Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Vyvolat mimořádný přezkum?

Pro
80
39%
Proti
107
52%
Zdržuji se
19
9%
 
Celkem hlasujících: 206 - Celkem hlasů: 206

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13412
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34680 poděkování
Dostal poděkování: 17602 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Milan.Dadourek píše: 15 úno 2019, 20:15
Petr.Springinsfeld píše: 15 úno 2019, 20:08 To by vyřešilo polovinu problému. Za sebe říkám, že bych od RP chtěl vidět snahu v podobných případech spolupracovat s krajským nebo místním předsednictvem. Například formou usnesení, které by konstatovalo pochybení a do budoucna výše zmíněnou snahu deklarovalo.
Já bych rád viděl snahu oněch PMS a PKS, aby takový přístup ze strany RP požadovaly - pokud o to stojí. Od nich (a dotyčného RegP) by měla v první řadě pocházet aktivita.
To mě Milane překvapuješ, jednou jedeš na maximální krajskou autonomii a tu najednou hájíš všemocnost centrálního orgánu. Spatřuji zde jistou nekonzistenci :)
Ale k věci - připomeň mi pls tvůj názor na kauzu Wagnerová - bylo podle tvého úsudku bylo tehdy RP místně příslušné nebo ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Milan.Dadourek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13412
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34680 poděkování
Dostal poděkování: 17602 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

@Jan.Bednarik @Petr.Springinsfeld
Tvl, RP není žádný tým, ani PKS není tým, ale orgány strany se svými pravomocemi a působností, nemíchejte jabka s hruškama, molodci :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2020
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2686 poděkování
Dostal poděkování: 3173 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Dalibor.Zahora píše: 15 úno 2019, 20:48 @Jan.Bednarik @Petr.Springinsfeld
Tvl, RP není žádný tým, ani PKS není tým, ale orgány strany se svými pravomocemi a působností, nemíchejte jabka s hruškama, molodci :)
OŘ píše:Činnost každého orgánu strany zajišťuje po personální stránce tým tvořený všemi členy daného orgánu a případně také spolupracovníky orgánu, kteří nejsou členy daného orgánu. Na činnost orgánů strany se použijí ustanovení o týmu, není-li stanoveno jinak.
Je jednodušší v tomto případě mluvit o těch orgánech jako o týmech, protože tak o nich mluví předpis, který jejich činnost upravuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 5):
Rudolf.Spotak, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Jan.Bednarik, sery.pavel

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Wagner
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 498
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Jan.Wagner »

Ahoj Piráti,

asi je na čase, abych se k tomu vyjádřil a uvedl věci na pravou míru. Jsem Hozna Wagner z Brna a příznivcem Pirátů jsem od 17. listopadu 2009. Tady na fóru jsem se registroval 4. července 2010. S ostátníma Wagnerama nemám nic společnýho (kromě svého otce, nevlastního bratra a jeho otce). Do strany jsem nikdy nevstoupil, protože jsem neměl potřebu. Kdo mě zná, tak ví, že jsem vždy byl Pirát i bez toho. Díky Pirátům jsem za ty roky poznal spoustu fajn lidí, ať už ve straně nebo mimo ni a jsem za to moc rád. Vždy jsem propagoval pirátské myšlenky a program s nadšením. Pro mě v naší republice neexistuje lepší strana než Pirátská. Proto mě mrzí, že sem dnes musím takto psát.

Ale k věci. Vezmu to popořadě: Ano, na incidentu v hotelu Palcát na CFku v Táboře jsem se podílel a dodnes toho velice lituju. Už nevím, kolik bylo hodin, vlastně si toho z toho moc nepamatuju, protože jsem to dost přehnal s alkoholem, ale došel za mnou Krtek s nápadem, že si dáme "hasičák fight" s tím, že případnou škodu uhradí. Já normálně takový věci nedělám, ale byl jsem už tak opilý, že jsem se k němu přidal. Vyjeli jsme do pátého patra a každý jsme si vzali hasící přístroj. Ten "můj" se mi nepodařilo odjistit, takže se stříkalo pouze z "krtkova". Kdo kolik toho prášku vystříkal už fakt nevím a nepříjde mi to podstatný. Pamatuju si jenom, že byl úplně všude. Na chodbě, ve výtahu a především na nás. Dodnes nechápu, proč jsme se vraceli dolů do toho klubu. Pamatuju si spoustu naštvaných lidí, policajty a že jsme měli blbý kecy. Myslím, že došlo i k menší potyčce. Krtek mi od začátku tvrdil, že vzniklou škodu uhradí. Když bylo po všem, tak jsme šli spát. Druhý den mě po vystřízlivění začaly dohánět vzpomínky a svědomí. Čím déle jsem byl vzhůru, tím hůř mi bylo, ale možná to bylo jenom z toho prášku. Nevím. Každopádně kdybych do Brna mohl odjet kanálem, tak to udělám.

