Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Moderátor: PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 980
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Jaké kroky, vy, níže podepsaní, hodláte podniknout do budoucna, pokud vaší petici (která ani nesplňuje příslušné znaky, ale budiž, řekněme, že na to se tu nehraje) nebude vyhověno?
Protože osobně si dokážu představit nějaký postup, kdybyste využili oficiální nástroj strany, tedy členský podnět, ale v tomhle případě fakt tápu.

Díky předem za odpověď.

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7301 poděkování

Re: Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Příspěvek od David.Wagner »

Tak vyjádření PO je takový jasnější, ale furt by mě zajímalo vyjádření Adama a PKS.

Vyjádření PO vnímám tak, že PO nebude dále uvolňovat prostředky na platbu faktur, ale nic nebrání Adamovi v další činnosti nebo v tom, aby se na něj třeba petenti složili nebo něco, ne? (vzhledem k tomu, o jaké částce se bavíme tak to při 13 pod podpisech teď a víc by se určo nasbíralo nejsou likvidační sumy)

Podporuji myšlenky.

Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Příspěvek od Jana.Hladova »

Děkuji Janě Kolaříkové za pohled na věc ze strany PO. Nicméně pořád mi není jasné, zda Adam opravdu neplnil úkoly, nebo zda o jejich plnění jen nepodával včasné info na správná místa. Jelikož stále nemáme představu o objemu zadávané práce koordinátorům a tedy o míře neplnění a nespolehlivosti ze strany tohoto konkrétního, není možné posoudit závažnost jeho pochybení. Navíc očekávala jsem též doložení dlouhodobé nespokojenosti ze strany PKS v podobě nějakých ofiko hlášení směrem k PO. Na schůzích se nic takového nikdy nezmínilo, ani v rámci jiné komunikace členů KS. Bohužel díky tomu má jeho odvolání minimálně pro mne stále příchuť účelového vyřešení názorových disharmonií mezi předsednictvem KS a tímto KoDo. Snažím se celou věc posuzovat nestranně a z pozice aktivního člena, zastupitele a momentálně též člena předsednictva MS Kadaň. Postup PKS byl nestandardní, členům úmysl odvolat tohoto KoDo neoznámilo a nezjišťovalojejich názor na jeho práci. Vzhledem k tomu, že považuji metodickou pomoc těchto lidí (KoDo) členům,za stěžejní část jejich práce (a možná že se v tomto mýlím), byl by zájem o názor těchto členů ze strany PKS více než na místě. Ale vzhledem k tomu, že obecně jsme vždy vyjadřovali Adamovi jako koordinátorovi velkou vděčnost a byli jsme s ním spokojeni, chápu, že tento názor se jaksi do celkového obrazu nespolehlivého a nezodpovědného koordinátora, nehodil. A také samozřejmě vím, že zajímat se o názory členů v tomto případě a vysvětlovat jim svůj pohled na věc, předsednictvo dle předpisů nemusí. Stále si ale (asi naivně) myslím, že jsme tým,a že bychom tyto zásadní věci měli řešit nejdříve mezi sebou a na krajské úrovni. To, že tito lidé pracují na smlouvu a mají plnit zadané úkoly, přece neznamená, že jsou od ostatních členů odtrženi a ti do tohoto pracovního vztahu nemají co mluvit.
Ještě technická stránka věci- momentálně i tito dva koordinátoři jsou vytíženi na max. Co bude po odchodu Adama? Máte nějakou adekvátní náhradu? Dva měsíce před volbami do EP? Kdy bude potřeba každá ruka?
JH

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jana.Hladova píše: 27 úno 2019, 12:54
Ještě technická stránka věci- momentálně i tito dva koordinátoři jsou vytíženi na max. Co bude po odchodu Adama? Máte nějakou adekvátní náhradu? Dva měsíce před volbami do EP? Kdy bude potřeba každá ruka?
JH
Jen k té vytíženosti, já chodím do druhé práce (mám 50 hodin na měsíc úvazek jinde), takže dokážu ten čas převést do práce pro stranu.

Kampaň nemůžou dělat jen KoDO, bez pomoci a podpory dobrovolníků (členů i nečlenů) to stejně nejde.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jana.Hladova píše: 27 úno 2019, 12:54 Nicméně pořád mi není jasné, zda Adam opravdu neplnil úkoly, nebo zda o jejich plnění jen nepodával včasné info na správná místa. Jelikož stále nemáme představu o objemu zadávané práce koordinátorům a tedy o míře neplnění a nespolehlivosti ze strany tohoto konkrétního, není možné posoudit závažnost jeho pochybení.
A ještě jedna věc, než budeš požadovat detailnější informace, měl by s tím asi souhlasit Adam, protože ty data tady budou viset na "věky, věků". A podle jeho jména budou dohledatelné.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Příspěvek od Jana.Hladova »

Gratuluji k získání většího úvazku a k práci pro stranu do roztrhání těla:-)! Tak takhle to je. A k Adamovi - jestli je v právu, jak tvrdí, tak by souhlasit měl.

