KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno
Oldrich.Maca
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 159
Registrován: 07 črc 2014, 10:29
Profese: Daňový poradce
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Oldrich.Maca »

Ahoj martine kucero. Jenom na úvod. Právo má pro nás dvě části hmotnou tedy obsah to o čem se jedná a procesní tedy jakým zpusobem tedy proces kterým jednani postupuje, souhlasis?Prosím je to tedy tak že krajské fórum rozhoduje o založení a zrušení na podnět, tedy usnesení pks ,a naše org.má právo se vyjádřit. ok ale komu? Dostáváme se do siruace kdy bude třeba odpovědět naší mo na některé dotazy bez odpovědi na tyto dotazy je naše odpověď neúplná a myslím že by měly byt nám i krajskému fóru problémy jasné sdeleny kdo tedy procesne bude odpovídat a v jaké lhůtě na straně pks, to se ke každé odpovědi bude doplňovat důvodová zpráva hlasováním pks. Kdo tedy nese procesne i hmotne odpovědnost za obsah této důvodové zpravy.myslím že pokud cely proces je na začátku je nutné zvážit jak nejasný je organizační řád a stále si myslím. Že kf:/ je dáno zrušit vyslechnout a pkf připravit kvalitní stanovisko a návrh u kterého mělo být s námi jednáno.nebo je snad někde v předpisech ze je možné duvodovou zprávu sepsat s obraty. napr-nepratelska- a pod,což neni v rozhodnutí při respoktovani práva možné? Ptám se tedy jakým procesem nám budou sdelovany odpovědi na nutné dotazy (hlsovanim pks?) co je tedy dle tvého výkladu práva ok.dále pak o tuto lhůtu bude posunuta naše odpověď?dále jen uvádím ze bylo rozumnější nejprve zasednout ke stolu. Dík olda
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18603
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33739 poděkování

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Martin.Kucera »

Oldrich.Maca píše: 06 úno 2019, 06:50Prosím je to tedy tak že krajské fórum rozhoduje o založení a zrušení na podnět, tedy usnesení pks ,a naše org.má právo se vyjádřit. ok ale komu?
Krajské fórum projednává návrhy, které mu jsou předloženy. Návrh může předložit skupina členů (její velikost stanoví Jednací řád CF) nebo krajské předsednictvo, případně i republikové předsednictvo.
Poté se o předloženém návrhu vede rozprava, která dle Zásad týmové spolupráce (ty platí jako vzorový jednací řád pro oblastní sdružení, pokud si neschválí vlastní) musí trvat nejméně 5 dnů, a v ní mají strany návrhem dotčené možnost a právo se vyjádřit.

Výše uvedené tedy platí i pro návrh na zrušení místního sdružení.

(Lhůty na odpověď nejsou v ZaTyS konkretizovány IMHO záměrně, neb by mohly snadno vést k obstrukcím a účelovému zdržování. Nicméně v případě, že by některá z dotčených stran byla krácena na svých právech, lze se obrátit v první instanci na administrativní odbor, ve vyšší pak na KK+RK.)
Oldrich.Maca píše: 06 úno 2019, 06:50stále si myslím. Že kf:/ je dáno zrušit vyslechnout a pkf připravit kvalitní stanovisko a návrh u kterého mělo být s námi jednáno.
Jak jsem uvedl výše, návrh může podat krom PKS též skupina členů.
Oldrich.Maca píše: 06 úno 2019, 06:50Ptám se tedy jakým procesem nám budou sdelovany odpovědi na nutné dotazy (hlsovanim pks?)
Položíte dotazy, dostanete odpovědi, nehledal bych v tom vědu. (Navíc odpověď asi těžko bude "sdělována" hlasováním.)

Mimochodem, podle toho, co zde zaznělo, to vypadá, že se vaše místní předsednictvo neobtěžovalo nastudovat si ani základní předpisy, které by znát mělo (tedy příslušné pasáže organizačního řádu), a obávám se, že docela plavete i ve znalostech stanov a základních programových dokumentů. Založení MS rozhodně neznamená "tak, máme MS a teď můžeme všechno dělat jak se nám zachce".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Josef.Spak, Zuzana.Kudlackova, Andrea.Protivinska, Josef.Soumar, Dan.Lestina

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Jiri.Princ »

Ahoj piráti,
Chci tímto hlasitě nesouhlasit s tím co zde píše Pepa Špak. Mám ho jako druhého hosta, který za poslední 3 roky navštívil jednání našeho MS, docela rád až na tu minelu mikrofonem. Na oplátku našim adeptkám na schůzce vysvětlil, jak mají na forum umístit profil, kterak s fotografií, jak se registrovat, kde najdou přihlášku, jak se představit atd. Tedy věci které ani já, ani Mácovi neumíme, a se kterými nám zatím nikdo nepomohl.
a jelikož neumím ani citaci do růžového rámečku

Josef píše - cituji: " Nemá smysl odvádět pozornost na to, kdo je, nebo není autor důvodové zprávy. Podstatný je obsah, a nakolik se tento obsah shoduje s realitou.
Také se prosím neobviňujme z nepřátelství a nevraživosti ve stylu "to on". Jestli jsou v důvodech pro návrh zrušení MS chyby, omyly nebo nedostatky, pojďme prosím řešit toto."

S tímhle přeci nelze souhlasit, není stejné, jestli podklady i vatu Důvodové zprávy připravil pro KS Vašek, člen tvého MS, se kterým jsi chodil 2 roky na pivo,
nebo kolektivní orgán, ve kterém ani nemáme zástupce, lidi, které vídám třeba 4x do roka. Není jedno, kdo ti do zad vrazí nůž.

s výkřikem jaro pohni JP.
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Josef.Spak »

Jiri.Princ píše: 06 úno 2019, 09:43 Ahoj piráti,
Chci tímto hlasitě nesouhlasit s tím co zde píše Pepa Špak. Mám ho jako druhého hosta, který za poslední 3 roky navštívil jednání našeho MS, docela rád až na tu minelu mikrofonem. Na oplátku našim adeptkám na schůzce vysvětlil, jak mají na forum umístit profil, kterak s fotografií, jak se registrovat, kde najdou přihlášku, jak se představit atd. Tedy věci které ani já, ani Mácovi neumíme, a se kterými nám zatím nikdo nepomohl.
Proč jste se tedy nechali s Oldou před rokem zvolit do předsednictva místního sdružení a ve funkci jste setrvali, i když nejste schopni plnit základní povinnosti? Koho jste kdy žádali za celou tu dobu o pomoc? Kdyby se mi nakupila takováhle hromada průšvihů tak okamžitě rezignuju, chodím kanálama a mám z ostudy kabát. To fakt není vtipné. Je super že to přiznáš, chyby dělá každý, ale že "nám nikdo nepomohl" vidím spíš jako další výmluvu, promiň.
S tímhle přeci nelze souhlasit, není stejné, jestli podklady i vatu Důvodové zprávy připravil pro KS Vašek, člen tvého MS, se kterým jsi chodil 2 roky na pivo,
nebo kolektivní orgán, ve kterém ani nemáme zástupce, lidi, které vídám třeba 4x do roka. Není jedno, kdo ti do zad vrazí nůž.
Ahoj JP.
Kde to jsme? V mateřské školce? Odmítneš dobrý návrh jen proto, že ho předkládá nějakej kluk ušatej co se ti nelíbí? To není o nějakých podrazech, podle mě se vám krajské předsednictvo spíš snaží návrhem na zrušení zachránit kůži. Být vámi tak okamžitě odstoupím a tiše hlasuju pro zrušení MS. Osobně si myslím, že pokud dáte podnět ke kontrolní komisi nebo vyvoláte přezkum rozhodnutí KF celostátním fórem, dost tvrdě narazíte, a ještě se to dostane i do novin. Ty opravné prostředky pochopitelně máte k dispozici, ale dobře si rozmyslete, jestli do toho chcete jít.

