Anketa - otvírací doba ve svátcích

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

V otázce otvírací doby velkých obchodů ve svátcích podporuji

Aby bylo o všech svátcích zavřeno
41
32%
Aby bylo o všech svátcích otevřeno
58
45%
Aby byl zachován současný stav (otevřeno 7 svátků, zavřeno 7 svátků)
26
20%
Nemám názor
4
3%
 
Celkem hlasujících: 104 - Celkem hlasů: 129

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Petr.Vileta píše: 14 úno 2019, 22:26
Petr.Tkadlec píše: 14 úno 2019, 11:18
Takže tvé výhody jsou:
zákazníci budou více spokojeni
Odpověz si ještě na otázku "Koho je víc, zákazníků nebo zaměstnanců velkých obchodů?" ;)
I kdyby jich bylo 100000000000000x víc, tak to neznamená, že kvůli tomu budu chtít někoho otročit. Já jsem zrovna člověk, který nakupoval vždy dárky až 24. a tento zákaz mi udělal hodně velký problém. A jestli se to vrátí zpět, tak pokrytecky toho budu využívat. Akorát teď budu mít čistější svědomí, že je otročí zákonodárci a ne já spotřebitel.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Navrhuji doplnit výjimku, že otevřeno mohou mít ty obchody, kde je osobně přítomen majitel nebo člen parlamentu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 5):
Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal, anonym2064, Petr.Vileta, pavel_sanda
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2445
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Ta diskuse je už hodně dlouho jedno velké OT.

Ale ukazuje tři pozoruhodné věci:
1) bezkonkurenční šíři pravo-levého spektra u Pirátů
2) podivnou liberální konzistenci (u jedněch lidí): ne limity pro podnikatele AND nařízený větší příplatky za svátky
3) neschopnost pochopit téma, držet se ho a věcně argumentovat

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(welcome to the internet, basically)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Ondra.kl, David.Wagner

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od anonym2064 »

Jiri.Janecka píše: 15 úno 2019, 08:18 Navrhuji doplnit výjimku, že otevřeno mohou mít ty obchody, kde je osobně přítomen majitel nebo člen parlamentu.
tímto se pravidlem se řídím i v sobotu a na krámě jsem osobně a mladý maj volno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Petr.Vileta
SayMyName
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 68
Registrován: 07 úno 2019, 18:48
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od SayMyName »

Petr.Tkadlec píše: 14 úno 2019, 19:10
SayMyName píše: 14 úno 2019, 18:56
Petr.Tkadlec píše: 14 úno 2019, 18:48

Moje obvoďačka i Franta byli o Vánocích doma. Před regulací byli všichni doma, kdo mohl a chtěl být teda kromě prodavačů. Prodavači nejsou nic víc, ale nejsou zase o tolik míň, aby se s nima zacházelo jako s otroky.
Tak se dojdi zeptat do nemocnic a Franta běžně chodí do práce v nonstop provozech, kde se nezastavuje linka. Hájíš nesmysl, který vyčlenil z běžného pracovníka pokladní a udělal z nich nesvéprávné otroky, kteří jsou nuceni dělat v marketech a chceš se o ně starat jako o děťátka. Navíc si mi neodpověděl ani na jeden z argumentů, jen prostě opakuješ mantru, že chudák nesvéprávný zaměstnanec marketu má mít o svátku volno. Co třeba ten hlupák autobusák nebo stojvedoucí, přece o svátku se jezdit nemusí, když jsou všichni s rodinou doma šťastni...
Tak u nemocnic se nikdy nepředpokládá, že by lidi nepotřebovali pomoc, takže je normální, že tam vždy bude někdo mít službu. Franta s nonstopu prostě byl doma, tak se s tím smiř. Jediné odvětví bez výluk, kde to nebylo pro společnost potřeba jsou velkoobchody, tak se s tím smiř. Samozřejmě lidi z Alzy a pod., by taky měli mít právo být doma či kdyby chtěli, tak být v práci s tím, že to budou mít zaplaceno. Autobusák i strojvedoucí je vesměs doma, páč jejich provozy jsou hodně regulované. Co tam máš dál?
Je děsivé, že nejsi schopen argumentovat ani na jednu věc, zvlášť u někoho z republikového výboru bych to nečekal.

