David Beran

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
david_beran
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: informatik
Dostal poděkování: 5 poděkování

David Beran

Příspěvek od david_beran » 28 úno 2019, 15:19

Ahoj Pirátky a Piráti!
Abych se ve stručnosti představil, jsem 27letý Brňák, pracující student informatiky.

Zcela přirozeně se snažím sledovat do menší či větší co se okolo nás děje. V posledních letech mě začínají znepokojovat některé jevy v politice (vzestup populismu a izolacionismu, nízká míra transparence věřejných institucí a s tím spojená korupce) a společnosti (růst netolerance a nenávisti) a životním prostředí (globální oteplování, nadměrná spotřeba fosilních paliv, vymírání živočišných druhů, zamoření planety plasty a jiným odpadem).

Vidím jak se k těmto problémům staví strany a osoby na úrovni vysoké politiky (přiznám se, že příliš nesleduju nižší politiku, což bych asi měl) a zatímco mnoho stran si dává do programů a prohlášení, že s tím budou bojovat, zůstávají často u slibů. Narozdíl od Pirátů.

Piráty sleduju trochu aktivněji už zhruba dva roky skrz internetové deníky, sociální sítě a rozhovory a vidím lidi, kteří se neohánějí líbivými sliby. Vidím profesionály ve svých oborech, kteří navrhují konstruktivní řešení, vytvářejí návrhy zákonů a sestavují vyšetřovací komise. Vidím, jak se stabilně drží kurzu a nemění svá stanoviska po získání mandátu. Vidím transparentní stranu bez kostlivců ve skříni a potřeby něco skrývat, ať už jde o rozpočet nebo schůzky a jejich obsah. Vidím stranu, která dělá všechno proto, aby plnila body svého programu ne proto, aby nahnala co nejvíc hlasů před volbami, ale protože jejím členům na programu opravdu záleží.

Nepatřím k lidem, kteří nad velkými problémy mávnou rukou s tím, že s tím stejně nic nezmůžu. Myslím si, že každý občan pokud je nespokojený, může se snažit věci změnit na mnoha úrovních. Byť jsem šel možná s výjimkou pár lokálních voleb šel při každé příležitosti k urnám, cítím že můžu udělat pro pozitivní změny víc. Chci se aktivně angažovat.

Sám zatím nevím jak konkrétně můžu pomoct, ale věřím, že je možné najít průnik mých možností a potřeb Pirátů. Nemám žádnou praktickou politickou zkušenost, mám ale alespoň základní znalosti českého práva a jeho vztahu k IT a kybernetické kriminalitě z VŠ. Mám vystudovaný bakalářský obor Informatika na FIT VUT a tento rok se snažím dokončit magisterský obor Bezpečnost informačních technologií na FI MUNI (možné využití v oblasti e-governemntu?). Aktálně pracuju v Anglii na projektu využívajícím strojové učení, jehož znalosti mám zatím dost omezené, ale aktivně je rozvíjím (možné využití ke zpracování a vizualizaci dat?).

Z Anglie se do ČR vracím jen zřídka, asi se tedy zatím nemůžu osobně dostavit na žádné schůzky nebo sdružení (leda by to zrovna náhodou vyšlo na mou návštěvu ČR), mám ale v plánu se v létě vrátit natrvalo do Brna. Pak bych se mohl účastnit i angažovat fyzicky bez problémů.

Doufám, že jsem se nerozkecal příliš obsáhle a rád zodpovím jakékoliv dotazy ;)
David
Tito uživatelé poděkovali autorovi david_beran za příspěvky (celkem 4):
Antonino, Jiri.Ulip, Vit.Jurasek, Maria.Vasickova

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 183 poděkování
Dostal poděkování: 319 poděkování

Re: David Beran

Příspěvek od Antonino » 02 bře 2019, 19:52

Ahoj Davide,
tady by Ti měl odpovědět někdo z příslušného předsednictva a týmu, což se jistě brzy stane.
Do té doby jen malé neoficiální info. Radit Ti, abys přišel na místní či krajské zasedání asi je zbytečné :)
Můžeš se rozkoukat tu na fóru, ale moc to nepřeháněj - je tu aktivní jen vzorek členů, který ČPS nereprezentuje úplně reprezentativně. Lepší je tu nezabřednout :)
Zkus se podívat na web a hledat témata, která Tě zajímají. Případně kontaktovat jejich garanty. Pokud se ti nikdo neozve, nevěš hlavu, mnozí z nich jsou opravdu zahlceni. Pokud vytrváš, nakonec najde Tvůj entuziasmus perspektivní příjemce.