Jirko, já předpokládám, že to s Oldou a Mirkou atd. myslíte dobře. Ale když na nějakou práci nestačíte a nezvládáte se to za X měsíců naučit, tak tu práci nechte někomu, kdo na ni stačí. To neplatí jen pro volené funkce u Pirátů. Ale i v zastupitelstvu, kdy neschopnost je trestná, a máte odpovědnost za způsobenou škodu.

Pardon jestli jsem protivnej, bolí mě hlava.
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Michal.Horak »

Ahoj všichni,
jsem rád , že se tady konečně řeší meritum věci, číli jednotlivé body důvodové zprávy , případně jejich upřesnění.
Jenom bych chtěl zavčasu upozornit, že veškeré příspěvky, které budou zavánět osobními impertinencemi , okamžitě označím a zneviditelním.
Takže dohady jestli důvodovou zprávu psal nebo nepsal Václav Urban považuji za irelevantní a doporučuji se soustředit spíše na to, jestli odráží skutečný stav věci či nikoliv. Mimochodem já vím, že ji nepsal.
Dále pokud zde diskutovaná pochybení PMS JH nejsou jednoznačně prokázána, protože jednání je ještě v běhu, zdržel bych se hodnocení toho, jestli je někdo neschopný nebo naopak všeho schopný.
Držme se prosím dále toho, že jak prostřednictvím důvodové zprávy, tak Lukášovo dotazů je zde předkládána řada pochybení, která by mohla vést ke zrušení MS JH. Úkolem tohoto jednání je prokázat zda nařčení z těchto pochybení jsou oprávněná či nikoliv, tak se toho prosím všichni držme
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 8):
Ludek.Blaha, Tomas.Valek, Zuzana.Kudlackova, Josef.Spak, Josef.Soumar, Jiri.Princ, Tomas.Durco, Dan.Lestina
Předseda Piráti Písecko
Oldrich.Maca
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 159
Registrován: 07 črc 2014, 10:29
Profese: Daňový poradce
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Oldrich.Maca »

Vážené fórum,
dovoluji si po odpovědi pana Kučery, vznést následující dotaz.
Důvodová zpráva uvádí, že situací MS JH se zabývaly republikové orgány. Pro kvalitní odpověď, tedy žádám, o zveřejnění stanoviska republikových orgánů na této stránce, neb jsem je nikde nedohledal. Dále žádám, aby mi bylo sděleno, kdo a v jaké lhůtě mi má na tuto otázku odpovědět a zda tato lhůta prodlužuje lhůtu pro naši odpověď a kde je případný proces opravy důvodové zprávy řešen. Pokud by nebylo usnesení republikových orgánů k situaci v JH zde zveřejněno, žádám , aby formulace byla vypuštěna z důvodové zprávy s konkrétní zodpovědností toho, kdo tuto chybu způsobil.
A ještě k tomuto, přece mi na můj dotaz nemůže odpovídat KF, když důvodovou zprávu vypracovalo předsednictvo PKS. Důvodová zpráva je například chybná již v tom, že nesprávně uvádí datum vzniku MS JH. Kdo tedy tuto chybu opraví, když o původním textu bylo hlasováno PKS?

Doplňuji pro upřesnění obsah koaličních jednání, konaných v zasedací síní MěÚ JH . S jedním hlasem jsem po všechna jednání seděl a mlčel a čekal až se velcí hráči dohodnou. Mimo jednoho jednání na kterém jsem velmi úspěšně navrhl přestávku.

Důrazně žádám, aby byl respektován jeden ze základních principů práva a to princip legitimního očekávání.

