CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Otázka na kandidáty, kteří mají pouze krajskou nominaci a nemají založený podnět pro sběr podpory na nominaci skupinou členů:

Sledovali jste jste průběh poslední řádné volby RV? Myslíte, že vaše šance na zvolení jsou stejné jako o kandidátů, kteří získali nominaci od CF?
Své zhodnocení zmíním v OT, budu rád, když se nad otázkami zamyslíte a klidně i odpovíte před přečtením. OFFTOPICZkusím takovou úvahu, kterou bych dělal, kdybych chtěl kandidovat do RV taky. Potřebuji získat nominaci, ale zároveň potřebuji, aby mě nakonec zvolilo celé CF. Snad s vyjímkou KS Praha je na krajskou nominaci potřeba vždy míň členů než na nominaci od CF - což jsem si všimnul u nominací na kandidátku do EP. Pro jistotu se dívám na doručené nominace ostatních kandidátů a je to 17-23 hlasů. Tedy nominace přes kraj je zřejmě snadnější. Ale imho je to za cenu nízkého až nulového povědomí voličů, o krajských kandidátech - jedinou výjímkou by nejspíš byl nějaký kandidát, který je celostátně známý, ale není známý v kraji. Tedy snáz získám nominaci od kraje, ale imho zaplatím tím, že mě zbytek CF moc nepozná. Tedy moje celková šance na zvolení je nižší. Jako kandidát, který chce být zvolen CF,, tak bych se měl CF představit. A takový členský podnět s nominací, kde dostanu samostatné vlákno jen pro sebe, považuji za jednu z nejlepších příležitostí. Kdybych tedy chtěl kandidovat do RV, tak nejspíš požádám o obě nominace - kraj i členy.
Konec moji úvahy, kdybych kandidoval.
Ještě pro jistotu doplním, že nechci nikoho kritizovat. Opravdu by mě zajímalo, jak to vidí jednotlivý kandidáti. Já mám jen moc rád strategické hry - vymýšlení strategií, jak něčeho dosáhnout je pro mě do jisté míry zábava. A poučit se, jak uvažují jiní "hráči" nemůže být nikdy na škodu.
Přiznám se, že mě už napadlo, zda by se předpisy neměli upravit, aby z našeho hlasovacího systému nemohly vypadnout takové výsledky (z mého pohledu nesmyslné) ala "nominaci KF nezískat, přestože při stejném počtu hlasů by získat nominaci přes CF" nebo "v prvním kole hlasování o přijatelnosti nedosáhl ani počtu hlasů potřebných k nominaci". Ale než to zkusím nějak formulovat, tak by mě zajímalo uvažování konkrétních lidí - zejména pak těch, kteří by se potenciálně v RV měli vyjadřovat k fungování strany a jejich předpisů. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvky (celkem 8):
Jana.Skopalikova, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Vit.Fux, Jan.Hora, Petr.Springinsfeld, Eva.Ticha, Daniela.Bila
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Lucie.Trckova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 376
Registrován: 29 srp 2017, 08:49
Profese: Obchodní manažerka, produkční
Dal poděkování: 152 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Lucie.Trckova »

Ahoj,

tímto bych ráda doporučila krajské nominace KF KvK.

Hlasování KF KvK a rozprava zde: viewtopic.php?p=603861#p603861

Nominovaní kandidáti:
Nikola Indrová, nominační řeč: viewtopic.php?f=412&t=45707#p603009
Zdeněk Kopš, nominační řeč: viewtopic.php?f=412&t=45707#p603020
Tomáš Trčka, nominační řeč: viewtopic.php?f=412&t=45707&start=10#p603025

Díky a hezký den,
Lucka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Trckova za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Nikola.Kassl, Simon.Barczi, Marek.Necada, Eva.Ticha

Lucie Trčková

  1. Místopředsedkyně KS KvK
  2. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Tel.: 724 027 444

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Ahoj,

získal jsem krajskou nominaci MsK: viewtopic.php?f=339&t=45590&e=1&view=unread#unread

Kandidátská řeč zde: viewtopic.php?f=339&t=45590
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Dalibor.Zahora, Jan.Lipavsky, Marek.Necada, Roman.Pasek, Eva.Ticha
Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Roman.Pasek »

