KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Jiri.Princ
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Obchodník se zemědělskou technikou
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Jiri.Princ » 07 úno 2019, 15:41

OBHAJOBA 3

Ahoj Piráti,
dneska zkusím už potřetí reagovat na část důvodů z důvodové zprávy KP ve věci zrušení MS v J.Hradci .

Dneska vás zkusím seznámit se stanoviskem našeho MS v JH :
1. K odstavci 3 Důvodové zprávy:
MS JH nedodržuje jednací a volební řád, krajské zvyklosti, ani obecné principy, na kterých Česká pirátská strana stojí. Jejich činnost a nečinnost poškozuje zájmy Pirátů a brání jejich růstu a rozvoji v Jindřichově Hradci. Komunikace s ostatními členy kraje je velmi sporadická a rezervovaná. Vnitřní spory a osobní antipatie se odráží na kvalitě práce uvnitř sdružení a způsobily rozpad zastupitelského klubu téměř ihned po volbách.

1.A./CITACE z DZ:
„MS JH nedodržuje jednací a volební řád, krajské zvyklosti, ani obecné principy, na kterých Česká pirátská strana stojí.“

O: Naše MS v J.Hradci cca do poloviny března 2018 vykazovalo pouze slabou aktivitu a to jak pracovní tak i administrativní. Po změně předsednictva (13.3.) došlo rozsáhlému oživení
naší činnosti. Administrativně jsem v této době neúmyslně pochybyl zkrácením zkrácením 7 denní lhůty mezi svoláním a uskutečněním volební schůze. Tato schůze byla na radu KP opakována, volby se opakovaly, nová hůta mezi pozváním a provedením činila 14 dnů.
KP přijalo výsledek voleb a usnesení bez výhrad.
O jiných případech nedodržení jednacího či volebního řádu naším MS v JH nevíme. Ve
shora uvedené citaci chybí, nemohu se vyjádřit, nekomentuji.
Krajské zvyklosti jsem na JČ foru poctivě hledal určitě přes půl hodiny a nalezl pouze toto:
Na foru krajského předsednictva jsem na vyhledavači nalezl pouze „ - Nalezeno 0 výsledků hledání: krajské zvyklosti“

Na krajském foru jihočeského kraje jsem ve vztahu k termínu krajské zvyklosti nalezl jen naší
přestřelku a následný příspěvek Ljuby:

Re: KF JčK 15/2016 - Primárky do PS - 2017
Příspěvek od Ljuba.Polakova » 14 bře 2017, 09:32
Kolis:
V pravidlech jsem nic o třídením předstihu nezaznamenal a není to ani v kraji zvyklostí. Myslím, že tím Ljuba vnesla do hlasování trochu zmatek.
Řádně oznámené hlasování znamená, že se jako člen PŘEDEM dozvím (datum, čas a předběžné znění návrhu (stačí odkaz) ), kdy se bude hlasovat, abych měla dostatečný čas PŘEDEM se dozvědět co se bude dít.
Na netu jsou to min. 3 dny, neboť 2 dny před hlasováním běží doba na rozmyšlenou.
Tak jak to píše Kolis, by bylo v pořádku, kdyby byl uveden v jednání termín hlasování (to potom stačí poslat SZ, bylo spuštěno hlasování).
V našem případě ŽÁDNÝ TERMÍN hlasování PŘEDEM NEBYL ZNÁM. O termínu hlasování jsem se dozvěděla SZ až v den, kdy bylo spuštěno hlasování.
Od ukončení doby pro navrhování jsem nevěděla co se bude dít, protože Kolis sice předal předsedání Pepovi, ten souhlasil, ale úplně se na to vykašlal. Kolis místo toho, aby při nečinosti osloveného, požádal kohokoliv z PKS, tak se na to taky vykašlal. No a to byla zrovna doba, kdy mi měla přijít SZ s termínem a dobou hlasování, aby bylo ŘÁDNĚ oznámené.
Proto byla potřeba nadpoloviční většina všech členů (35, zájemci o členství 2,jsou v jednání), tož z 35 je to 18 a druhé kolo se konat nemuselo (nava, že bude).
Zkrátka Kolis, splnil si pro ŘÁDNÉ oznámení pouze část, nemohlo jít o nadpoloviční většinu hlasujících. Místo toho, aby si přiznal chybu, tak mě raději ohovňuješ. Vlastně není se čemu divit, JdŘ si si upravil dle Tvých potřeb, kde se Ti zrovna nehodí JdŘ, používáš zvyklosti.
Jako předseda předsedáš ve vlastní věci - rozprava/jednání o MO (MO nebyl návrh PKS, ale Tvůj), kde jsi navrhovatel a zároveň přesedající a ještě Ti to přijde normální, nebo vyhlášení hlasování sám o sobě (mohla jsem nechat hlasovat o oprávněné námitce, ale jen by se oddálila volba), nebo u skupiny členů, kde píšeš 4 při zahájení a přitom se sbírá podpora palci až v průběhu jednání a zároveň píšeš polovina dvojnásobku odmocniny. Si teda asi příště vyberu co se mi líbí víc. Dál se k tomu bordelu vyjadřovat nebudu, je to ztráta času. Ještě jednou díky Vojtovi za úklid tady a Simonovi, že vzal předsedání při nečinnosti předsedajícího.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ljuba.Polakova za příspěvek:
Vojtech.Pikal
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125
Ještě dokončím tu první větu:
„Obecné principy, na kterých Česká pirátská strana stojí„ zcela určitě MS v JH striktně dodržuje, nikdo z našich členů či adeptů na členství si ničeho podobného není vědom.
Na celostátním pirátském fóru jsme „obecné principy České pirátské strany nenalezli“
Pokud tento předpis doložíte, rádi ho prolistujeme. Do té doby žádáme o výmaz z DZ.

