KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Josef.Spak
Místní předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 856 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Josef.Spak » 07 úno 2019, 17:56

Jiri.Princ píše:
06 úno 2019, 09:43
Ahoj piráti,
Chci tímto hlasitě nesouhlasit s tím co zde píše Pepa Špak. Mám ho jako druhého hosta, který za poslední 3 roky navštívil jednání našeho MS, docela rád až na tu minelu mikrofonem. Na oplátku našim adeptkám na schůzce vysvětlil, jak mají na forum umístit profil, kterak s fotografií, jak se registrovat, kde najdou přihlášku, jak se představit atd. Tedy věci které ani já, ani Mácovi neumíme, a se kterými nám zatím nikdo nepomohl.
Vážené místní fórum,

Omlouvám se za svou předchozí reakci, pokusím se být ještě věcnější a přátelštější, ale zároveň vyvrátit tezi, že předsednictvu nikdo nepomohl, nebo se o to nepokusil.

Protože jsem se z doslechu dozvěděl o problémech v MS Hradec, během jara či léta 2018 jsem se pokusil přátelsky poprosit PKS JH jestli by mohlo vyhlašovat zasedání místního sdružení řádně tak, abych měl šanci si jich všimnout a případně přijet a pomoci. Rozhodl jsem se zavolat telefonem předsedovi Mácovi s touto skromnou prosbou a nabídnutím další pomoci.

Pokusím se co nejvěrněji a diplomaticky reprodukovat, co mi bylo sděleno:
  • Že vyhlašování schůzí na fóru řeší místopředseda Princ, a mám se neprodleně obrátit na něj
  • Že se nemám zajímat o MS Jindřichův Hradec, protože předseda Máca se o MS Českobudějovicko taktéž nezajímá
  • Další tvrzení ohledně údajných prohřešků jiných členů strany, což tvořilo nejdelší část hovoru, a velmi mě to zarazilo.
Poté jsem volal místopředsedovi Princovi, který jednal ve srovnání velmi vstřícně.

Tímto chci ještě jednou poděkovat všem v Hradci bez výjimek za všechno dobré co dělají, dělali nebo budou dělat. Zároveň nesouhlasím s tím, že se Hradci nikdo nepokusil pomoci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Dan.Lestina

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17645 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 07 úno 2019, 18:24

Michal.Horak píše:
07 úno 2019, 17:44
takže pokud prohlásíme tento návrh PKS (rozuměj na zrušení MS JH) za zásadní bude třeba prodloužit dle Jdř dobu na rozmyšlenou ze dvou na deset dní a na schválení bude třeba tzv. kvalifikovaná většina což jsou tři pětiny všech hlasů , ale POZOR, které mohly být odevzdány !
Čili přeloženo do češtiny 60% členské základny KS JčK a datumově by to znamenalo zahájit hlasování až 27.2.2019
1) U oblastních fór (pro nějž jsou jednacím řádem Zásady týmové spolupráce) není stanovena povinná doba na rozmyšlenou.
2) Pojem "hlasy, které mohly být odevzdány" znamená to, že se přihlíží i k hlasujícím, kteří vybrali možnost "zdržuji se". Nikoli to, že by se počítalo i s těmi, kteří vůbec nehlasovali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Josef.Spak, Tomas.Valek, Michal.Horak, Jan.Novak
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Jana.Burianova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Středoškolská učitelka
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od Jana.Burianova » 07 úno 2019, 19:25