Ohledně zkoumání základů strany, například tady je pěkně zpracované info:
Stepan.Drtina píše:
09 úno 2019, 08:58
Držím palce
Antonino (nečlen - RegP)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvek:
Vit.Jurasek
Antonino Milicia

Osobní svoboda a zodpovědnost | Efektivní stát | Udržitelná ekonomika | Udržitelné životní prostředí | Rozvoj společnosti | Osobní rozvoj

Magdalena.Skapova
Profese: Koordinátor pro JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Příspěvek od Magdalena.Skapova » 04 bře 2019, 13:23

Ahoj Davide,

díky za Tvoje představení se zde na fóru a zájem o vstup do našich řad. Budeme rádi, když se nám přijdeš představit na některou z krajských schůzí.

Nejbližší proběhne 21. 3. v Sále B. Bakaly na Žerotínově náměstí od 18:00. Pokud by ses s námi chtěl pobavit dříve na neformální úrovni, můžeš nás přijít navštívit do Pirate Space Brno na Údolní 37, kde býváme pravidelně téměř každé odpoledne.

Pokud budeš mít čas, rádi Tě uvidíme. :)

Tady najdeš odkaz na zásady přijímání nových členů, které platí v našem krajském sdružení. Je dobré se s nimi seznámit, aby Ti bylo jasné, co Tě před přijetím čeká.

No a poslední věc: tady posílám odkazy na stanovy a dlouhodobý program. Je důležité si je pročíst (u stanov zejména čl. 2) než se nám přijdeš osobně představit na schůzi. :)

Ještě jednou díky a budeme se těšit na setkání!
V případě jakýchkoliv dotazů se na mě neváhej obrátit buď tady na fóru a nebo na mailu magdalena.skapova@pirati.cz

Magdaléna
Magdaléna Škapová
Krajská koordinátorka JmK

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1722 poděkování
Dostal poděkování: 1565 poděkování

Příspěvek od Maria.Vasickova » 05 bře 2019, 20:58

Zdravím Davide,
co Tě (vyhnalo) přitáhlo do Anglie, a co Tě z ní zase žene domů?
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

david_beran

Příspěvek od david_beran » 20 bře 2019, 23:00

Magdalena.Skapova píše:
04 bře 2019, 13:23
Nejbližší proběhne 21. 3. v Sále B. Bakaly na Žerotínově náměstí od 18:00. Pokud by ses s námi chtěl pobavit dříve na neformální úrovni, můžeš nás přijít navštívit do Pirate Space Brno na Údolní 37, kde býváme pravidelně téměř každé odpoledne.
Jak jsem psal ve svém příspěvku, jsem aktuálně za prací v Anglii, takže bohužel 21. 3. se schůze zúčastnit nemůžu. Pokud by náhodou nějaká schůze vyšla zrovna když budu na návštěvě v ČR, pokusím se na ni přijít. Když to nevyjde, rád dojdu aspoň do Pirate Space, ale myslím že se dostanu do Brna až tak v dubnu.

Plánuju se pak v létě vrátit "nadobro" zpátky do Brna, takže pak už určitě nebude problém se nějaké schůze zúčastnit.

Dlouhodobý program jsem si zatím (byť ne celý) pročítal, určitě mrknu i na stanovy. Díval jsem se i na podmínky přijímání členů, ale není mi úplně jasné co konkrétně je myšleno pod pojmem aktivního zapojení.

david_beran

Příspěvek od david_beran » 20 bře 2019, 23:13

Maria.Vasickova píše:
05 bře 2019, 20:58
Zdravím Davide,
co Tě (vyhnalo) přitáhlo do Anglie, a co Tě z ní zase žene domů?
Ahoj Marie,
dalo by se říct, že to byla taková cesta na zkušenou :) Myslím si, že rok v zahraničí dokáže člověku dát dost nových zkušeností a trošku rozšířit jeho pohled na svět, pořád se ale cítím doma v Brně, kde mám rodinu, přítelkyni a přátele. Navíc mám v plánu dokončit školu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi david_beran za příspěvek:
Maria.Vasickova

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihomoravský kraj“