MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, PMS Praha 6

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 112
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Michal.Zachar » 26 úno 2019, 22:54

Hlásím se k pokračování práce v MS Praha 6. Chci kandidovat znovu na předsedu, popřípadě místopředsedu MS. Několik dnů přemýšlím, co sem mám napsat. Když jsem se na tuhle funkci hlásil poprvé, absolutně sem si nedovedl představit, co všechno to obnáší. Dělal jsem s ní, co jsem uměl. Hodně jsem se naučil. Dnes nebudu bilancovat, to si můžete udělat sami, stačí projet web, fcb a hlavně se zeptat lidí, jak vnímají a co si myslí o Pirátech z Prahy 6. Stačí se prostě podívat, co jsme za ten rok dokázali. A nebylo toho málo. A ano hodně toho máme před sebou. Za sebe mám radost z toho, že se mi podařilo plnit to, co jsem slíbil vám i sobě. A sice to, že chci, aby v MS vyrůstali individuality. Osobnosti. Autentické lidské bytosti, které přijmou svou odpovědnost za to, že chtějí ovlivnit veřejný život na Praze 6. Za to patří dík našim zastupitelům a to, jak se ujali svých mandátů. Takže, co teď. Veronika a i Tonda to napsali dobře. Skončila první vlna a je třeba se opět dostat do tempa. Začít více komunikovat směrem mezi lidi přímo zde na obvodě, a nebavit se jen s těmi, co nás mají rádi, ale se všemi. Vtáhnout lidi do politiky a vrátit politice tu lidskou tvář. Dát ji naši tvář. My jsme ti, kdo tady tu politiku děláme. Udělat politiku skutečně osobní. Budovat důvěru. Uvnitř i venku v MS. Protože jedině z důvěry se rodí spolupráce.

V pozici stratéga jsou tu povolenější. Osobně k tomu v rámci předsednictva MS mohu nabídnout to, co umím. Realizovat a dotahovat věci do konce. Motivovat. Povzbuzovat. A hlavně chci využít to, co jsem objevil díky Miloš Vlach a jeho testu Gallup report, propojovat, aranžovat a řídit. Dodávat pozitivní sebejistotu všem, kteří si nejsou jistí, aby zkusili to, co si ještě včera nedokázali představit. Očekávám, že tím, že se převolí předsednictvo se dá dohromady silný tým, který bude opravdu nastavovat další laťky v tom, jak můžeme fungovat ještě líp než dosud. A já chci být oporou pro ty, kdo toho chtějí využít. A to nejen v předsednictvu. A děkuji všem, kdo mne při tom mém rozhodování podpořili. :) Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Zachar za příspěvky (celkem 8):
Vaclav.Fortik, Jan.Lejcko, Antonin.Stogr, Tereza.Hubackova, Barbora.Hruzova, Georgia.Hejduk, Ondrej.Chrast, Veronika.Stepkova
Michal Zdeněk Zachar
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
Pirát :arrow: MS Praha 6
Člen MO Pirátů :arrow: vedoucí týmu odpovídačů
Místopředseda KS Praha :arrow: vedoucí MO KS Praha
:fet: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 110
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Jan.Lejcko » 27 úno 2019, 02:00

Milý kolegové, členové, příznivci a náhodní čtenáři 😊

Tímto Vám oficiálně oznamuji svoji kandidaturu do předsednictva MS Prahy 6, ucházím se o roli - pozici „nejvyšší“, a to předsedy místního sdružení.

Proč vlastně já; Osobně zde vidím obrovský potenciál v-sebe-zdokonalení, dále ve zdokonalení funkčních prvků strany, a dále pak fakticky větší pravomoc ovlivnit právě výše zmíněných funkčních mechanizmů…zamyšlení…Inu, je to k zamyšlení, ale jsem paradoxně jedním z „nejstarších“ členů (co do členství) a co do aktivity, byť v posledních týdnech byla „ona“ aktivita menší, nicméně vidím věci, které se dají zlepšovat a záleží pouze na nás, jestli to budeme chtít, seznam k vylepšení viz 11. Bodů, bod po bodu níže. Přicházím s vizí 11. uskutečnitelných bodů, dovolím si tvrdit, že vím jak a jakým způsobem ji/je dosáhnout, jsem puntičkář a chci mít věci dokonalé, chci mít jedno z největších, nejvýkonnější, nejchytřejších a dalších nej, nej MS’ek v Praze, dále chci působit jako největší spojka mezi zastupitelským klubem a MS Prahy 6, což bude asi největší úkol, co do koordinace.

