CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 09 úno 2019, 11:37
Nemám úplně chuť zde rozjet nějakou bouřlivou výměnu názorů, ale na toto prostě reagovat musím, jelikož se to dotýká vůbec jednoho ze základů pirátství, tak jak jej vidím já - možná trochu idealisticky, připouštím.
Základ pirátství - to mě zajímá. Prosím rozveď.
Pokud kdokoli není způsobilý vykonávat nějakou funkci, tak je záhodno na to upozornit, to nerozporuji. Rozpoutávat tu nějaký hon na čarodějnice, alias lovce funkcí, mi ale přijde, mírně řečeno, nevkusné. Máme pravidlo nekumulace funkcí (tj. nevykonávat více placených funkcí zároveň, které by tak přesáhly plný úvazek - protože prostě ničí den nemá 48 hodin). Pokud máme dojem, že by se toto pravidlo mělo upravit, udělejme to - otevřeně a s všeobecnou diskusí.
Ano nová debata o kumulaci funkcí je více než nutná, původní pravidla nepostihují novou situaci. A ta debata se již vede, začal ji Jiří Rezek zde viewtopic.php?p=603896#p603896
Měl jsem, a stále ještě mám, Piráty za stranu, kde se lidé navzájem podporují a kde se jeden může na druhého spolehnout. Pokud se chce někdo, kdo notta bene žádnou placenou funkci či pozici nevykonává, o nějakou pozici ucházet, tak bychom ho v tom měli podpořit. Neříkám jej do ní zvolit /vybrat, ale podpořit jej, ať to zkusí. Protože i tím se lidé učí. Rozhodně bychom se neměli vydat cestou, kdy se Piráti budou bát zkoušet někam kandidovat či se bát přihlásit do výběrového řízení, protože budou ocejchováni a umístěni na blacklist Lovců funkcí. Uvědomme si, že jsme politická strana a měli bychom si vychovávat členy, kteří budou k životu přistupovat s pokorou, ale kteří budou mít zároveň kuráž se pustit do boje a jít s kůží na trh a nebudou čekat v koutě, až si jich někdo všimne a něco jim nabídne.
Promiň, ale já skutečně nechápu jak někdo může kandidovat do europarlamentu a současně se hlásit do dozorčí rady Plzeňské teplárenské. To jako bude lítat z Bruselu do Plzně na jednání dozorčí rady? Nejlépe asi soukromým tryskáčem? :)
Toto celé mi trochu připomíná známé pravidlo, že revoluce požírá vlastní děti. A rád bych, pokud by toto pravidlo u Pirátů neplatilo.

Ta revoluce by měla spíš sežrat mě, ne tebe. ;)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Dalibor.Zahora píše: 09 úno 2019, 13:04
Promiň, ale já skutečně nechápu jak někdo může kandidovat do europarlamentu a současně se hlásit do dozorčí rady Plzeňské teplárenské. To jako bude lítat z Bruselu do Plzně na jednání dozorčí rady? Nejlépe asi soukromým tryskáčem? :)
Dobře, tak ta kombinace je trochu bizarní a může ukazovat na to, že dotyčný třeba neví, co chce. A kdyby byl zvolen do EP i dr a musel se vzdát fce v dr, tak to může být nešťastné. Ale tvoje reakce stylem založení vlákna 'je to lovec funkcí, ukažme si na něj' mi taky nepřijde úplně šťastná. Zeptal ses ho, jak to myslel a nebo na co vůbec myslel, když se +- ve stejné době hlásil jak do primárek, tak do výběrka? Mohl ses ho zeptat soukromě, mohl jsi tady veřejně a budou to úplně relevantní otázky, ale s touhle formou bych byl opatrný. Souhlasím s Lukášem, že by asi bylo záhodno lidi v tom chtít dělat práci (placenou i neplacenou) spíše podporovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 2):
anonym39320, Vojtech.Pikal

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Taky to může znamenat, že je to akční člen, kterého se poměrně malý kraj (Karlovarský) rozhodl vyslat na eurokandidátku, aby tam od nich někdo byl...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Milan.Dadourek, Jana.Schlegelova, anonym39320, Vojtech.Pikal, Jiri.Hoskovec, Jan.Hora, Ivo.Vlasaty

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Lukas.Hejduk píše: 09 úno 2019, 16:01
Dalibor.Zahora píše: 09 úno 2019, 13:04
Promiň, ale já skutečně nechápu jak někdo může kandidovat do europarlamentu a současně se hlásit do dozorčí rady Plzeňské teplárenské. To jako bude lítat z Bruselu do Plzně na jednání dozorčí rady? Nejlépe asi soukromým tryskáčem? :)
Dobře, tak ta kombinace je trochu bizarní a může ukazovat na to, že dotyčný třeba neví, co chce. A kdyby byl zvolen do EP i dr a musel se vzdát fce v dr, tak to může být nešťastné. Ale tvoje reakce stylem založení vlákna 'je to lovec funkcí, ukažme si na něj' mi taky nepřijde úplně šťastná. Zeptal ses ho, jak to myslel a nebo na co vůbec myslel, když se +- ve stejné době hlásil jak do primárek, tak do výběrka? Mohl ses ho zeptat soukromě, mohl jsi tady veřejně a budou to úplně relevantní otázky, ale s touhle formou bych byl opatrný. Souhlasím s Lukášem, že by asi bylo záhodno lidi v tom chtít dělat práci (placenou i neplacenou) spíše podporovat.
To už je v krátké době podruhé, co mě tu někdo nabádá, že jsem měl něco nejprve řešit soukromě. Zajisté jsou takové případy a také to tak někdy dělám. Ale pardon, politika je věc veřejná a primárky obzvlášť. A troufám si říct, že Piráti vyrostli i na tom, že většinu věcí si mezi sebou řešili veřejně a velmi často i dost drsně (pravda, někdy i přes čáru). Konečně připomenu, že Mikuláš Ferjenčík sám po nástupu na pražský magistrát prohlásil, že tvrdá a otevřená diskuze u Pirátů byla dobrá škola a průprava pro komunální politiku - protože v politickém kolbišti vás taky nikdo šetřit nebude.

