Pavel Šanda [STORNO]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: Pavel Šanda

Příspěvek od pavel_sanda »

Jiri.Snizek píše: 08 úno 2019, 15:51
pavel_sanda píše: 08 úno 2019, 12:48 V pondělí se připojím na mumble a bude možno mě grilovat. :)
Myslím, že není kam spěchat. Připojit se v pondělí určitě můžeš, ale já bych se s tebou ještě radši viděl osobně. Příležitosti budou. Například brzy zveřejníme termín březnového setkání se zájemci o členství a nováčky. (To neznamená, že nebudeš přijat. - mluvím pouze za sebe)
Tak napsal jsem to kvůli tomu, že příští týden bude dcera u prarodičů, takže ji nebudu muset uspávat v době, kdy se koná mumble. No a taková příležitost se nemusí jen tak opakovat. :) Co týče spěchu, tak to je jen na vás, jak rychle mě chcete přijmout nebo naopak odmítnout. Osobní setkání - jsem pro.
Tito uživatelé poděkovali autorovi pavel_sanda za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Jiri.Snizek
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: Pavel Šanda

Příspěvek od pavel_sanda »

Michael.xChaos.Polak píše: 08 úno 2019, 13:24 No, víceméně se mi tady potvrzuje to, k čemu jsem dospěl nezávisle během cca posledních 10 let (v různých sporech o zejména ideologickou přípustnost věcí jako ZP, apod.): dostal jsem pocit, že Piráti prostě zabrali na politické scéně pozici, kterou ČSSD dílem nechtěla, díkem nedokázala obsadit a kterou navíc dílem dobrovolně vyklidila. Sice jsem vždycky byl první, kdo přispěchal s tezí, že Piráti nefungují podle pravo-levých kritériích, ale měl jsem možnost pozorovat reálné postoje a rétoriku členů Pirátů, a to ne nutně vždy jen v tom dobrém... a reálně se mi ta politika vesměs jeví jako tradičně sociálně demokratická (což nemusí nutně mít moc společné s tím, kde je ČSSD dneska). Říkám to jako někdo, kdo si Piráty představoval trochu víc "vpravo" (např. v otázce výše daní a podobných věcech), ale fakticky kdykoliv se debata stočila k velmi praktickým otázkám (školství, zdravotnictví, mhd...), tak Piráti zaujímají realistická a pragmatická sociálně-demokratická stanoviska a asi dnes nemá cenu moc předstírat, že je mezi našimi voliči poptávka po něčem moc jiném...
Mám k tomu řadu poznatků a svoje teorie, tak se o ně časem podělím. :)
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Šanda

Příspěvek od Jan.Korbel »

Mohu tě poprosit o historii tvých politických a občanských aktivit? Strany nebo spolky, kandidatury, vystoupení, veřejné funkce apod. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: Pavel Šanda

Příspěvek od pavel_sanda »

Jan.Korbel píše: 09 úno 2019, 18:00 Mohu tě poprosit o historii tvých politických a občanských aktivit? Strany nebo spolky, kandidatury, vystoupení, veřejné funkce apod. Děkuji.
Historie je poměrně dlouhá. Od poloviny 90. let jsem se pohyboval na radikální levici. Z té doby jsem hrdý jen na některé věci - konkrétně akce proti zdražování kolejného, které jsem pomáhal organizovat, a Iniciativu proti rasismu (IPRA), která dost výrazně přispěla k vymazání SPR-RSČ z parlamentu (rok 1998). V důchodu o tom všem napíšu knihu. :)

Po nějakém odmlce jsem se podílel na pokusu o vytvoření nové strany, který nesl název Nová antikapitalistická levice. Během té doby jsem zjistil, že jsem asi moc umírněný a že raději budu dělat levé křídlo v ČSSD než pravé křídlo radikální levice.

Do ČSSD jsem vstoupil v roce 2013. V roce 2014 jsem byl zvolen zastupitelem (byl jsem lídr kandidátky). V ČSSD jsem byl místopředseda MO a dva roky člen OVV. Pak jsem kandidoval na předsedu OVV v roce 2016 po propadu ČSSD v krajských volbách. Po parlamentních volbách jsme vytvořili skupinu členů, kteří se snažili změnit poměry v ČSSD, ale poměrně záhy se ukázalo, že jen malá menšina členů vůbec chce nějakou změnu, která by alespoň vzdáleně připomínala změnu podle našich představ.

Během té doby jsem dal dohromady občanské sdružení Aktivita, které pořádalo různé společenské akce, besedy, nějakou dobu vydávalo místní časopis, apod.

V lednu 2018 jsem vystoupil z ČSSD. Dal jsem dohromady NeraHnutí, které postavilo kandidátku v komunálních volbách a vyhrálo je. Šlo o tzv. sdružení nezávislých kandidátů (dle zákona), ale na kandidátce jsme měli dva členy ČSSD a jednoho člena České pirátské strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi pavel_sanda za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Šanda

Příspěvek od Jan.Korbel »

pavel_sanda píše: 09 úno 2019, 18:18
Historie je poměrně dlouhá. Od poloviny 90. let jsem se pohyboval na radikální levici. Z té doby jsem hrdý jen na některé věci...
Ještě prosím ty věci, na který hrdý nejseš ;-)
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: Pavel Šanda

Příspěvek od pavel_sanda »

Jan.Korbel píše: 09 úno 2019, 18:33
pavel_sanda píše: 09 úno 2019, 18:18
Historie je poměrně dlouhá. Od poloviny 90. let jsem se pohyboval na radikální levici. Z té doby jsem hrdý jen na některé věci...
Ještě prosím ty věci, na který hrdý nejseš ;-)
Když si skupina středočeských pirátů vyhradí tak 10 hodin na mé vyprávění, tak to v základních rysech povyprávím. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi pavel_sanda za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Šanda