1.B./ CITACE z DZ
„Jejich činnost a nečinnost poškozuje zájmy Pirátů a brání jejich růstu a rozvoji v Jindřichově Hradci.“

O: Nejprve “činnost“ – naše činnost byla po loňské březnové volbě nového předsednictva opravdu velmi bohatá:
: pořádali jsme hodně společných akcí (osázeli most květinami a celé léto zalévali,
uspořádali fotbalový turnaj, sbírali smetí kolem Hradce, vařili vánoční svařák, …..)
: pravidelně se scházeli a projednávali věci na poradách
: přijali za člena MS Janu Burianovou
: získali mladé, vzdělané adepty na členství a sympatizanty
: přispívali na Web a FB
: připravili volby a stali se členy koalice ve městě,
: prosadili do plánu města výstavbu multifunkčního amfiku
: iniciovali vznik komise pro Ž.P.
: atd……

Nyní „nečinnost“ – žádné nečinnosti si nejsme vědomi, snad až na nečinnost našeho bývalého předsedy Václava Urbana, který se celý rok až do 11.12. neobjevil na žádné akci ani schůzi, přestože byl námi na porady smírně zván a zapsán na pirátskou kandidátku, po volbách v prosinci mu bylo nabídnuto místo v komisi města pro zadávání veřejných zakázek,
které přijal.

Jeho nečinnost byla později umocněna aktivním šířením zvěsti že „NECHÁ ROZPUSTI MS PIRÁTU v J.H.“
Většina obyvatel Jindřichova Hradce, sledujících dění ve městě, zejména však naši voliči a přátelé byly od poloviny léta průběžně až do konce roku (tedy i přes volby) informováni, že po shromáždění podkladů nechá Václav naše sdružení rozpustit.
Shora uvedené skutečnosti samozřejmě ovlivnili výsledek komunálních voleb v JH.
Situaci jsme však díky našemu poměrně značnému pracovnímu vypětí (vč. našich sympatizantů a adeptů na členství) se zakouslým Vaškem do lýtka nakonec úspěšně zvládli. Jsme členy koalice, obsadili jsme všechny výbory a komise města, poslední měsíce „rosteme a rozvíjíme se.“
Za práci odvedenou v minulých měsících si troufnu prohlásit, že naše MS je zralé spíše na pochvalu než na kárání.

O tom, že V.U. naše MS rozpustí samozřejmě kromě obyvatel Jindřichova Hradce vědělo celé naše Krajské forum, jehož někteří jedinci se tváří velmi překvapeně:

Re: zápis z veřejné schůze MS Jindřichův Hradec z 17.9.2018
BUTTON_REPORT
Příspěvek od Vaclav.Urban » 25 zář 2018, 22:19
Upozorňuji, že na tuto schůzi jsem žádným způsobem nebyl pozván, i když jsem jediný oprávněn schůze svolávat. Předsednictvo jihočeského KS konstatovalo, že změny v předsednictvu MS J. Hradec nebyly platné a žádný předseda Máca, který údajně schůzi svolal, předsedou MS není.
Takže považuji svolání schůze Pírátů Jindřichův Hradec do Sezimova Ústí (!) za svévolné a řádně neoznámené.
viewtopic.php?f=800&t=43532
.............................. [i Z řady důvodů, které brzy popíšu, požádám o zrušení MS Piráti Jindřichův Hradec[/i]............

