Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Podporuji aby se s pražským rozpočtem na eurovolby naložilo takto:

Návrh A (podpora MS 500 tisíc Kč)
7
10%
Návrh B (podpora MS 400 tisíc Kč)
7
10%
Návrh C (půjčka centrále)
4
6%
Zdržuji se (nepodporuji žádný z návrhů)
51
74%
 
Celkem hlasujících: 60 - Celkem hlasů: 69

Martin.Strupek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 24 lis 2016, 19:37
Profese: student IT
Dostal poděkování: 37 poděkování

Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Martin.Strupek »

Vážení členové,

všiml jsem si, že v rozpočtu KS Praha https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/23/ máme vyčleněno 500 tisíc korun na eurovolby a je tam i záměr ve stejné výši.

Centrální rozpočet má na reklamu pro první pětku už přes 3 miliony korun a další peníze z krajů, odkud kandidáti jsou. Připomínám, že Praha nemá žádného kandidáta na volitelných místech kandidátky a přidávat do centrálního rozpočtu z pražského nedává úplně smysl. Nakonec proto má svůj rozpočet centrála a ten jí dalo CFko.

Naši členové v Praze se ale určitě budou chtít podílet na kampani. Proto mi přijde nejrozumnější poskytnout ty peníze právě jim. Vždyť kampaň budou ponejvíce organizovat dobrovolníci z místních sdružení na svých městských částech a máme přece subsidiaritu. MS mají minimální rozpočty a žádné stabilní příjmy, jen dobrovolníky, na nichž kampaň visí. Pojďme je tedy podpořit a ty peníze poskytnout právě MS jako mimořádnou podporu ve volebním roce. Když ty peníze budou chtít použít na kampaň, tak ať to udělají. Ale i když nás podpoří tím, že budou prezentovat svoje výsledky, tak nám to jako straně ve volbách do EP pomůže. Navrhuji tedy převést peníze vyčleněné na eurovolby do rozpočtu našich MS poměrně podle počtu členů. Přijde mi to prostě jako nejspravedlivější řešení. Navrhuji tři možnosti:
  • Převést na MS celou částku na eurovolby.
  • Ponechat v centrálním pražském rozpočtu na eurovolby 100 tisíc a zbytek převést MS.
  • Poskytnout celou částku jako půjčku centrále, protože ta ty peníze využije stejně jen na financování centrálních kandidátů, takže jak jsem říkal, nedává smysl centrálu dotovat, ale ty peníze by se nám měly vrátit v budoucnu. Centrála to dostane zpět na volebním příspěvku a bude nám to moct splatit.
Chápu, že některým krajům (JmK, ÚsK, JčK) se vyplatí financovat eurokampaň a reklamu pro své regionální lídry, protože pak ve svých obvodech budou mít europoslance a přeju jim samozřejmě co největší úspěch. Ale v případě Prahy dává mnohem větší smysl podpořit a motivovat přímo naše dobrovolníky a MSka. Můžou se rozhodnout, jestli se zapojí do kampaně nebo budou prezentovat svoje výsledky, ale obojí bude lepší a spravedlivější, ať už pro KS Praha nebo vůči našim místním sdružením, která nemají žádné příjmy a jejichž dobrovolníci kampaň do eurovoleb oddřou. Položku výdaje do EP tedy nechávám, ale můj návrh mění záměr, a to na podporu našich MS.
Návrh A:
Krajské fórum
Ruší záměr Volební výdaje pro kampaň do EP ve výši 500 tisíc korun
Schvaluje záměr neúčelová neinvestiční podpora MS ve volebním roce ve výši 500 tisíc korun
Žádá PKS Praha o převedení prostředků z tohoto záměru a korespondující rozpočtové položky na účty jednotlivých MS.
Návrh B:
Krajské fórum
Snižuje záměr Volební výdaje pro kampaň do EP ve výši 500 tisíc korun na 100 tisíc korun
Schvaluje záměr neúčelová neinvestiční podpora MS ve volebním roce ve výši 400 tisíc korun
Žádá PKS Praha o převedení prostředků z tohoto záměru a korespondující rozpočtové položky na účty jednotlivých MS.
Návrh C:
Krajské fórum
Podmiňuje využití finančních prostředků ze záměru Volební výdaje pro kampaň do EP tím, že budou poskytnuty centrále jako půjčka s jednorázovým úrokem ve výši 50 tisíc korun
Uživatelský avatar
Ondrej.Vojta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 413
Registrován: 26 led 2017, 18:35
Profese: PR
Bydliště: Praha - Petrovice
Dal poděkování: 689 poděkování
Dostal poděkování: 1277 poděkování