Pro Josefa Špaka
Kdo měl tedy o koaliční smlouvě v Táboře hlasovat a kdo ji měl zveřejnit, nebylo-li MS Tábor založeno?
Za Mácovi uvádíme, že jsme počítačově gramotní se znalostí základních principů českého práva.
A prosíme Josefa aby se vyvaroval osobních útoků a vyjadřoval se pouze věcně a odborně. Například, proč požadoval na V.Urbanovi další zvukový záznam po skončení schůze? A proč nám tedy nebylo sděleno, že zvukový záznam probíhá, přestože jsme se opakovaně dotazovali. Nám nevadí, že byl zvukový záznam pořízen, ale že byl pořízen bez našeho souhlasu a vědomí a dnes již prý neexistuje.... Ptáme se tedy, co ho k tomuto chování vedlo a zda si myslí, že byly dodrženy základní demokratické principy které strana prosazuje?


Díky.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18603
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33739 poděkování

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Martin.Kucera »

Oldrich.Maca píše: 06 úno 2019, 14:07Důrazně žádám, aby byl respektován jeden ze základních principů práva a to princip legitimního očekávání.
Když už je řeč o legitimním očekávání, mám za to, že členové MS (a i nadřízeného KS) legitimně očekávají, že osoby kandidující do předsednictva MS si nejpozději ihned po svém zvolení nastudují předpisy vztahující se k jejich činnosti a budou je dodržovat.
Například když se podívám na svolávání schůzí v viewforum.php?f=800 tak je to až do srpna jeden kiks vedle druhého, protože "Zasedání je řádně oznámeno, pokud se koná na oznámeném místě, a zároveň v pravidelném termínu či termínu oznámeném aspoň 7 dní předem."

Dál jsem se namátkově podíval na několik zápisů ze schůzí.
Například z 9. 10.:
Ad 3. Na podnět Václava Urbana, který znovu zpochybnil legitimitu volby předsednictva MS Jindřichův Hradec z důvodů nedodržení stanov, proběhla opakovaná tajná volba předsednictva MS Jindřichův Hradec. Na předsedu MS byl navržen Ing. Oldřich Máca, s kandidaturou souhlasil, výsledek tajného hlasování (3-0-1). Na funkci prvního místopředsedy MS navržen dr. Ondřej Lešetický, s kandidaturou souhlasil, výsledek tajného hlasování (3-0-1). Na funkci druhého místopředsedy MS navržen Ing. Jiří Princ, s kandidaturou souhlasil, výsledek hlasování (3-0-1).
U: Nové předsednictvo MS Jindřichův Hradec bylo zvoleno ve složení Máca (předseda MS), Lešetický (1. mp) a Princ (2. mp)
Kdy a jakým způsobem byla tato skutečnost oznámena (což je vaše povinnost) administrativnímu odboru?

Z 23. 11.:
Ad 3. Přijetí PhDr. Jany Burianové za člena MS v J.Hradci
hlasování o přijetí PhDr. Burianové (4-0-0)., Blahopřejeme naší zástupkyni v radě města
Jak může tříčlenné předsednictvo hlasovat s výsledkem 4-0-0?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Andrea.Protivinska, Josef.Spak, Dan.Lestina

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Veronika.Jirkova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 24
Registrován: 03 úno 2019, 11:54
Profese: Zubní lékařka
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Veronika.Jirkova »

