KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Královéhradecký kraj, PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Polacek
Příspěvky: 172
Registrován: 09 úno 2018, 11:27
Profese: OSVČ, krajský zastupitel
Bydliště: Zd. Nejedlého 638, 518 01 Dobruška
Dal poděkování: 249 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Petr.Polacek »

Přátelé, kamarádi,
po zdravé úvaze a povídání si z některými z Vás jsem se rozhodl kandidovat na jednoho z místopředsedů PKS pro nadcházející funkční období. Rád bych pomohl krajské organizaci k tomu, abychom byli "viditelnější". V Dobrušce jsem byl iniciátorem vzniku samostatné kandidátní listiny pro volby do místního zastupitelstva. Úspěšně jsme si prošli prvními pirátskými krůčky - máme 1. pirátského zastupitele v historii města.
Na tento krok nyní navazuje vznikající MS Rychnovsko, kde již činíme první potřebné kroky k tomu, aby i na území bývalého okresu Rychnov nad Kněžnou fungovalo samostatné místní sdružení, které pomůže nejen k propagaci pirátské strany, ale pevně věřím i k tomu, že dokážeme ve svých řadách vygenerovat budoucí pirátské politiky (ať už pro místní, regionální, případně celorepublikovou úroveň). Prezentace kandidátů na lídra kandidátky do EP mi osobně byla velice příjemným zjištěním, že šikovných a nadšených lidí je velmi mnoho. Byl bych tedy rád nápomocen budoucímu předsedovi PKS, aby se nám podařilo takové lidi oslovit a aby si k nám dokázali najít cestu.
Ze svých pracovních zkušeností a dovedností bych rád zdůraznil jednu důležitou vlastnost. Dokážu být velice schopný organizátor a mám i několikaleté zkušenosti v oblasti personalistiky a marketingu. Věřím proto, že mám budoucímu vedení krajské organizace co nabídnout a rád se budu aktivně podílet na našem společném úspěchu v nadcházejícím období.
Berte toto prosím za moji kandidátní řeč na pozici jednoho z místopředsedů.
S úctou, díky a pozdravem
Petr Poláček
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Polacek za příspěvky (celkem 4):
Dusan.Plch, Libuse.Verisova, Jan.Hoder, Martin.Jiranek
Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 443
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 429 poděkování
Dostal poděkování: 562 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Adam.Valenta »

Ahoj Pirátky a Piráti,
tímto ohlašuji svou kandidaturu na pozici předsedy nebo místopředsedy krajského sdružení Královéhradeckého kraje.

Představení
Protože si uvědomuji, že mě kromě Trutnovských Pirátů až tolik lidí nezná, rád bych se v krátkosti představil. Přes 12 let se živím tvorbou webových stránek, e-shopů a příležitostně informačních systémů. Mám tedy praktické zkušenosti z oblasti IT, marketingu a tvorby analýz, které jsem využil hlavně při práci na komunální kampani. Kromě postu předsedy nového MS Trutnovsko se aktuálně věnuji v rámci městem zřízené pracovní skupiny přípravě výběrového řízení na tvorbu nového webu města. Do budoucna máme v plánu otevírání nejen dat, ale celé radnice po té lidské stránce, což je mé společné téma s naším místostarostou Tomášem Eichlerem.

Moje vize
Krajské sdružení je pro mě přirozeným spojovatelem zejména všech v něm působících místních sdružení. Je pro mě tedy jasným cílem, aby MS vznikla ve všech v současnosti aktivních oblastech a PKS by pak mělo být katalyzátorem jejich komunikace. Již několikrát zaznělo, že je potřeba “zpiratizovat bílá místa na mapě” a rozšiřovat tak členskou základnu. Způsobů, jak to provádět je mnoho od pořádání vlastních akcí až po účast na nám tématicky blízkých akcích, které v dané lokalitě pořádá někdo místní a aktivní. Všechno má ovšem jednoho společného jmenovatele - velmi důsledný a aktivní osobní přístup krajského předsedy i místopředsedů. To vyžaduje mj. určité množství času, které tomu mohu a jsem připraven dát.