Re: Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Ondrej.Vojta »

Vím, že to je členský podnět, ale jen technicky: Na piroplacení vidím, že již v té kapitole jsou nějaké peníze použity (40 tis.), takže mi nepřijde vhodné podpořit návrh A. Abych mohl některý z těchto návrhů případně podpořit, tak bych musel vědět, jak PKS plánuje tyto prostředky využít. Do té doby se zdržuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vojta za příspěvky (celkem 2):
Jan.Adamec, Dalibor.Zahora

toho času 1. místopředseda KS Praha a zastupitel MČ Praha-Petrovice | Profil na lidé
tel.: +42O 736 726 061 | e-mail: ondrej.vojta@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Hele já tomu moc nerozumím, chceme jako Praha dat půl milionu na kampaň? Chceme (a máme to v rozpočtu)! Tak ať to procesně jde přes volební štáb a účet (to je i zákonná povinnost), případně de mužem s Martinou Kavanovou dohodnout, ze ty prachy budou opravdu použity v Praze, ale dělat nějakou guerilla kampaň bez koordinace a paralelně s volebním účtem a centrálním vedením kampaně, to moc nerozumím k čemu by bylo. I pro Prahu je důležitý tu vyhrát volby -)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Chrast, Dalibor.Zahora, Tereza.Hubackova, Karel.Nejedlik, Martin.Sterba, Michal.Zachar
Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Jako zatím skoro vsichni pražští kandidáti (já, Eva, Miloš) jsme z P6, to jako ze dostaneme 375 000 na vlastní kampaň?-) bez koordinace z centrálou? Nebo jak mám chápat možnost A?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Chrast, Tereza.Hubackova
Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 620
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1160 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Jiri.Hoskovec píše: 02 bře 2019, 18:25 Jako zatím skoro vsichni pražští kandidáti (já, Eva, Miloš) jsme z P6, to jako ze dostaneme 375 000 na vlastní kampaň?-) bez koordinace z centrálou? Nebo jak mám chápat možnost A?
Ciwe, to by byla na Praze 6 jízda, konečně by se mohla koupit má vysněná vzducholoď!

Teď vážně, osobně mi návrh také moc nedává smysl, peníze KS jdou většinou na venkovní outdoory, merch atd, což je vše, co nakonec končí v městských částech, zcela logicky. Na venkovní kampaň MS peníze moc nepotřebujeme. V komunálkách to dávalo smysl větší, ale EU volby jsou opravdu více centrální a s centrálními tématy. Jistě, že budeme na ulici také komunikovat své působení v městských částech, ale primárně to bude IMHO vždy o EU. Každé MS už má solidní rozpočet od tohoto roku, né, že by nešel navýšit, ale v tomto případě opravdu podporuji centrální organizaci kampaně na úrovni strany a krajů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, Adam.Jaros, Dalibor.Zahora, Tereza.Hubackova, Jaroslav.Nemec, Jan.Lejcko

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Uživatelský avatar
Jaromir.Beranek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 291
Registrován: 25 dub 2016, 17:37
Profese: ekonom, právník
Bydliště: Praha 6 - Bubeneč
Dal poděkování: 690 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování

Re: Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Jaromir.Beranek »

