Tomáš Báborský

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Jihomoravsky kraj, PMS Slovacko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Tomas129
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 19 úno 2019, 16:11
Profese: student, vědec, strojní inženýr
Dostal poděkování: 5 poděkování

Tomáš Báborský

Příspěvek od Tomas129 »

Dobrý den,

mé jméno je Tomáš Báborský a v březnu mi bude 26 let. Pocházím z Rohatce a již poměrně dlouhou dobu se zajímám o dění ve světě a u nás. Není den, kdy bych si nepřečetl aktuality, co se zrovna událo. Aktuálně dokončuji magisterské studium na VUT v Brně na Fakultě strojního inženýrství a pracuji na Akademii Věd v Brně. 7 let jsem členem klubu vojenské historie KVH Slovácko, který má na starosti poukazovat na historii první republiky Československé v letech 1918 - 1938 a v rámci této aktivity pořádáme pietní akty, přednášky apod. Dále jsem založil spolek se jménem Československý federální výbor z.s. a stal se jeho předsedou. Vedl jsem v něm partu nadšenců, kteří usilovali o znovuobnovení ČSR, nicméně já se snažil činnost spolku vést racionálním směrem a spíše jsem se snažil zjistit, zda by to vůbec něčemu prospělo. Jelikož nikdo z nás nebyl ekonom, tak jsem si domluvil rozhovor s odborníkem na ekonomiku z Mendelovy univerzity - Provozně ekonomická fakulta a zjistil jsem, že z ekonomického pohledu by něco takového mělo smysl, pouze pokud by se EU rozpadla, čímž jsem považoval svou úlohu za uzavřenou a předsednictví a členství v tomto spolku jsem ukončil.
Dále jsem členem ČsOL (Československá obec legionářská). Vystupování před lidmi mi i díky těmto zkušenostem nedělá problémy. Co se koníčků týče, tak těch bylo (a některé stále jsou) spousta. Od pěstování masožravých rostlin, přes experimentální fyziku, mikroskopii, astrofyziku, vojenství, dění ve světě, pilotování modelů letadel, až po techniku ad.
Mou vizí je především pokrok, vývoj a budoucnost. Ačkoli je to trochu v kontrastu s tou historií, o které jsem psal, tak historie je tu především proto, abychom se z ní poučili :) Fandím lidstvu jako takovému, aby ve vývoji pokračovalo a snažilo se dále rozvíjet, ovšem s úctou k přírodě a všem druhům na Zemi, která je životem jako takovým, v námi probádaném Vesmíru, naprosto unikátní, neboť žádný život v probádaném okolí nalezen zatím nebyl. Co se náboženství týče, tak jsem ateista.

Piráti mě oslovili především svým moderním myšlením a respektu k druhým. Snažíte se problémy řešit tak, že jdete do jádra problému a na základě něj se snažíte jednat. Snažíte se věci usnadňovat a ne komplikovat.

Jaké mám schopnosti? Jsem velmi všeobecně zaměřen... Na VUT jsem absolvoval také rétoriku, která mě velmi bavila a rád lidem něco vysvětluji, přičemž se snažím pozorovat, jak dané problematice rozumí a zda ji chápou a pokud ne, tak je třeba to zkoušet jiným výkladem, přirovnáním atd. Moc rád bych nezůstal jen u prázdného "tlachání", ale začal i k politickým vizím vaší strany časem přispívat svou malou troškou do mlýna. Samozřejmě to se týká také pomoci propagovat a prosazovat vize vaší strany na veřejnosti.

Doufám, že mě přijmete do svých řad. Jste konečně první strana, která mě oslovila, abych se opravdu zapojil.


Děkuji

Báborský
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas129 za příspěvky (celkem 5):
Zbynek.Janoska, Lukas.Dubec, Radek.Holomcik, Maria.Vasickova, Michal.Svagerka

Zbynek.Janoska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 728
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 1709 poděkování
Dostal poděkování: 994 poděkování

Re: Tomáš Báborský

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Ahoj Tomáši,

9.4.2019 budeme mít další schůzi v Břeclavi, informace o přesném termínu budou tady na fóru nebo na facebooku. Pokud budeš mít čas, určitě přijď se představit.

27.3. budu ve Vracově pořádat přednášku s naším členem Jirkou Lehejčkem o problémech České krajiny, takže pokud tě toto téma zajímá, dej mi vědět a pošlu ti pak pozvánku, až to bude aktuální.

Taky se zapojíme do Ukliďme Česko - v Břeclavi, ve Vracově a myslím že i ve Strážnici - to bude někdy začátkem dubna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvek:
Maria.Vasickova

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Slovácko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů