MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 6

Uživatelský avatar
Helena.Machovcova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 21
Registrován: 07 srp 2018, 16:26
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Helena.Machovcova »

Ja prozatim nekandiduji, podporuji mlade kandidaty, Tondu, Terezu, Martina, Veroniku. Pruznost a nebojacnost, nove napady, svizne schuze, chut do prace. Zastupitele maji dost sve prace a Jirka jasne prokazala, ze to jde hrave. Mladi Pirati at maji stastny vitr do plachet!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Machovcova za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Chrast, Antonin.Stogr, Michal.Zachar
Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 620
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1160 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Georgia.Hejduk píše: 24 úno 2019, 18:33 Velevážené místní fórum, Vážené předsednictvo,
Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla kandidovat do funkce místopředsedkyně MS, Je mi 18 let,
TONDA píše: V předsednictvu by se mi z ještě nezmíněných líbila také @Veronika.Stepkova.
No vida, jak se to tu rozjelo ;-)

Dvěma dámám se omlouvám, že jsem je nezmínil rovnou a samo mají také mou plnou podporu, pokud se rozhodnou kandidovat, což už jedna udělala. Obě to jsou schopné ženy, vlastně, my jsme tak v tom MS všichni šikovní, to by v tom byl čert, abychom nezvolili kvalitní předsednictvo!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 6):
Georgia.Hejdukova, Antonin.Stogr, Vaclav.Fortik, Tereza.Hubackova, Jan.Lejcko, Michal.Zachar

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Republikový výbor
Příspěvky: 600
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 1161 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Helena.Machovcova píše: 24 úno 2019, 18:39 Zastupitele maji dost sve prace
O tom, že zastupitelé toho mají hodně nepochybuju, Helen, ale přesto si myslím, že minimálně jedna/jeden z nich by v předsednictvu chybět neměl/a - aby se to neštěpilo na MS a ZK, to by nebylo dobře, aspoň si myslím já...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Hubackova za příspěvky (celkem 3):
Martin.Suchan, Ondrej.Chrast, Michal.Zachar

Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
Republikový výbor
Zastupitelka v Praze 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD

Uživatelský avatar
Martin.Suchan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 207
Registrován: 16 úno 2018, 17:15
Profese: Softwarový vývojář
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Martin.Suchan »

Ahoj,
Nemám rád dlouhá slohová cvičení, a proto stručně a jasně - rozhodl jsem se kandidovat na pozici místopředsedy MS Praha 6.

Nabízím své zkušenosti získané za téměř rok, co se podílím na činnosti MS, ať už se jedná o zapojení v kampani ke komunálkám, ve volební komisi, z organizace akcí typu Ukliďme Česko, z činnosti v komisích MČ Prahy 6 či jinde.

Věřím, že nastal čas začít tyto nabyté znalosti předávat dál a zapojit se do činnosti MS více, než jen jako běžný člen.

Můj pirátský profil je k nalezení zde: https://praha6.pirati.cz/lide/martin-suchan/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Suchan za příspěvky (celkem 7):
Vaclav.Fortik, Ondrej.Chrast, Antonin.Stogr, Tereza.Hubackova, Michal.Zachar, Barbora.Hruzova, Veronika.Stepkova
Veronika.Stepkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 10
Registrován: 29 led 2019, 07:43
Profese: evaluatorka
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Veronika.Stepkova »

Moc dekuji za podporu, zitra se vrhnu na kandidatskou rec a uvidime, jestli se Vam budu hodit. Kdybych mohla prihodit ruku k spolecnemu dilu, tak by me to potesilo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Stepkova za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Chrast, Antonin.Stogr, Tereza.Hubackova, Georgia.Hejdukova, Michal.Zachar
Uživatelský avatar
Helena.Machovcova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 21
Registrován: 07 srp 2018, 16:26
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Helena.Machovcova »

Tereza.Hubackova píše: 25 úno 2019, 05:29
Helena.Machovcova píše: 24 úno 2019, 18:39 Zastupitele maji dost sve prace
O tom, že zastupitelé toho mají hodně nepochybuju, Helen, ale přesto si myslím, že minimálně jedna/jeden z nich by v předsednictvu chybět neměl/a - aby se to neštěpilo na MS a ZK, to by nebylo dobře, aspoň si myslím já...
Ja to vidim opacne, stejne na schuze budou chodit a mohou radit a pomahat. A ty nebud tak bojacna, zvladnete to!
Uživatelský avatar
Martin.Suchan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 207
Registrován: 16 úno 2018, 17:15
Profese: Softwarový vývojář
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Martin.Suchan »

Tereza.Hubackova píše: 25 úno 2019, 05:29
Helena.Machovcova píše: 24 úno 2019, 18:39 Zastupitele maji dost sve prace
O tom, že zastupitelé toho mají hodně nepochybuju, Helen, ale přesto si myslím, že minimálně jedna/jeden z nich by v předsednictvu chybět neměl/a - aby se to neštěpilo na MS a ZK, to by nebylo dobře, aspoň si myslím já...
Zcela souhlasím. V předsednictvu by v každém případě měl být někdo ze zastupitelů zejména pro efektivní výměnu znalostí, zkušeností a novinek z MČ.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Suchan za příspěvek:
Tereza.Hubackova
Veronika.Stepkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 10
Registrován: 29 led 2019, 07:43
Profese: evaluatorka
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Veronika.Stepkova »

Ahoj,

Chtěla bych tímto oznámit svoji kandidaturu do předsednictva MS Prahy 6 na pozici místopředsedkyně. Myslím, že jako tým už za sebou máme spoustu dobré práce, které si vážím, na kterou bych moc ráda navázala, a spousta chytrých a schopných lidí, se kterými ráda pracuju. Souhlasím s Tondovým paterem (administrativa, koordinace členů, propagace dovnitř strany, propagace směrem k veřenosti, transparentnost) a ráda bych ho pomohla implementovat.

Za sebe cítím ještě pár dalších věcí, ke kterým bych ráda přispěla:
- Máme poměrně propracované strategie na místní i republikové úrovni. Pojďme se o nich pobavit, říct si, jak se nám líbí, když je vezmeme za své, budou se nám lépe implementovat. Projektový management (rozdělění velkých bodů do menších kroků, rozdělění rolí a časovaných a měřitelných úkolů) nám zatím lehce vázne. Trello/Redmine nebo jen lehce updatovaný Google Drive nám k tomu můžou dobře dopomoct a mě by tohle docela bavilo :) Kromě toho by nám možná prospělo i zaměřit se na konkrétní témata a ty pak důsledně monitorovat.

- Týmy a rozdělení rolí - už víme, co koho baví, na to máme super tabulku. Zatím ale nemáme koordinované týmy, které by pracovaly na konkrétních úkolech, třeba i ve spolupráci s konkrétními zastupitely, scházely se u pivka a řešily konkrétní záležitosti/kauzy, které potřebují zajistit rešerše, expertní posudky, seznámit se s experty, trochu projet Google…a tohle všechno pak dávaly do Trella, Redminu, na Forum a informovali nás o tom, co se jim dobrého podařilo. V minulosti jsme nahrnuli neúměrně hodně práce na pár lidí, kteří nestíhali a přes kupu drobných úkolů měli jen málo prostoru na koordinaci nebo dlouhodobé plánování. Se svojí kandidaturou tohle beru - do určité míry je tohle prostě věc vlastní všem hejnům a já vím, že určitá organičnost nám pomáhá budovat radost ze společného díla a důvěru. Ale s troškou struktury můžeme aspoň experimentovat, a to hlavně proto, že nám to pomůže zajistit udržitelnost naší práce. (Bylo by třeba škoda, kdyby dobré myšlenky zanikly prostě jen tím, že lidi budou mít hodně jiné práce nebo se posunou politicky nahoru)

- To všechno nám může pomoct k vyhledávání nových talentů. Noví zkušení a nadšení lidé nám můžou pomoci rozšířit a prohloubit naší expertízu, a tak i podpořit rozšíření volební základny. Spolupráce s univerzitami, setkání se studenty, seznamy lidí ze spolků, které budeme pravidleně informovat a zvát na naše akce…to všechno nám může pomoct, a ke které bych ráda dopomohla i já. (Tady částečně duplikuji Tondův bod propagace směrem k veřejnosti)

- Rozdělení setkání na informační, tvořivé a vzdělávací. Myslím, že spoustu času na schůzích nám zabere sdílení informací. Tvořivá složka, tzn. Konkrétní rozprava o implementaci projektů, střednědobé a dlouhodobé plánování, feedback na konkrétní úkoly, brainstorming, SWOTKY je většinou až na posledním místě. Uplně souhlasím s Ondrou, že se musíme informovat o dění na zastupitelstvech (Forum, schůze), a že je tahle věc klíčová. Kromě toho si ale pojďme udělat i trošku tvořivější večer, na který všichni přijdeme informovaní (s podklady načtenými dopředu) a budeme ho brát jako závaznou sebereflexi. Mě osobně by zajímalo i naše vzájemné vzdělávání. Třeba to, jak jsme se za mě naučili od Martina Trello - to byl prostě super příklad sdílení best practice. Věřím, že jsou i další konkrétní dovednosti, které si navzájem můžeme posdílet, externí lidi, které stojí za to poslouchat…to všechno by nám mohlo pomoci se ještě více upgradovat. (Samozřejmě nemusíme mít všechno pořád, klidně jeden typ setkání může být třeba jen jednou za dva nebo tří měsíce.)

- Zavedení funkce propojovače - Myslím, že by bylo super mít konkrétního člověka, který nám pravidelně přenáší informace z krajských a republikových schůzí a upozorňuje nás na možnosti zapojení/inovace. (Tady částečně duplikuji Tondův bod propagace dovnitř strany)


Můj profil je zde: https://praha6.pirati.cz/lide/veronika-stepkova/. Kdybych se Vám na něco hodila, tak ráda přispěju :)

Veronika
Naposledy upravil(a) Veronika.Stepkova dne 26 úno 2019, 17:38, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Stepkova za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Fortik, Antonin.Stogr, Martin.Suchan, Ondrej.Chrast, Tereza.Hubackova, Michal.Zachar
Uživatelský avatar
Antonin.Stogr
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 224
Registrován: 03 bře 2018, 19:14
Profese: součást sociálního pivovaru
Bydliště: Praha 6 - Břevnov
Dal poděkování: 367 poděkování
Dostal poděkování: 342 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Antonin.Stogr »

Veroniko, díky, že ses takhle rozepsala k tomu, co jsem nadhodil. Beru to jako (první) úkol pro nové předsednictvo tyhle věci v užším týmu promyslet a následně je přednést MS.

Týmy (otevřené i pro příznivce) pro jednotlivé strategie se scházely před volbami a precizovaly program pro P6. Je pravda, že teď po volbách jsme řešili začátek práce na P6 i Magoši, tak se nám to trochu rozpadlo. Věřím, že si to postupně sedne. Sic část témat, které řešíme, jsou provázány právě na velkou Prahu, takže je smysluplnější řešit je tam a poznatky předávat do MS.

O rozdělení schůzí se snažilo i dosavadní předsednictvo při rozdělení na zastupitelská/členská/otevřená. U nich se program liší. Souhlasim ale, že členské schůze by se ještě daly upravit na víc druhů, jak píšeš ty. Neopomíjel bych ale fakt, že různá vzdělávací setkání se dějí v PiCe a nevím jak moc o nich členové a příznivci vědí a mají vůbec chuť a čas se na nich účastnit.


PS: Nezapomeň včas upřesnit, zda kandiduješ na předsedkyni, nebo "jen" na místopředsedkyni. Ať je úřednímu šimlu učiněno za dost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Stogr za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Michal.Zachar, Tereza.Hubackova
Veronika.Stepkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 10
Registrován: 29 led 2019, 07:43
Profese: evaluatorka
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: MF P6 2019/2 Volba předsednictva (rozprava)

Příspěvek od Veronika.Stepkova »

Ahoj Tondo, super, dík moc, připomínky ke schůzkám, vzdělávacím akcím... to všechno dává smysl, historie MS před komunálkami mi chybí a trochu kontextu tady znamená hodně. Uředního šimla snad potěším editací předchozího příspěvku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Stepkova za příspěvky (celkem 3):
Michal.Zachar, Antonin.Stogr, Tereza.Hubackova
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 6“