Mándátový výbor - Praha 6

Moderátoři: Zastupitele - komunalni, Zastupitele - krajsti

Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Člen KS Praha
Příspěvky: 231
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 449 poděkování
Dostal poděkování: 331 poděkování

Mándátový výbor - Praha 6

Příspěvek od Ondrej.Chrast » 01 úno 2019, 14:46

V tomto vlákně budeme transparentně informovat o dění v Mandátovém výboru Prahy 6, kde máme ve volebním období 2018-2022 jako Pirátská strana Prahy 6 své nominanty. Ty poprosím, aby zde pravidelně dávali odkazy na veřejné zápisy, případně aby zde informovali o všem důležitém, co se ve výboru děje, o svých námětech pro činnost apod.
Předseda Zastupitelského klubu Piráti Praha 6
Asistent poslankyně Lenky Kozlové
tel: 606 914 916

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Mediální odbor
Příspěvky: 337
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Forenzní specialista
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 807 poděkování

Re: Mándátový výbor - Praha 6

Příspěvek od Jiri.Hoskovec » 13 úno 2019, 14:08

Ve čtvrtek 7.2. se poprvé v tomto volebním období sešel mandátový výbor. Řešily se:
-Návrhy na změnu jednacího řádu zastupitelstva. Pan Lacina se zjevně pokusil opravit svou úsměvnou neznalost z posledního jednání zastupitelstva a návrh zavádí změnu procedurální poznámky na technickou. V principu se změnami souhlasíme, uvažuje se i možnost rozšíření o poznámku faktickou, ale je otázka, zda by se nám pak zastupitelstvo příliš nezvrhlo. Další návrh bylo přidání možnosti doplňující otázky po odpovědi interpelovaného, což vítáme, ale současně s omezením počtu interpelací občanů na jednu na osobu. TO zásadně odmítáme, naopak jsem navrhl posun interpelací na 17:00, aby byly dostupnější širší veřejnosti.
-jednací řády výborů a komisí -> snaha otočit nastavení tak, aby byly a prioiri veřejné, není-li důvod či zákonný zájem, aby tomu bylo jinak. A ne neveřejné, neprotlačí-li se horko těžko opak, což je například u výboru pro otevřenost a participaci poněkud úsměvné.
- HOdiny začátků výborů
-Interpelace kolegy Nechvátala
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvek:
Ondrej.Chrast
Zástupce vedoucího a hospodář mediálního odboru, zastupitel MČ Praha 6, jiri.hoskovec@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Mediální odbor
Příspěvky: 337
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Forenzní specialista
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 807 poděkování

Re: Mándátový výbor - Praha 6

Příspěvek od Jiri.Hoskovec » 13 bře 2019, 17:43

V pondělí 25.2.se podruhé v tomot volebním období sešel mandátový výbor. Řešili jsme:
-Vzájemné stížnosti kolegů Nechvátala a Hořánka. Kolega Nechvátal si stěžoval na "neodpověď" kolegy Hořánka při interpelacích na valentýnském zastupitelstvu. Kolega Hořánek si recipročně stěžoval (aby si stěžoval) na to, že jej kolega Nechvátal nepozval na minulé zasedání MV a v interpelaci uvedl, že jej pozval.
-Dále si kolega Lacina stěžoval, že v posledním vydání Vaší šestky je šestkové školství po čtyřletém Lacinově působení označeno slovy Nechvátala za desolátní. Ukázalo se, že tato slova kolega Nechvátal neřekl a článek nebyl autorizován.
-Zkrátka bylo tolik zábavy, že musela být přítomna třetina rady včetně starosty. Ten opět, jak je jeho dobrým zvykem, neudržel nervy na uzdě a pouštěl se zcela zbytečně do konfliktů kvůli neautorizovaným vyjádřením v reklamním plátku.

-A něco pozitivního na závěr. Navzdory upřímné snaze a hlasům majority koalice (KLID a ODS) bylo za pomoci hlasů STANu a opozice schváleno doporučení MV pro zastupitelstvo (které bude o změně jako zřizovatel hlasovat) aby se jednací řády výborů upravily tak, aby byly a priori přístupné veřejnosti. Proč dvě třetiny koalice, která má otevřenost v každém druhém prohlášení, hlasovaly proti (a tedy za zachování současného krásného stavu, kdy výbor pro otevřenost a participaci otevřený není) zůstává záhadou. Při jednání to vysvětlovali tím, že jsou konzervativní. Jak to s tím souvisí, nevíme.. -(
-Naopak nebylo schváleno doporučení, aby byly a priori veřejné i komise. Zde už STAN držel basu se zbytkem koalice, která se ukázala býti otevřená pouze na papíře.
-MV schválil doporučení ke změněně jednacího řádu zastupitelstva, aby informativní body byly vždy s rozpravou a rada nemohla zastupitele odbývat odmítáním diskuse, a aby se interpelace posunuly na 17 hodinu, což je učiní přístupnější pro pracující občany.


Zápis viz zde: https://www.praha6.cz/komise_seznam?ID=212
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvek:
Jana.Kabelova
Zástupce vedoucího a hospodář mediálního odboru, zastupitel MČ Praha 6, jiri.hoskovec@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 6“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů