Nominace Terezy Vovesové do RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporujete nominaci Terezy Vovesové při dovolbě členů RV?

Pro
42
65%
Proti
11
17%
Zdrzuji se
12
18%

Celkem hlasujících: 65 - Celkem hlasů: 65

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha
Profese: monitor klinických hodnocení
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 149 poděkování

Re: Nominace Terezy Vovesové do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 14 úno 2019, 13:36

Byla jsem upozorněna na malý rozsah a nekonkrétnost, takže s dovolením rozvedu jednotlivé body.
Tereza.Vovesova píše:
31 led 2019, 00:03
Zdravím všechny Pirátky a Piráty,

je tomu něco přes rok, co jsem se konečně po osmiletém sledování z povzdáli a fandění Pirátské straně odhodlala dorazit na schůzi Pirátů a zapojit se aktivně do Pirátského dění. Od té doby už jsem s vámi vařila nebo rozdávala guláše pro potřebné, sbírala podpisy pod petice, demonstrovala a rozdávala Pirátské listy, otvírala Pirátská centra a jezdila po zasedáních Celostátního fora. Jako člen MO potom zodpovídala do noci a o víkendech nejrůznější dotazy na Pirátskou stranu a jako členka zemědělského teamu se zúčastnila různých debat u „kulatého stolu“.
Pokud tedy budu konkrétní v nejdůležitějších bodech, tak hned na první schůzi Pirátů, na kterou jsem dorazila, se zmínil problém možné koncese Nemocnice na Františku, který krátce po schůzi k našemu velkému překvapení opravdu nastal. Největší kus práce na kauze za Piráty bezesporu odvedl David Bodeček a Nazarští. Spolupodílela jsem se společně se všemi na přípravě happaningů, sbírání podpisů pod petici za záchranu Nemocnice na Františku a snažila se sehnat podporu pro tuhle záchranou akci v rámci Pirátské strany. Jsem moc ráda, že se ve spolupráci s dalšími politickými stranami záchrana Františka podařila a jsme ráda, že se do akce zapojili mnozí pražští Piráti včetně tehdejšího garanta zdravotnictví Zdeňka Hřiba, který byl v tu dobu za Piráty pro média jako jeden z mála citovatelný (btw zbytek jsme pro média byli "aktivisti"). Ještě jednou díky všem. :)

Z FB mě možná někteří znáte z Liberální Lumpenkavárny (LLK), kterou od léta 2018 moderuju. Členové LLK si ve většině pochvalují, že s mým příchodem postupně vymizeli osobní útoky a celkově se zvedla úroveň tamní komunikace. Posouzení úspěšnosti nechávám na každém z vás. Jinak jsem už ca rok ten nenápadný člověk, co v rámci svých časových možností odpoví, když se někdo Pirátské strany na něco zeptá. Pro jistotu uvádím, že v rámci poklízení v LLK, které hlavně ze začátku spolikalo i 3 a více hodin denně, nebylo na odpovídání tolika prostoru, nicméně teď už je to zase o něco lepší.

Zemědělskému týmu se snažím hlavně shánět informace s praxe a pomáhat tak Radkovi a Honzovi v argumentacích u kulatých stolů, kde nám různí pánové v kvádříkách tvrdí, jak přesně vědí, o čem mluví, protože oni jsou přeci s těmi zemědělci v terénu denně. :)
Tereza.Vovesova píše:
31 led 2019, 00:03
Proč se chci zapojit do práce v RV?
Pirátská strana se nám rozrůstá a stává se z ní v dnešní době významná politická síla. Republikový výbor by měl ve spolupráci s dalšími orgány strany včetně a především s celostátním forem napomoci k dobrému a efektivnímu fungování strany. Osobně bych byla ráda, kdybychom nadále rostli, vybudovali si stabilní postavení na české politické scéně a zároveň si během procesu růstu zachovali svojí osobitou tvář.

