Přihláška - nový člen

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj, PMS Pardubicko

Odpovědět
panGoril
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 11 úno 2019, 13:40
Profese: projektový managment (stavebnictví)
Dostal poděkování: 4 poděkování

Přihláška - nový člen

Příspěvek od panGoril »

Dobrý den,

jsem připraven odpovídat na vaše dotazy ...
Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: Přihláška - nový člen

Příspěvek od Filip.Mezera »

Můžu na začátek poprosit o tvé krátké představení?

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 539
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1443 poděkování
Dostal poděkování: 1337 poděkování

Re: Přihláška - nový člen

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Dobrý den,
děkujeme za zájem o vstup do České pirátské strany.
Rádi bychom se o Vás dozvěděli více informací, proto poprosíme v prvé řadě o Vaše jméno. Dále bychom Vás rádi poprosili o zodpovězení následující baterie otázek:

1) Která partaj Vám byla nejsympatičtější než jste se dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
3) Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíte o migraci do ČR?
6) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
12) Jak se stavíte k problematice úpravy cen parkování v Pardubicích?
13) Co si myslíte o stavbě silniční propojky "Červeňák"?

Děkuji a doufám, že se potkáme v neděli na schůzi MS!
za předsednictvo
Jan Hrubeš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 2):
Filip.Mezera, V__
panGoril
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 11 úno 2019, 13:40
Profese: projektový managment (stavebnictví)
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Přihláška - nový člen

Příspěvek od panGoril »

Jmenuji se Martin Bubeníček, je mi 35 let, bydlíme v Holicích a včera v 6:25 se mi narodilo druhé dítě:)
Mám vystudovanou SPŠ stavební v Hradci Králové a od 2002 se pohybuji ve stavebnictví. Nejprve jako projektant, kdy jsem zajišťoval i inž. činnost, následně jsem vykonával TD pro developera z Pardubic s celorepublikovou působností a dále projektový koordinátor při výstavbě sítě mob. operátora. Nyní pracuji jako vedoucí pracovník pro nadnárodní řetězec v oblasti stavby (novostavby, modernizace). K oblíbeným činnostem patří "sběr informací" (četba, dokumenty, članky na webu atd.) z mnoha oblastí (technika, vojenství, historie, příroda, vesmír ...) - rád si rozšiřuji obzory. Dále pak pěší turistika, hudba, drobné práce kolem domu a samozřejmě rodina.
Piráty sleduji již delší dobu a mou motivací ke vstupu "na palubu" je dlouhodobá nespokojenost s nečinnosti mého okolí a naopak s činností našich zástupců v politice na všech úrovních. Jsem vychován tak, abych jen neseděl a nenadával v koutě, ale šel ven něco s tím dělal. Proto budu rád, když budu moct pomoci se zlepšením prostředí, do kterého vyrůstají (nejen) mé děti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi panGoril za příspěvky (celkem 2):
Filip.Mezera, Andrej.Ramaseuski
Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: Přihláška - nový člen

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj Martine,
díky za krátké představení. Gratulujeme k narození potomka a přejeme celé vaší rodině včetně nového "přírůstku" hodně zdraví a klidných nocí. Prosíme ještě o odpovědi (klidně krátké) na otázky položené Honzou Hrubešem výše. Otázky 12 a 13 berte spíš jako dotazníkové. Ostatní nás zajímá vzhledem k průniku našeho programu a vašich politických preferencí. Nejde nám o nějakou úplnou shodu. Spíš o váš celkový pohled, protože v případě velkých rozporů byste námi mohl být poněkud rozčarován :-)
Předem díky.
FM

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

panGoril
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 11 úno 2019, 13:40
Profese: projektový managment (stavebnictví)
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Přihláška - nový člen

Příspěvek od panGoril »

Předem se chci omluvit za prodlevu a poděkovat za přání. Mám teď priority jinde. K odpovědím jsem se dostal až nyní. Zároveň se také omlouvám za neúčast na schůzi v neděli (napsal sjem p Hrubešovi alespoň
do emailu). Rád se zúčastním další, pokud mi po přečtení odpovědí nabídnete další termín :).