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 705 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Příspěvek od Jana.Hladova »

Katerina.Stojanova píše: 26 úno 2019, 18:33 Jaké kroky, vy, níže podepsaní, hodláte podniknout do budoucna, pokud vaší petici (která ani nesplňuje příslušné znaky, ale budiž, řekněme, že na to se tu nehraje) nebude vyhověno?
Protože osobně si dokážu představit nějaký postup, kdybyste využili oficiální nástroj strany, tedy členský podnět, ale v tomhle případě fakt tápu.

Díky předem za odpověď.
Úplně tvému tápání rozumím Kateřinko, při tvém zarputilém lpění na proceduralitě. Někdy je ale prostě jen nutné dát najevo nesouhlas s postupy, které mohou vypadat že jsou procedurálně správně, ale z pohledu transparentnosti a objektivity budí pochybnosti. Od toho pak jsou projevy typu "veřejných shromáždění" nebo "petic". A i kdybychom dosáhli jen toho, že se nad tím někdo zamyslí a nebude mu jedno, že takové postupy nejsou ze strany řadových členů pozitivně přijímány, tak jen dobře:-)

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1699 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jana.Hladova píše: 27 úno 2019, 13:26 Gratuluji k získání většího úvazku a k práci pro stranu do roztrhání těla:-)! Tak takhle to je. A k Adamovi - jestli je v právu, jak tvrdí, tak by souhlasit měl.
Děkuji za pochopení, že než bychom před kampaní hledali někoho jiného, tak jsem řekl, že to můžu dělat do kampaně já.

Vidím, že hledáš neustále prostor pro osobní útoky, dostaneš na něco odpověď a odpověď napadneš ideálně osobním útokem. Jak jsem už psal, Adam odešel v sobotu před začátkem školení po rozhovoru s Janou, tak jsem byl v údivu, zeptal se ji, řekla mi o co jde a já řekl, že pokud to bude vyhovovat všem můžu ten úvazek převzít celý, jako to je v jiných krajích. Klidně, ať se vypíše výběrové řízení a já tu část úvazku budu suplovat, jen než se někdo najde. S tím taky nemám problém.

EDIT: Vlastně mne těší, že tím "tak takhle to je", mi dáváš takovou důvěru, že když zajdu za PKS, na PO a na AO, tak všichni konají, jak si přeju. A ještě se učím i levitovat :-)

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2175
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 7301 poděkování

Re: Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Příspěvek od David.Wagner »

Za prvé, bylo by super, kdybychom se vyhli oslovením jako "Kateřinko", já taky nepíšu lidem "afektovaná teto".

Za druhé, furt tu úplně chybí konkrétní doklady od PKS co Adam kazil (ok, PO něco dodalo že svého pohledu) a nemám tu ani přesvědčivý souhrn co dobrého Adam vykonal. Kde teda formulace jako "metodicka podpora" mě při účasti na a podpoře jeden den předem ohlášené schuze přijdou spis jako zásadní problém z pohledu toho co má Koks dělat než jako nějaké dobro.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 980
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice na podporu krajského koordinátora Adama Komendy

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Jana.Hladova píše: 27 úno 2019, 13:32
Katerina.Stojanova píše: 26 úno 2019, 18:33 Jaké kroky, vy, níže podepsaní, hodláte podniknout do budoucna, pokud vaší petici (která ani nesplňuje příslušné znaky, ale budiž, řekněme, že na to se tu nehraje) nebude vyhověno?
Protože osobně si dokážu představit nějaký postup, kdybyste využili oficiální nástroj strany, tedy členský podnět, ale v tomhle případě fakt tápu.

Díky předem za odpověď.
Úplně tvému tápání rozumím Kateřinko, při tvém zarputilém lpění na proceduralitě. Někdy je ale prostě jen nutné dát najevo nesouhlas s postupy, které mohou vypadat že jsou procedurálně správně, ale z pohledu transparentnosti a objektivity budí pochybnosti. Od toho pak jsou projevy typu "veřejných shromáždění" nebo "petic". A i kdybychom dosáhli jen toho, že se nad tím někdo zamyslí a nebude mu jedno, že takové postupy nejsou ze strany řadových členů pozitivně přijímány, tak jen dobře:-)
Takže to promyšleno nemáte, dobře, to jsem asi trochu čekala. Lpím na proceduralitách, které vznikly na základě konsenzu a právě v rámci Vámi zmiňované transparentnosti dávají smysl a jsou jejím podpůrným prvkem. Nadto, narozdíl od petice Vámi zvoleného typu jsou technicky neprůstřelné, což vypsaná řada jmen druhou osobu s absencí grafického podpisu jaksi není.
Jinými slovy - když mě kdokoliv pod cokoliv tady na fóru "podepíše" tímto způsobem, jak zjistím, že se tak stalo? To musím každý den filtrovat na fórů své iniciály, abych zjistila, jestli nebyly někde využity pro potřebu petice?

Čili, už mi rozumíte, co za kravinu jste tu rozjela a proč je dodržování předem stanovených oficiálních principů v tomto případě smysluplnější? ;)

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Odpovědět

Zpět na „Ústecký kraj“