Kontaktoval jsem Krtka, co s tím jako budeme dělat a on, že tam v pondělí zavolá. Jestli se tak stalo, nevím. V týdnu po CFku jsme měli schůzi KS JMK a MS BRNO, kde jsem to místním Pirátům vysvětlil. Dozvěděl jsem se taky, že ředitel toho hotelu poslal fotky Ivanovi. Chtěl jsem to udělat už v týdnu, ale nechal jsem to až na víkend a napsal jsem L. Kolaříkovi, ředitelovi hotelu Palcát a Ivanovi B. omluvný maily, ve kterých jsem se ke svému podílu přiznal a omluvil jsem se za něj, protože jsem to cítil jako svoji morální povinnost.

Celé události a vzniklé situace upřímně lituju, protože mě hodně zasáhla a dost negativně se podepisuje na mé psychice. Nicméně jsem si vědom, že jsem spolu s Krtkem nejspíš naplnil podstatu poškození dobrého jména strany, takže chápu, že se to tak řeší a hodlám za to nést následky, což jsem od začátku celé kauzy deklaroval.

Nicméně je tady několik ALE, které musím zmínit.

Do dnešního dne se mnou prakticky NIKDO nekomunikoval. Jediný, kdo mi na ty maily odpověděl, byl pan ředitel toho hotelu, který mě požádal o telefonní číslo, které jsem mu obratem poskytl, ale už mi nezavolal. S Krtkem jsem v kontaktu, průběžně se ho ptám, jaký je vývoj, ale moc sdílný teda není, naposledy mi napsal, že "roztáčí kolesa", takže nevím, jaký je současný stav. Jediný, kdo mě z RP kontaktoval, byl Radek Holomčík, který mi dnes napsal, tak jsem mu všechno narovinu vysvětlil. Z výše uvedených důvodů jsem boužel neměl tu věc prakticky jak řešit.

Musím boužel taky vznést námitku k tomu, jak se k tomu postavila strana a RP. Dokud bylo vše pod pokličkou, tak bylo ticho po pěšině, ale jak to začalo prosakovat do médií, tak se to začalo řešit (musím podotknou, že mediální obraz je značně nepřesný a zkreslený). Mě osobně ty články velice zasáhly, protože byť se tam o mě nepíše ani slovo, tak jsem si vědom, že to na stranu háže špatné světlo. O zrušení svého statusu RegP. jsem se dozvěděl až dnes prostřednictvím sociální sítě, což mi vzhledem k tomu, že k rozhodnutí došlo již před několika dny, taky nepříjde zcela standartní. Nicméně chápu, že RP muselo v zájmu zachování dobrého jména strany konat. Do otázky, jestli na to mělo pravomoc, nebudu zasahovat, to si musíte vyřešit vy mezi sebou, ale děkuji Petrovi za to, že to nadhodil, protože způsob, jakým to proběhlo, se mi moc nezamlouvá. Další kroky jako odvolání teprve zvážím, protože se o tom musím poradit a momentálně mi je z toho tak úzko, že jsem rád, že dokážu vůbec psát.

Velice toho lituju a všem se vám za to omlouvám.

Víc k tomu asi nemám co dodat a čím dřív se tato věc uzavře a vyřeší, tím lépe jak pro mě, tak pro Pirátskou stranu.

Mějte se fajn, ať se vám daří.

Honza Wagner, bývalý RegP. KS JMK

Миру мир!

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Doplním tedy další fakta. Nic pod pokličkou nebylo drženo, ale i po všech peripetiích to prostě je problém vandalů nikoliv Pirátů a Pirátské strany. Tímto směrem šla i naše odpověď do médií, která byla formulována ihned v týdnu po té, protože bylo jasné, že nám díky těmto dvěma .... věc nafackuje.

Nic jiného k tomu totiž ani říci nešlo. Já jsem věc řešil namístě od 6:30 ráno, co se na mě díval personál hotelu jak na vraha, aniž bych věděl, co se stalo. Ještě jsem osobně vlastně ani jednomu z aktérů nepoděkoval za zcela zkažený zbytek CF. Setkal jsem se i s ředitelem a vyjasnil si, že jako strana neneseme zopdovědnost za incident neboť vandalismu se neúčatnili naši členi, nebylo to v pronajatých prostorách, bylo to po oficiálním ukončení akce a hotelové ubytování si řešil každý individuálně. Bylo mi sděleno, že je to "v pořádku", neboť ti, kteří incident spáchali, jsou známi a věc se bude řešit v rovině "pachatelé" - hotel. A tak to i bude. Přičemž viník škodu, dle jeho vyhádření, uhradí.

Proto jsem ani netrval na účasti kohokoliv z Pirátů při určování škody. Přesto jsem byl ještě 2 x v telefonickém kontaktu s vedením hotelu, protože mě to prostě štve zejména vůči vstřícnému htelu, Pirátům v JČK a Táboře. Jednou mi volal LN, tak jsem mu sdělil, že věc je zcela na něm, neboť se nás netýká.

