro nás prioritou.
Projev nedůvěry formou tohoto podnětu považuji za správný, pirátský, demokratický a svobodomyslný a souhlasím s tím, že za současný stav si může předsednictvo samo, minimálně tím, že nekomunikovalo a dlouhodobě neřešilo. Odkládáním problémů se problémy neřeší.
Jistě přijedeme obhájit své názory na krajskou schůzi do Mostu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 2):
Hana.Vodrazkova, Frantisek.Kindl

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Vladimira.Emingerova píše: 04 bře 2019, 14:49 To máme asi i z toho, že jsme ještě neměli nějaký pirátský přátelský víkend. Pak se tady akorát trapně popotahujeme. Dokola čtu jen to samý a už mě to nebaví.
OFFTOPIC
Je naplanovano na cervenec ci srpen. S prenocovanim, plavbou na lodi a grilovanim.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Členský podnět na odvolání krajského předsednictva jako celku

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jana.Hladova píše: 04 bře 2019, 14:57 Určitě ten problém s kandidátkou do KV a neustálé a opětovné (a nakonec naprosto neodůvodněné) prověřování nás s Hankou. Paradoxem je, že na sociopata Karla Radu, kterého jsme na kandidátce také původně měli (dokonce v první 10) nás nikdo neupozornil a vyměňovali jsme ho za 5 min 12. Zpětně to považuji za největší ohrožení důvěryhodnosti a serióznosti celé kandidátky. Tento člověk byl členem strany, načež byl vyloučen pro militantní útoky a postoje, které neskrýval.
Odpovědnost za kandidátku nese příslušné místní fórum, toho času MS Žatec-Kadaň. Nevím o tom, že byste s krajským předsednictvem složení kandidátky proaktivně diskutovali. Co já vím, tak jste byli v úzkém kontaktu s Adamem Komendou jako koordinátorem, který vám mohl pomoci s prověřením minulosti zájemců o kandidaturu, tak jak to krajské předsednictvo dělá v případě zájemců o členství. Přičemž jak prověřování zájemců o členství, tak zájemců o kandidaturu, je velice důležité a nerozumím tomu, proč nás za to káráš. Chápu, že když jsi subjektem nějakého prověřování, není ti to příjemné, ale plníme tím svoji povinnost jako předsednictvo.
Jana.Hladova píše: 04 bře 2019, 14:57 Další věc je, že jestliže o nás (mně a Hance) člen předsednictva prohlásí, že jsme kariéristky, co jdou po moci, a že jsme spolčení s Ahmadem Raadem, tak pro mne je to urážka a pohrdání mou prací a tím, co jsme v Kadani zvládli. Nikdy by mne nenapadlo, že takové útoky a pomluvy přijdou z vlastních řad. Se zmíněným pánem v Kadani bojujeme a s celou partají ODS, kterou léta finančně podporuje. Dokonce jsme čelily nepříjemným výhružkám z jeho strany!
O tom nic nevím. Prosím tedy o doložení, že k něčemu takovému došlo.
Jana.Hladova píše: 04 bře 2019, 14:57 Mrzí mne, že přístup ze strany lidí z PKS je povětšinou defenzivní a k výtkám se staví způsobem pro mne nepochopitelným. Nikdy nikdo nezavolal, aby se zeptal co je na různých dezinformacích, které se kolem nás objevovali, pravda a chtěl slyšet náš názor a výklad. Nikdy nikdo nepřišel na schůzi, kde bychom vše rozebrali - i případné výtky a nespokojenost s tím jak to děláme.
Já se tu hlavně snažím výtky pochopit. Všechna pochybení, které mi byly jasně vytknuty, jsem i uznal a omluvil se za ně. U těch bodů 1, 2 a 4 od Honzy prostě zjevně nerozumím tomu, na co si Honza stěžuje. Vše se jinak snažím zcela otevřeně vysvětlit. Budu rád, když mi poradíš jak postupovat lépe. Co se týká vašich schůzí, tak je problém, že pro dobrovolnické předsednictvo skutečně asi není možné objíždět všechny lokální schůzky. Navíc o nich často ani nevíme, nebo víme pozdě. Třeba schůzku, kde jste tvořili návrh na založení MS Kadaň svolala na fóru Hana pouhý den předem. Kdybyste si předsednictvo do Kadaně pozvali, určitě by aspoň někteří z nás dorazili.

Co se týká desinformací, tak jsem nikdy neměl potřebu se vám ozývat, protože jsem se prostě s ničím relevantním nesetkal. Věř tomu, že jakékoli informace o členech krajského sdružení si důkladně ověřuji.
Jana.Hladova píše: 04 bře 2019, 14:57 V mé nedávné práci jsem šéfovala skupině 12ti úředníků a každý byl individualita. Problémy se řešili komunikací face to face, protože to nenahradí žádný chat ani fórum. Tomu má smysl věnovat energii a potřebný čas, protože je to maximálně efektivní. Rozhodně efektivnější než se schovat v zákopech a řešit to v chatu nebo zoolipu. Nehledě na to, že některé takto vyjádřené pocity nejsou správně pochopeny.
Řešit všechno face to face je sice určitě téměř vždy lepší, ale vzhledem k tomu, že pro stranu děláme povětšinou všichni dobrovolnicky, a nesedíme spolu někde v kanceláři, dosti nereálné. Zulip je dle mého výborný komunikační prostředek, který je navíc integrovaný se službou pro hlasové a obrazové konference. Také je tu samozřejmě fórum. Právě to, že není nutné vše řešit osobně, ale i díky pomocí moderních komunikačních technologií, je to, co nám umožňuje např. naše účinné vnitrostranické demokratické mechanismy, mezi které patří třeba i možnost takto iniciovat jednání o odvolání stranických orgánů.
Jana.Hladova píše: 04 bře 2019, 14:57 Osobně nemám s nikým z předsednictva problém a doufám, že ani oni mne neposuzují dle pár komentů na chatu nebo na fóru - to by bylo dosti neobjektivní. Věřím stále, že nám jde o společnou věc, jen se asi dostatečně neznáme.
Důvěru považuji za zásadní, pokud mám přispět svou energií a časem ke společné věci. Vůbec mne to, že to došlo do tohoto stadia netěší, ale z mého pohledu to asi jinak skončit nemohlo.
Souhlasím s tím, že jde pravědpodobně především o komunukační problém. Jinak to skončit mohlo: mohlo se s tímto podnětem aspoň počkat až na období po nedělním zasedání, ne? Jak sama tvrdíš, je dobré věci probírat při fyzickém setkání. Pravědpodobně by se mnoho věcí vyjasnilo.
Jana.Hladova píše: 04 bře 2019, 14:57 Na závěr bych chtěla všechny ujistit, a to nejen za sebe, ale za celé MS Kadaň, že jsme připraveni,a vždy jsme byli, pomoci s kampaní do EP jak jen budeme moci (již jsme nabídli místa na banery, ale byli jsme odmítnuti) a budeme podporovat a pomáhat našim kandidátům. Úspěch strany je pro nás prioritou.
Pak tedy doufám, že nějak ti, co usilují o odvolání současného předsednictva, mají nějaký plán co dělat v případě, že k němu dojde. Do zvolení do nového předsednictva bychom byli v režimu, že pravomoci krajského předsednictva přejdou na předsednicvo republikové, což by značně zkomplikovalo situaci jak jemu, tak krajskému sdružení. Nová volba by v důsledku tohoto navíc musela proběhnout velmi narychlo, což by určitě také ničemu neprospělo.

I proto by bylo lepší, kdyby Honza místo odvolání zvolil raději postup převolení, kde by se rovnou mohli prezentovat noví kandidáti. Na jednu stranu si tu Honza stěžuje, že jsem předem se všemi zúčastněnými svůj návrh neprobral, ale nyní se, přestože ho netlačila na rozdíl ode mě žádná lhůta, neobtěžoval s předsednictvem svůj návrh jakkoli probrat. Minimálně ten postup převolení bych mu jistě poradil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Schwarzova, Vojtech.Karban, Mikulas.Peksa

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“