Nominace Františka Doseděla do RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci Františka Doseděla do Republikového výboru

Pro
29
43%
Proti
32
48%
Zdržuji se
6
9%

Celkem hlasujících: 67 - Celkem hlasů: 67

Martin.Sumerauer
Místní předsednictvo
Profese: skladník
Dostal poděkování: 24 poděkování

Re: Nominace Františka Doseděla do RV

Příspěvek od Martin.Sumerauer » 10 úno 2019, 16:30

já osobně jednoznačně podporuji nominaci františka doseděla,protože si myslím že svou funkci bude splnovat dobře.je pracovitý,má smysl pro zodpovědnost a umí dobře plánovat.navíc je to veselý společník,který do RV přinese i pozitiovní myšlení.ode mě dostává svůj hlas

Filip.Smoljak
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 10 úno 2019, 18:39

Znovu opakuji: jsem člen Pirátů na Praze 2 a byl jsem delistován z Kajuty zcela v rozporu s pravidly, které tady zmateně vykřikuje Fr. Doseděl. Téměř 14dní jsem tam nebyl aktivní, čili jsem nemohl porušit žádný bonton, ani nic podobného.

Není to nic jiného než cenzura za účelem vyřizování si účtů s oponentem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvek:
Tereza.Vovesova

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bohdana.Hola » 10 úno 2019, 20:05

Filip.Smoljak píše:
10 úno 2019, 18:39
Znovu opakuji: jsem člen Pirátů na Praze 2 a byl jsem delistován z Kajuty zcela v rozporu s pravidly, které tady zmateně vykřikuje Fr. Doseděl. Téměř 14dní jsem tam nebyl aktivní, čili jsem nemohl porušit žádný bonton, ani nic podobného.

Není to nic jiného než cenzura za účelem vyřizování si účtů s oponentem.
Jmenuje se to "Kajuta Pirátů Praha 3". Řeší se tam operativa MS Prahy 3. Protože do operativy MS Praha 3 není rozhodně nic např. ODS Praha 3 (která za účelem získávání munice pro opoziční boj na Praze 3 čile vytěžuje např. toto Pirátské Fórum).
A nějak, Filipe, úplně nechápu:
1. Proč Tě najednou tak strašně zajímá Kajuta Pirátů Prahy 3, když jsi od nás odešel na Prahu 2, a ani ses nerozloučil
(viz připravovaný jednací řád MS3: "V. Komunikace mimo schůze MSP3
1. Komunikace MSP3 probíhá také průběžně na Pirátském fóru a chatu k tomu zřízeném (například na platformě Facebook ve skupině “Kajuta Pirátů Praha 3”).
2. V chatu dle odstavce 1 tohoto článku se hlavně pracuje, slouží k vnitřní komunikaci MSP3, a to zejména ke zveřejňování relevantních informací, organizaci fungování MSP3 a kultivované deabatě nad společnými tématy.....")

2. Proč proboha tohleto děláš?
3. Jak souvisí nominace Františka Doseděla s tím, že okolo MS Praha 3 se koncentruje větší množství exotů než je v kraji obecně zvykem a než je zdrávo? František je tam nepřivedl a problémy vzniklé jejich destrukčním působením se naopak vždycky snažil řešit. S grácií a nestranně.

4. Jak souvisí debata o komunikačních kanálech Pirátů v ČR (která má navíc své dlouholeté samostatné vlákno) s nominací Františka Doseděla do RV? (to je spíš dotaz na pana poslance Vojtěcha Pikala, který tu rozvířil tuhle notu místo normální objektivní rozpravy nad nominací Františka Doseděla do RV)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Frantisek.Dosedel

Frantisek.Dosedel
Místní předsednictvo
Profese: advokátní koncipient
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 129 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Dosedel » 10 úno 2019, 21:08