Čím můžu přispět?
Díky svojí už několikaleté práci na realizacích mezinárodních projektů v České republice ve farmacii mám bohaté zkušenosti s přípravou materiálů, s přípravou metodiky pro provedení, s komunikací s různými lidmi, s očekáváním nečekaného a s řešením nejrůznějších problematik.
Díky práci pro MO jsem v častém kontaktu s lidmi, kteří nějakým způsobem sledují dění okolo Pirátské strany a mám možnost s nimi komunikovat jejich pohled na naše jednotlivé kroky a rozhodnutí, ale i jejich různé pohledy na dění v Pirátské straně a na stranu samotnou.
Od začátku svého působení v Pirátské straně se často pohybuju mezi členy strany a v rámci možností navštěvuju různá lokální sdružení. Věřím, že i tady načerpané zkušenosti by se pro práci v Republikovém výboru mohly hodit.
Za poslední rok došlo k poměrně velkému růstu Pirátské strany, hlavně v Praze, kde se i založilo hodně nových MSek. Chodím ráda na návštěvy na různá MSka, protože je to velice dobrá inspirace pro řešení různých problematik a nejlepší způsob, jak si o dění udělat obrázek, krom toho alespoň vím, na koho se v případě potřeby konzultace například problematik týkajících se architektury obrátit.
Z mého pohledu je začlenění nových členů do Pirátské strany především úkolem pro místní sdružení. O začlenění nových členů do širšího dění v Pirátské straně by se už měl přičinit i Republikový výbor a já bych k tomuhle začleňování mimo jiné ráda přispěla. Je mi jasné, že někteří namítnou, že na Fóru jsou věci dohledatelné a souhlasím. I přesto si myslím, že by možná trocha motivace pro nové členy proč si vůbec takové RVčko nebo případně kde si takové RVčko vyhledat a občasné setkání se s MSky, nebyla vůbec od věci. Budu trošičku parafrázovat známé české rčení a poznamenám, že co si v začátku vybudujeme, později jako když najdeme. Případně na požádání dovysvětlím.
Zpětná vazba MSek nebo členů by pro RVčko by měla být také velkým přínosem. ;)
Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 14 úno 2019, 14:34, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 4):
Jan.Hora, sery.pavel, Ondrej.Chrast, Petr.Jirman
Tereza Vovesová

David.Wagner
Místní předsednictvo
Profese: historik, pedagog
Dal poděkování: 266 poděkování
Dostal poděkování: 1155 poděkování

Příspěvek od David.Wagner » 14 úno 2019, 13:38

Mě by prosím zajímalo, jak konkrétně si ten růst představuješ, jaké předpisy bys chtěla zavádět/ rušit a jestli máš nějaký jasný širší směr, kterým bys to chtěla tlačit. Díky předem za odpověď <3
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Nepejchal, Vojtech.Pikal