Milí Piráti, využívám možnosti vyjádřit se k diskuzi kolem návrhu na zrušení MS J. Hradec. Chtěla bych okomentovat alespoň některé z bodů důvodové zprávy. Výsledky letošních komunálních voleb v Jindřichově Hradci jasně dokazují, že Piráti poprvé v historii tohoto města získali místa v zastupitelstvu a po složitém povolebním vyjednávání nakonec získali i místo radní. Tento výsledek určitě nebyl náhodný, sestavení kandidátky, aktivita v předvolební kampani (fotbalový turnaj, informace v tisku), vedení složitých povolebních vyjednávání..., především zásluha manželů Oldy a Mirky Mácových, v žádném případě nečinnost a poškozování zájmů Pirátů, jak se píše ve zprávě.
A neefektivní činnost MS? Z mé strany aktivní účast na jednání zastupitelstva i rady města, pravidelné schůzky k projednávaným materiálům a diskuze k nim se členy MS (jediný, kdo na hromadná pozvání nereaguje je V. Urban). Za úspěch Pirátů považuji realizaci mého podnětu k možnosti přímého přenosu jednání zastupitelstva v J. Hradci prostřednictvím Jindřichohradecké televize, které vedení města v čele se starostou podpořilo a od konce února se tak občanům města poprvé nabídne tato nová příležitost.
Klára Bidařová mě prostřednictvím mailu informovala o možnosti rozklikávacího rozpočtu po vzoru tzv. "otevřených měst", tuto možnost jsem prezentovala novému vedení města a získala pro ni podporu pro rozpočet na příští rok. Komunikujeme nejen v rámci rady a zastupitelstva, občané se na nás obrací s problémy týkajícími se dopravy ve městě, konkrétními problémy v oblasti sociální atd. (Bohužel ve zprávě se uvádí, že Piráti JH působí na veřejnost a spolupracující osoby odtažitě až nepřátelsky...).
Z výše uvedeného vyplývá, že mnohé informace uvedené v důvodové zprávě jsou nepravdivé a zkreslené. Doufám v objektivní posouzení a vyhodnocení situace v MS J.Hradec, Myslím, že se zde najde také spousta kladných momentů a především chuť a odhodlání členů i příznivců MS (Oldy, Mirky, Jirky, Veroniky, Judity, Honzy..) spolupracovat ve prospěch České pirátské strany.
Jana Burianová, MS J. Hradec

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 475 poděkování
Dostal poděkování: 1032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 07 úno 2019, 20:18

Jana.Burianova píše:
07 úno 2019, 19:25
(jediný, kdo na hromadná pozvání nereaguje je V. Urban)
Chtěl bych se ohradit proti nepravdivému nařčení, že jsem nereagoval na schůzky.

Obě lednové pozvánky byly na termín mimo domluvený pravidelný termín první čtvrtek v měsíci.

pozvánka na schůzi 3.1. 2019 jiskra (mail odeslán 2.1.)

Ahoj Piráti,

omlouvám se, nepřijdu, není mi dobře.

Mám dvě poznámky k pozvánce.

Nevidím důvod, proč by pravidelná každoměsíční schůzka neměla být řádným zasedáním místního sdružení, ale jen nezávazné „Na dvě piva do Jiskry“. Jestli se někomu nechce dělat zápis, může ho dělat někdo jiný, ideálně na místě z notebooku do příslušné sekce pirátského fóra.

O adresátech pozvánky by se měla vést diskuse a mělo by to mít pravidla. Proč třeba vypadl z adresátů MUDr. Kopřiva? Správně se má rozesílat členům a příznivcům.

Zdravím vás
Václav Urban

pozvánka na schůzi 29.1. 2019 jiskra (mail odeslán 27.1.)

Ahoj Piráti,

Pokud se dělá schůzka mimo pravidlo, tak by bylo dobré tu změnu co nejdříve oznámit. Já mám dneska jinou schůzku.

Připomínám své minulé výhrady a připojuji výtku k formě pozvánky.

1. Nevidím důvod, proč by pravidelná každoměsíční schůzka neměla být řádným zasedáním místního sdružení, ale jen nezávazné „Na dvě piva do Jiskry“. Jestli se někomu nechce dělat zápis, může ho dělat někdo jiný, ideálně na místě z notebooku do příslušné sekce pirátského fóra.
2. O adresátech pozvánky by se měla vést diskuse a mělo by to mít pravidla. Proč třeba vypadl z adresátů MUDr. Kopřiva? Správně se má rozesílat členům a příznivcům.

Informace ke komisi pro hodnocení veřejných zakázek. Dnes schválila nabídku na rekonstrukci Pravdovy ulice (u tiskárny). Bude se stavět během léta. Rekonstrukce chodníků, sítí, vyústění do křižovatek. Bylo 8 uchazečů, většina se cenou moc nelišila, v podstatě kopírovala tabulkový rozpočet stavby. Nejlepší nabídku dala firma, se kterou nikdo neměl problém. Výběr schválí rada na dalším zasedání.