Email od Honzi jsem četl, ale vhledem k tomu, že se zabývám primárně věcmi, které se týkají Pirátů a tato věc zkazila desítkám lidí super uspořádané CF, neměl jsem chuť ani potřebu nějak reagovat (Díky za ten email dodatečně). Návrh na zrušení statusu RegP jsem sdělil členům RP někdy před 14 dny (možná dříve). To že se dostal na agendu RP až v pondělí, je prostě normální, protože věcí je hodně. Výše finální škody není pro rozhodnutí relevantní. Podobnou situaci jsme měli ve Zlínském kraji a sebereflexe byla ve stažení kandidátky a ukočení členství ze strany aktéra. Ačkoliv jsem přesvědčen, že z povahy věci kompetence RP umožňují toto rozhodnutí, nevidím problém (pokud beru argumenty Rosti Řehy výše odkaované), aby se v rámci místní příslušnosti věc přesunula na předsednidstvo krajově příslušné. Předpokládám směle totiž, že by toto mělo postupovat stejně.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Janek.Wagner »

Vojtech.Pikal píše: 15 úno 2019, 20:04 Takže když RP usnesení doplní o plné zdůvodnění a rozvedení "nevhodného chování" a jak toto narušilo celostátně dobré jméno strany budou stěžovatelé zde uspokojení?
Vzhledem k tomu, že jde o hrubé porušení vnitrostranických předpisů a svévoli orgánu, který by je měl principiálně dodržovat, podobný postup nedoporučuji. V případě Ivana i Jakuba jde o stejnou chybu a stejné zneužití pravomoci RP, jako v případě Lenky. Jistě si v archivech jejich netransparentní, trapné a veskrze ubohé jednání najdete.
Honzy je mi líto a plně s ním solidarizuji. Je to Pirát srdcem i duší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 841
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 1130 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Stav zrušené registrace předpokládám nemusí být stav trvalý. Pokud se zachovají "pachatelé" této klukoviny zodpovědně a vypořádají své závazky vůči hotelu, může být potvrzena nová registrace příznivce.

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18604
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33745 poděkování

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mimochodem, Organizační řád:
§ 26 Otevřené jednání
(1) Právní akty, zápisy o právním jednání a výsledky hlasování v týmu se zachycují v písemné, elektronické podobě na systémech strany a zveřejňují se, pokud nejsou důvěrné (§ 27), ty se dají na vědomí aspoň kontrolní komisi.
(2) Stručná odůvodnění rozhodnutí a podklady k rozhodnutím se pokud možno zpřístupňují aspoň členům a registrovaným příznivcům strany.
IMHO "nevhodné chování" se už nedá prohlásit ani za stručné odůvodnění, to je prostě nic neříkající odůvodnění.
A o zpřístupnění podkladů k rozhodnutí si asi můžeme nechat zdát.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Petr.Vileta »

@Jakub.Michalek
Jakub.Michalek píše: 15 úno 2019, 18:25 Jan Wagner, Brno, se podilel podle svych slov na incidentu v hotelu Palcat,
Kdyby se tohle vědělo hned, nemuselo se tu člensky podněcovat. :roll: Měním hlas na PROTI.

@Ondrej.Kotas
Ondrej.Kotas píše: 15 úno 2019, 18:30 Mám za to, že hotel škodu stále nevyčíslil, neexistuje tedy žádná faktura, kterou by měl kdokoliv zaplatit.
Není tím pádem předčasné cokoliv rozhodovat? Obzvlášť když se soukromé osoby zavázaly k zaplacení škody.
Některé soukromé osoby strašně lžou, to zaprvé. No a za druhé, soukromé osoby, co ničí zařízení na akci Pirátské strany jako RegP vážně nechci, ani jako uživatele fóra, ani jako nic jiného. Kdo rozkopává popelnice, rozbíjí výlohy, nebo třeba stříká hasičákem v hotelu jen tak z rozmaru, je podle mě hovado, které je nutné z normální společnosti separovat všemi legálními způsoby. :evil:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 8):
Ludek.Blaha, Vojtech.Pikal, Tereza.Hubackova, Josef.Spak, Magda.Dankova, Vit.Fux, Nadezda.Jureckova, Tomas.Gottwald

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas.Martinek píše: 15 úno 2019, 23:07 Stav zrušené registrace předpokládám nemusí být stav trvalý. Pokud se zachovají "pachatelé" této klukoviny zodpovědně a vypořádají své závazky vůči hotelu, může být potvrzena nová registrace příznivce.
Pouze jeden "pachatel", Jan Wagner. Ten druhý už nemůže do smrti smrťoucí být ani členem, ani RegP.
Redmine píše: 12. Odpůrce se vylučuje ze strany.
13. Odpůrci se ukládá zákaz používání informačních systémů strany a zákaz zastávat jakoukoli funkci externího spolupracovníka nebo zaměstnance.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Martinek, Michal.Ertl

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“