Když se ohlédnu za komunálními volbami, kdy jsme věnovali více než půl roku přípravě programu v různě velkých skupinách, tak je moje zkušenost naprosto jednoznačná - využití odbornosti jednotlivců a spojování jejich myšlenek v celek. To samotné ale nestačí a proto pro mě rozšiřování členské základny není jen o “množství figurek a velikosti zabraného území”. Za naprosto klíčový považuji aktivně podporovaný růst osobností, které nás ve všech následujících volbách povedou a budou nás dobře reprezentovat na všech zvolených pozicích. “Lidi volí lidi” a sebelepší program nás sám o sobě nespasí.

Pojďme náš podprůměrný kraj dostat mezi ty nadprůměrné.

Díky za vaši podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvky (celkem 4):
Dusan.Plch, Libuse.Verisova, Arnost.Stepanek, Martin.Jiranek
Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1201
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Registruji přihlášení Adama Valenty na funkci předsedy a místopředsedy a přihlášení Petra Poláčka na funkci místopředsedy
Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1201
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Libuse.Verisova »

A registruji přihlášení Tomáše Ungera na funkci místopředsedy KS
Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Uživatelský avatar
Arnost.Stepanek
Příspěvky: 434
Registrován: 19 čer 2018, 10:27
Profese: Náměstek hejtmana KHK - školství a sport
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 726 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Arnost.Stepanek »

Kandidatura na pozici předsedy nebo místopředsedy krajského sdružení Královéhradeckého kraje.

Mám takový sen. Naučit piráty spolupracovat. Pracovat jako tým. Naučit je sdílet mezi sebou, mezi městy a mezi regiony a v celé republice to, co znají, umějí a dovedou. Věřím, že spoluráce a sdílení je to, co dokáže pirátům pomoci vyhrát volby a změnit politiku v této zemi k lepšímu.

Možná jsem naivní snílek, ale tomuto snu jsem ochoten věnovat vše co umím a velký kus svého osobního času.

Proč právě já?
mám dostatek času
- moje firmy a projekty řídím "zezadu" a o denní provoz se starají mí kolegové
- nemám žádné další funkce kromě sportovní komise, které by mi zabíraly čas
- pirátům jsem ochoten věnovat 6-8 hodin týdně svého času

něco málo umím
- jsem kouč, mám na to školy v Anglii a Americe, pomáhám stovkám lidí dosahovat jejich cílů
- jsem markeťák, dělám to už přes 25 let a všechno, co za mnou dneska stojí je výsledkem marketingu
- dokážu velmi rychle navazovat vztahy

mám vizi
- podporovat intenzivní spolupráci v kraji
- obsazení bílých míst - výjezdy do obcí, dát na stůl nosné téma, pár plakátů a vyrazit
- podporovat spolupráci, přenos informací a know how z centrály do krajů a mezi kraji navzájem - podobné věci jako my, řeší i v Brně, Plzni

Mám i své neduhy
jsem sprinter
- velmi rychle se nadchnu a velmi rychle zase vystydnu, proto musím pracovat v týmu s dotahovači

jsem moc velký vizionář
- občas vymyslím věci, které nejsou v danou chvíli zcela realizovatelné, proto potřebuju lidi co mi řeknou Arnošte, přibrzdi

občas stavím věci až moc na hranu
- nemám rád šedou barvu, mám rád jasno v tom co je zrní a co plevel

Mám chuť pomoci
Tahle volba není o mě, ta je o tom, koho chcete mít jako kapitána. Já se svého snu nevzdám, ať dopadne volba jakkoli. Jediné, co se změní je, že s nálepkou předseda KS KhK se mi bude po spolupráci na všech úrovních volat mnohem lépe a dám tomu více času.

A současně hlásím, že kdyby předsedou měl být kdokoli jiný z Hradce, vzdávám se kandidatury na místpředsedu, protože jsem přesvědčen, že předsednctvo musí mít rovnoměrné zastoupení v regionech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Arnost.Stepanek za příspěvky (celkem 4):
Lubomir.Spacek, Dusan.Plch, Martin.Jiranek, Otakar.Petr
Arnošt Štěpánek
**********************************************************
"Dobrý hráč hraje tam, kde je puk právě teď. Výborný hráč hraje tam, kde puk bude za chvíli"
Wayne Gretzky
Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1201
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Registruji přihlášení Arnošta Štěpánka na funkci předsedy a místopředsedy KS
Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Uživatelský avatar
Pavel.Vrbicky
Místní předsednictvo
Příspěvky: 329
Registrován: 30 bře 2017, 08:42
Profese: technický poradce - strojírenství
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 379 poděkování
Dostal poděkování: 394 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Pavel.Vrbicky »

Ahoj, rozhodl jsem se kandidovat na předsedu, případně místopředsedu Královehradeckého kraje.
Co ode mě můžete čekat:
- Zvýším počet aktivních příznivců (časem i členů) v našem kraji = tři aktivní lidi v každém větším městě, kde ještě nejsme
- Z jednotlivých skupinek a MS udělám spolupracující celek
- Zapojím vás do aktivní dobrovolné činnosti
Volte mě jen v případě, že jste ochotni mě podpořit. Jenom hlas mi nestačí, chci váš volný čas.
Čeká nás práce, krajské volby jsou blízko. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvky (celkem 4):
Dusan.Plch, Lubomir.Spacek, Martin.Jiranek, Otakar.Petr

Svět patří těm, co se neposerou.
(Charles Bukowski)

Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1201
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Registruji přihlášení Pavla Vrbického na funkci předsedy a místopředsedy KS
Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Ahoj,

hlásím se jako kandidát na pozici místopředsedy. V krajském předsednictvu jsem již byl, takže vím, co to obnáší, byť situace se samozřejmě vyvíjí. Moje představy o roli předsednictva jsou následující:
- Předseda, resp. místopředseda je od slova předsedat. Měl by tedy svolávat a řídit jednání a zasedání. Nepovažuji za vhodné, aby schůzi řídil ten, kdo si vezme slovo a jednání na fóru řídila koordinátorka, protože to nikdo jiný nechce dělat. Líbí se mi způsob řízení MS HK v podání Luboše Špačka.
- Informované hlasování členů na základě řádné rozpravy nemá být a není formalita. Chápu, že to tak někde funguje, ale rozhodně to není cílový stav a už vůbec ne u Pirátů.
- Navyšování počtu členů je potřebné a důležité, ale za přinejmenším stejně důležité považuji, aby noví členové byli v souladu se stanovami a programem Pirátů. Přilákání nových zájemců bych chtěl dosáhnout především pořádáním akcí (schůze, debata, přednáška, promítání) i mimo Hradec Králové. V tomto vidím klíčovou roli krajské koordinátorky. Oslovování konkrétních osob je nutné zvážit individuálně.
- Důležité je připravit se na krajské volby. Zde bychom měli využít toho, že máme krajského zastupitele a domluvit se na přípravě zájemců o kandidaturu formou spolupráce s ním. Chtěl bych také zlepšit komunikaci s našimi koaličními partnery z minulých krajských voleb. Koalici v nadcházejících krajských volbách považuji za nepravděpodobnou. Je zde ale i možnost spolupráce jinou formou, případně spolupráce ve volbách do Senátu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 4):
Dusan.Plch, Lubomir.Spacek, Pavel.Bulicek, Martin.Jiranek

test

Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1201
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: KF KHK 2/2019-volba PKS- rozprava

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Registruji přihlášení S.Štipla na pozici místopředsedy.
Ukončuji tímto dobu určenou k přihlašování.
Nyní běží doba na rozmyšlenou a 17.2. proběhne grilování kandidátů na KS KhK. Poté zahájíme hlasování.
Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“