Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Vyvolat mimořádný přezkum?

Pro
80
39%
Proti
107
52%
Zdržuji se
19
9%
 
Celkem hlasujících: 206 - Celkem hlasů: 206

Uživatelský avatar
Konrad.Henlein
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 27 zář 2015, 22:49
Profese: Obergruppenführerem SS
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Konrad.Henlein »

Ahoj, jenom tak pro zajimavost, na 5. patre, kde se incident stal, bydlelo vicero Piratu... Mohl by nekdo z Vas, prosim, zkusit popsat, tu totalni destrukci chodby i vytahu, co jste videli, kdyz jste sli rano na snidani? Nechce se mi totiz verit, ze by hotelove vedeni bylo schopne nechat vymenit zniceny vytah, koberce a dalsi vybaveni za pouhe cca 2 hodiny a to jeste v nepracovni den... Ja kdyz totiz rano na snidani sel, nevsiml sem si vubec niceho...

Dekuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Konrad.Henlein za příspěvky (celkem 5):
Roman.Kucera, Lenka.Kozlova, Robert.Magni, Sarka.Vaclavikova, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Petr.Vileta »

Konrad.Henlein píše: 15 úno 2019, 23:50
Přílohy
patern.jpg

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Petr.Vileta píše: 15 úno 2019, 23:25 Některé soukromé osoby strašně lžou, to zaprvé. No a za druhé, soukromé osoby, co ničí zařízení na akci Pirátské strany jako RegP vážně nechci, ani jako uživatele fóra, ani jako nic jiného. Kdo rozkopává popelnice, rozbíjí výlohy, nebo třeba stříká hasičákem v hotelu jen tak z rozmaru, je podle mě hovado, které je nutné z normální společnosti separovat všemi legálními způsoby. :evil:
Lidi dělají xkrát horší věci, než že se ožerou a vystříkají v hotelu hasičák. Já bych naopak u Pirátů očekával trošku více empatie a snahu řešit celou záležitost lidštěji. Zvláště ve chvíli, kdy dotyčný (patrně) vyjádřil lítost a pokud to dobře chápu, tak i ochotu situaci řešit. Minimálně v tom smyslu, že dotyčný dostane prostor na vyjádření, do řešení budou zapojeni lidé, kterých se to týká (pokud je JW regp jmk, tak se to prostě pks jmk týká) a kteří s dotyčným zřejmě i spolupracovali, znají ho, mohou tomu dodat kontext atd. Kdyby se tak stalo, celá ta věc se řešila otevřeněji a s větším množstvím informací směrem k členské základně, tak by možná nikdo neremcal, ani kdyby se došlo ke stejnému závěru (zrušení statutu regp).
Podle mě by to byl lepší přístup než 'nás se to netýká, tak to neřešíme a moc řešit nechceme, ale vlastně nás to poškodilo natolik, že mu musíme regp zrušit' (což mi přijde mimochodem poněkud schizofrenní postoj, ale budiž).

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Hejduk píše: 16 úno 2019, 00:10 Lidi dělají xkrát horší věci, než že se ožerou a vystříkají v hotelu hasičák. Já bych naopak u Pirátů očekával trošku více empatie a snahu řešit celou záležitost lidštěji.
Hele, kdyby mu bylo 15 ... ať nežeru ... klidně i 22 let, ale už je snad dost starý na to, aby se poučil a když ví, že po drogách či chlastu dělá kraviny, tak buď abstinovat, nebo se předem někam odklidit, kde nemůže škodit. Destrukční hovada nenáším. Zrovna předevčírem jsme tu pád desítek hovad měli ve městě. No podívej se sám. Já bych to střílel, ale to je zakázané. :twisted:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vi ... 142035_jgr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Petr.Vileta píše: 16 úno 2019, 00:16
Jasně, ale taky nikdo neříká, že se má pohladit po hlavičce a říct, že se nic nestalo. Má to mít nějakou míru úměrnou situaci. Kdyby to byl kandidát někam, měl stranickou fci nebo něco takovýho, tak chápu operativní a rychlý zásah (i tak by to mělo proběhnout za účasti všech zainteresovaných a s dostatkem informací směrem ven). Ale tady se bavíme o zrušení regp, de facto nejnižší možný afiliace vůči straně, která má z větší části jen symbolicky vyznam. Tam nic nebrání tomu, aby to proběhlo se vším vsudy, včetně řešení s hříšníkem i příslušným sdružením, včetně informováni členů a tak. Bez ohledu, jaký názor na to má RP, Vileta nebo Hejduk.

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6105 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Lukas.Hejduk píše: 16 úno 2019, 00:36 Jasně, ale taky nikdo neříká, že se má pohladit po hlavičce a říct, že se nic nestalo. Má to mít nějakou míru úměrnou situaci. Kdyby to byl kandidát někam, měl stranickou fci nebo něco takovýho, tak chápu operativní a rychlý zásah (i tak by to mělo proběhnout za účasti všech zainteresovaných a s dostatkem informací směrem ven). Ale tady se bavíme o zrušení regp, de facto nejnižší možný afiliace vůči straně, která má z větší části jen symbolicky vyznam. Tam nic nebrání tomu, aby to proběhlo se vším vsudy, včetně řešení s hříšníkem i příslušným sdružením, včetně informováni členů a tak. Bez ohledu, jaký názor na to má RP, Vileta nebo Hejduk.
Statut RegP vůbec nemá symbolický význam. Rozdíl mezi členem a RegP je minimální. RegP může být třeba i místopředseda Pirátské strany. Asi by to nebylo úplně praktické, protože by měl jen poradní hlas, ale nic mu nebrání se jím stát (případně místopředsedou KS či MS, ...). RegP se může stát prakticky kdokoliv, ale to neznamená, že si může dělat cokoliv. Stejně jako se očekává určitá sebereflexe u členů a volených zástupců, tak by se měla očekávat i u RegP.