Krásné odpoledne všem,
Ráda bych se také připojila do diskuze.
Nejsem členem Pirátů a s MS JH spolupracuji pouze půl roku. Považuji se tedy stále za úplného nováčka. Nechci a ani nemohu, zde obhajovat něco, u čeho jsem nebyla přítomná. Nicméně, souhlasím s tím, že určitá pravidla se musí dodržovat.
Přesto všechno si myslím, že by bylo dobré připomenout nejen faily, ale také věci, které jsme byli schopni v 8 lidech zvládnout, a to pod vedením Oldy a Jirky. Nejvíce toho bylo samozřejmě před volbami, kdy jsme v JH zorganizovali "Ukliďme Česko" s poměrně slušnou účastí veřejnosti. Dále to byl sportovní den, kdy proběhl turnaj ve fotbale mezi kandidujícími politickými uskupeními. Tento den proběhl včetně doprovodných programů a občerstvení. Opět zde byla v slušná část veřejnosti. O roznášení letáků, novin a další drobné činnosti nemluvě.
Výsledkem naší snahy jsou dva mandáty na radnici a účast ve výborech a komisích.
I po volbách jsme se scházeli a nadále scházíme a diskutujeme o aktuálních tématech v JH. Bohužel to asi není papírově (elektronicky) doloženo, tak jak říkají pravidla.
Byla bych ráda, kdyby se do té ledové sprchy pustilo trochu teplé vody.

Také bych se vyjádřila k následujícímu
6. Stanovisko k tomu proč nebyla přijata zájemkyně o členství p.Vedlová, která už byla členkou
Pirátů s odůvodněním ochrany před občany JH.

O: V pohnuté době po volbách do MÚ JH jak je shora patrno teklo mnoho žluči. Zejména členové
našeho MS byli podrobováni nevybíravé kyberšikaně (kde a kdy budou viset,…..). Rozholi jsme se naše mladé adeptky ochránit před znechucením z politických praktik. Juditě Vedlové jsme situaci klidně vysvětlili, ona ji pochopila a přijala. V současné době je připravena na přijetí do našich řad, je členkou dopravní komise MÚ JH. Není si vědoma (dle informace z 5.2.), že by si někde na postup předsednictva MS v J.Hradci měla stěžovat, vše považuje za pomluvu.
Musím pouze konstatovat, že to bylo opravdu tak, jak psal Olda. Nevím, přesný den, ale bylo to v říjnu po volbách, kdy mi volal Jirka, že pokud s tím budu souhlasit, mě vzhledem k povolebním strkanicím a celkově napjaté situaci, zatím do MS JH a k Pirátům nepřijmou. Předsednictvo jako takové s tím nemělo problém, ale objevili se zlý jazykové (konkrétně mi nebylo sděleno), a oni mě do těchto záležitostí nechtějí zatahovat. Přijetí mi bylo přislíbeno, až se situace uklidní. Osobně jsem s tím neměla žádný problém.

Vzhledem k tomu, že se chystám na KF, kde bych se s Vámi ráda setkala, pevně věřím, že bude učiněno za dost všem byrokratickým nepříjemnostem a mému přijetí již nebude nic bránit.

Příjemné zmrzlé odpoledne přeje Veronika
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Jirkova za příspěvky (celkem 4):
Josef.Spak, Jiri.Princ, Jan.Novak, Dan.Lestina
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Jiri.Princ »

OBHAJOBA č.2 MS v JH proti usnesení KP

Ahoj Piráti,
Ještě dneska si vezmu na půlden volno, abych naše sdružení trochu opucoval.

Dneska vás zkusím seznámit se stanoviskem našeho MS v JH :
1. K odstavci 2 Důvodové zprávy:

A/CITACE:
„Místní sdružení Jindřichův Hradec (dále jen MS JH) vzniklo 11. listopadu 2014.“

O: MS v J.Hradci NEVZNIKLO 11.11.2014 !!!!!!
Jedná se o další nepravdu uvedenou v DZ
Ustavující schůze MS Jindřichův Hradec se konala dne 16.11.2015 v Hostinci Poutník od 16,00hod. Přítomni – V. Urban (krajský místopředseda, nový místní předseda), O.Máca (nový 1.MP), J.Princ (nový 2.MP). –zápis – URBAN 24.11.2015
Od 16.11. do 30.11. 2015 proběhly vždy po týdnu ještě dvě schůzky (24.11. a 30.11.2015)
ze kterých Václav Urban předseda MS JH pořídil a zveřejnil zápisy na foru.