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 14 úno 2019, 16:41

David.Wagner píše:
14 úno 2019, 13:38
Mě by prosím zajímalo, jak konkrétně si ten růst představuješ, jaké předpisy bys chtěla zavádět/ rušit a jestli máš nějaký jasný širší směr, kterým bys to chtěla tlačit. Díky předem za odpověď <3
Růst strany probíhá, probíhat bude a probíhat musí, chceme-li v politice víš, jako že cheme, potřebujeme víc členů, abychom zvládli pokrýt všechny naše aktivity. Chceme se určitě rozrůstat a chceme se rozrůstat o schopné lidi. Naše cíle by tedy měly být: dokázat zaujmout zajímavé lidi a rychle a efektivně nově příchozí lidi ZAČLENIT do naší strany. Začlenění si ale při větším nárůstu počtu členů žadá víc energie. V dnešní době je podle mého názoru potřeba věnovat velkou pozornost tomuhle procesu a umožnit nastvení procesu tak, aby začleňování mělo co nejhladší průběh. To bych si já osobně brala jako prioritu. Pozn. začleňování není přijímání členů. ;)
A teď k těm předpisům. Každý nově vstupující člen se dřív nebo později setká s našimi předpisy. Předpisy by měly být jednoduché a snadno srozumitelné aby nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním a musím říct, že já jsem zatím byla se zněním předpisů, které jsem potřebovala spokojena. Je potřeba mít na paměti, že naše starna má své předpisy, stanovy a kromě toho má také své zvyklosti. Z devítileté zkušenosti z práce v klinickém hodnocení moc dobře vím, že čím víc se toho cpe do různých předpisů, tím víc lidi
1) nebaví vůbec číst nějaké předpisy
2) nebaví samotná ta práce.
Proto si myslím, že bychom moc neměli ulpívat na tvorbě nových a nových předpisů, které podchytí úplně vše, ale hlavně bychom se měli zaměřit na budování naší kultury a zachovávání našich zvyklostí. Koneckonců, když si naši členové sednou do poslanecké sněmovny, tak bychom asi všichni byli rádi, kdyby se ti lidé chovali i tam jako Piráti a to asi žádným předpisem nikdy plně nezajistíme. :)
Ještě je tu jedna rovina pohledu na věc. Máme svým způsobem "dva typy" předpisů, jedny se týkají procesů strany a předpisy, které se více vztahují k politické činnosti členů strany. Asi všichni vnímáme, že s naší rostoucí politickou silou bychom z různých důvodů měli být exaktnější v předpisech, které se vztahují k vykonávání politických mandátů, takže hlavně tam bych z logiky věci případně dělala úpravy, které by měly vést k nějaké větší exaktnosti daných předpisů.

Směr kterým bych to chtěla tlačit? Pod napnutými plachtami s optimálním větrem vpřed. :) Za předpokladu, že si budeme vážit toho, že Pirátská strana není jenom politická strana, budeme mít na paměti naše čtyři pilíře (a to i těsně před koncem kampaně, kdy už je nejsme schopni vypotit) a chovat se podle našich zásad tj. transparentě, otevřeně a "informovaně", tak si myslím, že to půjde. :)

A poslední poznámka, kterou bych k tématu měla, by bylo, že bychom měli mít na paměti, že každý člověk, který naší stranu znechuceně opustí, s námi může v horším případě začít bojovat. Vidím to v Liberální Lumpenkavárně víceméně denně a je to občas celkem peklíčko. Je dobré si tohle uvědomit možná už i při přijímání nových členů, určitě při tvorbě předpisů a rozhodně při některých důležitých rozhodnutí RVčka.
Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 14 úno 2019, 18:14, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 7):
David.Wagner, Margita.Brychtova, Vojtech.Pikal, sery.pavel, Ondrej.Chrast, Ladislav.Kos, Petr.Jirman
Tereza Vovesová

David.Wagner
Místní předsednictvo
Profese: historik, pedagog
Dal poděkování: 266 poděkování
Dostal poděkování: 1155 poděkování

Příspěvek od David.Wagner » 14 úno 2019, 16:44

Díky moc, pro mě to je dostatečný takhle na fóru a to Pro tam máš!

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 14 úno 2019, 16:50

Já děkuju za dotaz i za Pro. :)
Tereza Vovesová

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21617 poděkování
Dostal poděkování: 18664 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 14 úno 2019, 22:18

Tereza.Vovesova píše:
14 úno 2019, 13:36
Z FB mě možná někteří znáte z Liberální Lumpenkavárny (LLK), kterou od léta 2018 moderuju.
A já si říkal, který lump mě tam pozval. :D Měním svůj hlas ze Zdržuji se na Pro.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Tereza.Vovesova, Filip.Smoljak, Margita.Brychtova, sery.pavel
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Margita.Brychtova
Místní předsednictvo
Profese: Administrativní pracovník
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Příspěvek od Margita.Brychtova » 15 úno 2019, 15:34

Myslím, že nominace Terezy Vovesové do RV je dobrým krokem a RV v ní bude mít velkou oporu. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Margita.Brychtova za příspěvek:
Ondrej.Chrast

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 15 úno 2019, 19:57

Děkuju Margito a děkuju moc vám všem, kdo jste podpořili mojí nominaci, moc si toho vážím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Filip.Smoljak
Tereza Vovesová

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“