KF OlK 2/2019 Krajské nominace do RV

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni

Odpovědět
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Profese: asistent na FF UK
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 256 poděkování

KF OlK 2/2019 Krajské nominace do RV

Příspěvek od Viktor.Tichak » 11 úno 2019, 17:26

Zakládám jednání ke krajským nominacím do celostátní dovolby Republikového výboru. Předsedání se ujímám, protože pravděpodobně jak předseda, tak 1. místopředseda KS budou usilovat o nominaci.

Zde odkaz na běžící a prozatím neúspěšný členský podnět.

Vzhledem k tomu, že nominace KF mohou být doručeny nejpozději sedm dní po zvolení desátého místa na kandidátce pro volby do EP, což může být v pondělí 18. 2., máme docela dost času, ne však tolik, abychom stihli úplně všechny lhůty.

Hlasování CF proběhne přes víkend po uplynutí lhůty pro navrhování + 2 dnů na rozmyšlenou. Pokud by tedy 18. 2. spatřil desátý kandidát do EP světlo světa, začíná se odpočítávat 7 dní pro navrhování, tj. až do pondělí 25. 2.

Navrhuji tedy postup: Doba pro navrhování kandidátů poběží jen do středy 20. 2. do 10:00, do čtvrtka 21. 2. 10:00 zkrácená doba na rozmyšlenou, jednokolová volba (nejde o pořadí kandidátů a volných míst v RV je 19-20) potom proběhne od čtvrtka 21. 2. 10:00 do soboty 23. 2. 10:00, ať máme rezervu pro doručení nominace CF.

Navrhujte, palcujte, námitkujte. Pro zařazení do volby KF je třeba 8 palců. EDIT: Doručujte nominace ;). Pro zařazení je třeba 8 hlasů v anketě.

Kandidáti:
- Jan Bednařík nominace
- Petr Kapounek nominace
- Jana Skopalíková nominace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Tichak za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

Předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Olomouc | předseda Finančního výboru ZMO | 2. místopředseda XOLK | viktor.tichak(at)pirati.cz

Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 1471 poděkování
Dostal poděkování: 1224 poděkování

Re: KF OlK 2/2019 Krajské nominace do RV

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 12 úno 2019, 08:54

V tom případě doručuji nominace Jana Bednaříka a Petra Kapounka viewtopic.php?f=413&t=45544

Chtěl případné další uchazeče o nominace požádat o dodržení Jednacího Řádu. Založte si, prosím, vlastní anketu, ať je to přehledné. Palce jsou v osobnostních hlasováních celkem nešvar, jelikož nejsou tajné. Předem díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 5):
Viktor.Tichak, Vojtech.Pikal, Milos.Zmeskal, Jan.Bednarik, Petr.Kapounek
...Karotka. „Jsem dobrovolník!” „A do prdele...” prohlásil strážný. (Stráže, stráže!, Terry Pratchett)
1. místopředseda MS Olomouc, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25711 poděkování
Dostal poděkování: 18638 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 úno 2019, 15:59

Moc děkuji za zahájení, budiž to pro mne poučením do příště, že už je nás hodně, až budu zakládat takovou anketu na krajské úrovni.
Napadlo mě do ankety ještě doplnit Jakub Nepejchal: viewtopic.php?f=413&t=45544
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Jana.Skopalikova, Jan.Bednarik, Petr.Kapounek
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 456 poděkování
Dostal poděkování: 409 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 19 úno 2019, 18:37

Vzhledem k tomu, že jsem dosáhla potřebných 8 hlasů v anketě zde: viewtopic.php?f=413&t=45544 (momentální stav 8 pro, 0 proti, celkem 16 hlasujících), dovoluji si doručit svoji nominaci na nominaci do RV. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 2):
Viktor.Tichak, Vojtech.Pikal

Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 456 poděkování
Dostal poděkování: 409 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 19 úno 2019, 20:28

Také mi dovolte, abych se tu krátce představila, protože já vás docela znám (vzhledem k tomu, že v XOLKu dělám korektora), ale vy mě asi moc ne. ;-)