Od 30.11.2015 do 20.11.2017 …………………..tedy bez 10 dnů 2 roky předseda nezapsal a nezveřejnil z našich schůzek ani jeden zápis. Jelikož jsme se scházeli každé pondělí, jak je shora uvedeno, chybí na foru něco přes 100 zápisů z našich porad ???

Chci v tomto kontextu v soudní síni KF křičet hodně nahlas –
X Jakých se naše MS v posledních týdnech dopustilo prohřešků, ve srovnání s tímto?
X Proč předsednictvo KF toto 2 roky přehlíželo?
X Snad proto, že to není až tak závažné, že by se to mělo projednávat?

B/CITACE:
„V roce 2018 (konkrétně 13. března) proběhla schůze MS JH, na které proběhla převolba předsednictva. Za nestandardní se dá označit jak zveřejněná pozvánka na schůzi teprve den předem,……“

O: Poslední měsíce v roce 2017, naše místní sdružení vykazovalo již jen minimální činnost. Bylo pasivní, veřejně jsme nebyli vidět, méně jsme se scházeli, za dva roky jsme přijali jen jednoho člena (O.Lešetického), bylo nás málo (4), neměli jsme mladé, ani zájemce.
Tato situace pokračovala až do února 2018, kdy jsme se rozhodli naše sdružení restartovat,
rozpumpovat, omladit, připravit na volby, prostě začít naplno fungovat.

Překážkou nám v tom byla značná pasivita předsedy, jemuž nevadilo,že našemu předsednictvu vypršel 16.11. 2017 dvouletý mandát.
Proto O.Máca co by první místopředseda MS JH svolal mým prostřednictvím na 13.3.2018 členskou schůzi, aby byl téměř 4 měsíce propadlý mandát předsednictva obnoven.
- Moje první pozvání, velice se tímto všem OMLOUVÁM za neznalost lhůt, bylo zveřejněno 12.3. a všichni členové o schůzi věděli (přítomni – Máca, Mácová, Lešetický, Princ)




C/ CITACE:
„ Za nestandardní se dá označit jak zveřejněná pozvánka na schůzi teprve den předem, tak fakt, že převolba nebyla dopředu oznámena na program jednání.“

O: Není pravda!!!!!!!!!, že volba předsednictva nebyla oznámena na programu jednání
Důkaz: bod č.2 programu
schůze MS piráti Jindřichův Hradec
Příspěvek od Jiri.Princ » 12 bře 2018, 19:21
Svolávám tímto na úterý 13.3.2018 v 18,30 hod. schůzi MS Jindřichův Hradec
v J.Hradci, kavárny PIKOLA, Claudiusova 401/II, 37701 J.Hradec.
Program schůze:
1. zahájení
2. volba předsednictva MS
3. komunální volby
4. příjem nových členů
5. zpráva z RV
6.jiné
7.diskuse
8. usnesení

Schůze je veřejná, kapacita cca 10-15 lidí (5-10 hostů), případně volejte:
Jirka Princ - svolávající , tel.:602 501 901


D/ Citace:
„Od této doby začalo mít MS JH problémy s běžným fungováním……“

O: Opak je pravdou. Po dvou letech pasivity naše MS, pod vedením nového předsedy
začalo přímo rozkvétat. Pořádali jsme různé akce, připravovali se na volby, scházeli se každý měsíc na poradách, ze kterých jsou na fóru konečně zase zápisy, ale i mimo tyto porady, přijali jsme členku – paní profesorku Burianovou, obklopili se mladými vzdělanými adepty a práce nás zase začala bavit.