Zdravím vás
Václav Urban

Na třetí pozvánku na poslední schůzi jsem reagoval tímto mailem.

Ahoj Piráti,

dnes přijdu, i když jsem nebyl telefonicky pozván a v mailové pozvánce jsem byl několikrát trapným způsobem označen jako autor zdůvodnění usnesení krajského předsednictva. Zajistím videostream a zvukový záznam ze schůze. Tímto také žádám o zařazení na bod programu stanoviska k následujícím bodům. Děkuji. Václav Urban

1. Stanovisko k tomu, proč nejsou v evidenci schůzek žádné záznamy Oldřicha Máci, přestože dle zápisu docházelo k "brilantnímu vyjednávání".
2. Stanovisko k tomu, proč nedošlo k hlasování o předložené koaliční smlouvě a proč byla podepsána v rozporu s předpisy a je tedy neplatná.
3. Stanovisko k tomu, proč není koaliční smlouva zveřejněna ani na systémech strany ani na systémech města.
4. Stanovisko k tomu, proč předsednictvo MS nedodrželo podmínky kandidatury u některých kandidátů v komunálních volbách.
5. Stanovisko k tomu, proč zasedání sdružení probíhají v Sezimově Ústí, které není na území MS JH.
6. Stanovisko k tomu, proč nebyla přijata zájemkyně o členství p. Védlová, která už byla členkou Pirátů s odůvodněním ochrany před občany Jindřichova Hradce
7. Stanovisko k tomu, proč jiná zájemkyně p. Burianová nebyla před občany takto chráněna a byla přijata ihned, ale v rozporu se zvyklostmi JčK.
8. Stanovisko k tomu, proč nebyl na dnešní setkání pozván pirátský zastupitel Kopřiva.

Kdo nečetl na fóru, tak tady je včerejší reakce na pozvánku od předsedy KS Lukáše Koláříka:

„Omlouvám se, ale svolání zasedání takto den dopředu je pro mě moc narychlo, a proto se nemohu zúčastnit. ...

Jak probíhala schůze bez schváleného programu a kde se člověk nedostal ke slovu, si můžete pustit zde:
https://drive.google.com/open?id=1LgctP ... uPmDqTopBh
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvek:
Dan.Lestina

Oldrich.Maca
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Daňový poradce
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldrich.Maca » 07 úno 2019, 20:47

je pravdou že václav urba nepracoval cca 2 roky a byla nutná zmena,_nepostupoval v souladu s pirátskými předpisy, nebyly porizovany zápisy ze schůzí a koaličních jednání a především bylo porusovano financovani strany.
vše můžeme doložit jedná se především o financování stranických akci a pod ale nerad bych se o tom zde rozepisoval, dodnes nám nebylo objasněno jak jsme mohly konat akce bez finančního krytí. Toto mohu doložit,
To vše s vědomím pks zvoleného v příslušnou dobu .vše je dolozitelne zdravim olda

Josef.Spak
Místní předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 856 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 07 úno 2019, 21:07

Vážené krajské fórum,

v záznamu ze schůze zaznělo od místopředsedy Prince, že na něj @Martin.Kucera kvůli něčemu křičel do telefonu. Chtěl bych poprosit o doplnění této informace buď od vedoucího AO nebo místopředsedy Prince, o jakou záležitost se jednalo?

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17645 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 07 úno 2019, 21:29

Josef.Spak píše:
07 úno 2019, 21:07
v záznamu ze schůze zaznělo od místopředsedy Prince, že na něj @Martin.Kucera kvůli něčemu křičel do telefonu. Chtěl bych poprosit o doplnění této informace buď od vedoucího AO nebo místopředsedy Prince, o jakou záležitost se jednalo?
Tipl bych si že o tuhle:
pomoc s registrací nové členky (nikdo ji nebyl schopen zaregistrovat, nakonec jsem se s tím vztekal sám, přes telefon s Martinem Kučerou, kterej ze mě šílel