Rád bych tak navázal na některé zvyky a tradice, které se v MS ujaly v posledních měsících a zavedl nové (viz níže), chci docílit toho, že budeme nejlepší v Praze, chci tak v případné pozici předsedy dosáhnout toho, že se na nás ostatní MS’ka budou koukat z výšky s respektem a že se k nám budou chodit dívat, jak se to vlastně dělá, a že máme nakročeno velmi dobrým směrem, za což je nutno poděkovat předchozímu předsednictvu, díky. :!:

Bod I. Administrativa;
OFFTOPIC chci docílit maximálního využití moderních technologií k lepší administrativě, tj. zasílání připomínek/upomínek e-mailem a sms zprávou / FB, že v den XX a měsíc YY bude schůze na téma ZZ, v rámci tohoto nastaveného systému pak budou ostatní vyrozuměni, kdo na případné schůzi bude přítomen atd., vytvořil bych tabulku s názvem „Pirátská docházka“ a v rámci toho by byla vidět aktivita, co do aktivity „docházky na schůze“ + nějaká variabilita, zavedl bych systém sankcionalizování případné nepřítomnosti nahlášené přítomnosti člena, aj. (sankce max. v řádech deseti korun).

Bod II. Oficialita;
OFFTOPICProsazení omezení komunikace na oficiální Pirátské komunikační kanály, nikdo z nás nechce roztříštěnou diskuzi dovnitř strany na FB, pirátském fóru, trellu apod. Čili v tomto ohledu, chci z-maximalizovat a z-efektivnit komunikaci uvnitř strany na dva komunikační kanály; a) fórum, b) rozjíždějící se Trello, a c) v případě, že bude nějaká komunikace uvnitř FB, pak pověřit zapisovatele, který bude mít povinnost udělat krátké shrnutí probíraného tématu s výsledkem.

Bod III. Účet;
OFFTOPICChci se oddělit s účetnictvím od „velké Prahy“, pokud to jen lze a stanovy to tak umožňují (případná širší diskuze vítána), resp. chci dosáhnout mety, kde máme svůj transparentní účet s kterým nakládáme, v rámci něhož budeme evidovat dary, příjmy/odpisy, atd. vidím v tom tak krok k lepší vnitroMS’kové transparentnosti a využití „našich“ prostředků se systematizací obdobnou v Poslanecké sněmovně, Zastupku, atd. => tedy, takže si budeme schvalovat rozpočet a nebudeme toliko odpovědní KS Praha.

Bod IV. Transparentnost;
OFFTOPICÚzce souvisí s Bod III., nicméně v tom vidím ještě více než jen to, co je uvedeno ve zmíněném Bod III., rád bych docílil, aby naši zastupitelé uveřejňovali své odměny získané v rámci svého mandátu veřejně do sekce svého profilu na našem MS’kovém webu, vím, že je to částečně uvedeno na webu Městské části Prahy 6, ale myslím si, že je to jeden z těch kroků správným směrem, plus pro voliče je to určitý pocit, bod toho, že ví kolik jeho zvolený zastupitel dostává a popř. co vše dělá, s tím zároveň souvisí důležitý Bod V. viz dále.

Bod V. Kalendář;
OFFTOPICChci docílit, aby každý zastupitel měl svůj veřejný kalendář, kde je uvedeno, kde, co dělá – v rámci svého mandátu, veřejné funkce a dále, aby si jednou v měsíci vymezil alespoň dvě hodiny pro styk s veřejností, což by mohlo být i v rámci nějaké veřejné schůze, v tomto směru bych rád navázal na služby pro veřejnost – pro bono z právnického hlediska. Případný zájemce o kontakt, tak vidí, že daná osoba má čas či nikoliv. V kalendáři by popř. mohl být i odkaz na probíraná témata, dokumenty atd.

Bod VI. Schůze / Styk s veřejností;
OFFTOPICTy by byly dvakrát do měsíce (jedna povinná, druhá nepovinná), a to sice týden či dva před zastupitelstvem a týden či dva po zastupitelstvu, kde jedno z nich by bylo věnováno veřejnosti. V období prázdnin či „klidu“ => bez zastupitelstva, by byl i klid od schůzí. Vedle toho bych rád vyvinul iniciativu poradních orgánů suplujících poradní orgány (o cca 2 – 5 členech) na velké Praze, tyto poradní orgány by měli pomoci zejména s koordinací a případnou prací našich zastupitelů, vytvářet jim podmínky a prostředí pro případné kvalitnější rozhodnutí. Překročil by člen určitou hranici absencí, platil by do kasičky, resp. na transparentní účet pokutu, jejíž výši by si nově zvolené MS stanovilo. Dalším nezbytným bodem by bylo si určit pevné místo schůzování interního x veřejného. Vedle toho je potřebné zmínit „menší“ expertní týmy na Magoši, je tedy potřeba v obecné rovině vyvažovat pomyslné váhy mezi MS P6 a Magistrátem, potažmo PS tak, aby si oba (tři) "instituty" udržely potřebnou úroveň, respekt, úctu a sebekázeň.

Bod VII. Propagace;
OFFTOPICBod III. náš účet naše rozhodnutí, jak se budeme propagovat => chci vytvořit prostředí, kde se budeme prezentovat na internetu formou videa, a to zpravidla každý, každý měsíc, bude to tak suplovat naši výsledkovou / výslednou zprávu viz Bod I., resp. Bod II., v tomto videu by bylo obsaženo, s kým a co jsem dělali/tvořili, kde jsme dělali/tvořili, apod. do tohoto Pirátského „youtube“ okénka (či jakou to má mít podobu, je na diskuzi) by jsme si mohli zvát i jiné Pirátské zastupitele, anebo dokonce i konkurenci, myslím si, že tato platforma by měla největší dosah a částečně by mohla nahrazovat i pirátské fórum a jiné oficiální komunikační kanály, pakliže tato platforma bude mít kvalitní formu a obsah, s tím úzce souvisí použitá technika (mobil a mikrofon popř. mám… - diskuze). Výše zmíněný koncept propagace by měl výsledný efekt, jak dovnitř strany tak vně, a když se po nějakém roce ohlídneme, co jsme vše udělali za práci, tak se můžeme poklepat po ramenou… ;)

Bod VIII. Úkolovník/Koordinace;
OFFTOPICspočívá prostě v tom, že bude osoba XY, která bude pověřena k nějakému krátkodobému/dlouhodobému úkolu, který bude řešit, a v rámci toho se nám v určitý, předem specifikovaný, čas bude hlásit.

Bod IX Kvartální zprávy;
OFFTOPICBudou obsahovat, co se za uplynulý kvartál (1/4 roku) událo, co se předsevzalo a naopak, co se nestihlo + měly by suplovat výhledové zprávy obchodních společností.

Bod X. Videa;
OFFTOPICViz Bod VII. Propagace s tím, že bych v rámci tohoto udělat ½ roka nějaká vtipná vystoupení či merchandising nebo video-hádanku, záleží, co by nás zrovna v tu dobu pálilo, napadlo.

Bod XI. MS Prahy 6 – Předsednictvo x Profesionalizace;
OFFTOPICza výkon své funkce by každému členovi Předsednictva Prahy 6 náležela odměna v řádech stokorun, čímž by se částečně mělo docílit jisté, částečné profesionalizace, dalo-li by se tomu tak říkat. Odměna by byla vyplácena každý měsíc a to z „našeho“ transparentního účtu anebo převodem z podílu, z „příjmů“ / odměn zastupitelů a to poměrnou částkou (př.: 9x 250,- => 2250 Kč => 5x na hlavu 450 Kč do fondu předsednictva), s tím, že tato částka by měla být primárně užita pro zdokonalení MS’ka anebo jakási satisfakce za jeho odvedenou práci.

Dovoluji si Vás tedy v souladu s výše uvedeným požádat o podporu při nadcházejících volbách do předsednictva místního sdružení Prahy 6 (MS P6), bude-li to přeci jen možné, rád bych přispěl svým mandátem zejména k lepší koordinaci, propagaci a transparentnosti.

Tento rok je pro Piráty na Praze 6 přelomovým, a já pevně věřím - že stejně tak úspěšným budou následující, a i proto chci být u toho, jdete do toho se mnou? :?: .