Lukas.Hejduk píše:
09 úno 2019, 15:44
Neznám situaci na P3 ani podrobnosti a normálně bych se do toho nepletl, ale protože o nominaci rozhoduje CF, tak by mi přišlo dost nešťastný podporovat někoho, kdo je pro vyvádění standardní komunikace z fora někam do uzavřených skupin kdekoli. Nepodporuji jejich plošný zákaz (tak jak se řešil třeba v odkazovaném vláknu), ale mají sloužit k nějakým základním provozním věcem, upozorňováním na dění ve straně/foru a tak. Dokonce bych si dovolil říct, že pokud řešíte program a umístění schůze mimo forum v uzavřené skupině, tak bych řekl, že je to dokonce dost nešťastný, s ohledem na potenciální zájemce o účast, kteří třeba vnímají forum jako základní komunikační orgán nebo s ohledem na to, že ne každý chce používat každou platformu (specifický problém jednání třeba na facebooku).
Jednou jsme všichni Piráti, takže transparence žejo a to že je nám vidět až do kuchyňky, je to naše deviza, pro kterou nás mnozí volí, tak se holt musíme smířit s výhodami i nevýhodami transparentního jednání.

PS: abychom si ještě jednou rozuměli, absolutně mi nic není do fungování MS Praha 3, je to Vaše věc, případně věc nadřazených orgánů a dělejte si to, jak chcete. Ale třeba jednou RV bude řešit nějakou rozumnější metodiku fungování komunikace mimo forum, než navrhoval třeba Petr Kadlec a pak mě názory dotyčných kandidátů do RV zajímají. Just fyi.
Nejsem pro vyvádění standardní komunikace z fóra! Jsem pro rozšíření funkcionalit fóra, aby nebylo nutné pro rychlou komunikaci používat jiné kanály - určitě bych uvítal možnost chatu, možnost vlákna vztaženého ke konkrétnímu příspěvku (víceúroňové odpovědi), spojené úložiště dokumentů, kalendář...to vše na jednom místě. Sám preferuji transparentnost i s jejími výhodami a nevýhodami.
Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1357 poděkování
Dostal poděkování: 777 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 10 úno 2019, 21:21

Už jste slyšeli o https://mrak.pirati.cz/ ?
pirati-mrak.png
Můžete to tam mít veřejně i třeba jen neveřejně pro MS dle oprávnění z fóra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 6):
Filip.Smoljak, Dalibor.Zahora, Karel.Nejedlik, Martin.Rejman, Frantisek.Dosedel, Jakub.Nepejchal

Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 501 poděkování
Dostal poděkování: 806 poděkování