Možná jsem zvolil příliš expresivní styl, ale není náhodou prvotní chyba u Šimona, že to tu na jednání neoznámil sám že se uchází o nějakou další funkci a proč tak činí? Kdyby to náhodou nezveřejnil Vileta v jiné souvislosti, tak bychom se o tom asi ani nedozvěděli. A to prostě není transparentní.
Mikulas.Ferjencik píše: 09 úno 2019, 21:24 Taky to může znamenat, že je to akční člen, kterého se poměrně malý kraj (Karlovarský) rozhodl vyslat na eurokandidátku, aby tam od nich někdo byl...
I ty, Brute?! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Milan.Dadourek, Lukas.Hejduk, Daniela.Bila

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Dalibor.Zahora píše: 10 úno 2019, 09:00
Mikulas.Ferjencik píše: 09 úno 2019, 21:24 Taky to může znamenat, že je to akční člen, kterého se poměrně malý kraj (Karlovarský) rozhodl vyslat na eurokandidátku, aby tam od nich někdo byl...
I ty, Brute?! :)

U lidí, co budou na eurokandidátce od 8. místa dál už se nedá mluvit o lovení funkcí, ale o dobrovolnické činnosti, z toho důvodu bych byl rád, abychom se k nim chovali aspoň trochu ohleduplně (Jo vím, že teď je ve hře ještě pár teoreticky volitelných míst (cca dvě)), ale tím to hasne a přijde mi hloupé odsuzovat lidi, kteří jsou akční i v jiných oblastech, že chtějí doplnit kandidátku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Vojtech.Pikal, Ondrej.Profant, Karel.Nejedlik, Vit.Fux, Jana.Schlegelova, Jan.Hora, Ivo.Vlasaty

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Musím se bohužel opakovat, za ohleduplné bych především považoval to tady oznámit, že se ještě ucházím o nějakou další funkci.

Sám píšeš, že se zde možná hraje o dvě další volitelné funkce a vzhledem k tomu, že Šimon kandidoval i do čela a neměl nějak výrazně méně hlasů něž ostatní, nelze vyloučit, že se na volitelné místo dostane.
Pro časové srovnání, výběrové řízení se uzavíralo 27.1. viewtopic.php?p=600086#p600086

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Dalibor.Zahora píše: 10 úno 2019, 15:37 Musím se bohužel opakovat, za ohleduplné bych především považoval to tady oznámit, že se ještě ucházím o nějakou další funkci.

Sám píšeš, že se zde možná hraje o dvě další volitelné funkce a vzhledem k tomu, že Šimon kandidoval i do čela a neměl nějak výrazně méně hlasů něž ostatní, nelze vyloučit, že se na volitelné místo dostane.
Pro časové srovnání, výběrové řízení se uzavíralo 27.1. viewtopic.php?p=600086#p600086

Lidi, co se hlásí do městských firem, doufám neusilují o funkci, ale o práci...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
anonym39320, Jana.Schlegelova, Kamil.Kubica, Jan.Hora

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Ferjencik píše: 11 úno 2019, 01:58 Lidi, co se hlásí do městských firem, doufám neusilují o funkci, ale o práci...
Jak by řekl Jan Werich "No doufejme, doufejme ..." :D OFFTOPICTřeba já se chtěl stát zastupitelem a členem dvou finanční výborů vysloveně kvůli těm 6 tácům, co za to dostanu. :P Znáš mě přece.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vaclav.Zidek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tak tu máme výsledek 1. kola. Hlasovalo 415 členů, pro postup do 2. kola je tedy třeba 208 hlasů.
Obdržené počty hlasů:

Šimon Barczi 172
Lukáš Lev Červinka 230
Magdaléna Daňková 199
Michal Gill 226
Jiří Hoskovec 210
Jiří Jansa 134
Petr Jirman 170
Ondřej Kolek 269
František Kopřiva 180
Ladislav Koubek 187
Kamil Kubica 127
Roman Kučera 152
Jiří Lehejček 162
Dan Leština 174
Jan Lička 158
Giuseppe Maiello 133
Linda Matušková 170
Hynek Melichar 167
Marek Nečada 215
Michael Polák 161
Michal Šalomoun 195
Matej Šandor 189
Nina Špitálníková 217
Pavel Šrámek 124
Pavel Tauer 159
Eva Tichá 219
Miloš Vlach 153
David Wagner 208

Postupuje 8 kandidátů a 2. kolo tedy rozhodne o pořadí na 6.-13. místě kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
anonym39320, Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Dávám návrh postupu, aby paralelně s 2. kolem proběhlo další 1. kolo na ostatní místa.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 8):
Lenka.Kozlova, Jaromir.Horky, Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik, Tomas.Pastircak, Josef.Spak, Michal.Gill, Vojtech.Pikal

test

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“