Ale hlavně mám poznámku k tomu, jak je zde opakovaně veškerá vina za špatné fungování MS přičítána tehdejšímu předsedovi MS. Např.:
Oldrich.Maca píše:
07 úno 2019, 20:47
je pravdou že václav urba nepracoval cca 2 roky a byla nutná zmena,_nepostupoval v souladu s pirátskými předpisy, nebyly porizovany zápisy ze schůzí a koaličních jednání a především bylo porusovano financovani strany.
Je mi líto, ale takhle to nefunguje.
Naše předpisy praví:
Místopředsedové zastupují předsedu ve stanoveném pořadí.
a
Zástupce učiní právní úkon za zastupovaného, který nečinností porušil právní povinnost nebo okolnosti naznačují, že se tak stane.
takže pokud docházelo k porušování předpisů, jsou za to spoluzodpovědni též místopředsedové MS.
A poslední oficiálně evidované složení PMS Jindřichův Hradec je toto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Josef.Spak
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 192 poděkování
Dostal poděkování: 732 poděkování

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 08 úno 2019, 00:39

uff, tak jsem se k tomu po náročném týdnu dostal a čtení tohoto jednání mi dalo díky přeskakování od tématu k tématu celkem zabrat.

Nejprve bych chtěl poděkovat Michalovi, jak s klidem zvládá vést toto emotivní jednání.
Dále bych chtěl poděkovat všem, kteří se účastní rozpravy, diskuze je důležitá a také těm, kteří ji sledují.
Pokusím se teď diskuzi zase trochu uzemnit.

K RP a RV: Nikdy jsem netvrdil, že se tím zabývaly tyto orgány v oficiální rovině. Členy těchto orgánů potkávám na denní bázi a na situaci v JH jsem byl některými členy opakovaně dotazován. V důvodové zprávě měl být opravdu použitý jiný termín, než že jsme na to byli upozorněni Republikový předsednictvem a Republikovým výborem. Správně opravdu mělo být uvedeno, že jsme byli opakovaně upozorňováni členy těchto orgánů. Při více než hodinové diskuzi na PKS jsme si toho nevšimli. Tímto to zde uvádím na pravou míru a omlouvám se. Nicméně jsem požádal, zda by tento bod mohl být zařazen na příští jednání Republikového předsednictva a bude na něm, jestli se k tématu nějak oficiálně vyjádří.

K vyčerpání všech možností: Osobně jsem měl s Oldou několik telefonátů, většinou to ovšem probíhalo tak, že na mě zvyšoval hlas a skákal mi do řeči, když už jsem se k nějaké argumentaci dostal, většinou to končilo tím "víš co nech to bejt, nějak to uděláme" nebo tak nějak podobně. Nevím jestli to tak máte všichni, ale komunikace s Oldou bývá opravdu obtížná. Na zasedání KF se občas objeví, moc toho neřekne a zase odjede, často i bez rozloučení. S Jirkou se komunikuje mnohem lépe a občas jsem měl ten pocit, že spíše on by měl být předseda.

Dále zkusím nastínit jak to funguje. Objevil se nějaký problém, respektive z mnoha stran jsem na něj byl upozorňován. Pokud se objeví nějaký problém je potřeba ho řešit. Vzal jsem jej tedy na předsednictvo, kde jsme potvrdili, že to problém je a že ho podle předpisů necháme vyřešit Krajské fórum. K tomu je třeba svolat jednání. Aby mohlo být jednání svoláno musí být nějaký návrh usnesení. Asi by nedávalo smysl navrhovat nezrušení místního sdružení a proto bylo předsednictvem navrženo zrušení a předloženo KF. To teď tento problém řeší a je otázkou budoucnosti, jak se k němu postaví. Může usnesení přijmout, odmítnou nebo jakkoliv upravit. Všichni mají možnost se k problému vyjádřit. Já opravdu nemám čas řešit s někým pořád dokola Hradec, tak jsem to prostě eskaloval k vyšší instanci, k PKS potažmo následně KF. Je to také krytí moje a celého předsednictva v případě, že by se nás někdo dotazoval a vyčítal nám, proč jsme to neřešili. Nic víc, nic míň.

Zde nutno podotknout, že jednání by bylo svoláno i pokud by jej navrhl jakýkoliv člen krajského sdružení a sehnal si potřebnou podporu ( dnes tuším dalších 10 členů ). Divím se, že to neudělal sám Vašek Urban již dříve vzhledem k tomu, že měl s fungováním MS problém.

