Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 21575 poděkování
Dostal poděkování: 10007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 28 úno 2019, 19:14

Lukas.Lev.Cervinka píše:
28 úno 2019, 18:33
Dalibor.Zahora píše:
28 úno 2019, 18:03
...
A tedy si dovolím další otázky:
4) Přijde ti v pořádku, že kandidát do EP podepíše nějakou evropskou iniciativu, aniž by ten svůj podpis konzultoval s kýmkokoli ze strany? Jednal by si podobným způsobem jako MEP?
Sorry, ale odpovědi ses spíše vyhnul. Takže prosím stručně, přijde ti tvůj postup ok nebo by si to příště udělal jinak?
Martinu, volební manažerku, jsem o podpisu informoval, aby o tom byla obeznámena.
Kdy si ji informoval?
Lukas.Lev.Cervinka píše:
28 úno 2019, 18:33
Dalibor.Zahora píše:
28 úno 2019, 18:03
5) Jak přesně si se o iniciativě dozvěděl? Proběhl nějaký kontakt? S kým? Kdy?
Tomu už chybí jen lampička svítící do obličeje :D Ptáš se, jestli jsem dvojitý agent a spolupracuji s cizí mocností? :D
Shrnuji, dozvěděl ses o tom z veřejných zdrojů, žádný kontakt neproběhl, podpis si poslal e-mailem? Chápu to správně?
Jinak ano, ikonka lampčky by se na některé členy velmi hodila. :) Dám požadavek TO!
Víš co, když ty jako asistent poslance a k tomu "právně-politický konsultant poslaneckého klubu Pirátů" máš v evidenci kontaktů jen jeden záznam https://evidence.pirati.cz/author/224/ za celou dobu svého působení, to se pak nediv, že se takhle ptám, že...

A já ti rád odpovím, Raduševiče neznám, náhodou jsem na tu zprávu narazil na twitteru.
kandidát do eRVé - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 192 poděkování
Dostal poděkování: 385 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 28 úno 2019, 19:37

Pokud vím, tak evidence lobbistických kontaktů se vztahuje na představitele strany, což je:
§ 3 Představitelé strany
Představitelem strany je

a) člen některého orgánu strany nebo osoba pověřená výkonem funkce,
b) člen strany, který vykonává volenou nebo jmenovanou funkci v orgánu veřejné moci.
Viz Předpis o lobbingu.

Já nejsem členem orgánu strany, nejsem pověřen výkonem žádné funkce, nevykonávám žádnou volenou ani jmenovanou funkci v orgánu veřejné moci vyjma členství v jednom výboru (kontrolním) zastupitelstva a jedné komise (pro pohledávky) Rady. Přičemž v rámci členství v těchto dvou orgánech jsem se ještě s nikým mimo jednání tohoto orgánu nesešel.
Lukáš Lev Červinka
právně-politický konsultant poslaneckého klubu Pirátů
Web: https://www.piratcervinkado.eu
Email: lukas.lev.cervinka@pirati.cz
tel.: 739 639 021

„Lev s pirátskou duší. Pirát se lví silou.“

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2157 poděkování
Dostal poděkování: 17330 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 úno 2019, 19:56

Hm, to vypadá na nedostatek předpisu - při jeho schvalování holt nikoho nenapadlo, že by se dal obcházet přes asistenty zastupitelů.
Ovšem od právníka-Piráta bych čekal, že tento nedostatek nebude využívat, ale naopak bude do evidence přispívat dobrovolně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Vit.Jurasek, YjM
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 28 úno 2019, 23:02

Martin.Kucera píše:
28 úno 2019, 19:56
Hm, to vypadá na nedostatek předpisu - při jeho schvalování holt nikoho nenapadlo, že by se dal obcházet přes asistenty zastupitelů.
Ovšem od právníka-Piráta bych čekal, že tento nedostatek nebude využívat, ale naopak bude do evidence přispívat dobrovolně.
Jenomže ono není co. U Honzy nejsem asistent, který by jej doprovázel na schůzky, nemám ani zařízenou vstupní kartu do Sněmovny. Dělám expertní analýzy a činnost (např nyní přípravu Magnitskeho aktu), případně se účastním nejrůznějších odborných konferencí, kde člověk potká desítky lidí, jistě, ale nejsou to žádné lobbistické schůzky - ať již podle předpisu nebo selského rozumu.

Výrok, že Honza skrze mě obchází pirátské předpisy není tedy fér. Rád bych, aby se zůstalo u nesmyslné kritiky čistě mé osoby a nezatahovalo se do toho mé okolí, když toho proti mně není dost. Či ještě lépe, aby se takováto obvinění podkládala nějakými důkazy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Lev.Cervinka za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Lukáš Lev Červinka

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2157 poděkování
Dostal poděkování: 17330 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 úno 2019, 23:18

Lukas.Lev.Cervinka píše:
28 úno 2019, 23:02
Výrok, že Honza skrze mě obchází pirátské předpisy není tedy fér.
Pozor, to mi do klávesnice vkládáš něco, co jsem nenapsal. Já Honzu z ničeho neobviňuju. Ale faktem zůstává, že předpis tak jak je napsaný se prostě obejít dá (když někdo bude zkoušet lobbovat poslance nikoli přímo, ale přes jeho asistenta), a že ty sám ses vyjádřil dosti neobratně. Kdybys rovnou napsal "není co hlásit, protože situace je taková a taková", bylo by hotovo. Ale když napíšeš "na mě se předpis nevztahuje", tak tím prostě zákonitě vyvoláš otázku "takže kdyby někdo Honzu zkoušel lobbovat přes tebe, tak to nenahlásíš?"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, YjM
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 01 bře 2019, 09:14

Martin.Kucera píše:
28 úno 2019, 23:18
Lukas.Lev.Cervinka píše:
28 úno 2019, 23:02
Výrok, že Honza skrze mě obchází pirátské předpisy není tedy fér.
Pozor, to mi do klávesnice vkládáš něco, co jsem nenapsal. Já Honzu z ničeho neobviňuju. Ale faktem zůstává, že předpis tak jak je napsaný se prostě obejít dá (když někdo bude zkoušet lobbovat poslance nikoli přímo, ale přes jeho asistenta), a že ty sám ses vyjádřil dosti neobratně. Kdybys rovnou napsal "není co hlásit, protože situace je taková a taková", bylo by hotovo. Ale když napíšeš "na mě se předpis nevztahuje", tak tím prostě zákonitě vyvoláš otázku "takže kdyby někdo Honzu zkoušel lobbovat přes tebe, tak to nenahlásíš?"
Martine, já vím, že je to od Tebe myšleno v dobrém a chápu, jak to myslíš, ale uznej, že když Ti někdo vyčte, že nejednáš podle nějakého předpisu a Ty víš, že se ten předpis na Tebe nevztahuje, tak to je prostě první argument. Ty jako vedoucí AO přeci musíš vědět, že jakmile budeme lidi hnát k zodpovědnosti za to, že nedodržují předpisy, které se na ně nevztahují, tak se dostaneme do absurdistánu, kde nikdo nebude vědět, co má vlastně dělat...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Lev.Cervinka za příspěvek:
Jan.Hora
Lukáš Lev Červinka

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“