Technika na online přenosy

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika na online přenosy

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondrej.Kotas píše: 07 úno 2019, 12:54 V Brně máme tu Jabbru a jsme spokojení. Mikrofon má dobrý, zaznamená i člověka z druhého konce místnosti (velký sál).
Občas to propojuji s kamerou a přes OBS Studio streamuji do druhé místnosti (když je nás moc a někteří chtějí kouřit i při jednání).

Samozřejmě existují i profi zařízení, ale pro zasedání do 15-20 lidí je to ok, byť výrobce tvrdí, že Jabbra 510 je konferenční zařízení pro 6 účastníků.


Mít mikrofon do ruky zas usnadňuje udělování slova, chce to určitě bezdrátový.
Mohl bys upřesnit velikost vaší místnosti (pro srovnání s naším prostorem) a odkaz na ten SW?
Uživatelský avatar
Veronika.Murzynova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 689
Registrován: 02 lis 2017, 14:59
Profese: Expertka na energetickou transformaci
Bydliště: Lesní 800, 73514 Orlová - Lutyně
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1335 poděkování

Re: Technika na online přenosy

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Ve staré Opici byl hlavní problém opravdu s připojením, z toho plynuly i problémy se zvukem. S Jabrou mám výbornou zkušenost, je blbost hned nakupovat nové vybavení když to se současným, stabilním připojením a jedním notasem jde zvládnout v rozumné kvalitě.

Místopředsedkyně evropského Pirátstva.
Eurofederalistka. Podporuji myšlenky.
"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

Uživatelský avatar
Veronika.Murzynova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 689
Registrován: 02 lis 2017, 14:59
Profese: Expertka na energetickou transformaci
Bydliště: Lesní 800, 73514 Orlová - Lutyně
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1335 poděkování

Re: Technika na online přenosy

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Místopředsedkyně evropského Pirátstva.
Eurofederalistka. Podporuji myšlenky.
"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 249
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 277 poděkování

Re: Technika na online přenosy

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

No hlavně, ať se koupí kvalitní kamera s mikrofonem, nejde totiž jen o streamovani schůze, ale hlavně, když budeme dělat akce, přednášky, diskuze nebo třeba Havířováci si chtějí streamovat zastupitelstvo, tak ať na to máme adekvátní vybavení, které vydrží pár let a bude dobrou investicí. ;)
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Technika na online přenosy

Příspěvek od Martin.Kucera »

Hm, mel jsem za to, že jsem reakci odeslal, ale asi ne :( tak znovu.
Rostislav.Matuska píše: 06 úno 2019, 16:58Omlouvám se, ale tak nějak mi teď z té diskuze přijde, že se zbytečné bráníme možnosti nejrychlejšího a přitom jednoduchého toku informací k (fakticky - bez nadsázky) 3000 příznivcům v našem kraji. Ostatně, kolik lidí z těch 3000 používá (nebo vůbec zná) Discord? Dělat průzkum, zda by se na to podívali, pustili si to živě doma, v práci nebo třeba v buse, zcela to ignorovali nebo na to koukli druhý den ... to je přece naprosto zbytečné. Ta možnost existuje, je zdarma a technicky během pár vteřin proveditelná. Já za rok 2018 bohužel na všech schůzích být nemohl a protože Discord nepoužívám, čekal jsem až na zápis ... :)
Pokud by šlo o posílání streamu mimo jiné i na FB, nemám s tím problém.
Pokud by měl jít stream jenom na FB, tak s tím mám problém velký, principielní.
Protože přece kvůli potenciálním 3000 sledujících, o nichž ani nevíme, kolik z nic nás stále sleduje i v současnosti, nelze upozaďovat reálné členy KS a jejich právo na informace. Nota bene když by se to streamovalo do FB skupiny, takže by to bylo dostupné jen členům té skupiny. (Což je ještě o další stupeň horší než video na FB stránce, které si aspoň může pustit i ten, kdo na FB účet nemá.)

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Rostislav.Matuska
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 109
Registrován: 30 bře 2018, 17:16
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování

Re: Technika na online přenosy

Příspěvek od Rostislav.Matuska »

Martin.Kucera píše: 07 úno 2019, 14:52 Pokud by šlo o posílání streamu mimo jiné i na FB, nemám s tím problém.
Pokud by měl jít stream jenom na FB, tak s tím mám problém velký, principielní.
Protože přece kvůli potenciálním 3000 sledujících, o nichž ani nevíme, kolik z nic nás stále sleduje i v současnosti, nelze upozaďovat reálné členy KS a jejich právo na informace. Nota bene když by se to streamovalo do FB skupiny, takže by to bylo dostupné jen členům té skupiny. (Což je ještě o další stupeň horší než video na FB stránce, které si aspoň může pustit i ten, kdo na FB účet nemá.)
Rozumím :) O streamu jen na FB jsem nikdy nepřemýšlel, i když to tak možná asi mylně vyznělo.
Zda to uvidí pouze těch 3000 lidí, kteří jsou členové, je diskutabilní. Záleží na mnoha faktorech ... od nastavení nastavení skupiny, aktivitě členů, přiznivců, ochotě to sdílet / lajkovat a vůbec celému tomu konceptu, kterým to chceme prodat (což lze v důsledku mj. i propagovat) :) U nás v Hlučíně je např. pravidlem, že když tam dá člověk hezkou fotku z ulice, má to za hodinu hodiny klidně 100 lajků. Když se zaběhne něčí pes a někdo jej vyfotí, má to klidně za večer 200 sdílení (dosah je tedy okamžitý a obrovský, proto se běžně majitel ve 14 000 městě najde i za pár minut) ... záznam ze zastupitelstva má pak během pár dní prokliků / spuštění více, než je členů (4500)

Ale to odbíhám a nechci, ať to z mé strany vypadá jako nějaká prezentace funkcí FB, které lidé jistě znají a ví, jak tam marketing funguje :) Kam půjde prvotní signál je tedy úplně jedno, může jít na FB (X skupin), YouTute, Discord a další současně. Jen jsem tím vším chtěl říct, že vynechat z mého pohledu FB, když tady ta možnost je (zdarma a pokrývá největší základnu příznivců), by byla opravdu hloupost. Zejména pak, když už to nebude technický problém, jak zmiňuje Verča. Proto nechápu, proč se tomu zbytečně tak bránit (teď nemyslím tebe Martine).
Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“