Příspěvek od Lukas.Hejduk » 10 úno 2019, 22:37

Frantisek.Dosedel píše:
10 úno 2019, 21:08
Nejsem pro vyvádění standardní komunikace z fóra! Jsem pro rozšíření funkcionalit fóra, aby nebylo nutné pro rychlou komunikaci používat jiné kanály - určitě bych uvítal možnost chatu, možnost vlákna vztaženého ke konkrétnímu příspěvku (víceúroňové odpovědi), spojené úložiště dokumentů, kalendář...to vše na jednom místě. Sám preferuji transparentnost i s jejími výhodami a nevýhodami.
Ok, souhlas, to jsme zajedno. Pamatuji si, že když jsem byl svého času aktivní na Vysočině, tak taky byla fb skupina, ale využívala se primárně k upozorněním - teď se na foru/ve straně děje tohle; hlasuje se o tomhle; tady na foru jsou podrobnosti ke schůzi atd.. Jenže pak se člověk koukne do sekce Vašeho MS a zjistí, že buď si o té politice moc nepovídáte a nebo to tak úplně není.
Ale to fakt neber tak, že se chci vozit speciálně po tobě. MS Praha 3 v tomto rozhodně nebude jediná (resp. mnohde to vyvádění komunikace z fora bude ještě xkrát větší) a navíc samozřejmě neneseš za veškeré dění ve Vašem MS zodpovědnost jen ty. To prostě jen když tady ta debata vznikla, tak reaguju. Nechci vytvářet zlou krev, že rejpu do něčeho, po čem mi může být šumák :-)
Bohdana.Hola píše:
10 úno 2019, 20:05
Jmenuje se to "Kajuta Pirátů Praha 3". Řeší se tam operativa MS Prahy 3. Protože do operativy MS Praha 3 není rozhodně nic např. ODS Praha 3 (která za účelem získávání munice pro opoziční boj na Praze 3 čile vytěžuje např. toto Pirátské Fórum).
No já nevím, co všechno si představujete pod pojmem operativa, ale jo - veřejnosti samozřejmě je hodně do drtivý většiny toho, co jako MS řešíte. Na tom to máme odjakživa postavený (a nesouvisí to s tím, jestli jsou nebo nejsou skupiny na facebooku formálně povolený). Vedlejším prvkem je, že forum samozřejmě občas prolustrujou média nebo ta opozice, ale to je holt riziko toho, že jste do toho šli za Piráty.
4. Jak souvisí debata o komunikačních kanálech Pirátů v ČR (která má navíc své dlouholeté samostatné vlákno) s nominací Františka Doseděla do RV? (to je spíš dotaz na pana poslance Vojtěcha Pikala, který tu rozvířil tuhle notu místo normální objektivní rozpravy nad nominací Františka Doseděla do RV)
OFFTOPICNejsem Vojta Pikal, ale mě to zajímalo třeba s ohledem na to, že někdy nějakou policy, co má a nemá být na foru může řešit i RV. Nakonec jsem osobně proti nominaci nehlasoval, protože věřím, že něco podobného by se dalo najít i na jiné kandidáty, takže je to trochu nefér, ale když už ta debata vznikla, tak v ideálním případě mají členové rozhodovat podle deminima a zohlednit vše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Milan.Dadourek, Frantisek.Dosedel, Jiri.Koudelka
+420 777 212 272
Bydlím aktuálně v Brně-Žabovřeskách.

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27426 poděkování
Dostal poděkování: 20596 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 10 úno 2019, 23:47

Už jsem sem nechtěl chodit, ale jestli si někdo dá do nějakého jednacího řádu místního fóra nebo předsednictva, že věci se řeší a rozhodují někde na facebooku, použiju všechny své možnosti prostého člena, abych takový předpis exemplárně nechal zrušit.
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Profese: místostarosta MČ P3
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 571 poděkování

Příspěvek od Stepan.Strebl » 11 úno 2019, 00:51

Ta debata FB vs forum není tak černobílá, jak to tu podáváte.

Zaprvé, UX fóra je nepoužitelné na operativu a Facebook je na tom v tomhle ohledu prostě mnohem lépe. Přijde mi mimo a zcela zpátečnické, aby lidé, kterým to tu z historických důvodů a zažitých návyků vyhovuje, nutilo stovky dalších, aby byli jen tady vždycky a za všech okolností. Již v roce 2016 jsme statisticky dokázali, že čím dříve jsi přišel do strany, tím jsi aktivnější dodnes na fóru. Tzn., noví lidi sem nepíšou a nepoužívají to očividně ke každodenní komunikaci. Spoustu lidí to tu jen čte. Jsou jich stovky. Zamyslet bychom se měli my nad sebou, co děláme spatne a jak lidi lépe zapojit, a ne se snažit adaptovat lidi na to, aby přešli z auta na koňskou drožku.

Zadruhé, je tu na fóru i přes KoMin velice nepřátelské prostředí a spoustu lidí se tu prostě necítí dobře. Jedna členka mi dokonce řekla, že fórum je přehlídka testosteronu a psát sem kvůli tomu nechce. Strach, že lidi budou popotahováni, že dost nekomunikují přes naše archaické a těžkopádné fórum, tomu nepomůže. Lidi nemají zájem nechat se šikanovat. Popravdě, jsem jedním z nich. Mám už věřím vybráno.