1.C./ CITACE z DZ
„Komunikace s ostatními členy kraje je velmi sporadická a rezervovaná.“

O: opět se dostáváme do důkazní tísně. Všichni naši členové a příznivci jsou navyklí
komunikovat často a velmi srdečně. Žádáme o výmaz.

1.D./ CITACE z DZ
„Vnitřní spory a osobní antipatie se odráží na kvalitě práce uvnitř sdružení a způsobily rozpad zastupitelského klubu téměř ihned po volbách.“

O: Všichni naši členové, adepti a sympatizanti vyjma jediného člena již více než půlrok tvoří velmi kompaktní, optimistický a pracovitý tým, kterému jde práce od ruky.

MS v J.H. tímto prohlašuje, že v žádném případě nikdo z jeho členů nemohl způsobit rozpad zastupitelského klubu pirátů v JH, neboť tento klub nebyl vůbec založen.
Pan MUDr. Kopřiva nikdy nebyl naším členem, a jak jsme později zjistili i přes jeho podpis demokratického minima a prohlášení kandidáta se jím ani nikdy necítil. Ve snaze nenechat jej přeběhnout jsem mu poslal tento Email:

Ahoj Jarku,
vzhledem k tomu, že se zítra koná další kolo povolebního vyjednávání, prosím tě tímto jménem
místního sdružení Pirátů v J. Hradci o upřímné a závazné stanovisko, ať Olda tuší zda vyjednává
s jedním, nebo dvěma mandáty.
Vyber si jednu z variant:
A/Chci a budu prosazovat pirátský volební program. Jsem připraven akceptovat a prosazovat
většinová rozhodnutí členů MS pirátů, ač s nimi nebudu vždy souhlasit.
B/Jsem nezávislým kandidátem, při rozhodování se budu se řídit vlastním rozumem a zkušenostmi.
Stanoviska a názory členů MS Piráti v J Hradci pro mé jednání a hlasování nejsou závazná.
A ještě jedna otázka:
Jsem ochoten v povolebním vyjednávání svěřit pravomoc k jednání delegovanému týmu a jím
zvolenému zástupci (osobám odpovědným pirátské straně).
1/ ANO
2/ NE
Prosím o jednoznačné vyjádření k těmto dvěma otázkám, aby náš vyjednávatel tušil za
koho jedná, zkus mi odpovědět v nějaké krátké době
Zdar JP.

Odpověď mi přišla obratem - ……….. moje odpovědi jsou B a NE……

Namísto dvou zastupitelů má MS Pirátů v JH tedy jenom jednoho. Pan MUDr. Kopřiva je součástí opozice tč. za sdružení Svobodní. Přesto jsme členy poměrně pevné koalice a jsme na to pyšní.

Dneska už víc nestihnu, díky JP
Naposledy upravil(a) Jiri.Princ dne 08 úno 2019, 08:46, celkem upraveno 2 x.

Oldrich.Maca
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: Daňový poradce
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldrich.Maca » 07 úno 2019, 15:50

Zdravím opět a důrazně žádám pks aby nám necinilo problémy a ubiralo čas na kvalitni
obhajobu tím že již po dobu téměř týdne odmítá či nekoná -předložení důkazů svých tvrzení či odstraní nedolozenych formulaci z důvodové zprávy.ptám se co a který predpis ho k tomu opravňuje prosím paragraf. odstavec, předpis dik

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 1036 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 07 úno 2019, 16:09

Jiri.Princ píše:
05 úno 2019, 22:09
Michale, snad to tak stačí, kdyby ne ozvi se. Páchám pro tebe tuhle odpověď přes J.Prince volej mne nebo jeho (602 501 901).
Michalovi Horákovi - odpovědi na tvoje otázky – Olda Máca prostřednictvím mého počítače –jemu nějak nefunguje spojení (JP)

1. Stanovisko k tomu, proč nejsou v evidenci schůzek žádné záznamy Oldřicha Máci, přestože dle zápisu docházelo k „brilantnímu vyjednávání“?
O: „ k jednáním o budoucím uspořádání na MÚ v J.H. docházelo v zasedací síni MÚ J.H. Jediné dvě schůzky konané mimo zdi MÚ jsem absolvoval:
A./ S Radimem Staňkem (ODS) s tím že mi po 10 min. ještě nezapočatého jednání nasazena bota
na zaparkované auto a tím schůzka skončila. Nedostal jsem ani objednanou kávu. S Radimem Staňkem jsem se toho dne ani neviděl.

B./ Při cestě z nemocnice z Prahy zpět domů jsem se na 15 min. zúčastnil schůzky, kterou zorganizoval V.Urban a J.Kopřiva s uskupením Svobodných. Na této schůzce mne do mého zpožděného příchodu zastoupil J.Princ. Veškeré požadavky protistrany jsem přednesl všem
členům MS přítomným na následné schůzce. U tohoto jednání byl velmi aktivní MUDr. Kopřiva.
Já s J Princem jsme s podivem a téměř mlčky sledovali jeho návrhy a informace, které nějakým
zvláštním způsobem unikly z kuchyně našeho MS vč. nepravd a polopravd. Návrhy za naše MS
měl připraveny MUDr. Kopřiva. Tyto návrhy byly mnou následující den předloženy Svobodným.
Při jednání na MÚ JH jsem nikdy nenavrhoval žádné postupy k sestavení koalice. S jedním zastupitelem kapse jsem byl nucen jen přihlížet a díky váze osobnosti p.Burianovéa naší nekomplikovanosti jsme se stali součástí koalice a ona členkou rady města. Na naše podmínky,avizované před volbami, všichni koaliční partneři přistoupili bez výhrad.
Z odpovědi má člověk pocit, že jsi vlastně neměl o čem psát.
Na krajské schůzi v Táboře jsi sdělil, že jsi před komunálními volbami jednal s lídrem SNK-ED Vladislavem Burianem ve věci kandidatury jeho manželky Jany Burianové za Piráty. Ta se pak objevila na druhém místě kandidátky a nyní je zastupitelkou. To je jedna z věcí, kterou jsi odmítl veřejně objasnit ("Proč? Protože jsme ji zvolili.") a samotné jednání není v evidenci schůzek.

Dále povolební vyjednávání s uskupením HSR+Svobodní jsem já ani J. Kopřiva neorganizoval, ale naši zastupitelé byli pozváni k jednání. J. Burianová na schůzku odmítla jít. Jednání podrobně popisuje toto uskupení zde:
https://www.hradecsrdcemarozumem.cz/blo ... OXcQOz0K8M
a zde:
https://www.hradecsrdcemarozumem.cz/blo ... oCIZ7HsyyI
Další věc, která měla být v evidenci schůzek.

Oldrich.Maca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldrich.Maca » 07 úno 2019, 16:21

Z krajské schůze v táboře je záznam pusť si ho. Pokud záznamem dolozis že jsem toto sdělil ok.k
Jinak v záznamu ;z tábora uvadis že plky,tedy příspěvky mo jh v novinach nebudeš distribuovat.a ke skupině svobodných jen to že se podíleli na nestandartnich operacích financování sportu v jh víc o tom nemá cenu psát mohl by to objasnit jejich zástupce ve sportovní komisí ale lépe kdy o sponzorování sportu v jh budeme mlčet neb na tom není nic čistého vůbec bych sem svobodne netahal neb mé tvrzení pohu doložit a fakt nechci. Držme se toho co jsme porušily v pirátského. To co uvadis není pravda. Budeli to kf požadovat. Ok dolozim.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18404 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 07 úno 2019, 16:45

Oznámení moderátora:
Je mi líto, že se musím opět zapojit, ale dochází zde k opakovanému porušování pravidel fóra.
Konkrétně tím, že příspěvek viewtopic.php?p=604789#p604789 byl ještě dvakrát zopakován založením dvou samostatných vláken viewtopic.php?f=800&t=45973 a viewtopic.php?f=408&t=45974
Obdobně se to stalo i u předchozích obhajob. Takže Jiřímu Princovi uděluji důrazné varování, duplicity budou odstraněny a doufám že se to již nebude opakovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Ludek.Blaha, Josef.Spak
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Josef.Spak
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1166 poděkování
Dostal poděkování: 605 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 07 úno 2019, 16:57

Michal.Horak píše:
04 úno 2019, 13:29
Zrušení MS je závažná věc a hlavně zde vzniká nebezpečný precedens [...]
Moc dobře prosím zvažujte tuto záležitost v kontextu všech okolností se kterými souvisí a mějte na paměti, že opravdu zde vzniká precedens, podle kterého se budou posuzovat budoucí konflikty podobného rázu v budoucnosti, tak ať neuděláme nějakou botu.
Děkuju za tenhle příspěvek, chtěl jsem znát případné důvody pro nezrušení, které by mě jinak nenapadly. Souhlasím s tím že rušení MS je věc, ve které se musí postupovat opatrně a jde o zásadní věc.