PS: pro lepší přehlednost jsem užil funkci offtopicu => musíte si rozkliknout následné políčko pro zobrazení textu (vize) :)
- tento dokument též přístupný na odkaze (https://drive.google.com/open?id=1CGI3K ... XfMCNx-Ir9)Více o mne na profilu: https://praha6.pirati.cz/lide/jan-lejcko/
(není aktuální, ale je alespoň částečný)

Děkuji Vám za případnou podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Ondrej.Chrast, Michal.Zachar
člen ČPS od 6/2017
člen MS P6 od 1/2018
člen KET SVČ hl.m.Praha od 6/2018
člen KSVČ MČ P6 od 10/2018
zastupitel MČ P6 od 6/2019
člen Rozhodčí komise strany od 9/2019

Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 72
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: pěstounka na přechodnou dobu
Dal poděkování: 509 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Tereza.Hubackova » 27 úno 2019, 09:33

Jan.Lejcko píše:
27 úno 2019, 02:00

Tímto Vám oficiálně oznamuji svoji kandidaturu do předsednictva MS Prahy 6, ucházím se o roli - pozici „nejvyšší“, a to předsedy místního sdružení.
Ty jo, Honzo, to jsi mě překvapil! Já jsem se spíš bála, že ses na piráty po volbách úplně vykašlal... 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Hubackova za příspěvky (celkem 2):
Antonin.Stogr, Michal.Zachar
Tereza Hubáčková
PMS Praha 6

Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 72
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: pěstounka na přechodnou dobu
Dal poděkování: 509 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Tereza.Hubackova » 27 úno 2019, 09:35

Michal.Zachar píše:
26 úno 2019, 22:54
Hlásím se k pokračování práce v MS Praha 6.
Super!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Hubackova za příspěvky (celkem 2):
Veronika.Stepkova, Michal.Zachar
Tereza Hubáčková
PMS Praha 6

Uživatelský avatar
Antonin.Stogr
Místní předsednictvo
Příspěvky: 168
Registrován: 03 bře 2018, 19:14
Profese: IT specialista
Bydliště: Praha 6 - Bubeneč
Dal poděkování: 268 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Antonin.Stogr » 27 úno 2019, 10:37

Honzo, i mě jsi překvapil. Vím, že se učíš, ale aspoň minimální účast očekáváme od každého, kdo se chce ucházet o členství a tim spíš o roli nejvyšší…čímž nechci nijak zpochybnit Tvé právo na předsedu kandidovat.

Mám spíš připomínky k Tvým bodům:

I. - rád si nechám ukázat řešení, jak zajistit informaci o tom, kdo bude přítomen. Orientačně se dá usuzovat podle FB události, které vytvořené už máme. Informativní SMS by pomoct mohly. Omluvit se ze schůze mi přijde jako elementární slušnost, sankcionovat neomluvené je drzost nejhrubšího zrna.

II. - “Prosazení omezení komunikace” - pokud jsi sledoval diskuzi o tom, že se mají zakázat “tajné” skupiny na FB, tak asi víš, jaký je převažující názor. K zefektivnění jsme už udělali krok přechodem na Trello. Fórum používejme na udržení transparentnosti.

III. - rozpočet si schvalujeme sami i teď (beží o tom rozprava, na poslední schůzi jsme ho probírali), nad možností a výhodami vlastního účtu jsem neuvažoval. Stejně jsme ale zavislí na tom, co nám do rozpočtu “přiteče” od shora.

IV. a V. - to je spíš na zastupitelském klubu, aby si taková pravidla odhlasoval. Pokud se podaří sehnat kancelář (jak jsme se bavili na schůzi), tak by samozřejmě nějaké “otvírací” hodiny mohly být. Stále jsou to ale všichni neuvolnění zastupitelé, kteří mají své práce nad hlavu.

VI. - Pravidla schůzí máme nastavena. Podívej se do veřejného kalendáře MS. Nyní je to tak, že budeme mít 1x veřejnou zastupitelskou, 1x veřejnou, 1x pro člensko-přizniveckou, 1x krajskou /za měsíc. K těm týmům nějak nemám co napsat, přijde mi to odtržené od reality.

VII. a X. - ano, videa točit máme. Někdo navrhoval oslovit studenty filmových škol, měl jsem pocit, že i má kontakty. Máme na to v rozpočtu vyhrazené nějaké peníze.

VIII. - to je jedna z funkcionalit Trella

IX. - Je důležité dělat průběžné zprávy, což se snad docela děje. Vycucnout z nich něco podobného jako teď zpráva o 100 dnech koalice na Magoši, je dobrý.