Čili zatřetí, ty skupiny paradoxně umožňují širší participaci, protože tam chodí a vyjadřují se lidi, kteří by jinak na forum nešli a nepsali by sem. Je to takový náš safe space. Na fórum se snažíme dávat veškeré informace, zápisy, běží tu rozpravy apod. Mám sám veřejný kalendář a vyvěšujeme pozvánky, takže díky fóru se lidi o naší činnosti dozví a najdou nás. To nejsnazší je přijít, protože Praha 3 tak velká není. Fórum zaručí, že nikdo nic neprošvihne a všichni se dozví zakladni informace, ale ani já čistě přes něj prostě s lidmi komunikovat nebudu. Zrušte poslanecký chat a pište to, co si tam píšete, taky na fórum. Ale mám za to, že forum je hlavní, nikoli jediný komunikační kanál.

Začtvrté, přijde mi protiústavní nutit mě používat jedno médium, jeden kanál. Analogicky to znamená, že mi zakazujete se stýkat s lidmi z mé MČ a komunikovat s nimi napřímo po telefonu, v chatu, osobně se s nimi vídat,... Jsem proti tomu, aby bylo lidem přikazováno, jak a kde se mají stýkat a takto jim byla omezována svoboda. O to víc mě šokuje, že takovéto požadavky jdoucí proti duchu české Ústavy přichází od vysokého ústavního činitele.

OFFTOPICVojto, fakt nemáš nic důležitejšího na práci jako místopředseda sněmovny a jeden z nejvyšších ústavních činitelů v téhle zemi než psát na fórum a řešit tu FB skupinu nějaké místní buňky? Takový luxus jsem si mohl dovolit snad naposledy na střední. Každý tvůj post vyjde daňové poplatníky tak na pětikilo. Pozoruji to u tebe dlouhodobě. Pokud mohu radit, investuj prosím ten cenný čas tento rok třeba do kontroly nominantů na státní vyznamenání. Věřím, že my na trojce to nějak přežijeme a naše skupina na FB celostátní ostudu straně neudělá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvky (celkem 8):
sery.pavel, Jan.Bartko, Vojtech.Pikal, Mikulas.Ferjencik, Jan.Lipavsky, Petr.Daubner, Nikol.Marhounova, Lukas.Findeis
Bojuji proti korporátnímu myšlení, tedy proti zbytečné byrokracii a svazujícím pravidlům. Jsem tu prostě největší áčko.

Filip.Smoljak
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 11 úno 2019, 09:09

Stepan.Strebl píše:
11 úno 2019, 00:51
OFFTOPICVojto, fakt nemáš nic důležitejšího na práci jako místopředseda sněmovny a jeden z nejvyšších ústavních činitelů v téhle zemi než psát na fórum a řešit tu FB skupinu nějaké místní buňky? Takový luxus jsem si mohl dovolit snad naposledy na střední. Každý tvůj post vyjde daňové poplatníky tak na pětikilo. Pozoruji to u tebe dlouhodobě. Pokud mohu radit, investuj prosím ten cenný čas tento rok třeba do kontroly nominantů na státní vyznamenání. Věřím, že my na trojce to nějak přežijeme a naše skupina na FB celostátní ostudu straně neudělá.
Hlásím, že následující řádky nejsou OFF TOPIC, ale k věci: ke kandidatuře Fr. Doseděla a k jeho nepřijatelnému chování.

Štěpáne, chtěl bych Tě touto cestou požádat, abys přestal útočit na svoje stranické kolegy, dopouštíš se poměrně závažného porušování norem, a to i zákonných. O mně šíříš nehorázné pomluvy, které František Doseděl opakovaně zveřejňuje. Pomluva může být za jistých okolností hodnocena jako trestný čin. Nyní vidím, že se jako obratný manipulátor snažíš dehonestovat Vojtu Pikala a sprostě ho urážíš.