Jestli si myslíš, že jediné odvětví bez výluk nepotřebné pro společnost je velkoobchod, tak nemám co dodat. Viděl si třeba někdy výrobní firmy, běžně lidi chodí do práce svátek nesvátek, víš kolik stojí zastavit linku v některých provozech??? Vůbec nemáš šajn o čem mluvíš, ale chápu to tak, že prostě z nějakého důvodu je prodavač blb, který sice chodí do práce dobrovolně a sám si ji zvolil (nikdo mu ji nepřidělil), ale ty a podobní "podobní sociální inženýři" žijete ve světě, kde je musíte bránit před nadnárodní korporací. KDU to schválila protože ve svátek by měl každý uctívat Pána, CSSD protože zaměstnanec je chudák a my se o něj postaráme, ale na jakém ideovém základu to stavíš ty mi fakt jasné není...
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

SayMyName píše: 15 úno 2019, 15:15
Petr.Tkadlec píše: 14 úno 2019, 19:10
SayMyName píše: 14 úno 2019, 18:56

Tak se dojdi zeptat do nemocnic a Franta běžně chodí do práce v nonstop provozech, kde se nezastavuje linka. Hájíš nesmysl, který vyčlenil z běžného pracovníka pokladní a udělal z nich nesvéprávné otroky, kteří jsou nuceni dělat v marketech a chceš se o ně starat jako o děťátka. Navíc si mi neodpověděl ani na jeden z argumentů, jen prostě opakuješ mantru, že chudák nesvéprávný zaměstnanec marketu má mít o svátku volno. Co třeba ten hlupák autobusák nebo stojvedoucí, přece o svátku se jezdit nemusí, když jsou všichni s rodinou doma šťastni...
Tak u nemocnic se nikdy nepředpokládá, že by lidi nepotřebovali pomoc, takže je normální, že tam vždy bude někdo mít službu. Franta s nonstopu prostě byl doma, tak se s tím smiř. Jediné odvětví bez výluk, kde to nebylo pro společnost potřeba jsou velkoobchody, tak se s tím smiř. Samozřejmě lidi z Alzy a pod., by taky měli mít právo být doma či kdyby chtěli, tak být v práci s tím, že to budou mít zaplaceno. Autobusák i strojvedoucí je vesměs doma, páč jejich provozy jsou hodně regulované. Co tam máš dál?
Je děsivé, že nejsi schopen argumentovat ani na jednu věc, zvlášť u někoho z republikového výboru bych to nečekal.

Jestli si myslíš, že jediné odvětví bez výluk nepotřebné pro společnost je velkoobchod, tak nemám co dodat. Viděl si třeba někdy výrobní firmy, běžně lidi chodí do práce svátek nesvátek, víš kolik stojí zastavit linku v některých provozech??? Vůbec nemáš šajn o čem mluvíš, ale chápu to tak, že prostě z nějakého důvodu je prodavač blb, který sice chodí do práce dobrovolně a sám si ji zvolil (nikdo mu ji nepřidělil), ale ty a podobní "podobní sociální inženýři" žijete ve světě, kde je musíte bránit před nadnárodní korporací. KDU to schválila protože ve svátek by měl každý uctívat Pána, CSSD protože zaměstnanec je chudák a my se o něj postaráme, ale na jakém ideovém základu to stavíš ty mi fakt jasné není...
Já opravdu nevím o čem to mluvíš. Všechny linky v mém okolí jsou normálně zastavené. Nikdo tady nepíše o uctívání pána, ale o tom, že by si ty lidi měli odpočinout a mít klid. Takže tady laskavě do toho nepleť nějaké idee a zase neříkej těm lidem, co mají o svátcích dělat. Nech to prosím na nich.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
SayMyName
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 68
Registrován: 07 úno 2019, 18:48
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od SayMyName »

Petr.Tkadlec píše: 15 úno 2019, 15:22
SayMyName píše: 15 úno 2019, 15:15
Petr.Tkadlec píše: 14 úno 2019, 19:10

Tak u nemocnic se nikdy nepředpokládá, že by lidi nepotřebovali pomoc, takže je normální, že tam vždy bude někdo mít službu. Franta s nonstopu prostě byl doma, tak se s tím smiř. Jediné odvětví bez výluk, kde to nebylo pro společnost potřeba jsou velkoobchody, tak se s tím smiř. Samozřejmě lidi z Alzy a pod., by taky měli mít právo být doma či kdyby chtěli, tak být v práci s tím, že to budou mít zaplaceno. Autobusák i strojvedoucí je vesměs doma, páč jejich provozy jsou hodně regulované. Co tam máš dál?
Je děsivé, že nejsi schopen argumentovat ani na jednu věc, zvlášť u někoho z republikového výboru bych to nečekal.

Jestli si myslíš, že jediné odvětví bez výluk nepotřebné pro společnost je velkoobchod, tak nemám co dodat. Viděl si třeba někdy výrobní firmy, běžně lidi chodí do práce svátek nesvátek, víš kolik stojí zastavit linku v některých provozech??? Vůbec nemáš šajn o čem mluvíš, ale chápu to tak, že prostě z nějakého důvodu je prodavač blb, který sice chodí do práce dobrovolně a sám si ji zvolil (nikdo mu ji nepřidělil), ale ty a podobní "podobní sociální inženýři" žijete ve světě, kde je musíte bránit před nadnárodní korporací. KDU to schválila protože ve svátek by měl každý uctívat Pána, CSSD protože zaměstnanec je chudák a my se o něj postaráme, ale na jakém ideovém základu to stavíš ty mi fakt jasné není...
Já opravdu nevím o čem to mluvíš. Všechny linky v mém okolí jsou normálně zastavené. Nikdo tady nepíše o uctívání pána, ale o tom, že by si ty lidi měli odpočinout a mít klid. Takže tady laskavě do toho nepleť nějaké idee a zase neříkej těm lidem, co mají o svátcích dělat. Nech to prosím na nich.
To, že nevíš o čem mluvím ti věřím, protože nemáš žádnou praktickou zkušenost. Je spousta provozů, kde nelze vypnout výrobu na den, protože je svátek a někdo do práce musí. Jelikož krom toho, že prodavač má mít klid nemáš jediný argument, můžeš mi odpovědět na jednoduchou otázku v čem se liší prodavač v Lidlu od dělníka u tavící pece například, který do té práce musí?
Tito uživatelé poděkovali autorovi SayMyName za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od pavel_sanda »

SayMyName píše: 15 úno 2019, 15:28 To, že nevíš o čem mluvím ti věřím, protože nemáš žádnou praktickou zkušenost. Je spousta provozů, kde nelze vypnout výrobu na den, protože je svátek a někdo do práce musí. Jelikož krom toho, že prodavač má mít klid nemáš jediný argument, můžeš mi odpovědět na jednoduchou otázku v čem se liší prodavač v Lidlu od dělníka u tavící pece například, který do té práce musí?
No právě se liší tím, co píšeš sám, totiž že obchod lze zavřít, tavící pec ne.
SayMyName
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 68
Registrován: 07 úno 2019, 18:48
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Příspěvek od SayMyName »

pavel_sanda píše: 15 úno 2019, 16:20
SayMyName píše: 15 úno 2019, 15:28 To, že nevíš o čem mluvím ti věřím, protože nemáš žádnou praktickou zkušenost. Je spousta provozů, kde nelze vypnout výrobu na den, protože je svátek a někdo do práce musí. Jelikož krom toho, že prodavač má mít klid nemáš jediný argument, můžeš mi odpovědět na jednoduchou otázku v čem se liší prodavač v Lidlu od dělníka u tavící pece například, který do té práce musí?
No právě se liší tím, co píšeš sám, totiž že obchod lze zavřít, tavící pec ne.
Samozřejmě lze odstavit pec, lis či jiné zařízení, jen pak to opětovné rozběhnutí stojí spoustu peněz. Fakt nechápu, proč prodavač má být něco extra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi SayMyName za příspěvek:
Petr.Vileta
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“