Když jsem pročítal zdejší diskuzi došlo mi, že zástupci MS JH mají opravdu mezery v elementárních předpisech strany. Sami můžete vidět, že jim není úplně jasný postup jednání, nemají jasno v základních pojmech, vztazích a hierarchii mezi orgány krajského sdružení potažmo strany. Z tohoto pravděpodobně pramení ta četná porušení pravidel které konstatuje důvodová zpráva. Není to naschvál a úmyslně, je to z neznalosti.

Předtím jsem neměl v otázce úplně stoprocentně jasno, ale teď si myslím, že by bylo nejlepší MS JH uchránit před dalším porušováním předpisů a sdružení zrušit. Členům z jindřichohradeckého regionu to nijak nebude bránit v jejich činnosti, dále se mohou scházet, dále mohou produkovat eventy, dále mohou dělat komunální politiku, dále mohou rozšiřovat členskou základnu, dále mohou dělat mediální výstupy a během toho si dostudovat potřebné dokumenty ( Stanovy, Organizační řád, Pravidla týmové spolupráce, Pravidla hospodaření a další předpisy) a pokud členové krajského sdružení uvidí snahu a že to začalo fungovat jak má, nebude jistě žádný problém místní sdružení zase založit. Věřím, že na této cestě se najde několik členů, kteří jim s tím pomohou. Už jen to, že si díky tomuto jednání začínají pročítat fórum a předpisy a komunikovat na fóru, je znamením, že by to mohlo nakonec dobře dopadnout.

Neděje se nic hrozného, není to tragédie. Nikdo nevyhazuje členy ani jim nijak nezakazuje se angažovat v Jindřichově Hradci nebo se podílet na fungování kraje, pouze se ruší organizační jednotka, která nefunguje úplně dobře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 4):
Josef.Spak, Jan.Hosek, Zuzana.Kudlackova, Dan.Lestina
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------
Předseda Jihočeského kraje.
Předseda MS Strakonicko.
tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Oldrich.Maca
Člen KS Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldrich.Maca » 08 úno 2019, 04:03

Prosím josefa spaka at píše pouze o tom co může doložit,stále dluží odpověď proč nařídil pořídit záznam soukr. hovoru mohu doložit svedecky. tak prosím zduvodni.neklickuj neodvadej pozornost snad jsi chlap a stojis za činem který jsi udělal, zatím si se k tomu nevyjádřil a vaclav urban uveřejnil ze jsi to byl ty kdo o to požádal,myslíš že je normální nahravat soukromé hovory ostatníchpřes jejich nesouhlas, není ti stydno, soudis mudrujes a porusujes zásadní právní a společenská pravidla,v textu jsi uvedl že máme chodit kanalama,tak prosím řekni to co děláš a jak smirujes doma tátovi a myslím že vytahlne pásek z kalhot a dostanes na holou.je smutné ze právě ten kdo porušuje pravidla hájí demokracii pirátů. nevím co je horší svolat schůzi na rychlo na kterou přijdou všichni až na jednoho či smirovat lhat že nikoho nesmiruju.. Dik
Naposledy upravil(a) Oldrich.Maca dne 08 úno 2019, 05:35, celkem upraveno 1 x.

Oldrich.Maca
Člen KS Jihočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldrich.Maca » 08 úno 2019, 04:21

Ahoj konečně jsme se dozvěděli ze citované orgány strany nemají žádné usneseni které upozorňuje na situaci v jindr.hradci ,naše chyby uznáváme ale nenjsou chybou tak závažnou ze by mělo být zruseno ms,stejnych chyb se dopustily i ostatní a také předkladatel důvodové zprávy ke zrušení ms.Asi před rokem rep výbor projednával situaci totálně neprukazneho účetnictví strany, kde chyběly doklady,které se zadrhly v oběhu,externi účetní nedokončil svoji práci a hodil to na hlavu strany,situace porusovala téměř všechny zák. normy,věděli to všichni celé vedení strany- též bylo jasné že žádný z přítomných nezná předpisy o účetnictví. Trvalo déle než rok než se situace zlepšila a nikoho nenapadlo ze by stranu rozpustil.dik
Naposledy upravil(a) Oldrich.Maca dne 08 úno 2019, 05:32, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“