XI. - nikdo se snad nehlásíme do předsednictva kvůli pětistovce. Lepším směrem k profesionalizacimi přijde to, co navrhoval Ondřej. Tedy platit někomu 5000,- měsíčně za fci “tajemníka”, který bude připravovat podklady a tak.

———
PS: Po převolbě předsednictva počítám s tím, že aktualizuji všechny texty a pozice na stránkách P6. Pošlu radši výzvu hned, ať dostanu materiály včas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Stogr za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Chrast, Vaclav.Fortik, Michal.Zachar

Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 57
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: webový specialista
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 138 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Milos.Vlach » 27 úno 2019, 14:52

Ahoy přátelé,
je to bez mála rok co jsem v jiném vlákně kandidoval na pozici místopředsedy. Dnes se chci posunout dále a proto bych rád kandidoval post předsedy našeho místního sdružení.

V této souvislosti bych, ale předně rád poděkoval Michalovi, za práci, kterou jako dosluhující předseda vykonal. Díky Michale. Byla to spousta mravenčí práce, kterou si občas ani neuvědomujeme. Rád bych, aby plody tvé práce pomáhali sdružení i nadále a ty jsi se z nich mohl těšit. Proto cítím jako jednu ze svých zodpovědností na ně navázat a rozvinout je dále. Mluvím zejména o personálním obsazení struktury zodpovědnosti uvnitř sdružení a nastavení procesů pro dosažení, výkon a předání kompetencí na jednotlivých pozicích. Z minulosti vím, že právě toto je vnitřním motorem každé organizace, obzvláště pak dobrovolnické. Palivem pro něj je motivace.

Dluhem, který bude muset nové předsednictvo dotáhnout je zprovoznění stabilní redakce. Nejen pro potřeby vydávaní pirátských listů, ale obecně - do šestky, tiskových zpráv a tak dále..

Byt jsou nějaké kompetence vyhrazeny přímo předsedovi, myslím, že by predsednictvo melo primárne fungovat jako tobrý tým jako celek. S tím souvysí i dělba zodpovědností uvnitř předsednictva. Myslím, že pro inspiraci není třeba chodit daleko a odrazit se můžeme ve struktuře celostranického aparátu. Nakonec by mohla vypadat nějak takto:

Předseda - Reprezentuje MS ve vztahu k ostatním strukturám strany, zejmnéna jiným MS a PKS - obdoba ZO
Místopředseda pro externí komunikaci - Komunikace s voliči, tiskem, sociální sítě, obsah webu - obdoba MO
Místopředseda pro interní komunikaci - Komunikace dovnitr strany, péče o fórum, interní skupiny - obdoba AO
Místopředseda pro "motivaci" - Komunikace k členům MS, přehled o pořádaných akcích a aktivitách a jejich personálních potřebách, o potřebách členů, jejich motivaci a podpora růstu jejich kompetencích - obdoba PO
Místopředseda pro hospodářství a správu - Hospodář a hlídač termínů

To je nějaká vize formální struktury předsednictva, nicméně je na předsednictvu jako celku jak to nakonec bude vypadat. Důležité je nezapomenout, že posláním místního sdružení je poskytovat podporu voleným zástupcům a předsednictvo je exekutivní orgán. Toto poslání tedy padá primárně na něj. To neznamená, že gesční člen předsednictva bude dělat veškerou práci. Pouze je jeho zodpovědností zjednat, že gesce bude fungovat. Naopak by na ní měl spolupracovat s širším okruhem zainteresovaných členů a příznivců MS.

To mne zpět přivádí k motivaci. Za studií jsme měli heslo "work hard, party harder". Vím, že jsme již starší, ale pro správnou funkci týmu je nutná sounáležitost, která se jen těžko buduje mítinky a poradami. Proto bych rád, aby jsme věnovali i péči "jemným" aktivitám mimo běžnou agendu spjatou s volbami či politikou obecně.

Díky za pozornost,
Miloš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Hoskovec, Ondrej.Chrast, Antonin.Stogr, Jan.Lejcko, Vaclav.Fortik, Martin.Suchan, Tereza.Hubackova, Michal.Zachar

Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 639
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 199 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes » 27 úno 2019, 17:31

Úřední šiml přidal kandidáty do úvodního příspěvku ;-) Prosím o kontrolu jestli to takto sedí (ne u všech kandidátů na předsedu je zřejmé, jestli v případě neúspěchu chtějí kandidovat i na místopředsedy).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 3):
Antonin.Stogr, Tereza.Hubackova, Michal.Zachar
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Ivan.Hruza
Kontrolní komise
Příspěvky: 179
Registrován: 02 srp 2014, 12:06
Profese: IT specialista, zdravotni sestra
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 224 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Ivan.Hruza » 27 úno 2019, 18:11

Ahoj,

kandiduji na pozici místopředsedy místního sdružení.
Rád bych zde uplatnil několik let zkušeností, které jsem nasbíral po dobu svého členství v Pirátské straně.

Jako prioritní tedy vidím zejména dodržování stávajících vnitrostranických předpisů a transparentnci fungování celého místního sdružení.
Toto jsou totiž oblasti, ve kterých stávající vedení poněkud pokulhávalo. Dopady to mělo zejména v průběhu poslední komunální kampaně, kdy byl ze strany stávajícího předsednictva ignorován fakt, že část předsednictva byla shodná s čelem kandidátky. Namísto ustanovení volebního výboru, který by tento problém vyřešil, ale naopak probíhalo nepříliš transparentní schvalování výdajů na propagaci kandidátky právě těmi osobami, které byly propagovány.

Problematická oblast je také formální stránka schůzí a proces při přijetí některých členů. Nekonkrétní pozvánky, nedostatečné informování členů o plánovaném programu a neúplné, či nedostatečné zápisy ze schůzí. Výsledkem je pak například přijetí Heleny Machovcové za člena bez předchozího představení ve vlákně viewforum.php?f=764 a nemožnost dohledat zápis ze schůze, kde byla grilována, nebo problém se zápisem, který jsem řešil zde - viewtopic.php?f=763&t=44160#p585748 . Vrhá to nyní velmi špatné světlo na celý proces přijímání členů, kde by stejné podmínky měly platit pro všechny. Pirátsky transparentní to ze strany stávajícího předsednictva rozhodně také nebylo.

Výše uvedený střet zájmů a nesrovnalosti ohledně přijímání členů a schůzí stále vidím jako objektivní problémy, kterým bylo možné velmi jednoduše předejít. A právě na tuto a další podobné záležitosti bych se v předsednictvu rád zaměřil.
Není totiž nezbytně nutné se napřed chyb dopouštět, abychom se z nich mohli následně poučovat. Mnohem lepší je přemýšlet a předem chybám předcházet.


P.S.: Na místo předsedy místního sdružení podporuji Honzu Lejčka.
Naposledy upravil(a) Ivan.Hruza dne 27 úno 2019, 22:09, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Hruza za příspěvky (celkem 2):
Jan.Lejcko, Barbora.Hruzova
“For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.”
H. L. Mencken

Ivan.Hruza
Kontrolní komise
Příspěvky: 179
Registrován: 02 srp 2014, 12:06
Profese: IT specialista, zdravotni sestra
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 224 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Ivan.Hruza » 27 úno 2019, 21:36

Martin.Suchan píše:
26 úno 2019, 12:10
Tereza.Hubackova píše:
25 úno 2019, 05:29
Helena.Machovcova píše:
24 úno 2019, 18:39
Zastupitele maji dost sve prace
O tom, že zastupitelé toho mají hodně nepochybuju, Helen, ale přesto si myslím, že minimálně jedna/jeden z nich by v předsednictvu chybět neměl/a - aby se to neštěpilo na MS a ZK, to by nebylo dobře, aspoň si myslím já...
Zcela souhlasím. V předsednictvu by v každém případě měl být někdo ze zastupitelů zejména pro efektivní výměnu znalostí, zkušeností a novinek z MČ.
Podle mého vůbec není nutné aby to byl zastupitel. Naopak vidím jako problém, že již nyní jsou velmi vytížení. Předseda klubu Ondřej Chrást dokonce pracovním vytížením odůvodňuje požadavek na placeného asistenta. Nedovedu si moc představit, že by za této situace ještě stíhal aktivní práci v předsednictvu.

Jednání klubu jsou podle platné "Povolební strategie" veřejná. Úplně dostačující tedy bude, pokud se zástupce předsednictva bude účastnit jednání zastupitelského klubu a bude s děním na radnici udržovat kontakt.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Hruza za příspěvek:
Barbora.Hruzova
“For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.”
H. L. Mencken

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 110
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Jan.Lejcko » 27 úno 2019, 21:52

@ Antonin.Stogr, krátké odpovědi v bodech...