Zrušení RegP není na doživotí. I neregistrovaný příznivec má spoustu možností, jak se do zapojit a být pro Piráty přínosem. A myslím si, že pokud někdo přínosem je, nic by nemělo bránit tomu, stát se po nějaké době znovu RegP nebo dokonce členem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Petr.Vileta

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Rostislav.Reha »

@Jan.Bednarik To bych si dovolil oponovat, RegP nemuze byt v predsednictvu (jakemkoliv), muze byt volen jen do komisi a odboru (s poradnim hlasem). Viz stanovy.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Roman.Kucera »

1. RP tento vysoce závažný krok nijak nezdůvodnilo. Argument Mikiho, že jsme se měli zeptat, je stejný, jako argument státních (městských) orgánů nezveřejňujících informace, že si máme podat 106, když něco chceme vědět. Je to zcela proti snaze Pirátů o transparentnost, RP káže vodu a pije víno.
2. @Petr.Springinsfeld podal podnět jako prostý člen strany, podnět buďto získá podporu, nebo ji nezíská. Nejde o žádné zneužití funkce v RK, ale o důkaz, že v RK jsou členi na správném místě.
3. Jan Wagner nikam nekandiduje, nemá žádnou funkci. Kdyby měl, byl bych pro jeho resignaci, kdyby kandidoval, bych bych pro zrušení kandidatury. On ale ze strany nic nemá, nikdy neměl, jen jí pomáhá a podporuje. To, že ti, kteří si díky straně dobře žijí, mu chtějí v tomto zabránit, je chucpe.
4. Jan Wagner byl s vysokou pravděpodobností obětí Krtka. O Krtkovi se všeobecně ví, že je dobrým manipulátorem. Jelikož ho ale není jak potrestat, RP sáhlo po náhradním řešení, neboli potrestání v podstatě nevinného člověka, jímž je J.W. O něm je naopak známo (pokud má človek aspoň špetku empatie), že je spíš submisivní a nechá se zmanipulovat. Navíc projevil lítost a ochotu věc řešit.
5. Bydlel jsem na pátém patře a neměl jsem pocit, že by hotel byl zdemolován, vůbec ničeho jsem si nevšiml. V hotelu mají pravděpodobně dobré uklízečky a velmi pravděpodobně jsou proti podobným incidentům pojištěni. Pokud došlo k poškození strany, jedná se o poškození mediální v bulvárních médiích, nikoliv hmotné škodě, kterou by strana musela hradit. Mediální poškození ovšem vzniklo zejména špatnou prací PR týmu, který se věc snažil ututlat, místo aby ji férově vysvětlil jak členům strany, tak veřejnosti. Této škodě se dalo snadno předejít, kdybychom dodržovali vlastní zásady. Nelhat a zveřejňovat, netutlat, ale stavět se k věcem čelem.
Jsem pro přezkum, RP udělalo chybu, nejsme poddaní, jsme CF Pirátské strany.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vítám reakci Ivana Bartoše a vnímám ji jako ochotu rozhodnutí RP revokovat.

Proto si v té souvislosti dovolím vyzvat další členy RV @Olga.Richterova @Jakub.Michalek @Mikulas.Peksa, aby své rozhodnutí přehodnotili a věc postoupili PKS JmK. Všem stranám prospěje smírné řešení, další eskalace sporu myslím není žádoucí pro nikoho (tedy možná se někdo nabízí, mějte na paměti i tohle ;) ). Chápu, že toho máte hodně a dojde k přešlapu, není chyba ten přešlap opravit.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Dalibor.Zahora píše: 15 úno 2019, 20:46 To mě Milane překvapuješ, jednou jedeš na maximální krajskou autonomii a tu najednou hájíš všemocnost centrálního orgánu. Spatřuji zde jistou nekonzistenci :)
Ale k věci - připomeň mi pls tvůj názor na kauzu Wagnerová - bylo podle tvého úsudku bylo tehdy RP místně příslušné nebo ne?
Ano, jsem zastance principu samospravy. Pokud se tu objevi usneseni dotycneho PKS, ze zadaji, aby byla vec ponechana jejich pravomoci, budu pro to. U kauzy Wagnerova nesouhlasim s pojetim mistni prislusnosti RP, jak ji RK judikovala. Ale respektuji pravomocne usneseni.
Nicmene o tom pro mne tento podnet neni. Proc jsem proti? Protoze se ve mne vzpouzi pravni vedomi.
1) Prezkum ma byt ultima racio. Zde ani dotceni nevyverpali moznosti napravy, rozhodnuri imho neni pravomovne, jsou vhodnejdi nadtroje napravy.
2) Zduvodneni ve mne navozuje dojem naruseni delby moci. Argumentuje se doporucenim RK, ale RK nema a nesmi byt normotvurce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Jiri.Koudelka, Robert.Magni, Josef.Spak

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“