Ahoj,

doručuji nominace Kraje Vysočina - viewtopic.php?f=416&t=45841&p=604298#p604298

Nominaci získali Ivan Mužík, Eva Nováková a Vít Žáček.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Dalibor.Zahora, Ondrej.Tuma, Marek.Necada, Eva.Ticha

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
Sarka.Rousova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 73
Registrován: 18 čer 2018, 07:25
Profese: Zdravotní laborant
Bydliště: K.Světlé 582, Dubí, 417 01
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Sarka.Rousova »

Krásný den, doporučuji Vám svou nominaci - viewtopic.php?f=350&t=45798&fbclid=IwAR ... A47TSSqkxI a děkuji Vám všem za podporu. Dotazy na mou osobu ráda zodpovím zde na fóru, nebo mě najdete na facu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Rousova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Marek.Necada, Eva.Ticha
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Otázka na kandidáty, kteří mají pouze krajskou nominaci a nemají založený podnět pro sběr podpory na nominaci skupinou členů:

Sledovali jste jste průběh poslední řádné volby RV? Myslíte, že vaše šance na zvolení jsou stejné jako o kandidátů, kteří získali nominaci od CF?
No takhle. Já bych asi nikomu nedoporučoval řídit se nějakými strategickými (až machiavellistickými) metodami, jak získat co nejlepší nominaci a jak zaútočit na co nejlepší šanci se někam dostat. Osobně mám krajskou nominaci, protože názor zdali bych ne/měl kandidovat je pro mě nejzásadnější právě ze strany lidí, kteří mě tak nějak osobně znají. Nominace CF je sice možná za účasti více hlasujících, ale taky se zvrhává v obepisovací akci, kdy si kandidáti (čest výjimkám) shánějí hlasy přes facebookové chaty a lidi jim dávají hlasy jenom proto, že jsou do toho svým způsobem tlačení. Hlavně tady přece nejde o to, abychom do RV zvolili co nejlepší "politiky" ve smyslu lobbingu, ale co nejzásadovější lidi, kteří jsou ztotožnění s pirátskými idejemi. Je to jen můj názor, ale pro mě jsou vždycky takoví ti nejenergičtější objížděči/obepisovači republiky sbírající co nejširší podporu a priori tak trochu podezřelí.

Meaning no offense.

Plusová výhoda krajského kandidáta je imho i to, že pokud dělá průsery, víte, kam si ho zařadit a kdo zhruba je zodpovědný za to, že je někam zvolený - a to je podle mě docela dobrý reciproční mechanismus, kdy pak můžete v rámci subsidiarity tlačit na KS, aby si vyřešilo problémy s vlastními neposednými členy a nekladete si otázku "Boha jeho, kdo tam toho člověka zase poslal."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvky (celkem 9):
David.Wagner, Karel.Nejedlik, Jan.Hora, Eva.Novakova, Nikola.Kassl, Eva.Ticha, Vladimira.Emingerova, Zdenek.Zak, Ondrej.Moravcik
Uživatelský avatar
Daniel.Kus
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 228
Registrován: 16 říj 2017, 13:07
Profese: Radní Plzně pro Smart city a podnikání
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Daniel.Kus »

Ahoj,
doručuji prosím svou členskou nominaci zde: viewtopic.php?f=350&t=45674

Také doručuji ještě i svou krajskou nominaci zde: viewtopic.php?f=415&t=45861&p=604057#p604057
Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Kus za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jiri.Rezek, Marek.Necada, Eva.Ticha

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)


Daniel Kůs

Radní města Plzně pro oblast Smart City a podporu podnikání
zastupitel MO Plzeň 3

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Já neříkám, že je dovolba nějak moc akutní, ale vzhledem k průběhu volby do EP mi přijde hodně nešťastné, aby se mohlo navrhovat až do obsazení 10. místa. Navíc jestli se bude volit RV a EP najednou, tak v tom vůbec nevidím problém či jaký je důvod, aby se nevolilo současně?