Myslím si, že bychom se měli vyhnout situaci typu Brexit kdy pro zásadní návrh bylo cca 52% voličů, což může dát důvod k pochybám o správnosti výsledku hlasování, tj. situace "půl na půl" která vede k dělení společnosti.

Vzhledem k tomu, že byly vypořádány stávající procedurální návrhy, podávám dle bodu 9 zásad týmové spolupráce, §12 (2) Jednacího řádu celostátního fóra a §16 (3) JdŘ CF (tamtéž), ve smyslu článku 6 (5) Stanov následující návrh postupu:
Označme celý návrh usnesení předložený předsednictvem (zrušení MS a tak dále) jako zásadní.
To znamená, že pokud návrh postupu projde, pro zrušení MS Jindřichův Hradec bude zapotřebí souhlas více než 60% hlasujících.

Snad to podpoří moji argumentaci v tom smyslu, že vůči PKS Jindřichův Hradec nejsem zaujatý zbytečně, a jde mi o co nejpřijatelnější řešení situace.

Prosím o podporu tohoto návrhu palcováním. Je někdo proti?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Vaclav.Klecanda

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 1036 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 07 úno 2019, 17:20

Oldrich.Maca píše:
07 úno 2019, 16:21
Z krajské schůze v táboře je záznam pusť si ho. Pokud záznamem dolozis že jsem toto sdělil ok.k
Držme se toho co jsme porušily v pirátského. To co uvadis není pravda. Budeli to kf požadovat. Ok dolozim.
Chceš říct, že tě musíme chytit za rukáv, když kradeš? Chceš říct, že jsi nejednal s V. Burianem o umístění jeho manželky na pirátskou kandidátku?
(To, co motáš o těch svobodných, to bude příprava na nějaké fantasmagorie.)

Josef.Spak
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1166 poděkování
Dostal poděkování: 605 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 07 úno 2019, 17:22

Vážené Krajské Fórum,

dovoluji si dále podat následující věcný návrh, který se nevylučuje s návrhem na zrušení místního sdružení.
Krajské Fórum JčK ukládá předsednictvu krajského sdružení ve věci dlouhodobého porušování předpisů místního sdružení Jindřichův Hradec:

a) Oznámit porušování předpisů a/nebo podat stížnost Kontrolní Komisi dle Rozhodčího řádu a dalších předpisů
b) Zastupovat Krajské Fórum v řízení u Kontrolní, případně Rozhodčí Komise.

Tento návrh nabízím pro případ, že by KF nechtělo kvůli jednotlivým pochybením rušit celé místní sdružení, nebo nechtělo samo posuzovat porušování předpisů v daném MS.

Prosím o podporu tohoto návrhu palcováním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Jan.Novak

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 07 úno 2019, 17:44

Josef.Spak píše:
07 úno 2019, 16:57
Označme celý návrh usnesení předložený předsednictvem (zrušení MS a tak dále) jako zásadní.
To znamená, že pokud návrh postupu projde, pro zrušení MS Jindřichův Hradec bude zapotřebí souhlas více než 60% hlasujících.

Snad to podpoří moji argumentaci v tom smyslu, že vůči PKS Jindřichův Hradec nejsem zaujatý zbytečně, a jde mi o co nejpřijatelnější řešení situace.

Prosím o podporu tohoto návrhu palcováním. Je někdo proti?
Uf dáváte mi dal zabrat :lol: ,
takže pokud prohlásíme tento návrh PKS (rozuměj na zrušení MS JH) za zásadní bude třeba prodloužit dle Jdř dobu na rozmyšlenou ze dvou na deset dní a na schválení bude třeba tzv. kvalifikovaná většina což jsou tři pětiny všech hlasů , ale POZOR, které mohly být odevzdány !
Čili přeloženo do češtiny 60% členské základny KS JčK a datumově by to znamenalo zahájit hlasování až 27.2.2019
Vzhledem k tomu , že palcování mi přijde poněkud pofidérní , rovnou vyhodím anketu a opět mimo toto vlákno.
Hlasujte v anketě zde Další anketa k jednání KF JčK 3/2019 - Zrušení MS JH

Samozřejmě souběžně s anketou pokračuje argumentace všech zúčastněných.
Předseda Piráti Písecko

Oldrich.Maca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldrich.Maca » 07 úno 2019, 17:47

Nemá cenu uhybat před skutečností, pms jh to nedělá a tak prosím o odpověď kdo a do kdy opraví duvodovou zprávu k návrhu, a zároveň uvede důkazy tvrzení v této zprávě viz výzva pks,nelze nad tím co je v odůvodnění chybne či zavadejici donekonečna zavírat oči dík respektujme právo

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“