Bod. I Administrativa;
OFFTOPIC- by probíhala asi takto; upomínkování, připomínkování jednotlivých členů anebo zájemců, že bude den XX a měsíc YY od ZZ hodin schůze na téma AA, připomínka v rámci kalendáře týden před a dva dny + v den konání sms + potvrzení účasti, sankce jsi špatně pochopil, jde o to zavést princip jakési motivace, když jste potvrzeni, když potvrdíte svoji účast a pak nepřijdete a neuvedete pádný důvod, sankce v řádů desetikorun + 2-3 neomluvenky bez sankce, žádnou drzost v tom nevidím v klubu, ve sportu to tak chodí běžně, za pozdní příchody na tréninky, za neproměněný koš, gól, atd..

Bod II. Oficialita;
OFFTOPIC- ano vím, proto tam také dodávám, že by bylo dobré pověřit zapisovatele, který by z toho udělal report

Bod III. Účet;
OFFTOPIC- schvalovací proces, zde je, ale je to tak, že musíme čekat na to, až nám "něco" přiteče, a já zde navrhuji koncept hospodaření s vlastními prostředky, nikoliv "sveřených/poskytnutých" KS Prahou, ale hospodaření s prostředky, které nám mohou "spadnout z nebe" od dárců, podporovatelů a v konečné fázi od členů za členské příspěvky.

Bod IV. Transparentnost a Bod V. Kalendář:
OFFTOPIC- jde o práci na max. hodinu týdně, kde si člověk udělá přehled na další týden či na celý měsíc, nic obtížného v tom není, navíc kalendář zastupitele už aplikovaný mají na velké Praze a v PS, kde jsou tedy jinde se supportem, ale jde to..

Bod VI. Schůze / Styk s věřejností;
OFFTOPIC- však ano, já vím, že jsou tu nějaká pravidla, která jsou relativně zaběhlá, ale rozhodně nejsou rigidní, já proto přicházím s novým konceptem, který by je mohl nahradit, tj. 1x veřejná + 1x neveřejná, což se týká vyloženě místního MS'ka, aby bylo jasno. K týmům; buďto by měli suplovat fci Prahy, anebo by se měli scházet v regionálních týmech, kde se budou řešit jejich kompetence.

Bod VII. Propagace a Bod X. Videa;
OFFTOPIC- beru, vím o tom, já jsem nastínil svoji vizi.

Bod VIII. Úkolovník/Koordinace;
OFFTOPIC- ok beru na vědomí, Trello nemám ještě zaryté pod kůži.

Bod IX. Kvartální zprávy;
OFFTOPIC- průběžné zprávy beru na vědomí též, já spíš přicházím z čtvrtletního výhledu a hodnocení... (mohl by být i delší 2x do roka třeba)... -> kde o větší míru kontroly, tyto zprávy, reporty by v sobě měly mít i údaje typu; kolik máme členů, příznivců, co jsme udělali, chceme udělat... atd. dá se to dost variabilizovat.

Bod XI. MS Prahy 6 - Předsednictvo x Profesionalizace;
OFFTOPIC- ok beru, v tomto se neshodneme, jde o to, že předsednictvo je řídící orgán, a jestliže svoji práci odvádí na takové úrovni, že je minimálně nadpoloviční většina všech členů s nimi spokojena, tak z titulu funkce by měli být odměňováni. Funkce tajemníka je v tomto ohledu dosti zbytečná, alespoň mně se to tak jeví, nevím proč bychom měli někomu platit, za to, že nám bude "připravovat" podklady a jaké a na co - tomu moc nerozumím. V tomto směru bych raději "přiznal" nárok odměny členovi předsednictva za jeho "papírování", než pseudo funkci, která je zde nepotřebná, zbytečná super vacuuo...

Díky za otázky.
Naposledy upravil(a) Jan.Lejcko dne 27 úno 2019, 23:14, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
Barbora.Hruzova
člen ČPS od 6/2017
člen MS P6 od 1/2018
člen KET SVČ hl.m.Praha od 6/2018
člen KSVČ MČ P6 od 10/2018
zastupitel MČ P6 od 6/2019
člen Rozhodčí komise strany od 9/2019

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 6“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů