Nominace Mateje Šandora do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporujete nominaci Mateje Šandora do RV?

Ano
34
68%
Ne
13
26%
Zdržuji se
3
6%
 
Celkem hlasujících: 50 - Celkem hlasů: 50

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1389
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 853 poděkování
Dostal poděkování: 2240 poděkování

Nominace Mateje Šandora do RV

Příspěvek od Viktor.Derka »

Čau lidi,

tímto si dovoluji navrhnout do RV Mateje Šandora. Mateje znáte již z pirátských primárek do Evropského parlamentu jako mnoha tituly obtěžkaného právníka s interdisciplinárními přesahy. V tomto kontextu tudíž vnímám, že by jeho erudice mohla být v RV přínosná za účelem odbornějšího výkonu jeho působnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Fortik, Vladimira.Sykorova, anonym39320, Matej.Sandor

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1738
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Mateje Šandora do RV

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Dobrý nápad, imho :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Vladimira.Sykorova, Matej.Sandor

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: Nominace Mateje Šandora do RV

Příspěvek od Matej.Sandor »

Milé pirátky, milí piráti,

děkuji Viktorovi za nominaci, a po úvaze ji přijímám, i když je to jen několik dnů před koncem lhůty pro nominace a zbývá tedy docela málo času pro získání dostatečného počtu hlasů.

Během posledních 3 měsíců jsem měl možnost poznat mnohých z vás v rámci kampaně v primárkách do EU a to nikoliv jenom na CF nebo v Praze ale i ve většině krajských sdružení a stejně tak jste i vy měli možnost poznat mne a zeptat se na cokoliv vás zajímalo. V rámci kampaně do eurovoleb budu nakonec někde kolem 15. místa kandidátky, tedy na chvostu a rád z této pozice podpořím čelo kandidátky v rámci kampaně.

Nemám a neměl jsem žádnou jinou stranickou funkci a během primárek do eurovoleb jsem docela často dostával otázku, jestli chci pirátům dovnitř strany pomáhat i pokud v primárkách úspěšný nebudu. Už tehdy jsem říkal samozřejmě a činnost v republikovém výboru považuji jako jednu z forem naplnění tohoto tvrzení.

Několik stručných informací o mne. Mám - mimo jiné - právní vzdělání a většinu pracovního života jsem se pohyboval v oblasti různých manažerských pozic v několika státem vlastněných společností, kde jsem se mimo jiné snažil zavádět prvky transparence v oblasti zadávání veřejných zakázek a elektronizace jednotlivých procesů. Z veřejných funkcí působím v současnosti jako radní na Praze 4 a je možné, že někdy během června budu zvolen do dozorčí rady jedné ze společností vlastněných hlavním městem Prahou, neboť mi přišel email, že jsem tam vyhrál otevřené výběrové řízení. OFFTOPICOficiální výsledky zatím ještě nebyly zveřejněny, předpokládám, že to administrativně trvá zprocesovat do publikovatelné podoby, proto neuvádím název společnosti. A samozřejmě po případném zvolení do DR budu řešit s místním sdružením P4 jestli mám zůstávat ve funkci radního nebo nikoliv.

Kromě plnění běžných úkolů v republikovém výboru, bych se jako jeho člen chtěl zaměřit na několik oblastí:

a. Rozvíjení a naplňování cílů celostátní strategie strany a jednotlivých programových a ideových dokumentů.

b. Přiblížení jednotlivých IT systémů, které strana využívá a vnitrostranických dokumentů členům strany a to i novějším členům strany. Vycházím ze zkušeností z našeho MSka, kde třeba forum používá mimo hlasování tak maximálně ½ členů, redmine možná ¼ a o ostatních (třeba mrak) většina ani neví, a to kde hledat jaké dokumenty a jaká je jejich organizační struktura ví opět méně než polovina členů našeho MSka.

c. Pomoct s případnou revizí jednotlivých dokumentů stranu případně pomoct s její další tvorbou. Mám rád, když jsou právní texty právně perfektní a zároveň oceňuji, když jsou jednoduché, jasné a návodné. Uvědomuji si rovněž, že je potřebné neustále nacházet ideální poměr mezi minimem administrativní zátěže a právní jistotou jednotlivých procesů.

Děkuji za případnou podporu,

Matej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 4):
Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal, Jan.Hora, Nikol.Marhounova
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“