Prosím tedy předsedajícího, aby zvážil restartování lhůt a znovu je vyhlásil, ideálně, že nominace lze podávat do příštího pátku a volba další víkend. Tyto dlouhé jednání akorát všechny vysilují a nevidím v nich žádný přínos.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Petr.Tkadlec píše: 08 úno 2019, 11:11 Já neříkám, že je dovolba nějak moc akutní, ale vzhledem k průběhu volby do EP mi přijde hodně nešťastné, aby se mohlo navrhovat až do obsazení 10. místa. Navíc jestli se bude volit RV a EP najednou, tak v tom vůbec nevidím problém či jaký je důvod, aby se nevolilo současně?

Prosím tedy předsedajícího, aby zvážil restartování lhůt a znovu je vyhlásil, ideálně, že nominace lze podávat do příštího pátku a volba další víkend. Tyto dlouhé jednání akorát všechny vysilují a nevidím v nich žádný přínos.
Momentálně se IMHO všichni soustředí na kandidátku do EP. V téhle atmosféře je těžké pro méně známé kandidáty zaujmout pozornost CF. Stejně tak uchazeči o kandidaturu do EP asi momentálně příliš nepřemýšlejí o RV. Mnoho z nich se ale v Táboře úspěšně představilo a snad tedy, až pomine "horký boj" o přední místa, zapřemýšlí o svojí kandidatuře do RV.
Osobně bych viděl jako optimální, kdyby se tyto dvoje volby vůbec nepřekrývaly, ale jednání běží, jak běží. Tvoje prosba ovšem imho míří proti přijatému návrhu postupu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty, Eva.Ticha

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 2/2019 Doplňující volba členů republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Milan.Dadourek píše: 08 úno 2019, 12:27
Petr.Tkadlec píše: 08 úno 2019, 11:11 Já neříkám, že je dovolba nějak moc akutní, ale vzhledem k průběhu volby do EP mi přijde hodně nešťastné, aby se mohlo navrhovat až do obsazení 10. místa. Navíc jestli se bude volit RV a EP najednou, tak v tom vůbec nevidím problém či jaký je důvod, aby se nevolilo současně?

Prosím tedy předsedajícího, aby zvážil restartování lhůt a znovu je vyhlásil, ideálně, že nominace lze podávat do příštího pátku a volba další víkend. Tyto dlouhé jednání akorát všechny vysilují a nevidím v nich žádný přínos.
Momentálně se IMHO všichni soustředí na kandidátku do EP. V téhle atmosféře je těžké pro méně známé kandidáty zaujmout pozornost CF. Stejně tak uchazeči o kandidaturu do EP asi momentálně příliš nepřemýšlejí o RV. Mnoho z nich se ale v Táboře úspěšně představilo a snad tedy, až pomine "horký boj" o přední místa, zapřemýšlí o svojí kandidatuře do RV.
Osobně bych viděl jako optimální, kdyby se tyto dvoje volby vůbec nepřekrývaly, ale jednání běží, jak běží. Tvoje prosba ovšem imho míří proti přijatému návrhu postupu.
Podle mě horký boj už pominul a situace nebude jiná ani potom. Naopak když to vezmu pouze ze svého úhlu pohledu, tak za měsíc už nebudu vědět, co kdo jak a abych dodržel deminimum, tak si to zase budu muset všechno znova procházet. Navíc se jedná pouze o doplňující volbu s mandátem do konce roku. Já bych byl naopak strašně rád, kdyby se to překrývalo a volilo se to tak, jak to přišlo. Pro mě jako voliče je to nejideálnější.

Tvoje argumenty samozřejmě taky dávají smysl, ale ono to ani lepší potom nebude. Navíc jestli čekáš, že budou kandidovat i méně úspěšní kandidáti z primárek, tak to naopak hlasy voličů ještě více rozmělní a šanci, že se někdo zvolí, zmenší. Kvůli tomu, že jsme schopni za dva týdny navolit jednoho člověka v primárkách do EP, tak brzdíme celé toto jednání. Je to hodně nepřiměřené.

EDIT: Jinak osobně jsem neměl problém, že by se volba posunula o týden, dva po zvolení toho 5. místa. Víc mi ale přijde jako zhovadilost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“