Ahoj,

rozumím úvaze Martina, ale samotný podnět musím rázně odmítnout jako neodůvodněný. Jednotlivá KS rozhodovala o alokaci vlastních prostředků na kampaň dlouho předtím, než bylo známé složení čela kandidátky, a volební tým na základě registrovaných rozpočtů centrály a KS odpovědně sestavil rozpočet kampaně. Kdyby se po vyhlášení výsledků primárek každé KS bez odpovídajícího zastoupení svých lidí na kandidátce rozhodlo svoji podporu snížit na minimum, volební kampaň by se co do zdrojů rázem ocitla na hranici realizovatelnosti. Alokace KS Praha na eurovolby navíc nebyla určena náhodně. Podle konzervativního odhadu příjmů v Analytických pokladech získá Praha jen na příspěvcích za odevzdané hlasy (30 % z příspěvku na úhradu volebních nákladů, tedy 9 Kč pro Prahu za každý hlas) téměř 362 tisíc Kč, reálně pravděpodobně ještě více. Kromě toho lze předpokládat, že zdroje pro provoz regionálních kanceláří a související agendy pro úspěšné kandidáty přinesou KS Praha další pozitivní externality.

Znovu opakuji, že úvaze autora rozumím, ale takto formulovaný podnět považuji za krajně nekolegiální a alibistický. Přestaneme-li hrát jako tým, začneme si dláždit cestu vstříc budoucímu rozkladu a bezvýznamnosti. A mám-li mluvit za sebe, členem takové Pirátské strany, kde každý hraje sám na sebe, kde členové nevnímají věci v kontextu a MS a KS nejsou ochotna čas od času obětovat část vlastních zdrojů v zájmu úspěchu celku, nemám zájem být.

Mirek

Jaromír Beránek
předseda Výboru pro zahraniční vztahy a EU fondy ZHMP
tel: 720 761 616
Profil | FB | LinkedIn

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Zcela souhlasím s Mírou Beránkem, eurovolby budou mít velký dopad i na budoucí volební výsledky (například v senátních volbách) a když se nám podaří uspět, zlepšíme si výchozí pozici. Navíc se drtivá většina peněz vrátí. Prosím tedy o kolegialitu, navíc věřím, že drtivá většina pražských členů má v první pětce aspoň jednoho kandidáta, kterého volili.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Jaromir.Beranek, Dalibor.Zahora, Roman.Kucera, Lenka.Kozlova, Jaroslav.Nemec, Jan.Hora, Michal.Zachar

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tahle strana vznikla, aby ochránila soukromí, zamezila šmírování a zachovala svobodný internet. To se zásadním způsobem "peče" na evropské úrovni. Hrát si tady na nějaké lokální zájmy je... bláhovost OFFTOPICpoužil bych silnější výraz, ale jsme na půdě CF.
Toto jsou naše nejdůležitější volby a musíme na ně použít všechny prostředky i kraje!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Lenka.Kozlova, Jaroslav.Nemec, Jaromir.Beranek, Dalibor.Zahora, Michal.Zachar
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Mám na autora podnětu dva dotazy:

1. Zkoušel si kontaktovat někoho z PKS Praha o vysvětlení alokace peněz pro KS, nikoliv pro MS před založením podnětu?

2. V případě návrhu A budou tedy Pražští piráti, kteří nemají MS, bez peněz na eurokampaň? OFFTOPICZaložením několika místních sdružení pořád ještě nezmizeli piráti, kteří jsou jen v KS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvek:
Michal.Zachar
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: Členský podnět - rozpočet na eurovolby

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Přidejte mi celé to "naší vaší" kandidáti jako ujeté. Máme jeden volební obvod - ČR. Máme jednu stranu, ne koalici. Já osobně jsem dala přijatelnost všem lidem z první pětky a vidím je jako lidí co budou v EP hájit mé názory, proto chci aby byli podpoření i z pražského rozpočtu.

Když se schvaloval rozpočet celé kampaně padlo tam že částka na outdoor je tak nízká ze dvou důvodu, prvnim je že pirátské kampaně tradičně stojí na jiných věcech a druhak na tom že kraj ví lépe jak penize investovat. V Praze se oudtoor řeší primárně sloupy a dpp. Obojí se objednává na úrovni celé Prahy. Pokud by jedno MS objednalo plagaty na zastávka a druhé polep na tramvaji tak budou mít obě horší částku, bude se blbě řešit přesah, a hlavně by více lidí dělalo tutéž práci zbytečně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“