E/ Citace:

„Od této doby začalo mít MS JH problémy s běžným fungováním včetně komunikace s Krajským sdružením (dále jen KS).“

O: Je pravda, že jsme měli problémy v komunikaci s krajem, zejména pak s krajskou koordinátorkou, která nám ve finále ani nebrala telefony. (všichni si na to pamatujete)
Týkaly se zejména :
: proplácení nákladů za předvolební akce (nakonec pomohl Kolis)
: pomoc s registrací nové členky (nikdo ji nebyl schopen zaregistrovat, nakonec jsem se s tím vztekal sám, přes telefon s Martinem Kučerou, kterej ze mě šílel).
: reklamní předměty před volbami vždy přišly jinak a nekompletně (lítali jsme do čepice na několikrát).
: informace z kraje tekly pomalu i s papíry kolem voleb (Dem. Minimum, Prohlášení kandidáta jsme dělali myslím tak natřikrát. S jiným volebním papírem jsem nahonem letěl
o víkendu do Písku za Lukášem pro podpis).
: měli jsme i velké problémy s prezentací naší předvolební práce na webu i fb, jelikož nám
náš bývalý předseda na tyto neumožnil přístup (o čemž byl předseda KP spraven).
: atd., ale nechceme si pořád jen stěžovat, stejně tak se i hodně věcí povedlo

F/ Citace:
„Předsednictvo KS identifikovalo na straně MS JH četná porušení předpisů a stanov České pirátské strany (viz níže) …….“

O: Četná porušení předpisů a stanov České pirátské strany (viz níže) si nejsme vědomi,
a pokud k něčemu takovému z naší strany mělo dojít, určitě se nejednalo o záměr či úmysl.
Je zde uvedeno – viz níže. Jsem přesvědčen, že se k tomu prokoušu a vše řádně vysvětlím.

G/ Citace:
„…..a svým usnesením ze dne 2. září 2018 vyzvalo místní sdružení k jejich dodržování.“

O:Naše stanovisko k tomuto Vašemu usnesení jsme již vč. citací řešili v naší minulé odpovědi.
Byli jsme jím velmi potěšeni a děkujeme za ně. Jsme rádi, za vaše rady, díky kterým jsme
kýmsi napadaná hlasování mohli opravit ke spokojenosti všech. Ještě jednou Lukáši děkuji.

Pro ty, kteří se v tom ztratili, posílám ono usnesení ještě jednou – na konci zprávy

H/ Citace:
„Situace se však nezlepšila a je kontinuální do dnešních dní.“

O: Toto vaše tvrzení zde visí ve vzduchu, není doloženo žádným důkazem, a proto žádáme o jeho vyškrtnutí. Naopak situace se velmi zlepšila a MS JH na komunální úrovni velmi dobře
pracuje a prosazuje pirátský program.

I/ Citace:
„Na problémy v MS JH byl kraj upozorněn i Republikovým předsednictvem a Republikovým výborem.“

O: Toto vaše tvrzení je stejné jako předchozí. Žádáme opět buď o doložení tohoto tvrzení zveřejněním usnesení RP a RV, abychom mohli protiargumentovat, nebo o jeho vyškrtnutí.
Jedná se o argumentaci „ jedna pani asi povídala jednej pani“

Už nemůžu, hotovo, díky, tak ahoj zase zítra J.Princ



Žádost o stanovisko krajského předsednicva
Odesláno: 01 zář 2018, 11:40
Od: Jiri.Princ
Příjemce: Lukas.Kolarik
Ahoj Lukáši,
poslední více než půlrok se v MS J.Hradec živím psaním a zapisováním.
Píšu zápisy ze schůzí, starám se o sezvání nás 4 členů, kteří na schůze chodíme.
Jelikož jsme všichni přezaměstnaní, s každým si dopředu provolám kdy a v kolik by mu to vyhovovalo.
Všechny pozvu znova emailem a nakonec vše zveřejním na foru.
Všem nám tento způsob vyhovuje a pravidlem je 100% účast.

Veškeré návštěvy ze spřátelených MS jsou vždy vítány, zejména jde-li o slušné, vzdělané a vychované piráty. Ti jsou pro nás přínosní. Ti navíc umí zvednout telefon, představit se, zavolat a požádat o svolení se schůze našeho MS zúčastnit.