1)Před Piráty jsem naposledy volil Ano (nyní se stydím...). Piráti - zejména způsob vzniku, pan předseda a samozřejmě program - nyní jsem utvrzen vašími kroky a názory, které sleduji zejména na vašem webu.
2)Ano četl (před volbami), těžká otázka vybrat jen jeden - volím vzdělání (či rodinu) - zde vše začíná. Nevím, kde je to ukotveno v programu, ale nejsem pro "přehnané narovnávání" v oblasti gendru, menšin atd., řekl bych "všeho s mírou".
3)Internet má být svobodný, ale je to dvousečné, je potřeba se zabývat otázkou manipulace, propagandy atd. Nejsem odborník, ale troufnu si tvrdit, že rozumím uvedeným pojmům.
4)Ano vím, je to zajímavý přístup - nicméně jsem zachytil, že pokus ve Finsku nedopadl nijak zázračně ... je to hodně o mentalitě národa - stejně jako např. všeobecné referendum. Ve Švýcarku to funguje - u nás bych se toho bál ... Domnívám, se že jsou aktuálně důležitější otázky, než ta vaše - z čeho financovat.
5)Přirozená migrace je skutečnost. Z toho obavy nemám, avšak uměle vyvolaná migrace a export radikálních myšlenek (a to nemluvím jen islámu) je věc, ze které obavy mám.
6)S tím nemám problém, podpořím vše. Nicméně trvám na tom, že jediné přirozené (z pohledu reprodukce a de-facto přežití lidstva) je tvořit páry heterosexuální.
7)Jelikož jsem sám organizoval taneční akce - hudební produkci, tak jen to nejhorší :)
8)Nevětší problém naší zahr. politiky je prezident - je mi handba ... jelikož jsme malý stát, myslím, že bychom se měli zaměřit na svět podobnou optikou jako V. Havel. EU - ano, NATO - ano. Krym (Majdan, boje v pohraničí Ukr. a Rus, zajatí ukr. námořníci) - to je reálna hrozba pro ČR, Rusko je agresivní velmoc se silným historicky kontinuálním vlivem na ČR a myslí, že to spousta lidí podceňuje, osobně to vidím, jako jednu prvořadých otázek. KLDR 100% odsuzuji, zde však tajně doufám, že je režim před rozpadem (nikoli zásluhou D. Trumpa!) - všem "prostým lidem" v KLDR držím palce a přeji, aby ještě vydrželi.
9)Osobně jsem určirě pro legalizaci marihuany, podporuji váš návrh (tuším listopad 2018). Zatím bych nic dalšího nelegalizoval, fyzický návyk (opiáty, stimulanty, alkohol) je diametrálně odlišná závislost - řešit zejména prevencí.
10)Obecně - každý kdo je potenciálně korumpovatelný (má nějaký vliv na chod či rozhodování státu, obce, instituce), uvědomuji si však že současná praxe (státní správa i v nejmenších obcích) je nepraktická a nefunkční...je potřeba tuto doladit. Se zveřňováním by mi pro začátek stačilo, kdyby všechny organizace, jež jsou již nyní povinni zvěřeňovat - opravdu zveřeňovali. Dohledatelnost, kontrolovatelnost.
11) Nechci tresně stíhaného premiéra ani pomateného prezidenta jeho kumpány! Odklon od Číny, Ruska - jednohlasnou zahraniční politiku. Úroveň školství - zastavit unifikaci zkoušek, duální vzdělávání. Podpora vědy a VŠ. Zacílení na infrastrukturu, máme strategickou polohu v srdci Evropy. Je toho mnoho...
12)Bohužel tuto problematiku neznám - nemohu se k ní vyádřit.
13)Bohužel tuto problematiku neznám - nemohu se k ní vyádřit.

Budu se těšit na osobní setkání,
MB.
Tito uživatelé poděkovali autorovi panGoril za příspěvky (celkem 2):
Filip.Mezera, V__
Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: Přihláška - nový člen

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj Martine.
Domluvil jsem se s vedením místního sdružení Pardubicko, že se s tebou spojím a provedu tě spektrem možností, jak se zapojit do našich aktivit. Jelikož jsou velmi široké a nevím, co by tě přímo zajímalo, je lepší se spojit mailem a případně se osobně potkat. Napiš mi prosím na adresu filip.mezera@pirati.cz, kdy obvykle míváš čas na krátké setkání. Jsem ze Sezemic, takže nemám problém do Holic dojet. Popřípadě se můžeš zastavit tady, pokud budeš mít cestu.
FM
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 2):
Dominik.Becka, Ondrej.Karas

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Pardubicko“