Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Podporuji aby se s pražským rozpočtem na eurovolby naložilo takto:

Návrh A (podpora MS 500 tisíc Kč)
7
10%
Návrh B (podpora MS 400 tisíc Kč)
7
10%
Návrh C (půjčka centrále)
4
6%
Zdržuji se (nepodporuji žádný z návrhů)
51
74%

Celkem hlasujících: 60 - Celkem hlasů: 69

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1629 poděkování
Dostal poděkování: 1876 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Jan.Hora » 04 bře 2019, 10:13

Jednou z hlavních předností Prahy je fakt, že voličům je tady úplně buřt, jestli je kandidát z Prahy, Brna, nebo z vesnice na hranicích. A protože eurovolby jsou celostátní akce, tak mi naprosto nedává smysl hrát si na nějakou lokální hrdost.

Princip subsidiarity vyžaduje, aby každý problém byl řešen na nejnižší možné úrovni, to ale neznamená že ta nejnižší úroveň je automaticky vždy možná a vhodná - a tohle je přesně ten případ, kdy celostátní úroveň je ta nejnižší možná, pokud chceme být efektivní a úspěšní. Do eurovoleb nejen že musíme vložit maximum energie i dostupných prostředků na kampaň, ale musíme je vynaložit co nejvíce efektivně (času, dobrovolníků a peněz nikdy není dostatek, abychom mohli plýtvat). To by nešlo, pokud centrální volební štáb nebude mít kontrolu nad tím, jak a kdy budou vynakládány finance na kampaň. Jediný problém který s rozpočtem jako člen PKS mám je opačný - že nebylo k dispozici víc peněz, které bychom mohli dát do společného banku.

PS: Martine, docela škoda že ses neozval. Máš tu výhodu, že máš ve svém MS člena PKS (mě), který navíc poctivě navštěvuje schůze, akce a školení, co jich jen stihne, mohl ses mě vyptat na detaily a racio toho rozhodnutí, než jsi sem plácnul členský podnět ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 5):
Karel.Nejedlik, Michal.Zachar, Ladislav.Dvorak, Jaroslav.Nemec, Ondrej.Kalis
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“