Jelikož jsem zachytil nějaké čoudy, konané večer pod peřinou namísto přímého slova a pohledu do očí, žádám tě tímto o stanovisko krajského předsednictva.
O zprávu, co je za dobu mého působení v usneseních a odhlasovaných skutečnostech závadného či
chybného a jak je to nutno napravit.

Děkuji ti a tvým místopředsedům za odpověď.
prosím o zprávu do 6.9. 2018
S pozdravením J,Princ

Re: Žádost o stanovisko krajského předsednicva
Odesláno: 03 zář 2018, 18:54
Od: Lukas.Kolarik
Příjemce: Jiri.Princ
Ahoj Jirko

probrali jsme tvoji žádost na předsednictvu a zjistily nedostatky s přijali usnesení. viz zápis - viewtopic.php?f=304&t=43519
Zpravidla je problém v tom, že zasedání nesvoláváte dostatečně dopředu a není tak řádně oznámeno. Dá se svolat zasedání v kratším termínu, ale na něm se pak nesmí o ničem hlasovat.
Třeba převolba předsednictva, pokud by jí někdo napadl před kontrolní komisí, tak jí stoprocentně prohlásí za neplatnou. My to hlásit nebude, protože si kdyžtak svoláte další schůzi řádně a tam si to převolíte úplně stejně, takže to nemá cenu. Nemůžu ale ručit za to, že to nenapadne někdo jiný. To samé volba čela kandidátky.
V usnesení jsou také odkazy na dva důležité dokumenty - jednací řád a stanovy. Pokud budeš mít v JH na starost administrativu, bylo by dobré si je minimálně jednou přečíst. Pokud i přesto si nebudeš s něčím vědět rady, tak mi zavolej. Je lepší se dopředu zeptat než udělat zbytečně botu a komplikovat si život.
Co se týče "čoudů, konaných večer pod peřinou namísto přímého slova a pohledu do očí" , tak to se jedná o pravidelné setkání členů kraje, které probíhá každé úterý, na které chodí pravidelně pozvánka mailem a ze kterého jsou zápisy - https://pad.pirati.cz/p/J%C4%8DK_setk%C ... _na_mumble
Budu moc rád, když se bude zúčastňovat i někdo z JH a zapojí se, protože já o zapojení Hradce na krajské úrovni stojím.
Co se navýšení rozpočtu týče, tak jsme rozhodnutí odložili, protože jsme koukali na čerpání vašeho rozpočtu a ještě nemáte proplacený žádný doklad. Rozumím tomu tak, že jste ještě žádný peníze nečerpali? Dejte si to prosím dohromady, dodejte doklady, které máte Katce a ona zprocesuje proplacení.
Zeje vám to tam práznotou - https://wiki.pirati.cz/fo/hospodareni20 ... /221204150 , mrkni třeba na Písek - https://wiki.pirati.cz/fo/hospodareni20 ... /221201150

Díky a kdyby něco, jsem na telefonu.

Lukáš

Re: Žádost o stanovisko krajského předsednictva
Odesláno: 04 zář 2018, 07:03
Od: Jiri.Princ
Příjemce: Lukas.Kolarik
Lukáši,
děkuji za zprávu, zařídíme očištění předchozích rozhodnutí
JP
Uživatelský avatar
Josef.Soumar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 240
Registrován: 30 kvě 2014, 10:10
Profese: Finančník
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 379 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Josef.Soumar »

Tak ta komunikace na fóru nakonec Jirkovi i Oldovi jde, našli i přístupová hesla, za mě palec nahoru.

P.S. když někde uvedete termíny a informace ze zápisů, dávejte na ně prosím hned odkazy. Tato nepracná aktivita ušetří mnoho času s potvrzením či vyvrácením pravdivosti všem diskutujícím. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Soumar za příspěvek:
Jiri.Princ
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“