Jsem z Olomouce, studuju v Praze (obor botanika) a už nějakou dobu bydlím v Benešově. Piráty volím už dlouho, ale angažovat jsem se začala až v roce 2018, kdy Piráti začali být víc vidět v médiích. Vlastně jsem ani nikdy moc netoužila po tom dělat politiku nebo vstoupit do nějaké strany. U Pirátů mě zaujaly aktivity jako guláš pro potřebné v Praze, který jsem pomáhala párkrát vařit, nebo Ukliďme Česko. Když jsem si začala o Pirátech víc číst, co vlastně dělají, tak mě upoutalo velké množství pravopisných chyb, jak na celostátních stránkách, tak u XOLKu (SčK v té době web neměl pro jistotu vůbec), kvůli kterým jsem šla na svou první schůzi a pak už jsem u Pirátů tak nějak zůstala…

Angažuji se jak v XOLKu (jsem hostující člen MS Olomouc) - dělala jsem korektury jak jarní, tak podzimní verze Pirátských listů a většiny článků, co jsou od jara na krajském webu (a nějakej ten článek jsem i napsala). Částečně jsem se zapojila i do kontaktní kampaně v Olomouci, nicméně víc se zapojuji ve Středočeském kraji. Kromě spolupráce na webu SčK (korektury + podstránka MS Benešov) a Benešovské mutace Pirátských listů (měli jsme vlastní dvojstranu), jsem v Benešově předsedkyní a angažovala jsem se na kampani především tam (byl to docela záhul, ale zvolená nejsem ;-)). Na fórum píšu taky hlavně na SčK, protože tam, dle mého názoru, některé věci nejsou dobře uchopené - např. usnesení PKS o tom, že doporučují svým PMS nechat přijímání členů na PKS OFFTOPIC(diskusní vlákno o přijímání členů v SčK zde: viewtopic.php?f=406&t=44171), které bylo nakonec zrušeno apod. To, že jsem viděla, že se některé věci v SčK a XOLKu dělají jinak, mě donutilo poměrně rychle se začít orientovat ve vnitrostranických předpisech, protože jsem hledala, na čí straně je teda ta "pravda" a na středočeském fóru jsem byla pověřena dokonce i předsedáním…

Nominaci Středočeského kraje již mám OFFTOPIC(viewtopic.php?f=406&t=46117), nicméně když už jsem byla Vojtou tak hezky navržena, bych se ráda ucházela ještě o tu vaši. :) (nominací není nikdy dost, že… :D) Takže… Jak jste si již možná z výše uvedeného všimli, oplývám vlastnostmi, jako je např. puntičkářství nebo cit pro detail, což se v RV může hodit.
Co bych chtěla v RV dělat (ještě jsem tam nebyla, tak snad si to nepředstavuju jako Hurvínek válku): chtěla bych tam především proto, že se zde „vytváří ty předpisy“ – chtěla bych pomoci jejich zlepšování a uvádění do praxe tak, aby byly spíš ku prospěchu než na obtíž. Chtěla bych také spoludotvářet pirátský program a strategie pro nadcházející volby, dbát na transparentnost procesů nebo přispět k lepší komunikaci uvnitř strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Zdenek.Zak, Milos.Zmeskal, Jan.Bednarik, Martin.Morong

Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Viktor.Tichak » 20 úno 2019, 17:10

Kandidáty máme tedy tři:
Jana Bednaříka, Petra Kapounka a Janu Skopalíkovou.

Běží doba na rozmyšlenou, hlasování bude zahájeno zítra v 10:00.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Tichak za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Martin.Smida
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

Předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Olomouc | předseda Finančního výboru ZMO | 2. místopředseda XOLK | viktor.tichak(at)pirati.cz

Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Viktor.Tichak » 21 úno 2019, 16:43

omlouvám se za zpoždění - technické problémy... hlasování bude adekvátně prodlouženo.

Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Viktor.Tichak » 23 úno 2019, 10:13

Tak se ani po dvou dnech nepodařilo Helios rozjet, tak jedna volba postaru...

Hlasování zahájeno: viewtopic.php?f=413&t=46251

Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Viktor.Tichak » 25 úno 2019, 10:30

Hlasování uzavřeno. viewtopic.php?f=413&t=46251

Počet hlasujících: 19. K udělení nominace tedy bylo třeba 10 hlasů.

Výsledky:
Jan Bednařík: 16 hlasů
Petr Kapounek: 14 hlasů
Jana Skopalíková: 10 hlasů

Nominaci KF tedy získali všichni tři kandidáti. Gratuluji a zařazuji na jednání CF.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“