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

pavel_sanda píše: 09 úno 2019, 18:44
Jan.Korbel píše: 09 úno 2019, 18:33
pavel_sanda píše: 09 úno 2019, 18:18
Historie je poměrně dlouhá. Od poloviny 90. let jsem se pohyboval na radikální levici. Z té doby jsem hrdý jen na některé věci...
Ještě prosím ty věci, na který hrdý nejseš ;-)
Když si skupina středočeských pirátů vyhradí tak 10 hodin na mé vyprávění, tak to v základních rysech povyprávím. :)
No prosím, to jsou věci :o :D

"Zkrať to" a napiš to raději sem, prosím, KF by mělo vědět, kdo se k nám hlásí :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Dalibor.Zahora

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: Pavel Šanda

Příspěvek od pavel_sanda »

Lenka.Kozlova píše: 09 úno 2019, 22:54
pavel_sanda píše: 09 úno 2019, 18:44
Jan.Korbel píše: 09 úno 2019, 18:33

Ještě prosím ty věci, na který hrdý nejseš ;-)
Když si skupina středočeských pirátů vyhradí tak 10 hodin na mé vyprávění, tak to v základních rysech povyprávím. :)
No prosím, to jsou věci :o :D

"Zkrať to" a napiš to raději sem, prosím, KF by mělo vědět, kdo se k nám hlásí :)
Tak zkrácenou verzi už jsem napsal. :)
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Šanda

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jiri.Snizek píše: 08 úno 2019, 15:51
pavel_sanda píše: 08 úno 2019, 12:48 V pondělí se připojím na mumble a bude možno mě grilovat. :)
Myslím, že není kam spěchat. Připojit se v pondělí určitě můžeš, ale já bych se s tebou ještě radši viděl osobně. Příležitosti budou. Například brzy zveřejníme termín březnového setkání se zájemci o členství a nováčky. (To neznamená, že nebudeš přijat. - mluvím pouze za sebe)
Já si zas myslím, že není proč to odkládat. ;)

Já do toho Pavla trochu tlačím já (on to možná neví :)) a to z jasného důvodu - v tom regionu (Mělnicko) jsme slabí. Pokud bude Pavel naloděn, očekávám od toho i lepší zapojení a pokrytí v tom regionu i možná impuls pro další lidi z té lokality už v rámci eurovoleb.

Pro jistotu to radši zopakuji - Pavla známe (ne nutně všichni pochopitelně) od loňského léta, kdy jsme neratovickému NeraHnutí vyjádřili jistou podporu. Pavel je velmi úspěšný komunální zastupitel (Nerahnutí 34%, což je nejlepší výsledek v "našich" komunálkách).
S Pavlem se o jeho členství bavím asi 2-3 měsíce, takže se rozhodl s rozmyslem. Zúčastnil se CF v Táboře, aby stranu blíže poznal a podle toho, co o něm vím, myslím, že může být pro kraj cennou posilou, navíc v regionu, který se nám dlouhodobě nedaří zaháčkovat.

Proto se přimlouvám, aby se jeho přijetí zbytečně neodkládalo. Respektive nevidím k tomu důvod, ve srovnání s tím, jak se tu obvykle přijímají noví členové.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 665
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Pavel Šanda

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Takhle jednoduché to Dalibore není.

Pavel to členství u Pirátů i kandidaturu do EP voleb pojímá jako podporu dobré věci, protože má pocit, že je regionálně silný.
To je model STAN, kdy vezmeš lokálně úspěšného politika a dáš mu licenci, to Piráti doufám dělat nebudou.
U nás na foru se ani jednou neprojevil mimo svoji kandidaturu, jeho názory neznáme.

Pavel má za sebou úctyhodný výsledek v komunální kampani, ale proti šílené a nenáviděné starostce a tak bylo jeho Nerahnutí viděno jako menší zlo.
Jinak to místní vnímají jako slepenec nezávislých osobností, nemá to s námi nic společného mimo podobných lokálních témat - developeři, zeleň, parkování.
Navíc spousta jeho voličů může cítit jako velké selhání, že ten potenciál 8 zastupitelů z nutných 11 pro sestavení rady nezvládl vyjednat a ke změně ve městě nedojde.

Pavel je politicky činný desítky let, navíc hodně levicově, když ho přijmeš za člena, máš rázem v Neratovicích pověst nového MS s přeběhlickým kabátem.

Pavel je velmi vzdělaný, mediálně schopný, komunikativní, ale nemusí být pro pirátskou značku na Mělníku přínosem, kupuješ si s ním jeho vyhraněnou politickou minulost, která hodně lidí provokuje. Tohle je spíš pro úsměvné, ale .. https://pavelsanda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=316002

Pavel za námi přišel pro podporu v komunálu, pak se nabídl do EP, nyní žádá o členství, ale reálně pro Piráty nic neodpracoval a sorry, že to říká člověk, co je členem rok.
Takže za mě tu máme politicky velmi schopného člověka, který může nejdřív piráty podpořit prací a ne že nabereme solitera, který jen vyměnil značku.

Je drsné to takhle napsat, ale navíc mimo politiky a toho, že je Pavel podle fora učitel, nic nevíme o jeho pracovních a osobních aktivitách, zázemí, o tom nepíše nic.
Takže já bych si teď o jeho členství hlasovat nedokázal představit.
Naposledy upravil(a) Marek.Rebicek dne 11 úno 2019, 09:25, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Jana.Skopalikova, Patrick.Zandl, Jan.Korbel, Dominika.Michailidu
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“