Ale tedy k věci. Zneužíváte Kajutu pro vyřizování si osobních účtů - šíříte tam mezi sebou a lidmi z jiných politických stran (včetně osob vysloveně vůči pirátům nepřátelských) lži a urážky. Mám to z vlastní zkušenosti. Funguje to zcela bez pravidel a když už jste nějaká ta pravidla po roce přijali, okamžitě jste je začali porušovat.

Příklad: Během grilování F. Doseděla jsem mu chtěl zde vyčíst, že zatajil poměrně důležité informace, a to je Tvoje a Svrčkovy hrátky na rezignaci a nerezignaci v Radě MČ PRaha 3, a chtěl jsem ho ocitovat, co k tomu on sám napsal. To mi ale bylo velice šikovně znemožněno tím, že Doseděl zneužil svého postavení správce Kajuty. V tu chvíli mi Doseděl znemožnil přístup do Kajuty, kde jsem byl od samého jejího vzniku, prostě mě vyřadil.

Porušení Ústavy se nedopouští Vojta, ani já kdo kritizujeme vaše chování. Porušování mého ústavního prava na svobodné vyjádření názoru (napříkald v Kajutě, kde jsem 14 dní nebyl aktivní a přesto jsem byl delistován, abych nemohl svobodně argumentovat) je naprosto skandální a je velice těžké uvěřit, že se tak nestalo na Tvůj pokyn.

Takže Kajutu okamžitě zrušit, neboť je to nástroj zneužívaný k delktním útokům na zákaldní lidská práva - toť můj svobodný, kompetentní a zralý NÁZOR.

Dál budu Tvoje chování, které je na hranici zákona, řešit na jiném místě. Děkuji za pozornost.

Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 865 poděkování
Dostal poděkování: 837 poděkování

Příspěvek od Ivor.Kollar » 11 úno 2019, 09:19

Stepan.Strebl píše:
11 úno 2019, 00:51
Začtvrté, přijde mi protiústavní nutit mě používat jedno médium, jeden kanál. Analogicky to znamená, že mi zakazujete se stýkat s lidmi z mé MČ a komunikovat s nimi napřímo po telefonu, v chatu, osobně se s nimi vídat,... Jsem proti tomu, aby bylo lidem přikazováno, jak a kde se mají stýkat a takto jim byla omezována svoboda. O to víc mě šokuje, že takovéto požadavky jdoucí proti duchu české Ústavy přichází od vysokého ústavního činitele.
Povodne som nechcel rozvijat OT v nominacnom vlakne, ale na toto sa snad ani neda nereagovat.

1. Uz som videl rozne kreativne vyklady ustavy, ale s tymto by si sa dostal snad rovno do Strassburgu, kde by si mohol definovat zakladne ludske prava 5. generacie, "pravo na facebook".

2. Je dost desive ze sa snazis prezentovat nutenie clenov k pouzivaniu facebooku predpismi ako "ustavou garantovanu slobodu". Jedna vec je ako realne funguju mnohe miestne zdruzenia, v tom nebudete extra vynimkou. Ale mat drzost pretlacat to ako vyhodu a slobodu je vec, ktoru nejak stale nedokazem pochopit.

3. Ako som uz pisal inde, forum nie je vrcholom technickej evolucie, a nie je vhodne na vsetko. Existuje mnozstvo dalsich systemov, chat.pirati.cz, zulip.pirati.cz, mrak.pirati.cz, atd, ktore su modernejsie a umoznuju operativnejsie fungovanie. A pribudnu dalsie, niektore zase umru, vyvoj bude pokracovat a trendy sa budu menit. Ale zakladne informaticke principy zostavaju, nase vs. cudzie data, nase vs. cudzie systemy, technicky neutralne platformy a otvorene standardy vs. proprietarne riesenia. Neobvinujem ta z toho ze sa v problematike neorientujes, pripadne ze tie rozdiely "necitis". To velka cast clenov. Co mi ale vadi je chybajuca sebareflexia, ked neznalost prezentujes ako "normalnost", a sabotujes snahy robit veci systematicky a technicky pricetne.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“